La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Sevilla - 9. července 2020   22:00

Bilbao
28' Capa
1:2
(1:0)
Sevilla
69' Banega   • 74' Munir  (Banega)
Bilbao
Simón – Capa (79. I. Gómez), Núñez, I. Martínez, Berchiche (25. Balenziaga) – Dani García, Vesga – Muniain (C), Sancet (46. de Marcos), I. Córdoba (79. Villalibre) – I. Williams (78. Kodro).
Medié – Barranco, Méndez
San Mamés Barria (Bilbao)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán (64. Munir), Gudelj, Banega – Ocampos (89. F. Vázquez), Nasjrí (64. L. de Jong), Suso (79. Fernando).

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou velmi dramatické utkání 35. kola španělské La Ligy, v němž Sevilla zvítězila na půdě Bilbaa 2:1 a v tabulce se dotáhla na třetí Atlético Madrid.

V prvním poločase padla jediná branka a postaralo se o ni domácí mužstvo. Ve 28. minutě se nepovedl odkop Koundému, jehož zaváhání dokonale potrestal pravý obránce Ander Capa, který propálil brankáře křižnou střelou do horního rohu.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, ale hosté postupně přebrali iniciativu na svou stranu. Suso ani Najsrí ještě na Simóna nevyzráli, to se podařilo až v 70. minutě Éveru Banegovi, jenž zakroutil střelu z přímého kopu nechytatelně do pravého rohu. Svěřenci trenéra Lopeteguie dokonali obrat během pouhých pěti minut a znovu u toho byl Banega, který parádním centrem posadil míč na hlavu Munira a ten střelou do protipohybu gólmana rozhodl o vítězství hostů.

Sevilla se díky vydřenému vítězství bodově dotáhla na třetí Atlético Madrid, ale hlavně utekla pátému Villarealu na rozdíl šesti bodů. Bilbao ještě může promluvit do boje o Evropskou ligu, za sedmým San Sebastiánem zaostává o tři body.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:9.
90+6'
90+5'
Ibai Gómez udržel na zádech Carlose, avšak pod tlakem nahrál pod sebe přímo ke kopačkám Fernanda. Sevilla může pošetřit další cenné vteřinky.
90+4'
Éver Banega druhý gól z přímého kopu nepřidal. Vypálil totiž příliš nízkou střelu, balón narazil dobře postavenou na čtyřčlennou zeď.
90+3'
Dani García šel kousek za vlastním pokutovým územím do skluzu, ale trefil pouze Gudelje. Výsledkem je žlutá karta a standardka ve prospěch hostů.
90+2'
Více volného prostoru dostal na šestnáctce Munir. Španěl okamžitě vypálil a Simón měl co dělat, míč zkrotil nadvakrát.
90+1'
S útočnou agresivitou to přehnal Asier Villalibre. Útočník úplně zbytečně vletěl do nic netušícího Koundého. Opravdu hloupý zákrok.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Franco Vázquez.
88'
Éver Banega vyzkoušel to, o co už se jednou pokusil v rámci druhého poločasu Ocampos, a sice přelobovat vyběhnuvšího gólmana. Ani on ale netrefil bránu.
87'
Moc velké sousto na sebe vzal Ibai Gómez. Gudelje ještě obešel, avšak čerstvý Fernando byl nad jeho síly. Brazilec navíc podržel balón a pak nahrál volnému Ocamposovi.
86'
Křídelník Muniain je při střelecké chuti. Po zblokovaném centru natáhl z dvaceti metrů k ráně z voleje, kulatý nesmysl skončil na honí síti.
85'
Kousek za hranicí šestnáctky Iker Muniain posadil na zem Fernanda a posléze vypálil technickou střelu k pravé tyči. Jasín Bunú se musel pořádně natáhnout, míč vytáhl s velkými obtížemi!
84'
Domácí podnikají zatím marný boj s proniknutím do soupeřovy šestnáctky. Ibai Gómez šel do souboje jeden na jednoho proti Navasovi, hostující kapitán byl v minisouboji úspěšnější.
83'
Pod velkým tlakem byl Jules Koundé, jenž zaváhal při rozehrávce. proto raději sáhl k dlouhému odkopu až k Simónovi.
82'
Protiútok Bilbaa neměl potřebný efekt. Dlouhý nákop Vesgy sice našel Kodra, ten toho ovšem proti trojici protihráčů mnoho nevymyslel.
81'
Asier Villalibre vstoupil do rozjetého vlaku špatnou nahrávkou na Muniaina. Zaváhání chtěl napravit, jenže fauloval Ocampose.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Sevilla se pochopitelně více zatáhla do defenzivy, naopak Athletic vytahuje dopředu i stopery.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Ibai Gómez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Fernando.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Asier Villalibre.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Kenan Kodro.
77'
Pauza na občerstvení by určitě mohla domácím prospět. Kompletní jedenáctka se postavila do kruhu kolem kouče, který dává taktické pokyny na závěrečnou čtvrthodinovku.
76'
Rázem je všechno jinak. Svěřenci trenéra Lopeteguie vedou a jsou jen pár minut od vítězství. Zdrcené Bilbao musí okamžitě zabrat, jinak z utkání odejde s nulou.
74'
Sevilla právě vstřelila branku!
jenže teď už byl i Simón krátký, Sevilla během pěti minut završuje obrat! Banega znovu ukázal svoji genialitu, když z pravé strany posadil míč přesně na hlavu Munira, střídající útočník poslal míč do protipohybu brankáře.
73'
Unai Simón si na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Z velkého úhlu vyzkoušel jeho pozornost Munir, gólman s přehledem vyrazil míč do bezpečí.
72'
Modří pokračují v útočení. Dopředu se vytáhl stoper Jules Koundé, který dokonce kličkou vyřadil ze hry Vesgu, pak raději přihrál volnému Ocamposovi.
71'
Začínáme prakticky od nuly. Skóre je znovu vyrovnané a psychicky nahoře teď bude určitě Sevilla. Ta potřebuje tři body jako sůl.
69'
Je vyrovnáno! Těsně za hranicí šestnáctky fauloval García a Sevilla měla výhodu přímého kopu. Toho se chopil ÉVER BANEGA, jenž zakroutil balón nechytatelně do pravého horního rohu. Bilbau nepomohl ani taktický fígl, kdy Muniain lehl pod zeď v případě přízemního zakončení.
68'
Na žluté karty máme vyrovnáno. Óscar de Marcos trefil Ocampose přes nohy bez viditelné snahy hrát míč, což rozhodčí moc dobře viděl.
67'
Standardky v podobě rohových kopů hostům nepřináší žádný užitek. Ve vzduchu dnes kraluje domácí stoperská dvojice, tentokrát nejvýše vyskočil Iñigo Martínez.
66'
Nově příchozí Munir okamžitě vybojoval míč a po lajně založil rychlý brejk. U rohového praporku odcentroval do vápna, Unai Núñez raději poslal míč do zámezí, přestože měl dostatek času na zpracování.
65'
Na Ocamposovi je vidět frustrace z neproměněné šance. Po ztrátě míče se úplně zbytečně opřel do Balenziagy, jenž náraz vůbec nečekal. Jasná žlutá.
64'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Munir.
62'
Skvělý Simon stále drží nulu! Suso přízemním centrem z pravé strany našel v šestnáctce osamoceného Ocampose, proti zakončení Argentince z bezprostřední blízkosti ale španělský gólman předvedl další světový zákrok!
61'
Hodina střetnutí je minulostí. Bilbao i nadále drží těsné jednobrankové vedení, ovšem v posledních minutách jsou pod velkým tlakem favorizované Sevilly.
60'
Do bezpečí odhlavičkoval Iñigo Martínez. Videorozhodčí ještě zkoumal, zda domácí stoper nezasáhl balón rukou, avšak nebylo tomu tak.
59'
Zahrozí Sevilla z rohového kopu? Ukázková narážečka mezi Najsrím a Banegou vyvrcholila v centr prvního jmenovaného, nejistý Simon pro jistotu vyrážel nad břevno.
58'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Iñigo Martínez. Před Ocampose dostal tělo a míč nechal dokutálet do autu.
57'
Velká příležitost hosty viditelně nakopla. Pokračuje kombinace na obranné polovině Bilbaa, to brání kolem vlastní šestnáctky v devíti lidech.
56'
Mohlo být vyrovnáno! K parádnímu technickému zakončení natáhl Jesús Navas a balón by nejspíše doplachtil do horního rohu, avšak Simon předvedl ukázkovou robinzonádu a balón vyrazil. Ve velké šanci byl dorážející Reguilón, jenže ten při pokusu o střele podklouzl.
55'
Tak až teď mohou fotbalisté v modrém souvisleji kombinovat. Nemanja Gudelj sebral míč Vesgovi, posléze na pravé straně uvolnil Navase.
54'
Sevilla se herně velmi trápí. Vůbec se nedokáže dostat ke své hře, protivník jí skoro nepůjčuje míč. Nepomáhá ani vysunutější presink.
53'
Iker Muniain poslal kulatý nesmysl na malé vápno, kde se balón odrazil od Carlose příhodně ke Garcíovi, jehož slabou střelu z otočky Bunú pokryl.
52'
Znovu to hráči v červenobílém zkusili po pravé straně. Do vápna přiletěl zajímavý balón, za cenu rohu hlavičkoval před Vesgou do zámezí Koundé.
51'
Baskové zatím diktují tempo. Iker Muniain si narazil s Cordobou, aby následně centrem trefil do pravé nohy Reguilóna. Následuje autové vhazování.
50'
Ofenzivní složku týmu podpořil také Mikel Balenziaga. Právě on stál na konci celé akce, střela z dvaceti metrů proletěla kousek nad břevnem.
49'
Špatným zpracováním připravil domácí mužstvo o míč Iñaki Williams. Po ztrátě skluzem nešetrně zajel do středopolaře Jordána.
48'
Durhou půli zahájili aktivněji fotbalisté Bilbaa, kteří momentálně kombinují na polovině soupeře. V blízkosti šestnáctce je však přelidněno.
47'
Možná překvapivě sáhl o poločasové přestávce ke změně domácí kouč, nikoli ten hostující. Garitano vystřídal ofenzivně laděného Sanceta bekem de Marcosem.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Óscar de Marcos.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:05.
Skončil první poločas zápasu mezi Bilbaem a Sevillou, v němž jsme měli možnost vidět jednu branku. Postarali se o ni domácí fotbalisté ve 29. minutě, Koundého nepovedený odkop potrestal pravý obránce Ander Capa, za jehož křižnou střelou do horního rohu se Bunú natahoval marně. K vidění je velmi vyrovnané střetnutí, o vítězi ještě zdaleka není rozhodnuto.
45+4'
45+3'
Poslední atak první půle patřil Seville. Ta ovšem nic zajímavého nevymyslela, centr Susa z nouze zblokoval Martínez.
45+2'
Mizerný obranný zákrok předvedl Jules Koundé, jenž hlavičkou přiťukl míč přímo ke kopačkám v šestnáctce stojícího Muniaina. Překvapený kapitán domácích vystřelil z dobré pozice hodně nepřesně.
45+1'
Střet Najsrího s Capou posoudil arbitr jako nedovolený z pohledu hostujícího hráče. Forward se zlobí, rozhodnutí ale nezmění.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Nyní už rozhodčí Medié musel sáhnout do kapsičky. Banega nejprve zkazil nahrávku a následně tvrdým skluzem minul balón, ale zasáhl Garcíu. Žlutou kartu přijal Argentinec bez řečí.
43'
Proti vysokému míči vystartoval dopředu Jasín Bunú. Iñaki Williams si netroufl jít s ním do souboje, raději jej nechal vyboxovat balón do bezpečí.
42'
Gesto sudího bylo jasné, poslední varování. Joan Jordán zezadu tvrdě sestřelil Vesgu, za zákrok se soupeři ihned omluvil.
41'
Lucas Ocampos potvrdil výborný postřeh, když zaznamenal, že gólman Simon je hodně povystoupený z brány. Proto sáhl k dlouhému nákopu z poloviny hřiště, avšak kulatý nesmysl proletěl nad břevnem.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Podražení Ocampose proti Cordobovi arbitr nepřehlédl. Bilbao rozehrálo přímý kop velmi rychle, defenziva soupeře se ještě nedokázala ideálně rozestavit, přesto vysoký balón na zadní tyč ubránila.
38'
Sevilla získala balón okamžitě po odkopu Simona, Gudelj přetlačil v osobním souboji Sanceta. Chorvatův okamžitý lob za obranu zastavil za pět minut dvanáct Martínez.
37'
Banega tentokráte přenechal exekuci faulovanému Susovi. Centr byl z kategorie povedených, hlavičkující Koundé zamířil o kousek vedle.
36'
Suso u lajny nasadil jesličky Balenaziagovi, s čímž se levý bek nechtěl vůbec smířit. V poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu, přesněji řečeno za soupeřův dres.
35'
Hráči v modrém znovu spoléhají na trpělivou kombinaci, ta jim ovšem žádnou šanci nepřinesla. V sérii přihrávek chybí potřebný moment překvapení.
34'
Utkání pokračoval standardkou Sevilly. Banega hledal na zadní tyči nabíhajícího Diega Carlose, brazilský stoper však naskakoval marně, balón minul.
33'
Oba trenéři pochopitelně využívají malého brejku k udílení pokynů svým svěřenců. Podle očekáváním byl aktivnějším a hlasitějším koučem hostující Lopetegui.
32'
Krátce po půl hodině nařizuje hlavní rozhodčí oběma týmům pauzu na občerstvení. Ocampose lékaři alespoň mohou ošetřovat na hřišti.
31'
Po gólu přichází také první žlutá karta. Unai Núñez smolně podklouzl a přitom kopačkou zasáhl do hlavy Ocampose. Zde nebylo co řešit.
28'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí byli v posledních minutách aktivnějším týmem a odměnou jim je vedoucí branka! Sancetovu přízemní střelu srazil Koundé příhodně k ANDERU CAPOVI, který vypálil z jedničky prudkou křižnou střelu, za níž se Bunú natahoval marně!
29'
Ani z rohového praporku nepřišlo bezprostřední ohrožení hostující svatyně. Nejvýše vyskočil do vzduchu Joan Jordán, jenž navíc posunul míč ke spoluhráči.
28'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Iñaki Williams. Forward hledal centrem hlavu Sanceta, těsně před ním odvrátil Koundé na roh.
27'
Zajímavou standardní situaci vybojoval kousek od šestnáctky Mikel Vesga. Středopolař si výborně pokryl balón, když do něj zezadu narazil Carlos.
26'
Zničehonic chtěl překvapit Buna dalekonosnou ránou Iñigo Córdoba. Úmysl dobrý, jenže balón ani zdaleka nemířil mezi tři tyče.
25'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Mikel Balenziaga.
24'
Zničehonic zůstal na trávníku sedět Yuri Berchiche, a to nevěstí nic dobrého, vypadá to na problém se svalem. Za postranní čárou už se rozcvičuje Mikel Balenziaga.
23'
Suso je v dosavadním průběhu střetnutí hodně aktivní. Bývalý fotbalista stál na počátku brejku, do něhož ho poslal Banega. Zase nevyšla finální fáze, přihrávku pod sebe totiž Berchiche dokázal zblokovat.
22'
Ocampos umí také chybovat. Jihoameričan sice pěkně sběhl do středu vypomoci s rozehrávkou, ale sám ve finále poslal nahrávku mimo dosah Reguilóna.
21'
Éver Banega rychlou kličkou obelstil Garcíu a průnikovým pasem poslal po pravé lajně Susa. Přízemní nahrávka Španěla našla Gudelje, Chorvat střílel z voleje velmi nepřesně.
20'
Akce pokračovala a na jejím konci byl znovu argentinský křídelník. Ten vyskočil do vzduchu a chtěl zakončovat nůžkami, jenže ještě předtím se ozval hvizd rozhodčího, který reagoval na zdvižený praporek pomezního. Ofsajd.
19'
Krásné přenesení hry vymyslel Jesús Navas na Ocampose. Nejlepší střelec mužstva balón parádně zpracoval na prsa, aby posléze přihrál na střed Jordánovi.
18'
Avšak i Garitanova družina umí zaútočit. Favorita o této skutečnosti přesvědčil Iñigo Córdoba, po jehož povedeném centru hlavičkoval Iñaki Williams těsně nad.
17'
Brání, ale dobře. Svěřenci kouče Lopetegie zatím marně hledají skulinku v domácí defenzivě, jež podle obrazu hry preferuje osobní obranu.
16'
Sevilla postupem času přebrala iniciativu na svou stranu, nadějný úvod Athletica je momentálně zapomenut, domácí jen brání.
15'
Velké sousto na sebe vzal Iñigo Córdoba. Sám vlétl do souboje proti dvěma protihráčům, Jules Koundé jej obral čistým způsobem.
14'
Levý obránce hostů znovu v hlavní roli. Dozadu moc práce nemá, proto často podporuje křídelníka Susa. Právě od něj obdržel další nahrávku, pak si ale předkopl balón před Capou až moc.
13'
Suso zničehonic vymyslel parádní pas za obranu, kam nabíhal Sergio Reguilón. I navzdory skluzu však bek míč na hrací ploše nezastihl.
12'
Rychle na druhou stranu. Ocampos budí respekt, nyní se k němu stáhli hned tři protihráče. Argentinec toho využil k uvolnění Banegy, jehož technický projektil z první minul cílové zařízení.
11'
Jemný lob za obranu vyslal Iker Muniain. první byl u balónu Iñaki Williams, jenž neváhal a vypálil okamžitě z halfvoleje, Jasín Bunú s problémy vytěsnil střelu nad břevno.
10'
Odvážnému štěstí přeje. Lucas Ocampos přijal aut od Reguilóna a odvážně hodil míč mezi dva protihráče. Martínez zasáhl na poslední chvíli špičkou kopačky.
9'
Fotbalisté v modré uklidňují hru. Kulatý nesmysl si nyní několikrát vyměnila kompletní obranná čtyřka, až Navas rozehrál na střed pole.
8'
Iñaki Williams chtěl narážečku s Muniainem, ale ten úmysl spoluhráče nepochopil. Celou akci vzal na sebe, přičemž neobešel pozičně dobře postaveného Carlose.
7'
Druhý rohový kop Sevilly byl o poznání zajímavější. Na penaltě přehlavičkoval osobního strážce Jules Koundé, avšak míč poslal přímo do rukavic brankáře.
6'
Od rohového praporku poslal polovysoký balón do vápna Suso. U přední tyče hlavičkoval Gudelj, jenže zasáhl pouze obránce.
5'
Sergio Reguilón podpořil ofenzivní složku, když si narazil s Jordánem a pokračoval v pohybu vpřed. Centr zleva odvrátil do bezpečí za cenu rohu Capa.
4'
Na polovině hřiště předvedl pěknou individuální akci Suso. Po Garcíovi udělal kličku i Vesgovi, ten následně soka fauloval.
3'
Riskantní nahrávky v blízkosti vlastní šestnáctky se Bilbau málem hrubě nevyplatily. Júsuf Nasjrí o centimetry nedosáhl na pas Martíneze středem.
2'
Domácí fotbalisté vstoupili do utkání v tradičních bílo-červených dresech. Hosté ze Sevilly dnes odehrají zápas v modrém.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Vesga – Muniain (C), Sancet, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Balenziaga, Beñat, de Marcos, I. Gómez, Kodro, Larrazabal, Unai López, Lekue, San José, Vivian, Villalibre.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Jordán, Gudelj, Banega – Ocampos, Nasjrí, Suso.
Náhradníci: Díaz, Pastor – L. de Jong, Munir, Escudero, Fernando, Sergi Gómez, Mena, Rony Lopes, Genaro, Ó. Torres, F. Vázquez.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Sevilla FC

Sevilla má účast v pohárové Evropě jistou, avšak v prestižnější Lize mistrů ještě ani zdaleka ne. Svěřenci kouče Lopeteguie jsou totiž čtvrtí, pátý Villareal však zaostává o tři body. Na formu si ovšem Sevilla rozhodně stěžovat nemůže, neboť je již dvanáct zápasů v řadě bez porážky, a to napříč všemi soutěžemi. Statistiku mírně kazí fakt, že hned sedm zápasů skončilo nerozhodným výsledkem.

Venku Sevilla umí, v lize je na hřištích soupeřů druhá nejlepší v lize a tuto skutečnost bude chtít zcela jistě potvrdit i proti Bilbau. Pomoci by k tomu mohl i nejlepší střelec týmu Lucas Ocampos, jenž vstřelil 13 branek v lize, avšak v minulém kole ukázal, že umí i zachytat, když je potřeba.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Bilbaa ještě mají šanci zabojovat o evropské poháry. Momentálně se nacházejí na deváté pozici, avšak na sedmý Real Sociedad ztrácejí pouhé dva body. Svěřenci kouře Garitana prožívají po tříměsíční vynucené pauze dobré období. V osmi zápasech prohráli dvakrát, a sice proti Realu Madrid a Barceloně, za výborný počin se pak dá označit remíza s Atléticem Madrid nebo vítězství ve Valencii.

Jestli něco Athleticu nejde, tak to jsou závěry střetnutí. Posledních pět porážek Bilbaa bylo rozdílem jedné branky, přičemž čtyřikrát padl gól až v poslední dvacetiminutovce. Ofenzivu týmu táhne Raúl García, jenž z pozice záložníka má na kontě už 13 ligových zásahů.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování 35. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Bilbaem a Sevillou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.