La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real Sociedad - 22. prosince 2019   14:00

CA Osasuna
45+1' Aridane (Ávila) • 49' Ávila  • 84' Ávila (R. Torres)
3:4
(1:3)
Real Sociedad
15' Oyarzabal  (Ödegaard) • 18' Portugués   • 28' Ödegaard   • 79' Isak  (Zubeldia)
CA Osasuna
Herrera – Estupiñán (87. Villar), D. García, Aridane, Roncaglia – R. García, Brašanac (75. Moncayola), Oier (C), R. Torres – Ávila, Adrián López (75. Mérida).
Álvarez – R. Ibáñez, Brandon, Mérida, Moncayola, Navas, Villar.
Medié – Barranco, Méndez
Estadio El Sadar (Pamplona)
16 197 diváků
Remiro Gargallo – Monreal (46. Gorosabel), D. Llorente, Zubeldia, Zaldúa – Guevara (67. Le Normand) – Oyarzabal (C), Merino, Ödegaard, Portugués – José (77. Isak).
Moyà – Barrenetxea, Gorosabel, Isak, Januzaj, Le Normand, Pardo.

V sedmigólové přestřelce zvítězil Real Sociedad. Klub z města San Sebastian měl zápas parádně rozehraný, když těsně před přestávkou vedl o tři góly. V nastaveném čase ale inkasoval a i přes dohrávku v početní výhodě nechal utkání zbytečně zdramatizovat. Později oslabeného soupeře pustil celkem dvakrát na dostřel a nakonec může být rád za výhru 4:3, která ho posouvá mezi nejlepší čtyřku LaLigy.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:12.
Porážkou a některými výroky Davida Mediého frustrovaný Aridane (Osasuna) si to šel po odpískání s hlavním arbitrem vyříkat. To ale neměl dělat, protože i jemu sudí přibalil na cestu žlutou kartu.
90+4'
90+4'
V posledních sekundách emotivního utkání hosté odkopávají míč a v tuto chvíli už je jasné, že domácí vyrovnat nestihnou.
90+2'
Žlutou kartou za faul je potrestán Fran Mérida (Osasuna).
90'
Hektický závěr bude trvat ještě čtyři minuty!
88'
S tímto názorem se nehodlal ztotožnit Juan Villar (Osasuna) a v přerušené hře rozhodčímu od plic vyčinil. Změnu verdiktu si však nevynutil a navrch dostal žlutou kartu.
87'
Po zákroku na Méridu se domácí dožadují odpískání penalty! Rozhodčí nechává pokračovat ve hře a při tom s klidným svědomím naznačuje, že inkriminovaný zákrok byl křišťálově čistý.
87'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Juan Villar.
84'
Osasuna právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelné! Oslabená Osasuna dává kontaktní gól! Dlouhý Torresův nákop vybídl k samostané akci EZEQUIELA ÁVILU. Hráč, který skóroval už na začátku druhého dějství, si při své druhé trefě pohrál s obránci, sám si balon přizvedl a přesnou hlavičkou dramatizuje zápas.
81'
Ofsajd se píská teď a stojí v něm Ávila (Osasuna).
79'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Navzdory předchozímu důležitému zákroku Herrery teď ALEXANDER ISAK střílí uklidňující gól! Defenziva Osasuny sice nastražila ofsajdovou past, ale ta kvůli Estupiñánovi nesklapla.
79'
Herrera (Osasuna) vychytal Portuguése a udržel šance svého celku nad vodou!
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
76'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Jon Moncayola.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Fran Mérida.
72'
Pro fanoušky Osasuny mám špatnou zprávu! Video rozhodlo, že za svůj bezohledný faul bude Facundo Roncaglia vyloučen!
71'
Prozatím je potrestán Willian José (Real Sociedad) a Sergio Herrera (Osasuna). Oba kohouti viděli žluté karty. Ale co s Roncagliou?
70'
Roztržka! Le Normand (Real Sociedad) se v souboji o míč pověsil Roncagliovi na záda a ten ho praštil do tváře. Sám jsem zvědavý, jak tuhle situaci rozhodčí vyřeší.
69'
Další roh pro Osasunu. A znovu přišla rozehrávka nakrátko, i tentokrát bez zakončení.
67'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Robin Le Normand.
65'
A sami pak jeden kopali. Rubén García se ho rozhodl provést přihrávkou na kratší vzdálenost.
64'
Následný roh už domácí ubránili v pohodě.
63'
Herrera (Osasuna) se nechal odměnit potleskem poté, co povedenou ránu Guevary vytáhl z levé šibenice! Tohle byl zákrok zápasu!
61'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
60'
Ávila (Osasuna) měl na kopačce vyrovnání! Na hranici malého vápna k němu propadl Torresův míč, ale následná ztráta gravitace zapříčinila pád a nepřesnou střelu z těžké pozice.
57'
Nyní se hraje nahoru-dolů.
56'
A příležitost měl i domácí tým! Přihrávku přímo před Gargalla dostal Rubén García, byl ale v příliš velké blízkosti na to, aby strážce hostující svatyně dokázal prostřelit.
54'
Klid do duše mohl sobě i svým spoluhráčům vrátit Llorente (Real Sociedad). To by však z dorážky nesměl přestřelit!
51'
Žádné bezhlavé útočení. Právě naopak. Po dvou gólech inkasovaných na konci a na začátku poločasu hosté zmoudřeli a více se teď zaměřují na bránění.
49'
Málokdo to čekal, ale Los Rojillos jsou zpátky v zápase! Po chybě odkopávajícího obránce si EZEQUIEL ÁVILA navedl míč až před Gargalla, aby ho přehodil ukázkovým dloubáčkem.
46'
Darko Brašanac (Osasuna) vstoupil do druhého dějství velmi agresivním zákrokem. David Medié ho proto musel zkrotit pomocí žluté karty.
46'
Tohle poločasové střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian se dalo očekávat: na hřiště se nevrátil Nacho Monreal, místo něj přišel Andoni Gorosabel.
46'
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:4.
45+1'
45+1'
Osasunu psychicky pozvedl takzvaný šatňák! Po centru z přímého kopu zahraného zprava trknul do balonu ARIDANE a zavěsil ho nechytatelně pod břevno. Odchod do kabin tak bude pro domácí hráče o něco radostnější.
44'
Ödegaard (Real Sociedad) mohl podruhé rozvlnit síť! Špičkou kopačky už se natahoval za brilantní přihrávkou, jenže Herrera zasáhl včas.
42'
Centrovaný míč pro Real Sociedad riziko neznamenal. Remiro Gargallo provede odkop.
41'
Osasuna rozehraje přímý kop z pravé strany.
39'
Tam získali míč domácí a okamžitě poté ho vyvezli. Přihrá vku z levé strany si zpracoval Rubén García, který břevno z hranice vápna vysoko přestřelil.
37'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu.
35'
Real Sociedad odvrátil hrozící nebezpečí v podobě centru z rohového kopu.
34'
Žlutá karta za nesportovní chování. Pervis Estupiñán (Osasuna) nebyl spokojen s rozhodnutím rozhodčího ohledně odpískání ruky v soupeřově šestnáctce.
33'
Ávila (Osasuna) vyslal zblokovanou střelu.
31'
Statistika držení míče: 39% : 61%.
28'
Hosté přidávají třetí gól! Tentokrát jim k němu pomohla standardka, kterou ze střední vzdálenosti zahrál MARTIN ÖDEGAARD. Za jeho střelou k levé tyči se Herrera jen ohlédl.
26'
Zato Osasuna si během krátké chvíle vypracovala hned dvě nebezpečné šance! Nejprve Ávila vyděsil brankáře přízemní střelou z levé strany vápna a jen o několik vteřin později musel Gargallo otupit nůžky Rubéna Garcíi!
25'
Real Sociedad nezužitkoval rohový kop.
23'
O snížení rovněž usilující Adrian (Osasuna) nechal gólmana předvést rutinní zákrok.
21'
To se ale nestalo a domácí stále prohrávají 0:2.
20'
Osasuna má možnost snížit po rohovém kopu.
18'
Domácí obrana pořádá den otevřených dveří! Právě do nich teď vysprintoval CRISTIAN PORTUGUÉS a zamířil do stejného místa jako jeho předchůdce.
16'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
15'
Po necelé čtvrthodině otevírá San Sebastian skóre! Po průnikové přihrávce obstřelil brankáře z pravé strany MIKEL OYARZABAL.
14'
Hra se přestěhovala na druhou stranu hřiště. Real Sociedad se musel bránit rohovému kopu.
12'
Hosté finišovali až při své další akci. Znovu ji táhli po pravé straně, odkud přilétl centr na penaltový puntík, odkud hlavičkující José minul terč.
11'
Podél pravé lajny rozběhnutý Zaldúa (Real Sociedad) narazil na zeď jménem Estupiñán.
9'
Real Sociedad uklidňuje hru.
8'
Domácí kopali dva rohy a při tom druhém prodloužili balon na zadní tyč, kde hlavičkoval Aridane. Natěsno bráněný a z těžké pozice branku netrefil.
6'
Faulovaný Ávila (Osasuna) se nechal ošetřit. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
5'
Bleskový protiútok zastavil Igor Zubeldia (Real Sociedad) ve středu hřiště faulem a David Medié nemohl jinak než vytáhnout žlutou kartu.
4'
Hosté zůstali v bezprostřední blízkosti pokutového území. Do jeho pravé části vešel Oyarzabal a ranou z úhlu trefil před sebou postaveného obránce.
3'
Rozčeřit vody se pokusil Zaldúa (Real Sociedad), jeho centr ale soupeřova obrana odvrátila.
2'
Oba protivníci se na začátku rozehrávají. Tradiční oťukávaná probíhá uprostřed hřiště.
1'
Výkop provedou domácí.
A my už se nemůžeme dočkat souboje Osasuna – Real Sociedad. Naštěstí už nebudeme čekat dlouho, protože David Medié právě přivádí hráče na hřiště.
V právě skončeném zápase Leganés porazilo barcelonský Espanyol 2:0.
Hráči obou mužstev už se intenzivně rozcvičují.

CA Osasuna: Herrera – Estupiñán, D. García, Aridane, Roncaglia – R. García, Brašanac, Oier (C), R. Torres – Ávila, Adrián López.
Náhradníci: Álvarez – R. Ibáñez, Brandon, Mérida, Moncayola, Navas, Villar.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Monreal, D. Llorente, Zubeldia, Zaldúa – Guevara – Oyarzabal (C), Merino, Ödegaard, Portugués – José.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, Gorosabel, Isak, Januzaj, Le Normand, Pardo.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 18. kola LaLigy mezi Osasunou a Realem Sociedad.

Real Sociedad je na tom ještě lépe. Klub z města San Sebastian si po třech letech dělá zálusk na pohárovou Evropu. Aktuální šestou příčku by si v dnešním zápase rád upevnil nebo dokonce i vylepšil. Jisté předpoklady k tomu má, protože v ligovém utkání prohrál na Estadio El Sadar naposledy před sedmi roky. Do boje navíc půjde se zvýšeným sebevědomím po remíze s Barcelonou.

Poslední ligová utkání:
14.12. Real Sociedad – Barcelona 2:2 (1 bod)
08.12. Valladolid – Real Sociedad 0:0 (1 bod)
30.11. Real Sociedad – Eibar 4:1 (3 body)
23.11. Real Madrid – Real Sociedad 3:1 (0 bodů)
08.11. Real Sociedad – Leganes 1:1 (1 bod)

2. kolo Copa del Rey:
19.12. Becerril Campos – Real Sociedad 0:8

Osasuna si coby nováček vede nad poměry, když uzavírá horní polovinu dvacetičlenného startovního pole. Body pravidelně sbírá jak doma (bilance 3-4-1), tak venku. Naposledy to sice nevyšlo, ale z porážky na hřišti Atlétika Madrid si hráči hlavu nelámou. V posledním domácím zápase totiž obrali o body jiný ambiciózní celek – Sevillu, a to i přesto, že závěrečnou půlhodinu dohrávali o deseti.

14.12. Atlético Madrid – Osasuna 2:0 (0 bodů)
08.12. Osasuna – Sevilla 1:1 (1 bod)
01.12. Espanyol Barcelona – Osasuna 2:4 (3 body)
24.11. Osasuna – Athlétic Bilbao 1:2 (0 bodů)
10.11. Getafe – Osasuna 0:0 (1 bod)

19.12. Lorca Deportiva – Osasuna 0:3
Příjemnou neděli s LaLigou! Ve druhém dnešním utkání nejvyšší španělské soutěže budeme společně sledovat souboj Osasuny s Realem Sociedad. Hosté to mají na Estadio El Sadar jen 80km, a tak se dá očekávat fanouškovsky atraktivní bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.