La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Eibar - 24. srpna 2019   17:00

0:0
(0:0)
CA Osasuna
R. Martínez – Vidal, Hernández, D. García, Estupiñán – R. Torres (C), Moncayola, Brašanac, R. Ibáñez (87. Brandon) – Cardona (66. R. García), Ávila (81. Villar).
Herrera – Brandon, R. García, Villar, Otegui, Roncaglia, Mérida.
David Medié – Juan Barranco, Joan Méndez, Óscar Sauleda
Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea))
13978 diváků
Eibar
Dmitrović – Tejero, P. Oliveira, S. Álvarez, Arbilla (87. León) – De Blasis, Escalante (C), Papakouli Diop, Orellana (67. Expósito) – Enrich (63. Charles), Kike García.
Y. Rodríguez – Expósito, Charles, Ramis, Inuj, León, R. Correa.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný sobotní večer.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:12.
Hlavní arbitr nám právě ukončil dnešní zápas, ve kterém se ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Viděli jsme zajímavý zápas, kde si nikdo nic nedal zadarmo. Osasuna měla k vítězství blíž, když jim rozhodčí neuznali gól a následně nedokázali využít žádnou ze svých příležitostí. Eibar nám toho dnes moc nepředvedl, a tak musí být s bodem maximálně spokojen.
Ávila byl vyhlášen mužem zápasu.
90+4'
90+3'
Rohový kop přeletěl všechny možné příjemce.
90+2'
Zajímavá situace Eibaru, když po centru z levé strany zkoušel Kike z první vystřelil, ale jeho střela byla zablokována na roh.
90+1'
Dmitrovič teď výběhem překazil šanci domácích.
90'
Rozhodčí nastavuje 4. minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Charles nešetrně vletěl do protihráče a i on vidí žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Anaitz Arbilla, přichází Pedro León.
87'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Robert Ibáñez, přichází Brandon.
87'
Míč z jedinečné pozice končí opět na tribuně.
86'
Hlavní arbitr teď píská faul Brašanacovi hned za hranicí pokutového území! Velmi zajímavá pozice pro hosty!
84'
Arbilla si vzal tento přímák na starost, ale poslal ho pouze na tribunu za brankou domácích.
83'
Žlutou kartu dostává Darko Brašanac, následuje dobrá příležitost pro hosty z přímého volného kopu.
81'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Juan Villar.
81'
Obránce Eibaru teď předvedl hodně důležitý zákrok a vykopl míč z malého vápna do autu.
79'
Hra pokračuje standardní situací pro domácí.
77'
Rozhodčí i ve druhém poločase posílá hráče na občerstvení.
75'
A další centr De Blasise, který tentokrát našel Kikeho, ale ten nedokázal svou hlavičku usměrnit mezi tři tyče.
74'
De Blasis zkoušel poslat centr z levé strany, ale domácí obrana byla pozorná a míč odkopává.
72'
13 978 diváků dorazilo na stadion nováčka ligy z Osasuny.
72'
Hra je teď znovu dost rozkouskovaná a ani jedna strana nedokáže podržet míč na svých kopačkách po nějaký delší časový úsek.
69'
García se pěkně uvolnil na pravé straně, ale hostující obrana mu znemožnila další pokračování v akci.
67'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Eduardo Expósito.
66'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Rubén García.
65'
Oliveira za zákrok zezadu vidí žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.
62'
Hlavička Diopa míří vedle branky domácích.
62'
Výborný pas za obranu, který nedokázal zužitkovat Enrich a Rubén míč vytěsnil na roh.
60'
Pro centr Kikeho si v poklidu došel domácí brankář.
59'
De Blasis to zkusil z voleje zpoza vápna, ale branku přestřelil.
56'
Ávila teď byl kousek od gólu, když si krásně našel balón na malém vápně, avšak nedokázal ho usměrnit za zády gólmana.
56'
Terejo se marně natahoval na dlouhý centr.
55'
Pro centr z rohového kopu si bez potíží došel Rubén.
55'
Cardona už je zpátky ve hře a ihned dostal dlouhý pas za obranu, který vrátil pod sebe, ale hostující obránce jej odkopl na roh.
53'
Cardona po střetu s protihráčem leží uprostřed hřiště a žádá si ošetření.
51'
De Blasis udělal dobrou zasekávačku, ale následný centr se mu vůbec nepovedl.
50'
Cardona zkoušel přízemním pasem přes celé pokutové území najít svého spoluhráče, ale ten byl vyhnán až k rohovému praporku a z této situace nic nebude.
49'
Pěkný centr hostů z pravé strany odvrací domácí obrana.
47'
Vstup do druhého poločasu je z obou stran hodně pozvolný.
46'
Právě nám skončil první poločas, ve kterém jsme se branky nedočkali. Domácí jsou zatím lepším celkem, když si dokázali vytvořit i několik zajímavých situací, ale žádná z nich neskončila gólem, pokud tedy nepočítáme neuznanou branku Ávily z ofsajdu. Hosté si kromě pár náznaků nevytvořili žádnou velkou příležitost, takže si na první gólovou šanci budeme muset ještě počkat.
45+3'
45+3'
Torres to vyzkoušel z hodně velké dálky, ale Dmitroviče překvapit nedokázal.
45+2'
Arbilla si za šlapák vysloužil žlutou kartu.
45'
Rozhodčí nastavuje 3. minuty nad rámec prvního poločasu.
43'
Escalante zakončil hlavou po rohovém kopu mimo branku.
41'
A další šance Osasuny! Tentokrát to z hranice šestnáctky zkusil Torres, ale bohužel netrefil branku.
40'
Ávila vstřelil hlavou pěkný gól, ale rozhodčí mu ho hned vzápětí vzal kvůli ofsajdovému postavení.
39'
Pěkná kombinace domácích končí pohotovou ranou ze střední vzdálenosti, kterou musel hostující brankář vytáhnout na roh.
37'
Červená karta to ale ještě nebude, takže můžeme pokračovat dál. Byla by to ohromná škoda, protože Ávila zatím patří k nejlepším hráčům na hřišti.
37'
A do třetice Ávila, tentokrát ale naskočil do hostujícího kapitána, který se svíjí na zemi.
36'
Ávila se pěkným manévrem zbavil obránce, který ho ale později odstavil tělem.
34'
Ávila po průniku po levé straně vybojoval roh pro Osasunu, ale nešťastně si u toho přivodil menší zranění, jelikož přepadl přes reklamní banner.
33'
Hráči jsou připraveni, hra může zase pokračovat.
30'
Rozhodčí dává pokyn k přestávce na občerstvení.
29'
David García přerušil brejk hostů a dostává od hlavního sudího žluté napomenutí.
28'
Standardní situaci a ani následný roh nedokázali hosté využít ve svůj prospěch.
27'
Nadějnou situaci domácích zlikvidoval výborným výběhem Dmitrovič.
25'
Hra je aspoň prozatím hodně rozkouskovaná, tentokrát to schytal Ibáňez.
23'
Álvarez vzal zezadu Ávilu a i on vidí žlutou kartu.
21'
Domácí jsou zatím lepším celkem, tentokrát to zkoušel Cardona, ale předkopl si míč daleko od nohy a následně skončil v zámezí.
20'
Estupiňán se pokusil zakončit nadějnou situaci domácích, ale bohužel pro něj netrefil branku.
19'
Momentálně ve hře vidíme spoustu nepřesností na obou stranách.
16'
Domácí vstoupili do zápasu pěkně zostra, když si další žlutou kartu připisuje Ávila za úder loktem.
15'
Nešťastná hlavička domácího borce končí v rukavicích Rubéna.
15'
Standardní situaci hosté rozehráli na krátko a následně poslali dlouhý balón do vápna, kde ho domácí obrana odvrátila na roh.
14'
Orellana si pěkně povodil dva protihráče soupeře, ale následně byl sestřelen Ávilou.
13'
Přetažený roh Osasuny nenašel nikoho ze spoluhráčů, odkop od branky.
11'
Nacho Vidal si za šlapák na protihráče vysloužil první žlutou kartu utkání.
10'
Rohový kop hostů bez problému odvrací domácí obrana.
9'
Vidal se po průniku po pravé straně dostal k přízemnímu centru, který zlikvidovala hostující obrana.
8'
Domácí fanoušci pískají na hlavního sudího, který neodpískal jasný roh.
6'
Pěkný centr do vápna hostů nenašel nikoho z černočervených.
5'
A znovu Ávila téměř v totožné příležitosti jako před malou chvílí, ale pomezní mu opět zvedá praporek.
3'
Terejo nestihl doběhnout dlouhý pas, následovat bude aut domácích.
2'
Hned v 2. minutě měl obrovskou šanci Ávila, který se z půlky hřiště řítil sám na gólmana, který ho ovšem výborně vychytal! Rozhodčí ale vzápětí odpískal ofsajd, takže tohle vzrušení bylo zbytečné.
1'
Hráči obou celků právě přicházejí na hrací plochu.

CA Osasuna: R. Martínez – Vidal, Hernández, D. García, Estupiñán – R. Torres (C), Moncayola, Brašanac, R. Ibáñez – Cardona, Ávila.
Náhradníci: Herrera – Brandon, R. García, Villar, Otegui, Roncaglia, Mérida.

SD Eibar: Dmitrović – Tejero, P. Oliveira, S. Álvarez, Arbilla – De Blasis, Escalante (C), Papakouli Diop, Orellana – Enrich, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Expósito, Charles, Ramis, Inuj, León, R. Correa.

Rozhodčí: David Medié – Juan Barranco, Joan Méndez, Óscar Sauleda.
SD Eibar

Eibar postoupil do La Ligy právě v roce 2013/14 a vyměnil si tak pozici s jeho dnešním soupeřem. V minulé sezóně skončil na 13. místě s poměrně vyrovnanou bilancí 11 výher, 14 remíz a 13 proher. Avšak nutno zmínit, že např. ve svém posledním ligovém zápase dokázal remizovat s mistrovskou Barcelonou na domácí půdě 2:2. Nicméně první zápas nového ročníku borcům z Eibaru nevyšel úplně podle představ, jelikož prohráli na Mallorce 2:1. Napravit to můžou hned ve svém dalším zápase, kdy jedou na hřiště nováčka z Osasuny.
CA Osasuna

Osasuna v minulém roce suverénně ovládla La Ligu 2 a postoupila tak z prvního místa do španělské nejvyšší fotbalové soutěže, kde působila naposledy v letech 2013/14. Do nové sezóny vstoupili svěřenci Jagoba Arrasateho parádně, když v prvním kole dokázali porazit Leganes na jeho půdě 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil útočník Chimy Avila.
Zdravím všechny příznivce španělského fotbalu! Na programu máme 2. kolo La Ligy mezi domácí Osasunou a hosty z Eibaru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.