La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Espanyol - 26. října 2018   21:00

Valladolid
90+1' Verde
1:1
(0:1)
Espanyol
20' Iglesias  (Melendo)
Valladolid
Masip – Moyano (C) (74. Verde), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Antoñito, Alcaraz, Míchel, T. Villa (87. Ivi López) – Leo Suárez (55. Plano), Ünal.
Y. Rodríguez – Ivi López, Verde, Tuhami, Plano, B. Fernández, J. Moreno.
Cordero – Escuela, Cerezo
Estadio Municipal José Zorrilla
Espanyol
Diego López – Javi López (C), David López, Hermoso, Vilà – H. Pérez (46. Piatti), Darder, Roca, Melendo (66. V. Sánchez) – Iglesias, Sergio García (77. Ó. Duarte).
Roberto – V. Sánchez, Ó. Duarte, Rosales, Baptistão, Piatti, Granero.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 16:16.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Espanyol dlouhou dobu držel hubené vedení, avšak vyrovnávací branka padla až v první minutě nastavení, postaral se o ní střídající Verde, který fantastickým způsobem zahrál přímý kop. Nutno dodat, že si Valladolid branku zasloužil, ve druhém poločase byl výrazně aktivnější. Espanyol toho ve druhém dějství moc nepředvedl, spíše se soustředil na rychlé protiútoky, které ale nevycházely. Valladolid tak neprohrál šesté utkání v řadě, naopak Espanyol páté.
90+4'
90+3'
Dnešní utkání se už jen pouze dohrává, domácí stadion je ale ve varu, jejich miláčci se totiž dostali k vyrovnávací brance, která může mít cenu zlata.
90+3'
Žlutou kartu dostává Óscar Plano (Real Valladolid).
90+1'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Domácí se skutečně dostávají k vyrovnávací trefě! K rozehrávce přímého kopu se totiž postavil DANIELE VERDE, jehož fantastická rána skončila až v brance. López se za míčem pouze ohlédl, nicméně tato dělovka byla opravdu výstavní.
90+1'
Jedna z posledních šancí na srovnání, domácí totiž mají k dispozici volný kop z lukrativní vzdálenosti. Diego López si pochopitelně staví zeď.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Valladolid se stále marně pokouší vsítit kýženou branku, Espanyol i nadále odolává.
88'
Calero na nic nečekalo a okamžitě rozehrál standardní situaci z vlastní poloviny. Domácí to zkoušeli po pravém křídle, kde byla cestička vpřed přehuštěná.
87'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Ivi López.
85'
Diego López byl i tentokráte pozorný, z pravé strany to centrovanou nabídkou zkoušel Antonito, který i tentokráte našel rukavice brankáře.
84'
Stále čekáme na nějaký moment překvapení, Valladolid to zkouší stále stejným způsobem. Obrana Espanyolu je na centrované balónu připravená.
83'
Posléze se k dalšímu centru dostal Plano, kterému se v šestnáctce málem podařilo najít Ünala. Valladolid se dostává k velice slušnému náporu.
82'
Zničehonic se do vyložené šance mohl dostat Iglesias, nicméně hostující forvard byl u míče příliš pozdě. Toho využil brankář Masip, jenž sevřel míč do náruče.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, Real se marně pokouší vyrovnat. Espanyol je v posledních minutách hodně pasivní.
80'
Verde tentokráte čekal na náběh Toniho, který byl u přihrávky za obranu příliš pozdě. Dídacovi se ale nepovedlo odklidit míč do bezpečí.
79'
Posléze se kolmice snášela k Ünalovi, který se opět nacházel v ofsajdovém postavení. Nutno dodat, že turecký forvard není ve druhém poločase často u míče.
78'
Posléze se k zakončení dostal střídající Verde, který ještě mohl kombinovat. Místo toho vypálil vysoko nad, což nepřinutilo Lópeze k zákroku.
77'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Óscar Duarte.
77'
Jenomže Valladolidu to dnes vzduchem prostě nejde. I tentokráte velmi dobře zafungovala obrana soupeře, která odvrátila další nadýchaný centr.
76'
Javi López bezmyšlenkovitě odkopl míč na druhou stranu, kam si na něj seběhl kolega Iglesias. Espanyol se konečně dostat k souvislejší práci s míčem.
75'
Žlutou kartu dostává Dídac Vilà (Espanyol Barcelona).
75'
K oné rozehrávce volného kopu se postavil zkušený Míchel, který rozehrál nakrátko. Následný nadýchaný centr přeci jenom skončil u Diega Lópeze.
74'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Daniele Verde.
74'
Valladolid se opět pustil do útočení. Na levém křídle se pokoušel dostat k centru Toni, který byl zastaven nedovoleným zákrokem Dardera.
73'
Žlutou kartu dostává Javi López (Espanyol Barcelona).
69'
Jenomže z toho nakonec bylo autové vhazování pro Espanyol, po kterém se Javi López dostal až na obrannou polovinu, kde rozjel přízemní kombinaci.
68'
Ve středu hrací plochy se nejlépe zorientoval střídající Sánchez, který zkoušel z první nastartovat Iglesiase, před kterým včas zasáhl Calero.
67'
Valladolid si vybojoval další rohový kop, který ale nebyl vůbec nebezpečný. López nemusel řešit nic ošemetného, nyní bude sám vykopávat.
66'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Víctor Sánchez.
65'
Na pořadu dne byl volný kop pro hosty. K míči se postavil García, který rozehrávku úplně zpackal. Jeho centr totiž mířil do náruče brankáře Masipa.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, dnešní utkání stále nabídlo jedinou branku. Real je ale ve druhém poločase výrazně aktivnější.
63'
Žlutou kartu dostává Míchel (Real Valladolid).
63'
Obrovská šance na vyrovnání! Nyní nezafungovala obrana Espanyolu, která zapomněla na Alcaraze, který se zjevil sám před brankářem, svojí střelu ale poslal vysoko nad branku.
62'
Další nedovolený zákrok, tentokráte se o něj postaral domácí Alcaraz, který narazil do Rocy. Momentálně se nehraje, zřejmě se bude ošetřovat.
61'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
61'
Nyní si zkušeně počínal Javi López, který v souboji s Nachem vybojoval standardní situaci. Hosté rozehráli nakrátko, do rozehrávky se zapojil také brankář.
60'
Na opačné straně si Iglesias poradil s těžkou přihrávkou, poté nedokázal ustrážit balón proti dvojici protihráčů. Navíc z toho bude aut pro domácí hráče.
59'
Nacho se opět dostal do dobré pozice pro centr, střílenou nabídku poslal před Diega Lópeze, který stačil zasáhnout před naběhnuvším Planem.
58'
U postranní čáry dobře zasáhl Dídac, který navíc vybojoval autové vhazování. Espanyol tak uklidnil hru, domácí se vracejí zpět za míč.
57'
Posléze Valladolid roztáhl hru k pravé postranní čáře, odkud přiletěl další centr, po kterém se vrhal Ünal. Ten si ale pomohl útočným faulem.
56'
Toni to opět zkoušel sólově, nicméně před pokutovým územím narazil na Javiho Lópeze, který byl i v tomto souboji o balón mnohem důraznější.
55'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Leonardo Suárez, přichází Óscar Plano.
54'
Moyano si nevěřil na průnik přes přehuštěný prostor, proto raději zvolil přihrávku na levou stranu, kde se ke střele dostal Suárez. Do dráhy letu míče ale strčil nohu David López.
53'
Nakonec se do útočení zapojil také Dídac, který ale při zpracování zahrál rukou, čehož si všiml také hlavní sudí. Domácí okamžitě spěchají kupředu.
52'
Na opačné straně se k autovému vhazování dostal Javi López, který reagoval na pohyb Garcíi. Druhý jmenovaný ale neuspěl s centrem na Iglesiase.
51'
Valladolid se ještě dostal k rozehrávce rohového kopu, ten ale nepřinesl nic nebezpečného. Obrana Espanyolu zafungovala i tentokráte na jedničku.
50'
Domácí mají za sebou celkem pohlednou pasáž, při které se málem do vyložené šance dostal Toni, před kterým dokázal skočit po míči López.
49'
Posléze to Nacho zkoušel kolmicí na Toniho, který se rozběhl příliš pozdě. Možná i proto nezastihl míč na hrací ploše, Diego López bude vykopávat.
48'
Hned v úvodu jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral hostující Roca. Valladolid okamžitě rozehrál, centr ale nevyšel dle představ.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Hernán Pérez, přichází Pablo Piatti.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Iglesias, jehož rána byla skutečně výstavní. Úvodní dějství nám nabídlo celkem vyrovnanou podívanou, směrem dopředu byl aktivnější domácí celek, který ale častokrát narážel na pozornou obranu soupeře. Espanyol se snažil využít chyb v domácí kombinaci, což jednou skutečně dokázal potrestat. Hosté tak potvrzují, že se v letošním ročníku opírají o velmi dobře hrající defenzívu, Valladolid se totiž nedostal k žádné tutovce.
45+3'
45+2'
Toni se hezkým způsobem dostal přes Davida Lópeze, následnou střílenou přihrávku ale dokázal vychytat Diego López, který vyrazil míč před sebe.
45+2'
Žlutou kartu dostává Kiko Olivas (Real Valladolid).
45+1'
Alcaraz přeposlal míč na levou stranu, kde se nacházel Nacho. Jeho centr narazil pouze do nohy Javiho Lópeze, od kterého se míč dostal za postranní čáru.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Následně se ještě k ráně z druhé vlny dostal Roca, jehož dělovka prosvištěla do rukavic Masipa. Domácí brankář měl opravdu hodně práce.
43'
Hosté ještě zahrávali rohový kop, o který se tentokráte postaral velezkušený García. Jeho centrovaná nabídka směřovala po zemi na Dardera, jehož rána z první skončila na rukavici Masipa.
42'
Obrovská šance Espanyolu! Darderova mimořádná kolmice našla naběhnuvšího Péreze, který pouze trkl do balónu. Hlavička to byla skutečně dobrá, nicméně ještě lepší zákrok vytasil Masip.
40'
Darder se natahoval po míči, který nakonec před ním stačil odehrát pozorný Kiko, jenž odehrál balón na jistotu až k brankáři Masipovi.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Espanyol podnikl útočný výpad po pravém křídle, kde se Pérez ocitl v ofsajdu. Mezitím domácí stadion začal tleskat, Calero se totiž vrátil zpět na hřiště.
37'
Už se zdá být všechno v pořádku, Calero odkulhal za postranní čáru. Domácí obránce by měl pokračovat ve hře, jeho celek bude chvíli hrát v desíti.
36'
Momentálně se nehraje, neboť po jednom ze soubojů skončil na zemi Calero, kterého dost možná dohrál brankář López, který boxoval balón.
35'
Po delší době přišel nedovolený zákrok, o který se postaral hostující Dídac. K rozehrávce se postavil Míchel, jehož prudký centr vyboxoval Diego López pouze k dobře postavenému Alcarazovi, jehož sympatická rána prosvištěla kousek vedle brány.
34'
García potáhl míč k pokutovému území, čímž odlákal protihráče od Dardera. Druhý jmenovaný i přesto odcentroval do rukavic brankáře Masipa.
33'
Alcaraz se nyní dostal z obležení několika protihráčů, poté šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde v tuto chvíli operuje s balónem Antonito.
32'
Míchel to měl nyní na dlouhou nohu, čehož využil Hermoso, který ale nevyvezl míč do bezpečí. Poté přišel šlapák v podání záložníka Dardera.
31'
Na druhé straně vzorně zapracoval Hermoso, který k míč nepustil aktivního Suáreze. Posléze se k dalekonosnému odkopu do bezpečí dostal David López.
30'
Posléze si Iglesias gestem ruky řekl o přihrávku do běhu, kterou také obdržel. Střelec jediné branky ještě přihrával pod sebe, což jeho kolegové nečekali.
29'
Espanyol opět zahrozil po straně, do zakončení se málem dostal García, kterého na poslední chvíli ubránil Calero, který vytasil čistý zákrok.
24'
U postranní čáry předvedl ukázkové zpracování balónu Pérez, který posléze dorazil s míčem na obrannou polovinu, kde ho předal vedle stojícímu Melendovi.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabízí celkem vyrovnanou podívanou. Espanyol se před malým momentem dostal do vedení, a to hned z první gólovky.
22'
Valladolid to nyní bude mít složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, domácí klidně mohou otočit stav.
21'
K oné rozehrávce se postavil Hermoso, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Technický projektil měl ideální razanci, směr byl o něco horší.
20'
Espanyol právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová paráda, díky které se hosté dostávají do vedení! Riskantní přihrávka v podání domácích přinesla ztrátu míče, ke kterému se dostal BORJA IGLESIAS. Hostující forvard využil nedůslednosti obrany, jeho dělovka z pětadvaceti metrů skončila za bezmocným Masipem.
20'
Iglesias byl kousek před pokutovým územím poslán k zemi, provinil se domácí obránce Kiko. Následovat bude přímý kop z lukrativní vzdálenosti.
19'
Antonito se vydal do přehuštěného prostoru, odkud ještě hledal kolegu Ünala, který mu ale nedokázal přesně narazit. Espanyol podniká protiakci.
18'
Calero šel do souboje o míč hodně odvážně, nakonec se mu hrací předmět trefil nepodařilo, Espanyol ale nevymyslel nic kloudného.
17'
Na druhé straně dobře zapracoval Nacho, který za sebe nepustil polovysoký centr od Javiho Lópeze. Nyní se k míči dostali domácí hráči.
16'
Masip raději rozehrál nakrátko, načež se Kiko nadechl k dalekonosné kolmici, kterou našel Toniho. Centr pod sebe ale nepřinesl zakončení.
15'
Moyano si na pravém křídle vybral Antonita, který okamžitě posílal centr do nebezpečného prostoru, kde ale velmi dobře zafungovala obrana Espanyolu.
14'
Celek z Katalánska se konečně dostal k souvislejší práci s míčem. Poté ale v rozehrávce chyboval David López, po jehož ztrátě se nestalo nic závratného.
13'
Na druhé straně se k vyvezení míče dostal Nacho, který u půlící čáry narazil na Péreze. Espanyol si vybojoval další autové vhazování.
12'
Darder si dal hodně záležet na přihrávce pro Garcíu, který si ale nepohlídal náběh za obranu. Je tu úvodní ofsajdové postavení tohoto zápasu.
11'
Špatná domluva v hostující defenzívě mohla být fatální následky. K padajícímu míči se totiž dostal Suárez, který ve skluzu netrefil prázdnou bránu.
10'
Valladolid vybojoval další autové vhazování, o které se postaral Nacho. Jeho nabídka směřovala na Alcaraze, který nedokázal ustrážit balón.
9'
Až nyní jsme sledovali povedenější odkop, po kterém se Espanyol dostal k opačné šestnáctce, kde bylo zakončení v podání Garcíi zablokováno.
8'
Jenomže ani Lópezovi se odkop od branky příliš nepovedl, následně se k němu dostal Nacho, po jehož centru zakončoval ve skluzu vedle brány Ünal.
7'
Individuálním způsobem to nyní zkoušel Toni, který dorazil s míčem až k hranici pokutového území, odkud ale zamířil hodně vedle branky.
6'
Masipovi se odkop od branky příliš nepovedl, i přesto dokázal Moyano zabojovat, díky čemuž zachytil kulatý nesmysl na hrací ploše.
5'
Espanyol neuspěl s kombinací na pravé straně, k autovému vhazování se tedy dostal domácí Nacho, který si vybral pouze nohu protihráče.
4'
Následně se o centr do pokutového území postaral Nacho, jehož vzdušná nabídka skončila v rukavicích Lópeze. Zkušený brankář si připravuje odkop.
3'
Hned v úvodu jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral hostující Darder, jenž poslal k zemi rychlonohýho Ünala.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Antoñito, Alcaraz, Míchel, T. Villa – Leo Suárez, Ünal.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Ivi López, Verde, Tuhami, Plano, B. Fernández, J. Moreno.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López (C), David López, Hermoso, Vilà – H. Pérez, Darder, Roca, Melendo – Iglesias, Sergio García.
Náhradníci: Roberto – V. Sánchez, Ó. Duarte, Rosales, Baptistão, Piatti, Granero.

Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo.
Espanyol Barcelona

Na opačné straně se nachází další příjemné překvapení letošní sezóny, kterým je Espanyol Barcelona. Celek z Katalánska se drží v těsném závěsu za svým městským rivalem FC Barcelonou, na který se z druhé pozice dívá s jednobodovým mankem. Espanyol se rovněž potýká s velice dobrou formou, tři z posledních čtyř zápasů nabídly vítězství. To poslední se konalo v minulém kole, ve kterém Espanyol vyloupil stadion nováčka soutěže z Huescy. Hostující tým dnešního utkání rovněž sází na propracovanou defenzívu, která inkasovala o jednu branku více, než jeho dnešní protivník. Zároveň se Espanyol opírá o střeleckou produktivitu Borjy Iglesiase, který zatím má na svém kontě čtyři přesné trefy.
Real Valladolid

Fotbalisté Valladolidu sice prospali úvod sezóny, poslední zápasy ale nabídly celkem zajímavou formu, která nováčka soutěže posunula až na průběžnou šestou pozici, která v konečném součtu může zaručit kvalifikaci Evropské ligy. Valladolid se skutečně nachází ve výborné formě, dokázal totiž zvítězit v posledních čtyřech zápasech. Ba co víc, Real neinkasoval hned tři utkání po sobě, navíc udržel čisté konto proti věhlasnějším soupeřům jako jsou například Villarreal, či Real Betis. Valladolid se může pyšnit vůbec nejlepší obranou celé soutěže, na druhou stranu se celkem trápí ve střílení branek. Domácí tým dnešního utkání nasázel pouze osm branek, což jez horní polovinu tabulky nejméně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Valladolid a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.