La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valencia - 31. března 2019   16:15

0:1
(0:1)
Valencia
45+1' Parejo
Sevilla
Díaz Sánchez – Navas (C), Mercado (26. Sergi Gómez), Carriço, Wöber – Banega, Amadou (46. F. Vázquez), Gonalons, Promes (67. Gil) – Ben Yedder, Munir.
Lucho García – Gil, Sergi Gómez, Rog, Mesa, Aleix Vidal, F. Vázquez.
González – Becerril, Rubio
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán
Valencia
Neto – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (79. Torres), Parejo (C), Kondogbia, Guedes (46. Čeryšev) – Rodrigo, Gameiro (75. S. Mina).
Rivero – Latorre, Diakhaby, Čeryšev, S. Mina, Roncaglia, Torres.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 18:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie, která svého soupeře porazila poměrem 1:0. Dnešní zápas rozhodla jediná branka, o kterou se v nastaveném čase prvního poločasu postaral hostující Parejo. Ve druhém dějství jsme sledovali drtivý nápor Sevilly, která sice měla navrch, avšak k vyrovnávací brance se zkrátka nedostala. Valencia se totiž snažila vycházet ze zajištěné obrany, což se dařilo velice dobrým způsobem.
90+5'
90+4'
Nejprve domácí neuspěli s žádosti o penaltu, poté vstřelili branku po útočném faulu.
90+3'
Přišel další nedovolený zákrok, tentokráte z blízkosti středového kruhu. Sevilla se dostala zpět na útočnou polovinu, kde zatím čeká pozorná obrana soupeře.
90+2'
Je tu ještě jedna žlutá karta, za zdržování jí obdržel hostující obránce Wass.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na vyrovnání domácí hráči stále čekají. Zanedlouho se bude nastavovat.
88'
Sevilla zahrávala ještě jeden rohový kop, který nerozehrála vůbec dobře. Nakonec se jako poslední dotkl míče hostující Wass, od kterého se míč odrazil do zámezí.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Sevilla sice má ve druhém dějství výraznou územní převahu, avšak k vyrovnání se stále nedostala.
84'
Nyní nevyšla spolupráce mezi Gilem a Ben Yedderem, přičemž druhý jmenovaný ještě celou situaci dohrál. Byl z toho útočný faul na hostujícího Garaye.
83'
Až nyní se Sevilla stáhla hluboko na vlastní polovinu, kde si Wöber chtěl obhazovat protihráče. To se příliš nepovedlo, hrát tak může hostující celek.
82'
Jakousi střílenou nabídkou to zkoušel Munir, který našel pouze protihráče. Domácí zahrávali standardku urychleně, Navas ale mířil pouze do Neta.
81'
Gil se před malým momentem dokázal prodrat do pokutového území, jenomže tam ho zastavil jeden z protihráčů. Valencia je i nadále bez míče.
80'
Domácí fanoušci reklamovali nedovolený zákrok na Wöbera, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Posléze se ke střele dostal Vázquez, jenž mířil nad.
79'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Ferrán Torres.
78'
Garay to udělal opravdu fantasticky, neboť si pohlídal napadajícího Munira, který se k míči nakonec nedostal. K odkopu se tak staví brankář Neto.
77'
Před Neta přiletěl další nadýchaný centr, který dopadl přesně na kopačku Garaye. Sevilla se dostává k náporu, avšak Neto za sebe nepustil ani Navasovu nabídku.
76'
Na opačné straně si hostující obrana počínala zodpovědně, neboť soupeře vystila do ofsajdu. Jednoznačný ofsajd posléze potvrdil také opakovaný záběr.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Santiago Mina.
74'
Dalekonosný pas měl směřovat na naběhnuvšího Gameira, který byl u míče příliš pozdě. Hrací předmět nakonec doskákal do rukavic brankáře Sáncheze.
72'
Žlutou kartu dostává Franco Vázquez (Sevilla FC).
69'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Sevillu. Samotný centr nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté se do míče opřel Navas, který pálil vysoko nad.
68'
Do vzdušného souboje se nyní pouštěl Rodrigo, který ale neměl sebemenší šanci. Následoval taktický zákrok v podání Kondogbii, jenž si přidržel soupeře.
67'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Bryan Gil.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na druhou branku stále čekáme. Valencia se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím daří.
65'
Neto si dával s provedením odkopu celkem dost načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Valencia si míče moc neužila, v tuto chvíli se opět brání.
64'
Ani další centrovaná nabídka domácího celku neskončila vyrovnávací brankou. Do šestnáctky se dostal Navas, který našel pouze nohu Garaye.
63'
Banega si na pravém křídle všiml naprosto volného Navase, na kterého přiletěla vzdušná nabídka. Sevilla se tak dostala na útočnou polovinu.
62'
Před Neta si před malým momentem nabíhal Vázquez, který tak mohl zopakovat branku proti Slavii. Jeho hlavička tentokráte vystoupala kousek nad.
61'
Na opačné straně táhl další protiakci Gameiro, který tak dlouho operoval s míčem, až ho nakonec nepropasíroval na své spoluhráče. Soupeř bude vhazovat.
60'
Na pravém křídle měl celkem hodně času na centr Navas, avšak jeho nabídka pouze proletěla pokutovým územím. Sevilla se dostává k menšímu tlaku.
59'
Následně si u pokutového území ustlal na zemi Vázquez, jenomže o nedovolený zákrok se nejednalo. Místo toho je pískání ve prospěch hostů.
58'
Žlutou kartu dostává Munir (Sevilla FC).
57'
V úvodu druhého poločasu zatím sledujeme hodně ofenzivní podívanou. Před malým momentem na levém křídle kombinoval Promes, který oslovil Banegu.
56'
Málem to bylo o dvě branky! Neskutečnou dělovku vyprodukoval hostující Gameiro, jehož rána orazítkovala horní konstrukci, od které se míč odrazil před čáru.
55'
Na poslední chvíli dokázal zakročit Gabriel, který za svá záda nepustil kolmici protihráče. Následovala vzdušná nabídka, po ní Wöber trefil protihráče.
54'
Následně se domácí obrana trochu otevřela, což Čeryševovi spíše vadilo. Jeho přihrávka totiž nebyla patřičně přesná, na druhou stranu se žene soupeř.
53'
Rodrigo měl na pravém křídle celkem dost času, načež ještě přenášel hru na Gameira. Ten se dostal k šestnáctce, kde přihrávkou trefil soupeře do nohy.
52'
Nyní na zemi skončil domácí Wöber, avšak nedovolený zákrok to neznamenalo. Jako první se k volnému míči dostal jeho kolega Gonalons.
51'
Valencia si vybojovala rohový kop, který Parejo přenášel za pokutové území, kde číhal Soler. Jeho rána z první nebyla povedená, Sánchez nezasahoval.
50'
Akce Sevilly ještě na malý moment pokračovala, avšak Ben Yedderovi se nepodařilo prohodit přihrávku na Promese. Jako první byl u míče Neto.
49'
Před malým momentem se Parejovi podařilo zachytit prudkou přihrávku soupeře, avšak poté chyboval. Dopředu se dostal Promes, který přišel o míč.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali chybu v hostující rozehrávce, napadající Navas se ale daleko nedostal. Následně na zemi skončil Gayá.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Franco Vázquez.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku. Celou dobu jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, přičemž o něco nebezpečnější byla Valencia, který byla k první brance o něco blíž. Většinu času jsme sledovali pozorné obrany obou celků, na druhou stranu musel hlavní sudí řešit několik nedovolených zákroků, avšak k žádné kartě nedošlo. Branky jsme se přeci jenom dočkali, v nastaveném čase zužitkoval pokutový kop Parejo.
45+2'
45+1'
Valencia právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán DANIEL PAREJO, který zvolil střelu k levé tyči, zatímco se mladičký brankář Sánchez vydal k opačné konstrukci.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Je tu pokutový kop pro Valencii!
44'
Valencia tak přečkala kritický moment, avšak opakovaný záběr ukázal, že se zakončující Munir nacházel v ofsajdu. Případná branka by tedy neplatila.
43'
Na řadu přišla další standardní situace pro domácí. Ta byla rozehrána nakrátko, načež Navasův centr přinesl velký zmatek, načež Amadou hlavičkoval do náruče brankáře.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Wöber, jehož přízemní rána putovala přímo doprostřed branky. Brankář Neto pochopitelně předvedl rutinní zákrok.
38'
Wass si před malým momentem počínal nedovoleně, což pochopitelně uviděl také hlavní sudí. Následovala standardka, Banega našel pouze Kondogbiu.
37'
Ačkoliv ve Španělsku panuje slunečné počasí, tak i přesto si fanoušci museli přinést deštníky. Není to kvůli dešti, nýbrž kvůli opravdu otravnému slunci.
36'
Netopýři mohli jít do vedení! Domácí obrana totiž zmatkovala, což vedlo ke ztrátě míče. K němu se dostal Gameiro, který na zadní tyči nenašel Pareja.
35'
Garay vyprodukoval hodně prudkou přihrávku, na kterou jeho kolega Soler sice dosáhl, avšak míč poslal k protihráčům. Sevilla je nyní aktivnější.
34'
Hlavní sudí ještě projednával situaci v hostující šestnáctce, kde se údajně měl Rodrigo dotknout míče rukou. Krátká konzultace s videorozhodčím penaltu nepřinesla.
33'
Vůbec první rohový kop Sevilly rozehrával Banega. Ten svůj centr posílal k hranici malého vápna, kde zasahoval Kondogbia. Domácí si vybojovali standardku.
32'
Valencia neúnavně napadala rozehrávku soupeře, který ale neměl větší starosti. Až poté přišla příliš nepřesná přihrávka v podání rozehrávajícího Wöbera.
31'
Domácí museli vyvážet míč z vlastní poloviny, o což se postaral Gonalons, který ještě přenesl hru vlevo. To přineslo zmatek v šestnáctce, Munir mířil pouze doprostřed.
30'
Rodrigo se chtěl podél autové čáry prodrat kolem Amadoua, který ho tak dlouho okopával, až hlavnímu sudímu došla trpělivost. Za kartu to ale nebude.
29'
Netopýři se opět usadili s míčem na útočné polovině, kde to zkoušeli kombinací středem hrací plochy, kde se nacházel velice pozorný Wöber.
26'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gabriel Mercado, přichází Sergi Gómez.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou přesnou trefu. Více ze hry mají hosté, avšak k překonání Sáncheze zatím nedošlo.
23'
Momentálně zůstal na zemi ležet domácí zadák Mercado, který ucítil bolesti dolní končetiny. Na scénu přispěchal také lékařský personál Sevilly.
22'
Ben Yedder se do hlavičkového souboje nestačil dostat, což znamenalo snadné sousto pro Gabriela. Hostující celek se poté dostal do šance, avšak Gameiro střelecký moment prováhal.
21'
Tím dalším, kdo si pomohl nedovoleným zákrokem, byl domácí Mercado, který rukama poslal k zemi Gameira. Valencia se rozhodla rozehrát po zemi.
20'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který zahrávala Valencia. Kapitán Parejo kroutil míč směrem od branky, naskakující Garay si pomáhal rukama.
19'
Soler se hodně drzým způsobem proháčkoval až do šestnáctky, kde ještě zkoušel hledat spoluhráče. Přihrávku ale poslal mimo dosah všech kolegů.
18'
Ani rychlonohý Gayá nedosáhl na přenesení hry na levou stranu, balón tak zaplul k reklamním bannerům. Navas tak mohl vhazovat, jeho celek ale přišel o míč.
17'
Navas se sice zbavil napadajícího protihráče, avšak poté vyprodukoval až příliš prudkou přihrávku, u které byl jako první Gabriel. Netopýři se zmocnili míče.
16'
Do vlastního pokutového území se raději vrátil také Kondogbia, který kostrbatě odkopával. Následně si útočným faulem pomohl napadající Ben Yedder.
15'
Nepovedený odkop v podání Sáncheze skončil daleko za postranní čárou, Gayá tak mohl vhazovat. Krátce poté si také Sevilla vyzkoušela vhazování.
14'
Guedes se svalil na zem kousek před pokutovým územím, jeho celek zahrával nadějný přímý kop. Parejo to zkoušel přímo na bránu, míč směřoval vedle.
13'
Podobně to na druhé straně zamýšlel také Kondogbia, který našel pouze hlavu Wöbera. Valencia se k míči dostala zpět, nyní operuje daleko od branky soupeře.
12'
Banega měl kolem sebe trochu víc prostoru, načež zkoušel přenést hru na levou stranu, kde měl číhat Promes. Druhý jmenovaný na balón sotva dosáhl.
11'
Gabriel se chystal k vyvezení míče na útočnou polovinu, jenomže následnou přihrávku poslal mimo dosah spoluhráčů. Mercado bude vhazovat.
10'
K rozehrávce standardní situace se postavil Parejo, kterému se rozehrávka vůbec nepovedla. Jeho vysoký centr zamířil přes celou šestnáctku do zámezí.
9'
Hodně rychle musel pracovat s míčem domácí brankář Sánchez, kterému se nepodařilo najít nikoho z kolegů. Poté si standardku vybojoval Gayá.
8'
Guedes se na levém křídle nedokázal prodrat kolem Banegy, který si posléze nevymodlil nedovolený zákrok. Hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.
7'
Následně se pokoušel zachytit míč na hrací ploše Munir, což se mu nakonec nepodařilo. Gayá tak bude moci obstarat aut z levé strany hřiště.
6'
U středového kruhu dokázal zakročit domácí Gonalos, který hlavičkou přiťukl na vedle stojícího Amadoua, jehož pas ale nenašel Ben Yeddera.
5'
Před malým momentem se hrací předmět dostal ven z hrací plochy, což přineslo zisk autu pro Valencii. Ta se dostala do šestnáctky, kde vedle zakončoval Guedes.
4'
Neto poprvé odkopával od své branky, přičemž si na druhé straně hrací plochy chtěl vybrat Gameira, který hlavou prodlužoval na kopačku soupeře.
3'
Sevilla vstoupila do tohoto zápasu hodně aktivně, před malým momentem se po pravém křídle prodral Munir, jehož zpětnou přihrávku zastavil Gabriel.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Sevilla FC: Díaz Sánchez – Navas (C), Mercado, Carriço, Wöber – Banega, Amadou, Gonalons, Promes – Ben Yedder, Munir.
Náhradníci: Lucho García – Gil, Sergi Gómez, Rog, Mesa, Aleix Vidal, F. Vázquez.

Valencia CF: Neto – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Rodrigo, Gameiro.
Náhradníci: Rivero – Latorre, Diakhaby, Čeryšev, S. Mina, Roncaglia, Torres.

Rozhodčí: González – Becerril, Rubio.
Sevilla FC

Na opačné straně stojí nevyzpytatelná Sevilla, které pro změnu patří šestá pozice, která by v konečném důsledku znamenala kvalifikaci o Evropskou ligu. Sevilla se zřejmě dostala z hodně krizového období, ve kterém například vypadala s pražskou Slavií v osmifinále Evropské ligy. Sevilla si nejprve na domácím stadionu poradila s Realem Sociedad, který porazila poměrem 5:2. Následně pak zvládla složité utkání na hřišti Espanyolu, která nakonec prohrál výsledkem 0:1. Sevilla se v tabulce domácích celků řadí na čtvrtou pozici, přičemž ze třinácti zápasů vyhrála hned v osmi případech. Pouze dva domácí zápasy přinesly porážku.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie dali zapomenout na nepovedený vstup do tohoto zápasu, v tuto chvíli se vyškrábali na sedmou pozici domácí soutěže, přičemž na pohárové pozice jim schází pouze tři body. Netopýři se skutečně opírají o povedenou formu, navíc z posledních pěti zápasů ani jednou neprohráli. Nejprve na domácím stadionu uspěli v souboji proti Athleticu, který si odvezl porážku 0:2. Následně pak Valencia zvládla složitý duel na hřišti Girony, kde zvítězila poměrem 3:2. Valencia navíc zvládla také odvetné střetnutí v rámci osmifinále Evropské ligy, v poslední minutě nastaveného času zařídil vyrovnávací branku Goncalo Guedes, který tak poslal svůj celek do čtvrtfinále.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.