La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Huesca - 7. dubna 2019   18:30

Levante
19' Martí (Morales) • 65' Morales
2:2
(1:0)
Huesca
63' Gallego  (Añor) • 69' Ávila  (Añor)
Levante
Aitor Fernández – Coke, Postigo (14. Chema), Rober – Simon (68. Jason), Rochina (79. B. Mayoral), Campaña, E. Bardhi, Luna – Martí, Morales (C).
Koke – Pepelu, Chema, Pedro López, B. Mayoral, Jason, N. Vukčević.
Grande – Jiménez, Cantón
Estadi Ciutat de València
19 824 diváků
Huesca
R. Santamaría – Pulido (C), Mantovani, Diéguez, Galán – Y. Herrera (58. Añor), Rivera, Moisés Gómez – Cucho (46. Ferreiro), Gallego, Ávila (88. Melero).
Jovanović – Aguilera, Añor, Ferreiro, Gallar, Melero, Musto.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:11. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 22:12.
Je dobojováno! Huesca po nepovedené první půli převzala iniciativu a díky zlepšenému výkonu a podařeným střídáním vyrovnala zásluhou Gallega na 1:1. Pár vteřin po rozehrávce z nařízené penalty vrátil domácímu týmu vedení Morales, ale na to dokázali hosté zareagovat trefou Ávily. Huesca dokonce mohla i skóre otočit, jenomže Enric Gallego v největší šanci hlavičkoval do břevna. V tabulce tak zůstává poslední a na záchranu stále ztrácí šest bodů. Levante naopak zůstalo patnácté s tříbodovým náskokem na sestupové pásmo.
90+5'
90+5'
I v tomto případě poslal balón do ohně Juanpi Añor, ale obrana Levante si tentokrát poradila. K vhození autu se už hosté nedostali, protože je odpískán konec.
90+4'
Ještě jeden nepříjemný okamžik pro Levante, které dvakrát inkasovalo ze standardní situace. Ta se bude konat i nyní po faulu Enise Bardhiho na Melera.
90+3'
Antonio Luna si dal záležet na centru zleva. Huesca ho jednoduše zneutralizovala a vyrazila do protiútoku. Na jeho konci byla Ferreirova střela nad břevno.
90+1'
Juanpi Añor si zahrál na Supermana, když se snažil ve výskoku dosáhnout na letící centr. Balón trefil netrefil hlavou, ale rukou, což automaticky znamenalo žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty. O konečném výsledku ještě není rozhodně jasno, oběma týmům bod viditelně nestačí.
90'
Morales dostal přesnou nahrávku z pravého křídla. Už během letu míče věděl, že bude střílet, nicméně z voleje napálil jenom Mantovaniho.
89'
Juanpi Añor nenašel cestu na obejití Bardhiho. Hosté balón okamžitě získali zpět, ale kvůli zablokované střele a nepřesnému centru Galána nezahrozili.
88'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Luis Ezequiel Ávila, přichází Gonzalo Melero.
87'
Pulidův nákop nenadělal mezi stopery Levante žádnou paseku. Domácí přešli do útoku, ale bílí je na hraně vlastního vápna zastavili.
85'
Po tom druhém rohu dostala Huesca míč pryč z pokutového území. Následný centr z pravé strany si už pohlídal Santamaría.
84'
Z jednoho domácího rohu vznikl i druhý. Mantovani před Cokem odhlavičkoval balón zpět do zámezí.
83'
Luis Ezequiel Ávila nesportovně "ukradl" míč před vhazujícím Moralesem a dostal poměrně zbytečnou žlutou kartu. Neušetřil totiž prakticky žádný čas.
82'
Předchozí slova jenom potvrdil Juanpi Añor, který prověřil Fernándeze střelou z ostrého úhlu. Reflexivní zákrok rukavicí poslal balón nad branku.
81'
Ještě v šedesáté minutě bylo naprosto nepředstavitelné, že se z nezáživného zápasu stane takto otevřená partie. Oba týmy se teď dostávají do koncovky prakticky z každé akce.
80'
Borja Mayoral přišel na hřiště a během patnácti vteřin dostal možnost změnit nerozhodný stav. Po pěkném posunutí od Cokeho ale nedostatečně zamířil k zadní tyči. Trefil spíše prostředek branky a Santamaría si poradil.
79'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Borja Mayoral.
78'
Standardní situace i na druhé straně a div, že neznamenala gól! Chema nešikovně prodloužil další skvělý Añorův centr na Gallega a ten trefil břevno!
77'
Kromě toho hosté čelili standardní situaci. Chema se vyšrouboval do vzduchu, ale hlavičkou prostor mezi tyčemi netrefil.
76'
Adrián Diéguez přišel pozdě do souboje s Moralesem a od této chvíle bude dohrávat se žlutou kartou na kontě.
74'
Po dobré šanci už jsou znát v hledišti velké rozpaky! Ferreiro pálil z levého okraje velkého vápna a jen těsně minul vzdálenější tyč!
73'
Enric Galeggo byl adresátem dalšího centru Ávily. Míč se k němu dostal, ale místo střely ho jenom srazil za koncovou čáru.
72'
Huesca si tentokrát pohlídala momenty po gólové euforii a díky nejistému odkopu v podání domácí obrany může uvažovat o obratu ve skóre.
71'
Roger Martí byl faulován hodně aktivním Ávilou. Poblíž půlící čáry uvede balón zpět do pohybu Chema.
70'
Na celou situaci se ještě dívali muži u videa. Žádný ofsajd ani jiný prohřešek proti pravidlům nenašli, a tak pokračujeme za remízového stavu.
69'
Huesca právě vstřelila branku!
Domácí opět nezvládli bránění standardní situace inkasují gól na 2:2! Juanpi Añor poslal do vápna dlouhý pas, který Pulido nohou sklepl před LUISE EZEQUIELA ÁVILU a ten pravačkou bez váhání prostřelil Fernándeze.
68'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Jason.
67'
Znovu netrvalo dlouho a Levante se dostalo k míči. Mantovani tentokrát zastavil Moralese čistým způsobem.
65'
Levante právě vstřelilo branku!
Hostující radost z vyrovnání skutečně trvala jen pár vteřin. Míč si na penaltový puntík postavil JOSÉ LUIS MORALES a střelou doprostřed branky upravil stav na 2:1. Santamaría neudělal dobře, když skočil k pravé tyči.
64'
Hned po rozehrávce přišel faul na sprintujícího Moralese, který se podle všeho uskutečnil uvnitř pokutového území. Levante může ihned odpovědět z penalty!
63'
Teď už to hostům vyšlo a půlhodinu před koncem slaví vyrovnání na 1:1. Defenziva Levante při bránění standardní situace neuhlídala ENRICA GALLEGGA, který měl na zadní tyči klid na provedení hlavičky a Fernández už byl bez šance na její zastavení.
62'
Ani Gallgeův centr z levého kraje hřiště nestál za nic. Huesca z něj získala alespoň autové vhazování, po kterém fauloval Bardhi.
61'
Dnešní utkání sleduje 19 824 diváků.
60'
Držení míče: 54% – 46%.
59'
Ávila neúnavně zásobuje pokutové území centrovanými balóny. Ty však většinou končí u obránců či brankáře Levante.
58'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Juanpi Añor.
58'
Roger Martí se podruhé zapisuje do statistik. Nyní šel hodně tvrdě do protihráče na půlící čáře a vysloužil si žlutou kartu.
57'
Ávila si přehodil míč na levačku, ale jeho jediný spoluhráč ve vápně ho pak sklepl jenom do náruče domácího gólmana.
56'
Huesca po změně stran rozhodně vyrovnala obraz hry. Že by jsme sledovali nějakou přehlídku šancí, se ale říct nedá.
54'
Ferreiro se nabídl Gallegovi. Z plného běhu přihrál do ohně, ale tam se pískal faul na brankáře Aitora Fernándeze.
53'
Už potřetí se Rochina rozhodl vystřelit zpoza vápna. Pokus z pětadvaceti metrů ale Santamaría s naprostou lehkostí poradil.
52'
Prakticky to samé se dělo i na opačném konci hřiště, kde si Aitor Fernández doskočil pro centr Ávily.
51'
Simon se všemožně snažil uvolnit na levé straně. Centr do vápna sice poslal, ale zároveň ho nasměroval jenom k hostujícímu brankáři.
50'
Rochina kroutil centr z pravé strany za bližší tyč. Santamaría si ale dával pozor a balón vyrazil do relativního bezpečí.
49'
José Luis Morales nedostal míč přes Mantovaniho, který předním ztratil stabilitu a vpádu zahrál na rohový kop.
48'
Mantovaniho přenesení hry přistálo jen u Rochiny. Domácí zaútočili přímočařeji, ale žádný ze dvou pasů z levé strany hráče v modročerveném nenašel.
47'
Javier Galán svým centrem z hloubky pole hledal ve vápně vysunutého Ferreira. V jeho blízkosti si však přivlastnil balón Fernández.
46'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Cucho, přichází David Ferreiro.
46'
Je za námi první poločas, který mělo Levante od úplného úvodu plně pod svou kontrolu. Výraznou převahu domácí korunovali i dosud jediným gólem, který v devatenácté minutě vstřelil Martí. Huesca se snažila hrozit hlavně z rychlých protiútoku, ovšem do pořádné šance se nedostala ani jednou.
45+5'
45+4'
V úplném závěru první půle kopali domácí ještě jeden roh. Balón nebezpečně proletěl napříč malým vápnem, ale Coke na něj u zadní tyče o kousek nedosáhl.
45+3'
Morales postupoval z pravé strany sám na branku, avšak skvělým skluzem v pokutovém území ho odseparoval od balónu Mantovani.
45+2'
Ávila poslal do vápna nadýchaný centr, ze kterého padl gól, ale dávno předtím byl pískán útočný faul na brankáře Fernándeze.
45+1'
Morales dostal přihrávku na levý kraj velkého vápna. Tam se o něj postaral Ávila, který vzápětí dostal od soupeře balón přesně na nohu.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Domácí fotbalisté svůj čtvrtý roh nezužitkovali. Hra pak byla přerušena kvůli menší rozmíšce mezi Ávilou a Campañou.
43'
José Luis Morales dostal zezadu ránu do hlavy. Rozhodčí nechali pokračovat ve hře a Levante si tak mohlo zajistit výhodu rohového kopu.
42'
Javier Galán centroval z levého křídla. Ávila díky tomu mohl hlavičkovat, ale Aitor Fernández zasahovat nemusel.
41'
Levý halvbek Levante potřeboval několik desítek vteřin, než se postavil zpět na nohy. Vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.
40'
Cucho si u soupeřova vápna nebral servítky s Lunou a jako druhý hráč tohoto zápasu si vysloužil napomenutí žlutou kartou.
39'
Diéguez podklouzl ve vlastním vápně a pořádně zavařil Santamaríovi, který musel rukavicí likvidovat Moralesovu střelu z úhlu!
38'
Coke pohlídal dlouhatánský nákop na hrot hostujícího útoku. Hodně poklidná pasáž zápasu tak pokračuje.
37'
Žlutou kartu dostává Chema (Levante UD).
36'
Jednou dlouhou přihrávku vyrazili vpřed hosté. Křižná střela Martíno letěla hodně mimo, načež Aitor Fernández může v klidu rozehrávat.
35'
Teď už se karta zase obrátila. Huesca je v hlubokém bloku a nechává své protivníky hrát poblíž půlící čáry.
33'
Coke se hodně ukopl při rozehrávce a přenechal míč hostům. Ti však musí složitě kombinovat v přehuštěném středu hřiště.
32'
Antonio Luna to přehnal s důrazem, když se ještě snažil zachránit míč pro domácí fotbalisty. Ti naopak budou muset bránit.
31'
Držení míče: 63% – 37%.
30'
Rochina zakončoval nenápadnou kombinaci Levante střelou z dvaceti metrů. Levačkou ji umístil jen doprostřed branky a tam nemohl Santamaría chybět.
29'
Moisés Gómez rozehrával z rohu šestnáctky, odkud měl v úmyslu střílet, jenže balón příliš podebral a poslal ho vysoko nad břevno.
28'
Tak přeci jen ještě probíhá komunikace mezi hlavním rozhodčím a jeho kolegy u videa. Rozehrávka standardní situace se o chvíli odkládá.
27'
Javier Galán nabral parádní rychlost, píchl si míč kolem Cokeho a ten ho fauloval na samotné hranici pokutového území. O penaltě nemůže být řeč.
25'
Cucho ze standardky nevymyslel vůbec nic. Stejně tak hosté, když Rochina přetáhl pas na Moralese.
24'
Na druhé straně se pro změnu ukopl kapitán Morales, jehož pokus z delší vzdálenosti ohrozil jen diváky na solidně zaplněných ochozech.
23'
Yangel Herrera odevzdal míč nepovedeným nákopem, který se stal jednoduchou kořistí pro zatím nezaměstnaného Fernándeze.
22'
Moses Simon se u pravé postranní lajny neprosadil. Po hostujícím autu přišel faul a rozehrávka z klidové pozice.
21'
O okamžitou odpověď se chtěl postarat Cucho, jenže to by technickou střelou z hranice pokutového území musel trefit prostor mezi tyčemi.
19'
Domácí se v devatenácté minutě zaslouženě ujímají vedení! Simon na pravé straně přenechal míč Moralesovi, který protáhl kolem obránce a přihrávkou podél brankové čáry předložil tiscíprocentní gólovu ROGERU MARTÍNU. Tomu stačilo jen nastavit nohu a usměrnit míč do sítě.
17'
José Campaña svým centrem sice našel Cokeho, ale ten měl v předklonu jen minimální možnost ovlivnit směr těžké hlavičky.
16'
Javier Galán zastavil Cokeho, ale podle rozhodčích šel míč za koncovou čáru od něj, takže na řadu přichází rohový kop.
15'
Simonovi byla vystavena stopka na pravém křídle. K míči se dostal Santamaría a poslal ho co nejdál od své brány.
14'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Postigo, přichází Chema.
13'
Velká nepříjemnost pro Levante. Se svalovým zraněním je ze hry Sergio Postigo a už po třinácti minutách bude muset střídat.
12'
Až ve dvanácté minutě se i Huesca na chvíli zabydlela na polovině soupeře. Pulidův nástřel z dálky znamenal aspoň zisk autového vhazování.
10'
Z rohového kopu domácí nic nevymysleli. Stále ale jsou nastěhování u vápna, kde Moses Simon vybojoval autové vhazování.
9'
Santamaría hodně podcenil Bardhiho přímý kop z osy hřiště. Míč nebezpečně vyrazil před sebe a jen díky štěstí nečelil dorážce.
8'
Domácí se parádně vykombinovali z hloubi hřiště. Morales byl vyslán do dalšího protiútoku, ovšem Pulido ho zbrzdil jednoznačným faulem.
7'
Cucho neměl sebemenší šanci chytit ve hřišti nepřesný pas do levého křídla. Z dosti nevýhodného místa bude vhazovat Simon.
6'
Hosté se ubránili jen za cenu odkopu na rohový kop, ale i ten vzápětí přečkali bez gólové úhony. Fanoušci Levante přesto mohou být s úvodem zápasu spokojeni.
5'
Huesca díky dobře postavenému Santamaríovi přečkala šanci Robera a bezprostředně poté vyrazila do protiútoku. Cucho se však nedostal až k zakončení.
4'
Další dlouhý pas vyslal Coke, ale Josého Luise Moralese balón znovu o nějaký ten kousek přeletěl.
3'
Právě Rochina nakopával míst, kde tušil Martího s Moralesem. Místo nich se k míči dostal připravený Santamaría.
2'
Hned na začátku druhé minuty se Levante dostalo k první střele. Rubén Rochina však z dvaceti metrů branku netrefil.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v modročervených, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Coke, Postigo, Rober – Simon, Rochina, Campaña, E. Bardhi, Luna – Martí, Morales (C).
Náhradníci: Koke – Pepelu, Chema, Pedro López, B. Mayoral, Jason, N. Vukčević.

SD Huesca: R. Santamaría – Pulido (C), Mantovani, Diéguez, Galán – Y. Herrera, Rivera, Moisés Gómez – Cucho, Gallego, Ávila.
Náhradníci: Jovanović – Aguilera, Añor, Ferreiro, Gallar, Melero, Musto.

Rozhodčí: Grande – Jiménez, Cantón.
1. vzájemný zápas

24.11.2018
Huesca – Levante 2:2
Branky:
23. Rivera, 51. Etxeita – 45+1. Roger, 74. Boateng.
Levante UD

Domácí měli povedený podzim. Ještě po čtrnáctém kole se nacházeli na místech zaručující postup do evropských pohárů, jenže od té doby začal jejich pozvolný sestup do spodních pater tabulky. Z posledních deseti ligových zápasů vyhrálo Levante jen jednou jedinkrát, když si odvezlo tři body ze hřiště Celty Vigo. Od té doby jen dvakrát remizovalo a čtyřikrát prohrálo. Naposledy ve vloženém třicátém kole, kdy svěřenci Paca Lópeze cestovali do Bilbaa kvůli penaltovému gólu z třetí nastavené minutě smolně padli 2:3. Levante tak stále nemá jistotu záchrany, z patnáctého místa má jen tříbodový náskok na sestupové pásmo. Jeho nejlepším ligovým kanonýrem je s jedenácti góly Marti Roger, kterému dýchá na záda autor devíti branek a čtyř asistencí José Morales.
SD Huesca

Hostující mužstvo v období od 1. února do 2. března odehrálo pět zápasů se solidním ziskem deseti bodů. Tím oživilo naděje na možnou záchranu, jenže z dalších čtyř duelů nevyhrálo už ani jednou a neodlepilo se tak z posledního dvacátého místa, na kterém je nepřetržitě od šestého kola. Huesca od začátku sezóny vyhrála jen pětkrát a osm kol před koncem ztrácí na záchranu hodně složitě dostižitelných sedm bodů. Ve středečním utkání si poměřila síly s Celtou Vigo, proti které otočila stav z 0:2 na 3:2, ale nakonec brala jenom bod. Nejlepším klubovým střelcem je se sedmi góly Argentinec Ezequiel Ávila. Za ním jsou se čtyřmi góly Chuco a Etxeita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.