La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Sevilla - 8. prosince 2018   16:15

Valencia
90+2' Diakhaby (Parejo)
1:1
(0:0)
Sevilla
55' Sarabia  (Ben Yedder)
Valencia
Neto – Wass, Garay, Gabriel (64. Diakhaby), Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C), Guedes (61. Čeryšev) – Rodrigo, S. Mina (69. Batshuayi).
Doménech – Diakhaby, Čeryšev, Batshuayi, Kondogbia, Piccini, Torres.
Estrada – Aguilar, Martín
Estadio Mestalla, Valencia
Sevilla
Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Promes, F. Vázquez (77. Amadou), Sarabia, Banega, Escudero (C) – André Silva, Ben Yedder (85. Muriel).
Soriano – Arana, Amadou, Nolito, Gnagnon, Roque, Muriel.

Přeju pěkný zbytek sobotního večera a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání patnáctého kola mezi Valencií a Sevillou, které skončilo remízou 1:1. Prvního gólu se fanoušci na stadiónu dočkali až ve druhém poločasu a ke smutku většině z nich se prosadila Sevilla, to když nepovedenou střelu Ben Yeddera ztečoval do sítě Sarabia. NEtopýři se však nevzdávali a bojovali alespoň o bod, jehož se nakonec dočkali. Ve druhé nastavené minutě si na centr Pareja naskočil mladíček Dikhaby, jenž gólovou hlavičkou rozradostnil Mestallu. Valencia se díky remíze posnula na dvanácté místo, Sevilla se zase bodově dotáhla na Barcelona, avšak klub z Katalánska má zápas k dobru.
90+4'
90+2'
Valencia právě vstřelila branku!

Vyrovnání přichází za minutu dvanáct! Pro centr z přímého kopu si šel Vaclík, toho ale předskočil MOUCTAR DIAKHABY, jenž už neměl problém trefit odkrytou branku a tento francouzský mladíček, který se do hry dostal až díky zranění Gabriela se stává hvězdou Netopýrů!
90+1'
Žlutou kartu dostává Luis Muriel (Sevilla FC).
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Na roh se vytáhlo jen velmi málo hráčů, hosté se opravdu spíše soustředí na ubránění výsledku, i to bylo důvodem, proč se domácí v klidu ubránili.
88'
Sevilla má kdispozii rohový kop, dokáže se prosadit a rozhodnout o dnešním vítězi?
87'
Na centr Čeryševa si nejvýše naskočil Rodrigo, mířil jen těsně vedle levé tyčky.
86'
A už je tu znovu kombinace Netopýrů se snahou vyrovnat utkání, jenže obrana soupeře je skálopevná.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Luis Muriel.
85'
Sevilla se na chvíli vymanila z tlaku a snažila se z protiútoku vytěžit rozhodující zásah, Silvu ale obral o balón José Gayá.
84'
Další střelecký pokus, tentokráte z kopačky Coquelina, míč prolétl vysoko nad brankou.
83'
André Silva oklamal brankáře, pak ale nedokázal trefit odkrytou bránu, svůj pokus namířil pouze do tyčky!
82'
Centr Wasse zblokován hostující obranou na roh.
81'
Netopýři pokračují v kombinační hře, jenže úspěch se stále ještě nedostavil a čas se povážlivě krátí.
80'
aprosto zbytečného faulu se dopustil Michy Batshuayi, jenž již mimo balón trefil Escudera.
79'
Tak bude. Sergi Gómez už stojí za postranní čárou a hlásí se o návrat do hry.
78'
Po centru Gayi z levé strany Vaclík pěstí nešťastně sestřlil spoluhráče Gómeze. Ten je ošetřován a nevypadá to, že by byl schopen pokračovat ve hře.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Ibrahim Amadou.
76'
Sevilla hraje opravdu profesorsky. Nikam se nežene, nedělá zbytečné chybi, Netopýři to budou mít hodně těžké.
75'
Banega se dopustil zbytečné chyby na balónu, kterou za něj vyřešil faulem spoluhráč Pablo Sarabia a nedostal ani žlutou kartu.
74'
DOmácí hráči se místo snahy o vyrovnání spíše válejí po zemi, rozhodčí však nechává hru plynout dál, což je jedině dobře.
73'
Obrana Sevilly pracuje v posledních minutách jako hodinky, Vaclík již delší dobu neměl nic na práci.
72'
Útočný faul Carlosa Solera způsobený zřejmě narůstající frustrací.
71'
Carlos Soler neněl komu a tak to vzal na sebe, jeho pokus trefil pouze bránícího hráče.
70'
Hra je teď pořádně rozháraná, plno nepřesností na jedné i druhé straně, Sevilla by se měla snažit hru uklidnit, tohle jí rozhodně neprospívá.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Michy Batshuayi.
68'
Banega se za šestnáctkou zbavil bránícího hráče, svoji střelu ovšem namířil pouze do levé tyče!
67'
Parejův jemný lob za obranu byl příliš krátký, balón odvrátil Simon Kjaer.
66'
Denis Čeryšev měl na levé straně dostatek prostoru na centr, než se k němu ale odhodlal, přispěchal s obětavým zákrokem Sergio Escudero.
65'
Sarabiova nepovedená přihrávka překvapivě našla Banegu, jehož střela končí vedle levé tyče.
64'
Dále to nepůjde, zranění nedovolí Gabrielovi pokračovat ve hře, nahradit ho tak musí mladíček Diakhaby.
63'
Simon Kjaer zachoval pevné nervy, když si proti dvěma napadajícím protihráčům dovolil kličku, která oba hráče vyřadila ze hry.
62'
Valencia nadále kombinuje, avšak pouze kolem středového kruhu, obrana soupeře je velice dobře zformována.
61'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
60'
Po jednom ze soubojů se na zem svalil Gabriel. Uvidíme, jak vážné jeho zranění bude.
59'
Valencia se snaží o kunstruktivní rozehrávku, Sevilla je spokojená s vedením a zatáhla se více do defenzívy.
58'
Po pravé straně unikal Franco Vázquez, skluzem mu míč sebral José Gayá, autové vhazování pro hosty.
57'
Ačkoli si troufnu říct, že lepším celkem jsou v dnešním utkání Netopýři, jsou to právě oni, kdo nyní musí dotahovat. Podaří se jim doma udržet alespoň bod?
55'
Sevilla právě vstřelila branku!
Máme tu první gól dnešního utkání a postarala se o něj Sevilla! Do odraženého balónu se z první opřel Ben Yedder, pokus se mu vůbec nepovedl, za obranou však vyplaval zcela osamocený PABLO SARABIA, který jemnou tečí poslal míčza bezmocného Neta!
54'
Znovu došlo k souboji těchto dvou hráčů a opět byl úspěšnější hostující kapitán, jenž vybojoval faul.
53'
Skvělý obranný zákrok předvedl Gabriel Mercado proti Minovi, čistým skluzem ho ukázkově připravil o balón.
52'
Pablo Sarabia se odhodlal ke střela, ovšem byl v záklonu a jeho projektil tak postrádal razanci, Neto v poklidu kryje.
51'
Protiútok na půlicí čáře zastavil José Gayá a měl štěstí, neobdržel ani žlutou kartu.
50'
Daniel Wass obral Escudera o míč a hnal se do útoku, avšak ¨hlavní rozhodčí posoudil zákrok pravého beka jako nedovolený.
49'
Do míče se z první krásně položil Franco Vázquez. Nebýt bloku obránce, kdo ví, jestli by Neto stihl zareagovat včas.
48'
Sevilla se po zahájení hry zase nechytá, aby to svěřence trenéra Machína nakonec nestálo zápas.
47'
Netopýři si v úvodu poločasu opět vytvořili velkou šanci! Carlos Soler si zpracoval balón hrudí a levou nohou se opřel do balónu, Sevillu však opět zachránil skvělým zákrokem Vaclík!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
Skončil první poločas utkání mezi Valenciou a Sevillou, který nám branku nenabídl. Nejblíže gólu byli domácí hned v úvodu utkání, nadvakrát se však vyznamenal Tomáš Vaclík.
45+3'
45+2'
Dani Parejo zvolil krátký rozběh a svým pokusem trefil pouze dobře postavenou zeď.
45+1'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
45'
Kapitán hostů zblokoval střelu rukou, žlutá karta a přímý kop z velmi přijatelné vzdálenosti od branky.
44'
Centr Miny z pravé strany byl nepřesný, Kjaer totiž předskočil útočníka a odkopl balón daleko od svojí branky.
43'
Carlos Soler si zasekl míč proti dvěma protihráčům, jenže přiběhl třetí obránce a o kulatý nesmysl ho připravil.
42'
Wissam Ben Yedder se sice pěkně vrátil do obrany a obral soupeře o míč, poté ovšem nepřesně přihrál a vlastně tak vrátil balón soupeři.
41'
Gonçalo Guedes se snažil nafilmovat pád, rozhodčí mu na jeho trik neskočil, střela Rodiga následně končí vysoko nad brankou.
40'
Do konce úvodní půle zbývá pět minut. Dočkáme se prvního gólu, nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Gabriel poslal skvělý pas za obranu, avšak Carlosi Solerovi se i přes všechnu snahu balón na hrací ploše udržet nepodařilo.
38'
Z přímého kopu po faulu Promese nic nebylo, do protiútoku naopak vyrazil Ben Yedder, přihrávka na Silvu byla ovšem nepřesná.
37'
Žlutou kartu dostává Quincy Promes (Sevilla FC).
36'
Žlutou kartu dostává Franco Vázquez (Sevilla FC).
36'
Jenže Gabriel Mercado fauloval Pareja a z této šance tak nebude nic.
35'
Nedovolený zákrok na stejném místě, jako před malou chvílí, hříšníkem tentokrát Gonçalo Guedes.
34'
Pěkný signál, kdy Sarabia našel na přední tyči Ben Yeddera, jehož přihrávka pod sebe už ovšem byla zblokována.
33'
Faul na Vázqueze, nebezpečně vypadající přímý kop má k dispozici i Sevilla.
32'
André Silva v těžké pozice šikovně nastřelil míč do Wasse, čímž pro svůj tým vybojoval autové vhazování.
31'
Ani druhý roh v krátkém časovém sledu nepřinesl první branku, obrana Sevilly v čele s Vaclíkem i nadále odolává.
30'
Po rohovém kopu se do zakončení sažil dostat Gabriel, jeden z obránců byl u balónu dřív aodvrátil na další roh.
29'
Daniel Wass poslal jemný pas do vápna, Simon Kjaer si zadělal na problémy, nakonec odvrátil na roh, myslím, že ani nevěděl jak.
28'
Utěšená přízemní střela Pareja směřovala k levé tyči, kde byl se svým zákrokem připraven Tomáš Vaclík.
27'
Franco Vázquez si při ztrátě míče podle prvních reakcí přivodil nějakou nepříjemnost. Vypadá to však, že bude schopen pokračovat ve hře.
26'
Po zrátě ve středu hřiště se Netopýři hnali do rychlého protiútoku, který končí nepřesnou přihrávkou na Guedese.
25'
Rodrigo se skvěle zbavil Gómeze, bohužel pro něj si balón příliš předkopl a ten následně končí v zámezí, bude se odkopávat od branky.
24'
Z levé strany odcentroval Sergio Escudero, centr postrádal výšku i přesnost, domácí obrana si se situací poradila.
23'
Krásný nadýchaný balón na Santiho Minu, jenž si ovšem v obklopení Escuderem nedokázal zpracovat míč.
22'
Franco Vázquez našel za obranu volného Ben Yeddera, ten si ale neporadil se zpracováním, defenziva domácích odkopla míč na rohový kop.
21'
Ezequiel Garay viděl na pravé straně nabíhajícího Solera, přihrávku však poslal příliš před něj, španělský křídelník míč nedoběhl.
20'
Tentokráte si obrana Sevilly vedla o poznání lépe, Gabriel Mercado odvrátil centrovaný balón na roh.
19'
Další přímý kop pro Netopýri. Uvidíme podobný závar jako v prvním případě?
18'
José Gayá poslal balón za obranu na Guedese, avšak přehnal to s razancí, portugalský rychlík míč ve hřišti nestihl.
17'
André Silva na zemi bojoval proti dvojici hráčů a úspěšně, vybojoval faul na svou osobu.
16'
Gabriel si pořádně zahrával při rozehrávce, nakonec akce končí špatnou přihrávkou a darovaným autem soupeři.
15'
Srabia se přízemním centrem snažil přihrát Ben Yedderovi, ten v obklíčení tří hráčů míč neudržel.
14'
Wissam Ben Yedder se sažil napadat rozehrávku obrany, jenže vybíhal z ofsajdu, což signalizuje i pomezní rozhodčí.
13'
André Silva unikal po levé straně, ve vápně ovšem měl pouze ejdiného spoluhráče, tak raději přenesl hru na druhou stranu, kde je Quincy Promes.
12'
Mírně aktivnějším celkem jsou stále domácí Netopýři, hostující obrana je po zaváhání v úvodu do další šance prozatím nepustila.
11'
Daniel Wass se snažil najít svým pasem za obranu nabíhajícího Rodriga, balón však odvrátil Sergi Gómez.
10'
Nic moc se nyní neděje, nepřesnost střídá nepřesnost, hraje se převážně na středu hřiště.
9'
Rodrigo se pokusil o střelu, ta však byla zblokována jedním z bránících hráčům
8'
Hosté se poprvé v zápase dostávají k souvislejší kombinaci, která zatím probíhá kolem středového kruhu. Nicméně trpělivost přináší růže.
7'
Komunikace s videem proběhla, naštěstí pro hosty jen potvrdila správnost rozhodnutí hlavního arbitra.
6'
Santiago Mina nastřelil ve vápně podle domácích ruku Kjaera, rozhodčí však mlčí. Uvidíme, zda sudímu nepřijde pokyn od videa.
5'
Hráči domácích nastoupili na soupeře velmi aktivní hrou, Sevilla by se měla co nejrychleji dostat do tempa, jinak by mohla litovat.
4'
Fantastický Vaclík! Ten nejprve skvěle vytáhl hlavičku Garaye, následně vleže nedovolil skórovat dorážejícímu Minovi!
3'
Gonçalo Guedes se hned krásně uvolnil přes Gómeze, jenž byl nucený ho faulovat, přímý kop.
2'
Valencia nastupuje ve svých tradičních bílých dresech, Sevilla oblékla dresy červené.
1'

Valencia CF: Neto – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C), Guedes – Rodrigo, S. Mina.
Náhradníci: Doménech – Diakhaby, Čeryšev, Batshuayi, Kondogbia, Piccini, Torres.

Sevilla FC: Vaclík – Mercado, Kjaer (C), Sergi Gómez – Promes, F. Vázquez, Sarabia, Banega, Escudero – André Silva, Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Arana, Amadou, Nolito, Gnagnon, Roque, Muriel.
Sevilla FC naopak prožívá skvělou sezónu, momentálně okupuje druhé místo se ztrátou jednoho bodu na Barcelonu. Svěřenci trenéra Machina těží hlavně ze skvělé ofenzivy, kterou mají nejlepší právě po Kataláncích. Dobrá je však i defenziva v čele s Vaclíkem, ten obdržel 15 gólů. Sevilla z poslední pěti ligových zápasů neprohrála, třikrát vyhrála a dvakrát remizovala. Nejlepším střelcem celku je André Silva s osmi góly.
Valencia CF se aktuálně nachází na čtrnáctém místě a to rozhodně není pozice, se kterou by měli být Netopýři spokojeni. Svěřence trenéra Marcelina srazí hlavně remízy, nerozhodně už totiž z utkání odešli osmkrát. Poslední dobou už jde však forma nahoru. Stále to ovšem není ideální, z posledních pěti zápasů dvě výhry, remíza a dvě prohry. Nejlepším střelcem Netopýrů je trojice Parejo, Mina, Gameiro s pouhými dvěma góly.
Krásné sobotní odpoledne! Vítám vás u sledování 15. kola španělské La Ligy, ve kterém Valencia přivítá na svém hřišti Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.