La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Barcelona - 13. dubna 2019   16:15

0:0
(0:0)
Huesca
R. Santamaría – Pulido, Miramón, Etxeita (C), Galán – Añor (60. Melero), Rivera, Moisés Gómez – Ávila (90. Gallar), Gallego, Ferreiro (74. Cucho).
Jovanović – Musto, Gallar, Y. Herrera, Melero, Cucho, Mantovani.
Cuadra – López, García
Estadio El Alcoraz (Huesca)
Barcelona
ter Stegen (C) – Wagué, Murillo, Todibo, Umtiti – Aleñá (83. Arthur), Arturo Vidal, Puig (68. Alba) – Malcom, K-P. Boateng, O. Dembèlé (69. Coutinho).
Cillessen – N. Semedo, Lenglet, Alba, Coutinho, Arthur, Ruiz.

Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 15:10.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas dvaatřicátého kola končí. Huesca dokázala na domácí půdě uhrát s Barcelonou bezbrankovou remízu.

Barcelona s celou řadou změn v sestavě se dlouho nemohla usadit na útočné polovině. Poslední celek se zaměřoval na obranu a nepouštěl velkého favorita do šancí. Jedna však v první půli přišla a to když Puig našel průnikovou přihrávkou Dembélého, který ale z blízkosti nechal vyniknout Santamaríu. To Marc-André Ter Stegen v první půli zasahovat nemusel.

Ani po přestávce se ofenzivní smršť nestrhla. Nejnebezpečnější zakončení se připsal Samuel Umtiti, který napálil nečekaně přední tyč. Barcelona bez svých hvězd neměla příliš co nabídnout a Roberto Santamaría nemusel často zasahovat.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu si v samém závěru vykoledoval také Jorge Pulido, který ve středu pole zastavil nedovoleně únik Boatenga.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+2'
Wagué inkasuje žlutou kartu po faulu na Gallega. Huesca může ještě v nastaveném čase zahrozit z volného přímého kopu.
90+1'
Před Ter Stegena mířil centr od rohového praporku. První nápor Barcelona s klidem odvrátila, poté ještě přišla jedna pobídka do pokutového území a tu si již pohlídal sám německý gólman.
90'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Luis Ezequiel Ávila, přichází Álex Gallar.
89'
Z rohového kopu se Barcelona neprosadila. Naopak do obrany musel spěchat Moussa Wagué. Ávila si šel pro penaltu, ale dvacetiletý Senegalec dokázal zasáhnout čistě.
88'
Faul na Arthura si připsal také Rivera. Barcelona opět s rozehrávkou nikam nespěchá. Po zákroku Pulida ale bude mít k dispozici ještě jeden rohový kop.
87'
Gallego byl zcela sám na útočné polovině, ale přesto si vybojoval na Umtitim faul. Huesca se tak může po delší době přesunout až před Ter Stegena.
86'
Malcomova přihrávka našla jen Gómeze, ten okamžitě nastartoval Cucha, který má po příchodu na trávníku spoustu sil. Do pokutového území se ale střídající útočník domácího celku nedostal.
85'
Po srážce Gallega s Murillem nechal hlavní rozhodčí hru pokračovat. Následně si připsal tvrdý souboj také Vidal, ale u balonu se zjevil Cucho.
84'
Arturo Vidal musel skousnout nepříjemný úder do holeně. Barcelonští fotbalisté rozehráli do kombinace, ale Coutinhova přihrávka už k Boatengovi nedoputovala.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Arthur.
82'
Malcom bojoval o míč těsně před vápnem domácího týmu. Také Boateng se snažil odtlačit soupeře, ale Etxeita nakonec odkopl balon daleko do bezpečí.
80'
Huesca i deset minut před koncem druhé půle drží s lídrem LaLigy bezbrankovou remízu. Navíc se i v závěru zápasu snaží o útočení.
79'
Zdravotní problémy má také Jeison Murillo. Zatímco je hostující stoper ošetřován za postranní lajnou pokračuje Barcelona pouze v deseti hráčích.
78'
S blížícím se závěrem zápasu se tempo opět lehce zvyšuje. Aleňa skončil na trávníku po souboji s Riverou. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat a až po přerušení se šel podívat, co je se záložníkem hostů.
77'
Malcom našel na levé straně Coutinha, čerstvý útočník Barcelony si však neporadil ani s jediný obráncem domácího celku. Na druhé straně poté musel hasit situaci Jeison Murillo.
76'
Po faulu na Boatenga mohli jít hosté do šance, ale Vidal raději rozehrával jen do strany, kde nadějnou akci zcela zastavil Jordi Alba.
75'
Murillo posílal přihrávku na Albu. Na levé straně však neuspěl zkušený krajní obránce Barcelony proti napadajícímu Galánovi. Hosté však ještě zůstávají u balonu.
74'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Cucho.
73'
Ten Stegen si přišel do středu vápna pro vysoké centr. Akce ještě pokračovala, ale Gallego si pomohl v šestnáctce lehkým přidržením.
72'
Ze třiceti metrů posílal balon do vápna Barcelony Moisés Gómez. Před Ferreirem odhlavičkoval míč do bezpečí ale jen na rohový kop Murillo.
71'
Přetažený pas přes celou šířku trávníku neměl šanci Aleňa zastavit na hrací ploše. Následně musel sáhnout k faulu Todibo, který už má z prvního poločasu žlutou kartu.
70'
Právě souhra střídajících hráčů měla přinést Barceloně ovoce. Jordi Alba si narazil s Coutinhem, ale balon skončil jen u bránícího Jorgeho Miramóna.
69'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Philippe Coutinho.
68'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ricard Puig, přichází Jordi Alba.
67'
Za postranní lajnou už čeká hned dvojice barcelonských fotbalistů, kteří se co nevidět zapojí do zápasu. Čeká se jen na další přerušení hry.
66'
Vidal si pomohl v souboji s Ferreirem faulem. Huesca rozehrávala další volný přímý kop, ale balon se až před Ter Stegena nedostal.
65'
Barcelona sice stále drží balon pod kontrolou, ale domácí hráči skvěle drží soupeře daleko od vlastní branky. Lídr LaLigy pokračuje nepřesností Vidala.
64'
Moisés Gómez fauloval ve středu pole Vidala. Sám faulovaný rozehrál k levé straně a Barcelonu pokračuje ve zdlouhavé kombinaci.
63'
Barcelona si nemůže vytvořit tlak podobný jako v první půli. Domácí fotbalisté se nadále osmělují směrem dopředu, ale další přihrávka Rivery nevyšla podle představ.
61'
Ani více než hodina hra úvodní branku nepřinesla. Tlak u obou branek se sice zvyšuje, ale Santamaría i Ter Stegen i nadále drží nulu.
60'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juanpi Añor, přichází Gonzalo Melero.
59'
Po rozehrávce rohového kopu pálil zničehonic na první tyč Samuel Umtiti a domácího gólmana zachránila právě branková konstrukce. Následnou dorážku poslal Dembélé mimo.
58'
Před Malcomem zasáhl Etxeita, následně se ale hosté dostali znovu k balonu. Wagué našel na hranici vápna Dembélého, který ale z první pálil vedle branky.
57'
Dembélé mohl jít sám na brankáře domácího celku po nahrávce Puiga. Hlavní rozhodčí však odpískal velmi těsný ofsajd. Velká škodu pro Barcelonu.
55'
Huesca pokračovala od rohového praporku. Tentokrát už před Ter Stegenem dokázal odpravit balon do bezpečí Jeison Murillo s pomocí německého brankáře.
54'
Nebezpečná situace ve vápně Barcelony! Na vysoký centr Gómeze nedosáhl Murillo ani Ter Stegen. Hostující brankář se poté vrhnul pod nohy Galloegovi, který skončil na trávníku. Hlavní rozhodčí ale penaltu neodpískal.
53'
S Aleňou kombinoval ve středu pole Arturo Vidal. Barcelona se opět natlačila na útočnou polovinu, ale až před branku domácího týmu to má stále daleko.
52'
Po faulu na Riveru rozehrávali domácí volný přímý kop. Juanpi Aňor ale napálil centru pouze do prvního bránícího hráče hostujícího celku.
51'
U nakopnutého balonu byl o něco dříve Arturo Vidal. Právě chilský záložník byl poté přistrčen a skončil na trávníku s bolestivou grimasou. Barcelona pokračuje v držení balonu.
50'
Moussa Wagué vhodil míč do hry Puigovi, ale ještě před devatenáctiletým záložníkem Barcelony se dostal k balonu Christian Rivera. Následně je pískán ofsajd Dembélému.
49'
I po změně stran se pokračuje v nastaveném trendu. Barcelona drží balon ve středu pole a čeká na vhodný okamžik k útoku. Těch však příliš mnoho v první půli nebylo.
48'
Umtiti měl míč na levé straně, rychle podél postranní lajny rozběhl Boatenga, který se ale zamotal mezi protihráče a skončil na trávníku.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Po dlouhém nákopu na pravé straně získal balon pro Barcelonu Carles Aleňa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:15.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak odcházejí hráči obou týmů do šaten za bezbrankového stavu.

45'
45'
Po faulu na Boatenga ve středovém kruhu rozehráli hosté na pravou stranu. S Waguém si však snadno poradil Galána a poté musel sáhnout k faulu za žlutou kartu Todibo.
44'
Murillo raději přiťukl míč hlavou Ter Stegenovi. V závěru první půle se dostávají častěji k balonu také domácí, ale na přesný pokus mezi tři tyče stále čekají.
43'
Enric Gallego byl v zajímavém prostoru na hranici barcelonského vápna. Po solidním zpracování ale vypálil pouze vedle branky německého reprezentanta.
41'
Aleňa nasadil jesličky Gómezovi, poté se hosté prokombinovali velmi snadně až k vápnu soupeře, ale místo zakončení se opět usadili v kombinaci.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Od Ter Stegena putoval balon k Aleňovi, Barcelona se bleskově přesunula na útočnou polovinu, ale Arturo Vidal výrazně zbrzdil celou akci.
39'
Další pobídka od Puiga našla Malcoma. Ten ještě z prvního doteku poslal míč do pokutového území, kde se nacházel Boateng, ale ani skluz hostujícímu útočníkovi nestačil na zasáhnutí balonu.
38'
Puig vyslal do útoku Malcoma, ten však neměl dobrou výchozí pozici a před bránícího Galána se již nestačil dostat. Nakonec odkopával do bezpečí Roberto Santamaría.
37'
Aleňa přihrával parádně za obranu Boatengovi, který si sice stáhl balon do pohybu hrudníkem, ale ghanský útočník se opět ocitl až za posledním obráncem v ofsajdu.
36'
V kombinaci chyboval Vidal a do protiútoku se řítil Gallego. Až před pokutovým územím se dostal k míči Ávila, ale lehkým pokusem neměl šanci Ter Stegena překonat.
35'
Moisés Gómez chtěl rozběhnout na levé straně Galána, ale krajní obránce Huescy nedokázal balon zastavit na hrací ploše. Vhazovat tak může Moussa Wagué.
34'
Také Huesca se po delší době dostala s balonem na útočnou polovinu. Jorge Pulido vhazoval míč do hry zpoza postranní čáry, ale po spolupráci s Aňorem přišel o pozici.
33'
Ferreiro se pokoušel překvapit obranu Barcelony průnikovou přihrávkou, ale zaskočil i svého spoluhráče Galána, který se za balonem nerozběhl.
32'
Od Todiba šel balon za postranní lajnu a tak Huesca vhazovala na útočné polovině. Galán s Gómezem se ale proti zformované obraně Barcelony neprosadili.
31'
Tentokrát zahájil útočnou akci hostů Samuel Umtiti. Mistr světa z loňského roku poslal balon středem k Vidalovi, který měl ale na zádech nalepeného Riveru.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Vedoucí celek španělské soutěže je jasně aktivnější, ale Roberto Santamaría zatím příliš práce neměl.
29'
Fotbalisté Barcelony obléhají pokutového území domácího celku. Ricard Puig se ale už dostal s balonem do přehuštěného prostoru na hranici vápna a přišel o balon.
28'
Nepřesnou přihrávku Vidala sebral pro domácí Rivera, také střední záložník posledního celku LaLigy ale následně chyboval. Barcelona může pokračovat v útočení.
27'
O rozehrávku od rohového praporku se postaral David Ferreira. Před Ter Stegenem stačil zakročit hlavou Jeison Murrilo a německý gólman tak zasahovat nemusel.
26'
Malcom si narazil na levém kraji s Dembélém, ale brazilsko-francouzská souhra nedošla až do pokutového území. Nakonec na druhé straně vybojoval roh pro domácí Ávila.
25'
Ihned po zisku jsou domácí okamžitě napadáni. Tentokrát příliš dlouho neudržel balon pod kontrolou Rivera a poté si musel pomoci jen tvrdým skluzem zezadu.
24'
Ousmane Dembélé je při chuti. Po spolupráci s Puigem se dostal do sprintu, ale na levém kraji nepřekonal s balonem u nohy Pulida. Barcelona se ale okamžitě vrátila k míči.
23'
Domácí fotbalisté se uchylují pouze k obranným odkopům. Jeden takový nyní předvedl pod tlakem Jorge Miramón. U balonu jsou tak znovu hosté.
22'
Barcelona se postupně dostává do tlaku. Až od Umtitiho putoval balon přes levou stranu k Puigovi s Malcomem. Tentokrát skvěle zasáhl v obraně Javier Galán.
21'
Ricard Puig spolupracoval s Malcomem, následně se zapojil také Aleňa, ale to už byli domácí fotbalisté zpět před vlastním pokutovým územím připraveni.
20'
Barcelona pokračuje rozehrávkou rohového kopu. Santamaría nejprve zlikvidoval hlavičku Umtitiho, druhý roh v řadě již skončil nepřesným pokusem Boatenga.
19'
Tvrdý zákrok zezadu schytal také Ricard Puig. Barcelony velmi rychle po faulu rozehrála, ale Malcom už neměl příliš prostoru na levém kraji. Ještě posouval balon k Dembélému, ale ten z blízkosti Santamaríu nepřekonal.
18'
Gallego podstoupil silový souboj s Umtitim. Francouzský obránce Barcelony se natlačil tělem před soupeře a poté se nechal faulovat.
17'
Kevin-Prince Boateng vstoupil do zápasu pořádně nažhaven, ale bude muset ubrat. Nyní trefil loktem do obličeje Pulida, rozhodčí však ghanského útočníka netrestá.
16'
Zdálo se, že byl těsně před vápnem Barcelony faulován Gallego, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Poté se ale už píská zákrok ve středu pole na Riveru.
15'
Obránci Barcelony nemají komu předat balon. Zdlouhavou rozehrávku nakonec ukončil Murillo, který našel jen v ofsajdu stojícího Puiga.
14'
Huesca si zajistila rohový kop, Wagué pouze srazil centr Galána za koncovou lajnu. Před Ter Stegena centroval opět Ferreira, ale ani tentokrát domácí neuspěli.
13'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil David Ferreiro. Centr skončil jen v rukavicích německého gólmana ve službách Barcelony.
12'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat v úvodu zápasu do tlaku. Ter Stegen rozhodně teď nepoděkuje Murillovi, který mu poslal až příliš prudkou malou domů. U postranní lajny poté fauloval Wagué.
11'
Aleňa si chtěl kličkou před vápnem vytvořit střeleckou pozici, ale balon mu v klíčovou chvíli odskočil od kopačky. Barcelona ale okamžitě vybojovala balon zpět.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Po nakopnutém balonu mířil za hostující obranu Enric Gallego, ale i hrotový útočník Huescy skončil v ofsajdu.
9'
A právě dvacetiletý Senegalec Moussa Wagué vhazoval zpoza postranní lajny. Po několika dotecích se uchýlil jen k obrannému odkopu do zámezí Jorge Pulido.
8'
Dembélému je odmáván a následně i odpískán ofsajd. Huesca rychle rozehrála na levou stranu, kam se stáhl Gallán. Domácí kombinace ale ztroskotala na Waguém.
7'
Huesca se po zisku balonu přesunula na útočnou polovinu. Gómez si však nerozuměl s Gallegem, navíc až příliš agresivně zajel do Vidala Ferreiro a píská se proti domácím.
6'
Faul musel skousnout na středu trávníku také Malcom. Pulido útočníka Barcelony rychlostně nestíhal a tak musel sáhnout k zatažení za dres.
5'
Kevin-Prince Boateng bojoval o balon na pravém kraji, ale proti Galánovi se neprosadil. Následně navíc přišel faul Samuela Umtitiho a u balonu bude pokračovat Huesca.
4'
Na pravé straně si zpracoval balon hrudníkem Carles Aleňa. Hosté ale následně ztratili míč a museli se také poprvé zatáhnout do obrany. Vše vyřešil obranným zákrokem Vidal.
3'
Barcelona v úvodních minutách nespěchá. Hned několikrát si vyměnili míč dnešní stopeři Katalánců Jeison Murillo s Jean-Clairem Todibem.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Barcelony. Od Murilla putoval balon na pravou stranu, kde se ale proti prvnímu obránci neprosadil Dembélé.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy může za několik málo okamžiků odstartovat.

SD Huesca: R. Santamaría – Pulido, Miramón, Etxeita, Galán – Añor, Rivera, Moisés Gómez – Ávila, Gallego, Ferreiro.
Náhradníci: Jovanović – Musto, Gallar, Y. Herrera, Melero, Cucho, Mantovani.

FC Barcelona: ter Stegen – Wagué, Murillo, Todibo, Umtiti – Aleñá, Arturo Vidal, Puig – Malcom, K-P. Boateng, O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – N. Semedo, Lenglet, Alba, Coutinho, Arthur, Ruiz.

Rozhodčí: Cuadra – López, García.
Poslední tři vzájemné zápasy

02.09. 2018 Barcelona – Huesca 8:2
16.12. 2014 Barcelona – Huesca 8:1
03.12. 2014 Huesca – Barcelona 0:4
FC Barcelona

Barcelonští fotbalisté mají historicky šestadvacátý titul na dosah. Po jednatřiceti odehraných kolech mají Katalánci nad druhým Atléticem Madrid již jedenáctibodový náskok a dá se tak očekávat, že proti poslední Huesce dnes dá trenér šanci také hráčům z lavičky.

Barcelonu totiž čeká již v úterý odvetné utkání ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru United. Úvodní zápas na Old Trafford zvládl Lionel Messi se spoluhráči na výbornou, když si jediným gólem přichystal ideální pozici do domácí odvety.

V soutěžním utkání Barcelona neprohrála od letošního ledna, když v domácím poháru padla 0:2 se Sevillou. Od té doby doby vládne, navíc v posledním ligovém kole po tuhé bitvě překonala druhé Atlético o dvě branky po tom co hosté dohrávali téměř hodinu hry bez vyloučeného Diega Costy.
SD Huesca

Huesca v loňské sezoně bojovala ve druhé nejvyšší španělské soutěži. Ve dvaačtyřiceti zápasech prohrála pouze devětkrát, dvakrát navíc až v samém závěru ročníku, kdy už bylo o postupu mezi elitu rozhodnuto. Titul ve druhé lize nakonec šel o bod před Huescou k Vallecanu.

V LaLize se ale Huesca dlouho trápila a byla s velkým odstupem jasně na poslední příčce tabulky. Po novém roce ale Huesca zlepšila své výkony a z nimi přišly i zápasy s bodovým ziskem. Po výhrách nad Betisem, Valladolidem, Gironou nebo Sevillou měla Huesca nahráno také s Realem Madrid, ale nakonec poslední celek tabulky padl 2:3.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje dvaatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Huescy, která přivítá před domácím publikem Barcelonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.