La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Levante - 23. prosince 2018   18:30

Vallecano
23' Toňo(vl.)  • 66' De Tomás
2:1
(1:0)
Levante
59' Rochina
Vallecano
Dimitrievski – Advíncula, Amat, A. Ba – De Tomás (90+3. Alegría), Embarba (69. Trejo), Á. García (43. Pozo), Imbula – Á. Moreno, Velázquez, Comesaña.
Alberto García – Alegría, Bébé, Gálvez, Pozo, Trejo, Tito.
Villanueva
Campo de Futbol de Vallecas, Madrid
Levante
Olazábal – E. Bardhi, Campaña, Coke (87. E. Boateng), B. Mayoral, Morales, Rochina, Martí (78. Dwamena), Postigo – Suárez Pier, Toňo.
Aitor Fernández – Dwamena, E. Boateng, Chema, Prcić, Simon, N. Vukčević.

Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Dnešní utkání sledovalo 11206 diváků.
90+7'
Konec zápasu. Více se již nestane! Domácí Rayo Vallecanosi tak vybojovali tři důležité body do tabulky, stále však zůstává předposlední v tabulce LaLigy.
90+6'
Odražený míč se dostal až k Dimitrievskimu. Domácí brankář má míč ve své moci, dobíhají nám poslední vteřiny utkání.
90+6'
Běží nám poslední minuta utkání. U míče je Levante!
90+5'
Domácí brankář dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+5'
Z rohového kopu nic nevzniklo, míč skončil v zázemí. Dimitrievski tak pošle míč co nejdál od své brány.
90+4'
Ba skvělým obranným zákrokem vytěsnil míč na roh. Levante tak dostává šanci na vyrovnání.
90+3'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Raúl De Tomás, přichází Alex Alegría.
90+2'
Hráči Levante se snaží míč rychle dostat dopředu, ale dopadají na nepřesnou rozehrávku.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje dlouhých šest minut, především díky technickým problémům vysílačky.
89'
Žlutou kartu dostává Giannelli Imbula (Rayo Vallecano).
89'
Hra opět běží, Vallecano pozorně brání a odvrací centr Rochina.
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Coke, přichází Emmanuel Boateng.
86'
Dimitrievski chytá přízemní centr jednoho z hostujících hráčů. Po zákroku však špatně dopadl a musí být ošetřován.
85'
Pokus Rochina odhlavičkovala pozorná obrana domácích, konkrétně Amat.
84'
Rochino bude zahrávat přímý kop z velké dálky, toto na přímou střelu nebude.
83'
Míč má ve své moci obránce Levante Coke, ten s ním rychle pospíchá dopředu.
82'
Morales se po uvolnění odhodlal ke střele, která těsně minula hostující branku! Levante se již soustředí pouze na útok, do konce utkání zbývá necelých deset minut.
80'
Rochina dostává žlutou kartu, domácí dostávají k dispozici přímý kop.
79'
Technické problémy pravděpodobně s vysílačkou jsou vyřešeny. Hra může tedy pokračovat.
78'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Raphael Dwamena.
75'
Hlavní rozhodčí má nějaké technické problémy, hra je proto přerušena.
73'
U míče jsou domácí, kteří určitě nebudou nikam pospíchat. U míče je obránce Amat.
72'
Tak to je velká smůla pro Levante, které by si za svojí aktivitu rozhodně vyrovnat zasloužilo.
71'
Hosté se již radovali ze střeleného gólu, ale celá akce je zastavena kvůli drobnému ofsajdu.
69'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Óscar Trejo.
66'
Vallecano jde opět do vedení! S velkým štěstím se uprostřed pokutového území dostal k míči RAUL DE TOMAS, který se nemýlil.
65'
Kopnutý roh prosvištěl pokutovým územím, žádného adresáta však nenašel a tak Dimitrievski bude rozehrávat od své branky.
64'
Levante má k dispozici další rohový kop.
62'
Vallecano mohlo jít opět do vedení! To by ale musel z bezprostřední blízkosti propálit brankáře Embarba. Celou akci založil Imbula, který se šikovně prodral po levé straně, po jeho přihrávce se k míči dostal osamocený Embarda, ale na hostujícího brankáře nevyzrál.
59'
To se dějí věci! Máme vyrovnáno! K odraženému míči se dostal Rochina, jeho tvrdá střela zpoza pokutového území přesně mířila k levé tyči.
59'
To byl zákrok! De Tomás obstřelil zeď, střelu k pravé tyči skvěle vyráží Dimitrievski! Toto byl moment makedonského brankáře!
58'
Pistogo těsně před pokutovým území fauloval jednoho z domácích hráčů. Vallecano má k dispozici přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
57'
A právě Rochina poslal nebezpečný centr do pokutového území Vallecana, při jeho smůle ale nikdo nadějný centr netrefil.
55'
U míče se zjevila Rochina, tento šikovný záložník je celé utkání hodně vidět.
54'
Do druhého poločasu vstoupilo lépe Levante, které je od 45 minuty lepším týmem.
52'
Rohový kop odvrací Amat do bezpečí. Při míči jsou teď domácí, kteří se ihned valí dopředu.
51'
Levante si zkusí rohový kop z pravé strany.
50'
Martí Roger vypálil na hranici pokutového území, jeho střelu skvěle vyráží Dimitrievski nad břevno.
47'
Rohový kop vyboxoval Dimitrievski do bezpečí.
46'
Na začátku druhého poločasu si hráči Levante vybojovali rohový kop.
46'
Statistiky prvního poločasu:
Střely: 9-8
Na branku: 4:3
Držení míče: 44%-56%
Rohy: 1-2
45'
A to bylo z prvního poločasu vše. Domácí vedou od 23. minuty díky vlastní brance hostů. Druhý poločas začne přibližně ve 19:34 minut.
45+2'
Zpoza velkého vápna vypálil Martí, ale střela se mu vůbec nepovedla.
45+1'
Míč na svých kopačkách má Levante, konkrétně Bardhi. Už to však vypadá, že se skóre v plním poločase měnit nebude.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
Na konci prvního poločasu se ve velké šanci objevil Moreno, který z levé strany napřáhl, míč těsně minul pravý roh Olazábalovi brány.
43'
Hra se momentálně odehrává uprostřed hřiště.
43'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází José Angel Pozo.
41'
Álvaro García má pravděpodobně nějaké zdravotní potíže. U střídačky domácích se chystá střídání.
41'
Levante dostává k příležitosti přímý kop z třiceti metrů.
39'
A další velká šance! Tentokrát na druhé straně. Levante se skvěle vykombinovalo až na hranici pokutového území, odkud vypálil k levé tyči Rochina. Celou akci zastavuje Dimitrievski, který předvedl výborný zákrok!
38'
Velká šance domácích! Embarba se krásné uvolnil po pravé straně, nacentrovaný míč těsně minul Raul De Tomas, který zůstal osamocen před hostující brankou.
36'
Celá hrací plocha je poseta mlhou. Hráči obou celků nehrají v ideálním fotbalovém počasí.
35'
Mayoral leží na zemi, někdo z domácích hráčů se provinil faulem.
34'
De Tomás se pokusil překvapit vyběhnutého hostujícího brankáře, ten si však dal pozor a míč s mírným štěstím chytá do svých rukavic.
33'
Po centru píská hlavní rozhodčí ofsajd.
32'
Hráč Rayo mají k dispozici přímý kop z velké dálky, toto na přímé ohrožení branky nebude.
31'
Akce Levante je zastavena ofsajdem.
30'
Campaña vyslal dopředu Moralese, ale ten špatně zpracoval míč.
29'
Po obdržené brance jsou při míči více hráči Levante, ale prozatím si žádnou větší šanci nevytvořili.
27'
Skvělý obranný zákrok předvedl Ba.
26'
Hra pokračuje. Míč mají na kopačkách hráči Levante, kteří se snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
25'
Hra je přerušena. Na zemi leží brankář Dimitrievski, který je zjevně otřesen po jednom ze soubojů.
23'
Tak tohle byla paráda! Moreno se zbavil tří obránců, tomu poslednímu nasadil krásné jesle, s míčem se dostal až do malého vápna, kde ho nastřelil před hostující branku, poslední se míče dotkl TOŇO, který si sráží míč do vlastní sítě.
21'
Míč se dostal až k obránci Amatovi, který ho posílá podél domácí obrany.
20'
García vypálil daleko před hranici pokutového území, s touhle střelou neměl Olazábal žádné problémy.
19'
Domácí si vyžadují přímý kop po mírném držení Velázqueze, rozhodčí však nechává hru plynout dál.
17'
Velkou šanci hostujícího Rochina přerušuje ofsajd.
16'
Moreno je v úvodních minutách hodně vidět, tentokrát se uvolnil po levé straně, ale jeho centr nebyl přesný.
15'
Na střely vede prozatím domácí tým 5-4.
14'
Úvodní čtvrt hodina byla vyrovnaná, hra má velký spád, prakticky se na hřišti stále něco děje.
12'
Po rohu se k odraženému míči dostal Moreno, ale jeho přihrávku vystihla pozorná obrana hostů.
11'
Moreno vybojoval rohový kop pro domácí, kteří jsou od úvodních minut horším týmem.
10'
Morales se zbavil po levé straně dvou obránců a na hranici vápna vypálil, míč do svých rukavic chytá Dimitrievski.
9'
A opět Rochina u míče, tentokrát vybojoval míč, který posílá až ke své obraně.
8'
Rochina se snažil křižnou přihrávkou vysunout Suaréze, přihrávku však odkopává jeden z domácích obránců.
7'
Levante bude vhazovat uprostřed hřiště, míč do hry vhodí Coke.
6'
Rochina se dostal se štěstím až do pokutového území, jeho střelu blokuje obránce před ním.
4'
Míč prosvištěl pokutovým územím Vallecana, ale nikdo míč nezasáhl.
3'
Levante si zkusí první rohový kop v utkání. K míči se staví Rochina.
2'
Hra pokračuje, Postigo špatně vyslal dopředu Piera, kterého obírá o míč Amat.
2'
A hned v úvodu se ve velké šanci ocitl Adri Embarba, který napřáhl zpoza velkého vápna, jeho střela těsně minula levou tyč!
1'
O úvodní výkop se postaral tým domácích.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Advíncula, Amat, A. Ba – De Tomás, Embarba, Á. García, Imbula – Á. Moreno, Velázquez, Comesaña.
Náhradníci: Alberto García – Alegría, Bébé, Gálvez, Pozo, Trejo, Tito.

Levante UD: Olazábal – E. Bardhi, Campaña, Coke, B. Mayoral, Morales, Rochina, Martí, Postigo – Suárez Pier, Toňo.
Náhradníci: Aitor Fernández – Dwamena, E. Boateng, Chema, Prcić, Simon, N. Vukčević.

Rozhodčí: Villanueva.
Prolomí Vallecano svůj bodový půst, a nebo naopak Levante potvrdí svojí aktuální formu a odveze si všechny body? Všechno se dozvíme v neděli od 18:30 hodin.
Rayo Vallecano se s pouhými deseti body krčí na předposledním místě tabulky. Nutno říct, že Rayo předvedlo v posledním kole velmi slušný výkon na hřišti Realu Madrid, kterému podlehl pouze 1:0. Vallecano se naopak velice trápí s produktivitou, doposud nastřílelo pouhých 15 branek, a bez gólů se prostě vyhrávat nedá. Nejlepším střelcem domácích je mladý španělský útočník Raul De Tomas, autor čtyř branek.
Levante UD patří k lepším překvapení letošní LaLigy, momentálně se nachází na devátém místě tabulky, na svém kontě má 22 bodů. Horní tabulka španělské nejvyšší soutěže je velmi vyrovnaná, a tak Levante ztrácí na kvalifikaci do Evropské ligy pouhé tři body! Tým okolo trenéra Lopéze však minulé kolo dostal pořádný výprask od Barcelony, doma ji podlehl vysoko 0:5. Levante se může pyšnit velkou střeleckou produktivitou, doposud nastřílelo 27 branek. Nejlepším střelcem hostujícího týmu je Marti Roger, který má na svém kontě osm zásahů.
V neděli pokračuje španělská LaLiga. My budeme v 17. kole společně sledovat utkání mezi týmy Rayo Vallecano a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.