La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Huesca - 23. prosince 2018   12:00

Valencia
25' Parejo (Čeryšev) • 90+4' Piccini (Rodrigo)
2:1
(1:0)
Huesca
72' Cucho
Valencia
Neto – Piccini, Garay, Diakhaby, Gayá – Soler, Wass (75. Batshuayi), Parejo (C), Čeryšev – Rodrigo, S. Mina (70. Torres).
Doménech – Batshuayi, Latorre, Lee, Račić, Torres, Vezo.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de Mestalla
Huesca
R. Santamaría – Miramón, Insua, Etxeita, Akapo – Musto (87. Sastre) – Moisés Gómez, Rivera Hernández (88. Camacho), Melero (C) (67. S. Longo), Ferreiro – Cucho.
Jovanović – Camacho, Brezančić, S. Longo, Semedo, Sastre.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:10.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie, která svého soupeře porazila poměrem 2:1. I ve druhém poločase jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, přičemž si oba celky vytvořily slibné náznaky šancí. Nakonec se Huesca přeci jenom dostala k vyrovnávací brance, pokutový kop totiž proměnil hostující Cucho. Už se zdálo, že utkání přinese nerozhodný výsledek, avšak z poslední akce udeřili domácí, kteří tak berou plný počet bodů.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Cristiano Piccini (Valencia CF).
90+4'
Valencia právě vstřelila branku!
Netopýři podnikli jednu z posledních akcí zápasu, do pokutového území přiletěl centrovaný balón, po jehož odrazu se k míči dostal CRISTIANO PICCINI, jehož dělovka skončila až v síti. Valencia udeřila na poslední chvíli, což je pořádný trest pro soupeře!
90+3'
Diakhaby šel ve vlastní šestnáctce po míči hodně neohroženě, nakonec ale jako první skutečně trefil balón. Valencia rozjíždí jednu z posledních akcí.
90+2'
Aby toho nebylo málo, tak si Huesca přichystala další volný kop. Míč plachtil do malého vápna, kde ale dokázal zasáhnout Diakhaby.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Co chybělo! K rozehrávce přímého kopu se postavil Ferreiro, který orazítkoval pouze břevno. Valencia si určitě oddychla.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Na světelné tabuli stále svítí nerozhodný výsledek, ještě ale přijde na řadu nastavený čas.
88'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Christian Rivera Hernández, přichází Juanjo Camacho.
87'
Žlutou kartu dostává Carlos Soler (Valencia CF).
87'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Damián Musto, přichází Lluís Sastre.
86'
To jsou věci! Longo uháněl sám na bránu, přičemž ho málem faulem zastavil protihráč. To se nepovedlo, posléze ale hostující forvard skutečně upadl na zem, o faul se ale nejednalo.
85'
Na levém křídle měl Čeryšev hodně času na centr, který směřoval na obránce Gayu. Okamžitá rána ale putovala pouze do náruče brankáře.
84'
Rivera si pomohl taktickým faulem, za který vyfasoval žlutou kartu. Gayá si ještě s protihráčem cosi vyřizoval, hlavní sudí tak udělil hned dvě žluté.
83'
Na opačné straně se k hranici šestnáctky dostal Rivera, který ale neprošel přes Diakhabyho. Vzápětí si nedovoleným zákrokem pomohl Etxeita.
82'
Žlutou kartu dostává Samuele Longo (SD Huesca).
82'
Čeryšev si přehodil míč na levou nohu, načež místo něj trefil pouze hostujícího Insuu. Tady zřejmě měla přijít druhá žlutá karta, avšak hlavní sudí se k ní neodhodlal.
81'
Střela byla ještě lehce tečována, domácí tak měli k dispozici rohový kop. Ten plachtil na přední tyč, kde před Diakhabym zasahoval Etxeita.
80'
Další akci rozjížděl střídající Batshuayi, který roztáhl hru na pravou stranu. Soler si přichystal centrovaný balón, po kterém prvně jmenovaný mířil nad branku.
79'
Akapo předvedl dva velice přesné skluzy, ani v jednom případě se nejednalo o faul. Valencia se i přesto dostala do šance, Soler ale trefil prostředek branky.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Michy Batshuayi.
74'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Garay, který místo přihrávky na Neta odkopával na druhou stranu, což se nesetkalo s úspěchem.
73'
Tohle je pro Valencii určitě velký šok, avšak na další branku má ještě dostatek času. Skóre je tak opět nerozhodné, oba celky mají k vítězství zase stejně daleko.
72'
Huesca právě vstřelila branku! Hostující celek srovnává stav! K rozehrávce pokutového kopu se postavil CUCHO HERNÁNDEZ, který zamířil do pravé části brány, zatímco se Neto vydal k opačné konstrukci.
71'
Je tu pokutový kop pro Huescu!
70'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Ferrán Torres.
69'
Kombinace na pravém křídle nepřinesla pro Valencii nic nebezpečného, Solerovi totiž uskočil míč do zámezí. Akapo ho okamžitě hodil zpět na trávník.
68'
Huesca se dostala k dalšímu rohovému kopu. Ferreiro kroutil míč směrem od domácí branky, nakonec si pro něj vyskočil brankář Neto.
67'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Samuele Longo.
66'
Levá strana Valencie je hodně nebezpečná. Čeryšev posílal do malého vápna další přízemní nabídku, která se stala kořistí hostujícího Etxeity.
65'
Tentokráte se k přímému kopu postavil Wass, jehož pokus byl o poznání horší. Ani tentokráte Santamaría nezasahoval, míč letěl nad branku.
64'
Po několika minutách se k míči dostal také brankář Neto, který poslal odkop kousek za středový kruh, kde ve vzduchu dokázal uspět Mina.
63'
Žlutou kartu dostává Rodrigo (Valencia CF).
62'
Netopýři se dostali k dalšímu rohovému kopu, po kterém to Soler zkoušel dalším centrem, který ale přistál přesně na hlavě hostujícího Miramóna.
61'
Až nyní se hostující brankář musel činit! Čeryšev posílal do šestnáctky lahodný centr, ten proskákal až k Solerovi, jehož přízemní ránu zneškodnil Santamaría.
60'
Bylo tomu skutečně tak, nicméně Parejo zakroutil svůj pokus těsně nad branku. Santamaría zasahovat nemusel, nyní bude vykopávat.
59'
Na opačné straně se Rodrigovi podařilo dostat k hranici šestnáctky, kde ale fauloval Akapo. Tohle bude šance pro Valencii, k přímému kopu se zřejmě postaví Parejo.
58'
Huesca je ve druhém poločase nebezpečnější. Z druhé vlny se do míče opřel hostující Musto, jehož rána se stočila kousek vedle šibenice.
57'
Parejo se chopil rozehrávky volného kopu, na který si naskakoval Diakhaby. Hlavička francouzského obránce ale skončila vysoko nad brankou.
56'
Žalostný odkop od branky předvedl Santamaría, který přihrál přímo na kopačku Rodriga. Toho ale dokázal včas zastavit pozorný Ferreiro.
55'
Žlutou kartu dostává Pablo Insua (SD Huesca).
55'
Tohle už bylo nebezpečné! Domácí obrana naprosto zaspala při bránění Hernándeze, jehož hlavička skončila kousek vedle vzdálenější tyče.
54'
Zničehonic se Gómez mohl řítit sám na branku, však včas z branky vystartoval brankář Neto, který mu popíchnutí míče srazil do zámezí.
53'
Gayova zpětná přihrávka našla za pokutovým územím volného Pareja, který se okamžitě napřáhl ke střele. Tu mu ale dokázal zablokovat Insua.
52'
Posléze to hráči v modrých dresech zkusili po levém křídle, kde ani tentokráte neuspěli s centrem. Navíc na zeleném pažitu zůstal ležet Čeryšev.
51'
Na pořadu dne byl volný kop pro Huescu. Ten byl rozehrán nakrátko, načež Miramón tak dlouho hledal vhodný moment k centru, až nakonec nenašel nikoho ze spoluhráčů.
50'
Autového vhazování se ujal domácí obránce Piccini, který si jako adresáta vybral naběhnuvšího Minu, jenž ale nedokázal zalepit neposedný balón.
49'
Žlutou kartu dostává Ezequiel Garay (Valencia CF).
49'
Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Melero, který ve vzduchu fauloval rukama Rodriga. Rozehrávky volného kopu se ujal Parejo.
48'
Na nakopávaný míč si seběhl hostující Cucho, který ho hrudí sklepl do tandemu na Gómeze. Valencia ale vytlačila svého soupeře na půlící čáru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl pouze jednu branku, o kterou se postaral domácí Parejo. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž si i nováček soutěže vypracoval jednu vyloženou šanci, kterou ale zneškodnil Neto. Netopýři většinou hrozili prostřednictvím centrovaných balónů, jediná branka tohoto zápasu ale padla po přízemní kombinaci. Huesca tak bude muset dotahovat jednobrankové manko, má na to ještě celý druhý poločas.
45+1'
45+1'
Tutovka pro domácí! Santamaría sice udržel míč na hrací ploše, to ale hrálo do karet soupeři, přičemž Rodrigo zakončoval kousek vedle branky.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Na zemi se ocitl Cucho, který se dožadoval žlutého kartónku pro soupeře. Hlavní sudí trestat nebude, hosté budou mít k dispozici další volný kop.
43'
Parejo se ujal rohového kopu z druhé strany, tentokráte se ale nejednalo o nic nebezpečného. Vzápětí se hosté dostali k protiútoku, který faulem překazil Garay.
42'
Obrovská šance Valencie! Garay se dostal nejvýše do vzduchu, míč prodlužoval na malé vápno, kde Mina nedokázal hlavičkou propálit Santamaríu.
40'
Musto vyprodukoval celkem překvapivou přihrávku na Cucha, který ale nedokázal přejít přes Garaye. I tak uvidíme třetí rohový kop v podání Huescy.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Hodně zkušeně si počínal Etxeita, který po jemném kontaktu od protihráče upadl na zem. I tentokráte se jednalo o nedovolený zákrok.
37'
Neto se po kratší době dostal k výkopu od své branky, opět se jednalo o přízemní rozehrávku, po které se nedovoleným zákrokem prezentoval Cucho.
36'
Nadýchaný bochánek se tentokráte stal kořistí Garaye, který si ve vzduchu počínal suverénně. Netopýři ale přestali hrát, naopak se začíná projevovat soupeř.
35'
Mezitím za postranní čáru odešel obránce Akapo, u kterého se objevila krev v obličeji. Huesca bude hrát chvíli v početní nevýhodě, na střídání to ale určitě není.
34'
Nováček nejvyšší soutěže zahrával další rohový kop, který ale nepřinesl žádné nebezpečí. Valencia ale bude muset čelit další standardní situaci. Žlutou kartu vyfasoval domácí Čeryšev.
33'
K oné rozehrávce se postavil Ferreiro, jehož centr vyvolal v pokutovém území menší zmatek, který razantním odkopem vyřešil domácí Diakhaby.
32'
Před malým momentem přišla úvodní žlutá karta, v posledních minutách se hra hodně často kouskuje. Huesca bude mít k dispozici standardní situaci.
31'
Žlutou kartu dostává Santiago Mina (Valencia CF).
31'
Který skončil dalším centrem, který ale nebyl zrovna povedený. Neto si ale cosi vyříká se svým celkem, zřejmě se mu nelíbí počínání obranné čtveřice.
30'
Posléze si to Wass namířil podél autové čáry, načež jeho pas našel pouze kopačku Etxeity. Mezitím se soupeř dostává k rychlému protiútoku.
29'
Přetahovanou u středového kruhu lépe zvládla Huesca, který se dostala k centrovanému balónu, na který na zadní tyči reagoval Cucho, jenž ale nepropálil Neta.
25'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Miramón se u postranní čáry nechal obrat o míč, toho využil soupeř dokonale, neboť rozjel naprosto přesnou kombinaci, na jejíž konci byl DANIEL PAREJO, jehož kostrbatá střela skončila za Santamaríou.
24'
Středem hrací plochy si to namířil Soler, který se rozhodl oslovit Wasse. Jeho vzdušná nabídka nebyla špatná, Rodrigo ale hlavičkoval nad.
23'
V hlavičkovém souboji vyhrál domácí Wass, jenomže k odraženému míči se jako první dostal Melero, který našel Hernándeze v ofsajdovém postavení.
22'
K rozehrávce přímého kopu se postavil Parejo, který na hranici malého vápna našel Minu, jenž hlavičkoval nad. I tak zakončení proběhlo z ofsajdu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, přičemž stále čekáme na první branku. Aktivněji se zatím jeví Valencia, avšak ani hosté nehrají zrovna špatně.
20'
Hostující brankář si dával s výkopem od své branky celkem načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Huesca se následně dostala na útočnou polovinu.
19'
Poté se do zakončení dostal obránce Gayá, avšak nejednalo se o nic nebezpečného. Santamaría nemusel zasahovat, naopak bude vykopávat.
18'
Přenesení hry z kopačky Garaye mělo směřovat na volného Čeryševa, který měl k míči hodně daleko. Autového vhazování se tedy ujme soupeř.
17'
Hodně ledabylou přihrávku vyprodukoval Mina, který místo Čeryševa oslovil hostujícího Miramóna. Huesca tak bude moci uklidnit hru.
16'
Piccini vyvez míč na druhou stranu, kde si počkal na náběh Wasse. Ten mu okamžitě přiťukl do tandemu, načež Parejo střílel opravdu nepovedeně.
15'
Santamaría se dostal k výkopu od své branky, přičemž se pokoušel najít Gómeze, což se podařilo, druhý jmenovaný navíc udržel míč proti Gayovi.
14'
Melero měl na levém křídle celkem dostatek času, místo centru ještě šperkoval akci přihrávkou mezi obránce, kde si obrannou povinnost splnil Garay.
13'
Netopýři tak zahrávali rohový kop z pravé strany, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se na druhou stranu dostává hostující celek.
12'
Velice pohotovým projektilem to zkoušel Piccini, který vyprodukoval úvodní zakončení tohoto zápasu. Santamaría byl u své bližší tyče včas.
11'
Velmi dobrým způsobem to před malým momentem udělal Akapo, který se dostal kolem napadajícího Rodriga, načež přihrál Etxeitovi.
10'
Gayá chtěl oslovit vedle stojícího Čeryševa, který ale nepředvedl zrovna jisté vedení míče. K autovému vhazování se tedy dostane Miramón.
9'
Posléze si s míčem zahrál také brankář Neto, který z jedničky oslovil volného Gayu. Valencia se postupně dostává na útočnou polovinu.
8'
Na pravé části hrací plochy se pokoušel zakročit hostující Melero, avšak včas u míče byl Piccini, kterému ale uskočil míč daleko za postranní čáru.
7'
Autového vhazování se ujal domácí Gayá, který si jako adresáty míče vybral Wasse, jenž ale nedokázal roztáhnout hru k pravé autové lajně.
6'
Zdálo se, že Čeryšev poběží sám na bránu, avšak včas z branky vystartoval hostující Santamaría, který raději odklidil míč za postranní čáru.
5'
Ten ale nepřinesl nic nebezpečného, naopak Huesca podnikla rychlý protiútok, po kterém se málem do vyložené šance dostal Hernández.
4'
Hezkým manévrem se uvolnil k zakončení domácí Mina, který posléze otřel balón o nohu protihráče. Netopýři budou mít k dispozici rohový kop.
3'
Hned v úvodu utkání se Rodrigo dostal k průnikové patičce, díky které se domácí dostali k autovému vhazování, který z pravé strany obstará Piccini.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Valencia CF: Neto – Piccini, Garay, Diakhaby, Gayá – Soler, Wass, Parejo (C), Čeryšev – Rodrigo, S. Mina.
Náhradníci: Doménech – Batshuayi, Latorre, Lee, Račić, Torres, Vezo.

SD Huesca: R. Santamaría – Miramón, Insua, Etxeita, Akapo – Musto – Moisés Gómez, Rivera Hernández, Melero (C), Ferreiro – Cucho.
Náhradníci: Jovanović – Camacho, Brezančić, S. Longo, Semedo, Sastre.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
SD Huesca

Na opačné straně stojí nováček soutěže, kterým je Huesca. Tento celek prožívá ještě horší sezónu, nachází se totiž na poslední pozici domácí soutěže. Huesca dohromady nasbírala pouze osm bodů, na poslední nesestupovou pozici ztrácí už sedm bodů. Hostující tým dnešního utkání letos vyhrál pouze v jediném utkání, dalších deset zápasů pak přineslo porážku. Huesca ale v posledním ligovém zápase uhrála bod, což bylo ale rozhodně málo. Villarreal totiž dohrával utkání v desíti, i tak domácí vyrovnávali až v nastaveném čase. Huesca je vůbec nejhorší celek v rámci venkovních zápas, dohromady bodoval pouze ve dvou případech.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie letos prožívají celkem nevydařenou sezónu, neboť se po šestnácti kolech nachází na průběžné čtrnácté pozici. Netopýři dohromady získali devatenáct bodů, od sestupového pásma je dělí pouze čtyři body. Domácí celek dnešního utkání nevyhrál už tři utkání v řadě, poslední vítězství přišlo v souboji proti Vallecanu, přičemž Valencia zvítězila poměrem 3:0. Valencii se na domácím stadionu moc nedaří, celkem zde odehrála už osm utkání, přičemž vyhrála pouze v jediném utkání, což je hodně chabá bilance. Netopýři ale ze zbylých sedmi zápasů hned šestkrát remizovala, jediná domácí porážka přišla v souboji proti Gironě.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Valencia CF a SD Huesca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.