La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Barcelona - 16. srpna 2019   21:00

Bilbao
89' Aduriz (Capa)
1:0
(0:0)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, Núñez, Berchiche – Unai López (80. Beñat), Dani García – de Marcos (66. Sancet), Raúl García, Muniain (C) – I. Williams (87. Aduriz).
Herrerín – Balenziaga, Vivian, Aduriz, Beñat, Larrazabal, Sancet.
Del Cerro – Alonso, Álvarez
San Mamés Barria (Bilbao)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo, Piqué (C), Lenglet, Alba – Roberto (76. C. Pérez), F. de Jong, Aleñá (46. Rakitić) – O. Dembèlé, L. Suárez (37. Rafinha), Griezmann.
Pena – Rakitić, Busquets, Rafinha, Firpo, C. Pérez, Umtiti.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Athleticu, který svého soupeře porazil poměrem 1:0. Druhý poločas přinesl velkou územní převahu Barcelony, která neustále narážela na pozornou obranu soupeře. Katalánci se sice k několika střeleckým pokusům dostali, avšak ani jeden neskončil za brankářem Simónem. Bilbao pojalo druhý poločas hodně defenzivně, nicméně minutu před koncem řádné hrací doby samo udeřilo, postaral se o to střídající Aduriz.
90+3'
90+2'
K rozehrávce se nakonec postavil Rafinha, kterému se podařilo na hranici malého vápna najít Piquého, s jehož zakončením si Simón poradil. Po předchozím souboji skončil na zemi García.
90+1'
Inkasovaná branka je pro Barcelonu hodně velkým soustem. Do konce zápasu nezbývá moc času, avšak hosté si v tuto chvíli vybojovali standardní situaci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Bilbao právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, ARITZ ADURIZ se totiž stává hrdinou tohoto zápasu! Athletic vhazoval na pravé straně, přičemž se k centru do pokutového území dostal obránce Capa. Jeho vzdušná nabídka našla střídajícího ARITZE ADURIZE, jenž fantastickým akrobatickým zakončením překonal ter Stegena.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na první branku stále čekáme. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
86'
Simón si tak přichystal další odkop od branky, který posílal do volného prostoru. Capa sice zasáhl míč, avšak poté se dostal na kopačku de Jonga.
85'
Samotný rohový kop nic nebezpečného nepřinesl, avšak poté se do pokutového území snášel další centr, po kterém hlavičkoval vedle branky Griezmann.
84'
Do svého prvního zakončení se dostal Griezmann, který se snažil reagovat na přihrávku od Alby. Střelu nakonec rychle zablokoval pozorný Álvarez, na řadu přijde sedmý rohový kop pro hosty.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Barcelona si v posledních minutách vytvořila hodně velký tlak, avšak Simón se nikterak nezapotil.
82'
Nedovoleným způsobem si pomohl de Jong, který místo míče trefil nohu protihráče. Celkem zbytečný faul, standardky se tak chopí střídající Beňat.
81'
Rafinha se neohroženým způsobem probíjel až do pokutového území, což se mu nakonec podařilo. Zakončení pravou nohou přeci jenom srazil Álvarez.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Beñat.
80'
Sancet vystihl přihrávku, načež se sám mohl dostat na útočnou polovinu, avšak míč se mu připletl mezi nohy. Barcelona se tak okamžitě dostala k volnému balónu.
79'
Rakitić se pokoušel obranu překvapit vysokým pasem na Griezmanna, avšak druhý jmenovaný na něj nedosáhl. Jako první se k míči dostal brankář Simón.
78'
Katalánci i nadále kombinují na polovině soupeře, avšak k ničemu vážnějšímu to zatím nevede. Obrana domácího celku vzorně dostupuje volné protihráče.
77'
Athletic se přeci jenom dostal ze sevření, mohl za to nedovolený zákrok v podání Rakitiće, jenž šel do souboje vysokou nohou. Následovat bude odkop.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Carles Pérez.
75'
Alba se ocitl v hodně přehuštěném prostoru, přičemž jeho nahrávku dokázal zablokovat Capa. Posléze s pasem za obranu neuspěl ani Semedo.
74'
Do vzdušného prostoru se dostával García, který se ještě pokoušel prodloužit za sebe. Tam se nacházel Williams, jenž už neudržel míč na hrací ploše.
73'
Dembélému se ani tentokráte nepovedlo oslovit své spoluhráče, jeho prudká přihrávka směřovala mezi obránce, míč tak proletěl zpět do zámezí.
72'
Domácí brankář Simón tak mohl odkopávat od své branky, avšak zamířil pouze za postranní lajnu. Toho si pochopitelně všiml také sudí, vhazovat bude Alba.
71'
Po delší době jsme se dočkali zakončení Barcelony. Griezmann bojoval o míč, ten nakonec propadl k volnému Rakitićovi, jenž svůj pokus poslal do diváků.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ohian Sancet.
65'
V krátkém časovém sledu přichází další žlutá karta, tentokráte si o ní řekl domácí zadák Núňez.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Katalánci mají ve druhém dějství převahu, avšak tu zatím nijak nezužitkovali.
63'
Nakonec tomu tak skutečně bylo, avšak Berchiche stočil míč hodně daleko vedle branky. Ter Stegen nemusel zasahovat, naopak se postaral o rozehrávku.
62'
Také Bilbao bude zahrávat velice slibnou standardku. Ve vzduchu si totiž loktem pomohl hostující Piqué, dost možná se dočkáme přímého zakončení.
61'
Rozehrávku obstaral sám faulovaný, tedy Dembélé. Jeho bochánek měl směřovat na Lengleta, avšak před ním zasahoval protihráč. Poté vysoko nad pálil Rafinha.
60'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
60'
Tohle bude palebná pozice pro Barcelonu. Tentokráte se totiž na zeleném pažitu zjevil nenápadný Dembélé, který svému celku zajistil standardní situaci.
59'
Kousek od středového kruhu hodně nevybíravě fauloval domácí Berchiche, který zajel do Semeda. I tento zákrok se nakonec obejde bez žluté karty.
58'
Další velice svižný atak domácích přinesl zakončení. García totiž prodloužil na naběhnuvšího Williamse, jehož ukvapená rána pravou nohou nebyla přesná.
57'
Piqué se rozhodl jednat na jistotu, přičemž Álvarez dokázal předskočit Griezmanna. Následný dalekonosný pas na Dembélého skončil až v zámezí.
56'
Za pokutovým územím se k odraženému míči dostal domácí López, který se do něj opřel pravou nohou, avšak jeho pokus skončilo vysoko nad brankou.
55'
Pátý rohový kop tentokráte rozehrál Rafinha, který se na přední tyči pokoušel najít Griezmanna, avšak jeho prodloužení nakonec skončilo vedle branky.
54'
Do šestnáctky si seběhl aktivní Rafinha, který to ihned poté zkoušel levou nohou, avšak Simón se překvapit nenechal. Barcelona si vybojovala další rohový kop.
53'
Po delší době dal o sobě vědět také Dembélé, který si zasekl míč na pravou nohu, avšak poté přihrával mimo dosah Rakitiće, jenž na přihrávku nedosáhl.
52'
Až posléze bylo pískáno ve prospěch Barcelony. Semedo se totiž drzým způsobem dostával na druhou stranu, taktickým faulem si ale pomohl Muniain.
51'
Třetí rohový kop rozehrál Dembélé, kterému se velice přesně podařilo najít hlavu střídajícího Rakitiće, jenž své zakončení nasměroval pouze na horní síť.
50'
Posléze u pokutového území skončil na zemi Semedo, avšak ani tento pád na zem nepřinesl standardní situaci. Athletic se zatím nemůže dostat k balónu.
49'
Ve středu hrací plochy si celkem důrazně počínal Griezmann, avšak hlavní sudí nakonec neodpískal nedovolený zákrok, díky čemuž hosté zakládají akci.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do kombinace svého celku zapojil také brankář ter Stegen, který se rozhodl rozehrát na pravou stranu, kde stál Semedo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Ivan Rakitić.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec žádnou branku nepřinesl. Aktivněji vstoupil do zápasu Athletic, jenž se dostal do první vážnější šance. Až posléze se do hry začala zapojovat také Barcelona, která měla na svědomí hned dvě šance, přičemž obě skončily na brankových konstrukcí. První poločas navíc nedohrál Suárez, jenž střídal kvůli zdravotním problémům.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Barceloně není přáno! Rafinha si nenápadným způsobem naváděl míč na levou nohu, následné technické zakončení skončilo na horní konstrukci branky.
43'
Na řadu přišlo další autové vhazování, tentokráte z levé strany. U středového kruhu se nacházel pouze de Jong, který přihrával až na Lengleta.
42'
Griezmann se nakonec v době nákopu přeci jenom v ofsajdu nacházel, pomezní i tentokráte celkem zaspal. Nutno dodat, že se o žádný ofsajd nejednalo.
41'
O rozehrávku se staral domácí Álvarez, který si počkal na podporu svých spoluhráčů. Nakonec se na levém křídle nabídl Berchiche, jenž si nevěřil na průnik kolem Semeda.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Rafinha se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do kombinace svého celku. Barcelona už celkem dlouhou dobu obléhá pokutové území soupeře.
38'
To nebylo vůbec špatné. Capa si narazil s de Marcosem, díky čemuž se dostal až do pokutového území, kde na dlouhou nohu zakončoval kolega García.
37'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Rafinha.
37'
Německý brankář si dával s rozehrávkou celkem načas. Nakonec jsme sledovali přihrávku na levou stranu, po kterou si seběhl osamocený Alba.
36'
López dostal míč proti noze, načež okamžitě centroval do pokutového území. Tam si důrazně počínal García, který doslova zboural brankáře ter Stegena.
35'
Lenglet nakopával míč na druhou stranu, avšak Dembélému se nepodařilo odhadnout dopad hracího předmětu, ke kterému se jako první dostal brankář.
34'
Uruguayský forvard se v tomto okamžiku válí na hrací ploše, zřejmě si přivodil menší zdravotní problémy. Barcelona tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
33'
Obrovská šance Barcelony! Jeden z domácích to zkoušel přihrávkou na brankáře, avšak tu vystihl Suárez, jenž z jedničky trefil pouze levou tyč.
32'
Na opačné straně nikterak nezmatkoval Piqué, který nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku na ter Stegena. Domácí vybojovali míč, posléze sympaticky pálil López.
31'
Vypadalo to, že si Muniain pomohl nedovoleným zákrokem, avšak výrok sudího byl naprosto opačný. Semedo tak musí rychle vstát, Simón bude rozehrávat.
30'
Capa si seběhl k hranici pokutového území, kde se nakonec snažil oslovit de Marcose, který se nacházel v ofsajdu. Pomezní sudí nakonec přeci jenom zvedl praporek.
29'
Semedo byl zahnán daleko k postranní lajně, kde se mu nakonec nepovedlo zpracovat těžkou nahrávku. Berchiche tak bude vhazovat z levé strany.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím nepřinesla žádnou branku. Barcelona je sice častěji na míči, avšak nebezpečnější je soupeř.
23'
Ani další Suárezova nahrávka nebyla přesná, ve středu hrací plochy ji dokázal zachytit García. Následně Athletic raději uklidnil hru na vlastní polovině.
22'
Ter Stegen nyní celkem dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec se mu uvnitř pokutového území nabídl Lenglet, jehož dalekonosný pas sklepl pod sebe Griezmann.
21'
Situaci u brankové lajny se ještě snažil dohrát napadající de Marcos, který nakonec hrací předmět nevydoloval. Následovat bude odkop od hostující branky.
20'
Suárez se sice nedostal přes val protihráčů, to se nakonec nepovedlo ani Aleñovi, jehož přenesení hry na levou stranu skončilo pouze za autovou lajnou.
19'
Následně to Núňez neudělal zrovna nejlépe, ihned po zisku míče totiž odkopával do bezpečnějšího prostoru, kde se nacházela pouze smečka protihráčů.
18'
Barcelona roztáhla hra na pravou stranu, odkud to Roberto zkoušel centrem do pokutového území, kde před Suárezem dokázal zakročit Álvarez.
17'
Dembélé si počkal na náběh Semeda, který měl rychlost, avšak na Berchicheho to nakonec nestačilo. Posledně jmenovaný nákop vybojoval odkop od branky.
16'
Simón předvedl dalekonosný odkop od své branky, který na druhé straně přeci jenom našel de Marcose. Aktivní napadání Barcelony vyhnalo soupeře na vlastní polovinu. Bilbau to vůbec nevadilo, naopak po levém křídle pláchl Williams, který ani tentokráte nevyzrál na ter Stegena.
15'
I tak si domácí dokráčeli pro zisk standardní situace, avšak v pokutovém území zasahoval připravený Lenglet, jenž padající míč poslal na nohu Berchicheho.
14'
Po nedovoleném zákroku skončil na zemi jeden z domácích, naopak se provinil napadající Griezmann, kterého od úvodních vteřin vypískávají příznivci Athleticu.
13'
Druhý rohový kop pro změnu padal k hranici malého vápna, kam se do vzduchu dostával Piqué. Jeho hlavička nebyla povedená, poté nepřesně přihrával Alba.
12'
Také Barcelona si vyzkoušela vůbec první rohový kop. U míče se nacházel Dembélé, který raději rozehrál po zemi, následný centr ale zablokoval Álvarez.
11'
Na levém křídle se na malý moment zjevil Berchiche, avšak jeho centr nakonec doputoval do moci brankáře ter Stegena, který ihned založil protiakci.
10'
Do volného prostoru si dokázal seběhnout Roberto, avšak velice zodpovědně se k němu dostal obránce Núňez, který odpálil míč raději k reklamním bannerům.
9'
Na řadu tak přišel druhý rohový kop, který se pro změnu snášel k zadní konstrukci. Tam si naskakoval García, jenž svůj pokus poslal vysoko nad branku.
8'
Sledovali jsme první střelecký pokus zápasu. Z pětadvaceti metrů to hodně pohotově zkoušel domácí Williams, ter Stegen jeho zakončení raději vyrazil.
8'
Domácí ještě zůstali s míčem u pokutového území soupeře, avšak García to měl na dlouhou nohu. Výsledkem byl bezmyšlenkovitý odkop pouze za lajnu.
7'
Athletic Bilbao si dokonce vybojoval úvodní rohový kop tohoto zápasu. Rozehrávku nakonec obstaral López, jehož vzdušnou nabídku odklízel de Jong.
6'
Semedo měl na pravém křídle hodně prostoru, přičemž se s míčem dostal na útočnou polovinu hřiště. Tam do kombinace zapojil také volného de Jonga.
5'
Nyní s bráněním útočné akce vypomohl také Griezmann, který za sebe nepustil de Marcose. Athletic opět vhazoval, i tentokráte se k míči postavil Capa.
4'
Hodně málo času měl na práci s míčem hostující Aleñá, který byl ihned po autovém vhazování dostoupen Lópezem, domácí hráči navíc vybojovali další aut.
3'
Capa to zkoušel přihrávkou na naběhnuvšího de Marcose, avšak u druhého jmenovaného byl velice včas pozorný Alba, který poslal míč pouze do zámezí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, Núñez, Berchiche – Unai López, Dani García – de Marcos, Raúl García, Muniain (C) – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Balenziaga, Vivian, Aduriz, Beñat, Larrazabal, Sancet.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué (C), Lenglet, Alba – Roberto, F. de Jong, Aleñá – O. Dembèlé, L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Pena – Rakitić, Busquets, Rafinha, Firpo, C. Pérez, Umtiti.

Rozhodčí: Del Cerro – Alonso, Álvarez.
FC Barcelona

Na opačné straně stojí nejtěžší možný oříšek, kterým je Barcelona, jenž vyhrála poslední ročník své domácí soutěže. Katalánci ale nepovažují loňskou sezonu za povedenou, může za to především zpackané semifinále Ligy mistrů, ve kterém Barcelona nakonec nestačila na pozdějšího vítěze, tedy Liverpool. Hostující tým tohoto zápasu nezvládl ani finálový souboj v rámci domácího poháru, v něm nakonec kralovala Valencia, jenž si zajistila hodně prestižní trofej. Katalánci mají za sebou pět přípravných zápasů, navíc prohráli pouze jediný, a sice hned ten první proti londýnské Chelsea. Poté se forma začala stupňovat, vrcholem byl velice povedený výkon proti Neapoli, přičemž tento zápas skončil výsledkem 4:0. Barcelona to bude mít dnes hodně složité, navíc zcela jistě do zápasu nenastoupí Lionel Messi, kterého trápí problém s lýtkem.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Athleticu sice dali zapomenout na předešlou sezónu, avšak ani v té loňské to nakonec skončilo postavením na pohárových pozicích. Bilbao se nakonec muselo smířit s osmou příčkou, přičemž se o ní rozhodlo až v posledním kole, ve kterém baskický celek nestačil na Sevillu. Bilbao se tak v letošním ročníku bude pokoušet o pohárové pozice, což je cílem také vedení tohoto celku. Bilbao odehrálo osm přípravných zápasů, ve kterých se mu celkem dařilo. Domácí tým tohoto zápasu sice vyhrál ve čtyřech případech, avšak pouze jedinkrát pocítil hořkost. Bylo tomu tak v souboji proti Santanderu, navíc další tři zápasy přinesly nerozhodné výsledky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu úvodní kolo nového ročníku, my budeme společně sledovat souboj mezi Athletic Bilbao a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.