La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Girona - 16. prosince 2018   12:00

Sevilla
55' Banega  • 64' Sarabia (Ben Yedder)
2:0
(0:0)
Sevilla
Vaclík – Kjaer (79. Mercado), Carriço, Sergi Gómez – Navas (C), Banega, Roque, Escudero (88. Promes) – André Silva, Sarabia – Ben Yedder (90+1. Arana).
Soriano – Amadou, Nolito, Muriel, Promes, Arana, Mercado.
Cuadra – López, García
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán
Girona
Iraizoz – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Porro, Pons, Douglas Luiz (62. Aleix Garcia), V. Fernández (71. Doumbia, 81. Granell) – Portugués, B. García – Stuani (C).
J. A. Suárez – Alcalá, Lozano, Granell, Doumbia, Aleix Garcia, Paik Seung-ho.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:12.
Je konec! Sevilla zvládla roli favorita tohoto zápasu, v dnešním utkání tak vítězí poměrem 2:0. Ačkoliv první poločas branku nenabídl, tak v tom druhém jsme sledovali hned dvě přesné trefy. Nejprve v samotném úvodu druhého dějství udeřil domácí Banega, který zužitkoval pokutový kop. Vedení Sevilly poté navýšil Sarabia, který zároveň vstřelil poslední branku dnešního utkání. Girona byla ve druhém poločase takřka neškodná, Vaclík si nepřipsal moc práce.
90+4'
90+4'
Mohlo být sníženo! Po rohovém kopu napřáhl ke střele García, jehož ránu dokázal Vaclík zneškodnit.
90+3'
Utkání se spíše už jen dohrává, další branka zřejmě nepadne.
90+2'
Ještě jedno zakončení. Sarabia si naběhl na přihrávku po zemi, načež do míče udeřil levačkou. Výsledkem je střelecký pokus vysoko na tribunu.
90+1'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Guilherme Arana.
90+1'
García si zasekl míč na pravou nohu, avšak poté nenašel nikoho ze spoluhráčů. Balón skončil v zámezí, Vaclík bude vykopávat od branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Sevilla FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi utkání se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Quincy Promes.
87'
Navas zkoušel v tandemu najít Sarabiu, kterému ale uskočil míč daleko od kopačky. Na druhé straně se Girona dostává k nadějnému protiútoku.
85'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Sevilla i nadále drží dvoubrankové vedení, přičemž soupeř stále naráží na pozornou defenzívu.
84'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Mesa, který si navedl míč na pravou nohu a poté obstřelem jen těsně minul branku. Iraizoz nestačil reagovat.
83'
Escudero se napřahoval ke střele, jenomže místo míče trefil pouze protihráče. Hlavní sudí okamžitě odpískal ve prospěch hostujícího celku.
82'
Sám na bránu uháněl domácí Silva, jenomže vedení míče nebylo vůbec dobré. Navíc ho na poslední chvíli zastavil vracející se Espinosa.
81'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Seydou Doumbia, přichází Álex Granell.
80'
Girona se nyní dožadovala rohového kopu, avšak hlavní sudí nakonec nařídil odkop od domácí branky, kterého se pochopitelně ujme Vaclík.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Gabriel Mercado.
78'
Porro si příliš nevěřil na průnik podél autové čáry, místo toho se rozhodl přihrát zpět na obrannou polovinu, kde má míč na kopačce Espinosa.
77'
Další velice nadějná příležitost Sevilly neskončila ničím nebezpečným. Z druhé vlny se ještě pokusil o střelu Mesa, jeho ránu ale srazil protihráč.
76'
Carrico si v souboji se Stuanim počínal zkušeně, následná akce Sevilly přinesla další zakončení, Ben Yedder ale pravačkou mířil metr velde brány.
75'
Domácí to nyní naprosto překombinovali, výsledkem bylo zakončení vedle brány. Girona se snaží útočit, pochopitelně se otevírají zadní vrátka.
74'
Navasova nabídka přeci jenom doplachtila na kopačku Ben Yeddera, jehož okamžitá rána vyletěla vysoko nad. Iraizoz byl tentokráte bez práce.
72'
Doumbia se ihned po svém příchodu na hrací plochu dostal za obranu soupeře, v souboji se dokázal dostat za Vaclíka, jenomže v pádu zakončil vedle brány.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Valery Fernández, přichází Seydou Doumbia.
69'
Ben Yedderovi se příliš nezdařila přihrávka na Sarabiu, který zastavil akci soupeře nedovoleným zákrokem. Nakonec se to obešlo bez žluté karty.
68'
Napadající Silva tak trochu nešťastně fauloval rozehrávajícího Espinosu, hlavní sudí tak přisoudil standardní situaci hostujícímu mužstvu.
67'
Do vzduchu se dostával celkem nenápadný Silva, který sice prodlužoval míč za sebe, tam se ale v době přihrávky nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
66'
Zkušeně si počínal Navas, který hlavičkou přihrál míč do náruče českého brankáře. Následně Vaclík rozehrál výhozem vedle stojícímu Banegovi.
65'
Girona se tak ocitla ještě v těžší situaci, bude muset dotahovat dvoubrankové manko. Nic není ztraceno, hosté ale budou muset začít hrát.
64'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je tu druhá branka v hostující svatyni! Sevilla se dokázala prokombinovat středem hrací plochy, posléze měl Ben Yedder dostatek prostoru na přihrávku pod sebe. K míči se tak dostal PABLO SARABIA, který okamžitou ránou nedal Iraizozovi sebemenší šanci.
64'
Tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Portu, který se výroku sudího hodně divil. Vaclík si tak připíše odkop od své svatyně.
63'
Moc nechybělo, aby se Ben Yedder dostal do samostatného úniku. Francouzskému útočníkovi chyběl zhruba krok k ideálnímu zpracování míče.
62'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Aleix Garcia.
61'
Banega se rozhodl roztáhnout hru na levou stranu, odkud Escudero centroval na Sarabiu, jehož centr z první musel vyrážet brankář Iraizoz.
60'
Ten přinesl celkem nebezpečný centr, po kterém musel zasahovat Vaclík. Český brankář vyboxoval míč ze šestnáctky, jeho kolegové si vybojovali aut.
59'
Nyní se na zemi ocitl hostující Pons, který se dostal z přehuštěného prostoru, načež ho poslal na zem Mesa. Girona bude zahrávat volný kop.
58'
Rychlá akce Sevilly skončila opravdu velice rychle, za obranu se totiž vydal Ben Yedder, který měl k míči daleko. Hosté to zkouší z vlastní obranné poloviny.
57'
Před malým momentem jsme sledovali autové vhazování z levé strany, Juanpemu se ale nepodařilo najít Garcíu, naopak se dostal k míči Kjaer.
56'
Nyní to bude mít hostující celek hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
55'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se postavil ÉVER BANEGA, který poslal míč k pravé tyči, zatímco se Iraizoz vydal k opačné konstrukci.
55'
Silva upadl v pokutovém území, je z toho penalta!
54'
Jenomže ten nepřinesl nic vážného, avšak poté se ještě k míči dostal Ben Yedder, který stačil píchnout balón pouze do rukavic Iraizoze.
53'
Před malým momentem se za obranu dostal Ben Yedder, jehož přihrávku před branku dokázal odklidit Espinosa. Domácí budou zahrávat rohový kop.
52'
Následně Luiz přenášel hru křížem na Porra, nicméně druhý jmenovaný se k míči vůbec nedostal. I tak budeme sledovat autové vhazování hostů.
51'
Juanpe to rovněž zkoušel nákopem za středový kruh, tam se do hlavičky dostával Portu, před kterým včas zakročil pozorný obránce Gómez.
50'
Jemným faulem si pomohl Carrico, který zaškobrtl o nohu protihráče. To pochopitelně uviděl také hlavní rozhodčí, který nařídil další volný kop pro Gironu.
49'
Jako první se nyní k míči dostal domácí Kjaer, který z první odkopával na druhou stranu, kde ve vzdušném souboji vyhrál obránce Espinosa.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci celkem z velké vzdálenosti. K míči se postavil Luiz, jehož centr ale nebyl úspěšný.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. Úvodní minuty patřily hostujícímu celku, který si vytvořil několik slibných náznaků šancí, avšak Vaclík poprvé vážněji zasahoval až ke konci poločasu. Postupem času se také Sevilla dostala k útočným manévrům, pokaždé ale dokázal zakročit zkušený brankář Iraizoz. Domácí měli ke konci poločasu výraznou územní převahu, na úvodní branku si ale musíme počkat do dalšího dějství.
45'
44'
Velké šance na obou stranách! Nejprve výborně zasahoval Vaclík, který z velké blízkosti vychytal Stuaniho. Posléze se do šestnáctky dostal Mesa, který ale trefil pouze nohu Iraizoze.
43'
Sarabia ještě dokázal zachytit míč na hrací ploše, posléze v pokutovém území oslovil Banegu, který měl hodně práce s napadajícím Juanpem.
42'
U postranní čáry skončil na zemi domácí Escudero, kterého zezadu povalil na zem Porro. Po hodně dlouhé době si vyzkoušel práci s míčem Tomáš Vaclík.
40'
Kjaer to rovněž zkoušel dalekonosným pasem, který ale dokázal odklidit Ramalho. Odraženého míče se chopil Ben Yedder, který ale vypálil daleko od branky.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat
38'
Navas mohl založit rychlou protiakci, jenomže svůj pas za obranu moc nevychytal. Jeho nabídka se snesla do náruče zkušeného Iraizoze.
37'
Carrico si možná trochu zkomplikoval život, nakonec ale dokázal odklidit míč do bezpečí. Následně Ben Yedder přihrával Silvovi do ofsajdu.
36'
Dobré napadání domácích přineslo zisk míče, Escudero zkoušel před branku oslovit Ben Yeddera, který ale nedokázal zasunout balón za Iraizoze.
35'
Sevilla zahrávala volný kop kousek od postranní čáry. Nakonec jsme sledovali rozehrávku nakrátko, načež Carrico nedokázal najít Ben Yeddera.
34'
Na opačné straně si Porro tak dlouho naváděl míč na pravou nohu, až vyprodukoval vysoký centr, na který nereagoval žádný ze spoluhráčů.
33'
Žlutou kartu dostává Valery Fernández (Girona FC).
33'
Navasovi se podařilo roztáhnout hru na pravou stranu, kde měl dostatek času na centr Sarabia. To mu naopak uškodilo, míč skončil daleko za bránou.
32'
Obrovská šance domácích! Silva načasoval přihrávku na Sarabiu, který zkoušel zakončit k bližší tyči, kde ale Iraizoz nechal svojí kopačku.
31'
Po delší době si zahrál s míčem také stoper Kjaer, který rozehrál do strany. Mesa se sice dostával kolem Ponse, nakonec zvítězil druhý jmenovaný.
30'
Až nyní se domácí hráči trochu rozehráli. Navas se dobrým pohybem zbavil svého strážce, posléze u pravé autové čáry oslovil volného Sarabiu.
29'
K dalšímu zakončení se pro změnu dostal domácí Escudero, který ale mířil pouze doprostřed branky. Iraizoz byl i v tomto případě připravený.
24'
Před malým momentem se ke střele zpoza šestnáctky dostal Banega, kterému rána moc nesedla. Míč nakonec skončil zhruba metr vedle brány.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím se aktivnějším dojmem jeví Girona, Sevilla se dopouští celé řady nepřesností.
22'
Nyní opět zahrozil velice aktivní Portu, který se ale nedostal k ničemu kloudnějšímu. Pochvalu si zaslouží Vaclík, který zasáhl včas.
21'
Iraizoz byl opět vystaven do nepříjemné situace, i tentokráte ale stačil rozehrát včas. Kulatého nesmyslu se ale zmocnil domácí zadák Carrico.
20'
Další akci táhl právě Portu, který šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde číhal Porro. Zpětná přihrávka ale směřovala mimo dosah prvně jmenovaného.
19'
Portu se během centru ocitl na zemi, o nedovolený zákrok se údajně nejednalo. Výsledkem je nepovedená nabídka, která skončila daleko v zámezí.
18'
Hostující Pons si to namířil do přehuštěného prostoru, kde s přihrávkou vpřed nepochodil. Odraženého míče se ale chopil kolega Fernández.
17'
Banega si všiml úplně volného Navase, kterému ale nevyšla přihrávka na Silvu, kterou hravě přečetl Juanpe. Girona se tak po delší době dostává k míči.
16'
Mesa byl donucen ke zpětné přihrávce až na Carrica, který to zkusil po pravé straně. Navas se dostal do šestnáctky, vzápětí ho ale vytlačil Ramalho.
15'
Ten po pravém křídle táhl Ben Yedder, jehož centr pravou nohou skončil v náruči brankáře. Poslední minuty nám přináší velice zajímavou podívanou.
14'
Obrana Sevilly byla lehce rozhozená, důležitý zákrok ale předvedl Kjaer, který čistým zákrokem odzbrojil Stuaniho o balón. Domácí zakládají protiakci.
13'
Iraizoz musel jednat opravdu rychle, na výkop neměl moc času, neboť ho aktivně napadal jeden z protihráčů. Zkušený brankář to ale zvládl na jedničku.
12'
Girona rozjížděla další útočnou akci ze své poloviny, u středového kruhu číhal Pons, který v tísni zvolil zpětnou přihrávku na Espinosu.
11'
Porro se prodíral kolem autové čáry, kde se mu podařilo vybojovat autové vhazování. Dalekonosná nabídka téhož hráče skončila u Escudera.
10'
Posléze Fernández vhazoval ze své vlastní poloviny, jako adresáta si vybral vedle stojícího Luize, který úspěšně přenesl hru na druhou stranu.
9'
Centrovanou nabídku zablokoval Espinosa pouze na nohu Ben Yeddera, který prudkou přízemní ránou rozvlnil pouze boční síť.
8'
Na druhé straně se k zakončení rovnal Escudero, který ale nakonec podrazil jednoho z protihráčů. Je pískáno ve prospěch hostujícího mužstva.
7'
Těžko říct, co to mělo znamenat. Jeden z hostujících hráčů se dotkl míče, ten druhý začal hrát, což v těchto situacích není povoleno.
6'
Aby toho nebylo málo, tak si nedovoleným zákrokem pomohl Kjaer, který v souboji o míč přišlápl Stuaniho. Girona má k dispozici standardní situaci.
5'
Obrannou povinnost si splnil domácí zadák Gómez, který na jistotu odpravil míč do zámezí. Porro se tak ujme autového vhazování zprava.
4'
Úvodní zakončení tohoto zápasu vyprodukoval hostující Pons, který se opřel do míče za šestnáctkou, jeho rána trefil pouze obětavého Carrica.
3'
Poprvé si s míčem zahrál hostující brankář Iraizoz, který okamžitě rozehrál do strany. Posléze si domácí celek vybojoval autové vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Kjaer, Carriço, Sergi Gómez – Navas, Banega, Roque, Escudero – André Silva, Sarabia – Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Nolito, Muriel, Promes, Arana, Mercado.

Girona FC: Iraizoz – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Porro, Pons, Douglas Luiz, V. Fernández – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: J. A. Suárez – Alcalá, Lozano, Granell, Doumbia, Aleix Garcia, Paik Seung-ho.

Rozhodčí: Cuadra – López, García.
Girona FC

Na opačné straně stojí Girona, která i v letošním ročníku podává celkem sympatické výkony, jenž stačí na devátou pozici. Girona ale poslední dva zápasy nezvládla, nejprve na domácím stadionu remizovala s Atléticem Madrid poměrem 1:1, v minulém kole přišla prohra v souboji proti Bilbau, přičemž jediná branka zápasu padla až v nastaveném čase. Girona se řadí do pěti nejlepších celků na hřištích soupeřů, lépe je na tom už jen Levante, Sevilla, Real Sociedad a Barcelona. Girona ze sedmi venkovních zápasů vyhrála hned ve třech případech, další tři zápasy skončily nerozhodným výsledkem. Právě jediná venkovní prohra přišla v minulém kole proti Athleticu.
Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly se ve své domácí soutěži nacházejí na průběžné druhé pozici, přičemž na vedoucí Barcelonu ztrácí pouze tři body. Sevilla ale v posledních dvou ligových zápasech nevyhrála, nejprve totiž remizovala s Alavésem, další utkání rovněž nabídlo remízu, tentokráte proti Valencii. Domácí celek dnešního utkání naposledy v lize prohrál v souboji proti vedoucí Barceloně, což je ale více než měsíc a půl stará záležitost. Navíc Sevilla výrazně zabrala na domácím stadionu, kde sice nevyhrála úvodní dva zápasy, posléze ale zvládla hned pět střetnutí, ve kterých neztratila ani jeden jediný bod, což je skutečně dobrá vizitka.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.