La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Sevilla - 8. prosince 2019   21:00

CA Osasuna
45+2' Ávila
1:1
(1:1)
Sevilla
11' Munir  (Banega)
CA Osasuna
Pérez – Moncayola (72. U. García), Navas, D. García, Estupiñán – R. Torres, Oier (C), Brašanac, R. García (76. Mérida) – Cardona (28. Adrián López), Ávila.
Álvarez – U. García, Adrián López, R. Ibáñez, Mérida, I. Pérez, Villar.
Estrada – Alonso, Villate
Estadio El Sadar (Pamplona)
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Koundé (59. Carriço), Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán (59. F. Vázquez) – Munir, Chicharito, Ó. Torres (78. Dabbur).
Bunú – Carriço, Dabbur, L. de Jong, Gil, Gudelj, F. Vázquez.

Zápas mezi Osasunou a Sevillou skončil spravedlivou remízou 1:1. Obě branky padly v prvním poločase. Jako první skórovala hostující Sevilla, technickým pokusem na zadní tyč otevřel skóre Munir. Osasuna dokázala vyrovnat ve druhé nastavené minutě úvodní části hry, tvrdou ránou pod břevno vsítil gól Ezequiel Ávila. Po hodině utkání byl za zbytečný faul vyloučen po druhé žluté kartě kapitán Oier, avšak Sevilla početní převahy nevyužila, ani si nedokázala vytvořit žádnou vyloženou šanci. Svěřenci kouče Lopeteguie jsou i nadále na třetí příčce, avšak ztráta na Real a Barcelonu narostla na tři body, Osasuna zůstává desátá.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+5'
90+4'
Osasuna remízový stav udrží, to už je jasné. Poslední ofenzivní akci Sevilly zhatil nepřesným nákopem středopolař Éver Banega.
90+3'
Unai García cítil za zády rozběhnutého Vázqueze, a tak raději místo složitého zpracovávání odhlavičkoval míč do zámezí.
90+2'
Munir si dobře zpracoval míč v šestnáctce, jenže nebylo mu to nic platné, neboť se v době Chicharitovy přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Hlavní rozhodčí se po přerušení vracel k situaci, kdy Carlos podle reakce některých domácích hráčů zahrál v pokutovém území rukou. Videorozhodčí ale dotek míče s rukou stopera neviděl.
89'
Za protesty obdržel žlutou kartu Jesús Navas. Španělovi se nelíbil verdikt sudího, který souboj mezi Chicharitem a Garciou neposoudil jako nedovolený.
88'
Ezequiel Ávila se probojoval k míči, avšak bylo to za pomoci nedovoleného zákroku. Daniel Carrico se neskácel k zemi jen tak pro nic za nic.
87'
Za malý okamžik se rozehraje třetí rohový kop v krátkém časovém sledu. Po tom druhém se do odraženého míče opřel Banega, do zakončení však stačil vložit nohu Brašanac.
86'
K přetaženému centru se Dabbur neprobojoval, o něco výše vyskočil bránící Roberto Torres.
85'
Kapitán Navas odcentroval z pravé lajny. Do centru vložil nohu Estupiňán, následovat bude rohové kop Sevilly.
84'
Munir se po výborném centru od Navase už už chystal zakončit, když se ozvala píšťalka rozhodčího. Autor jediného gólu Sevilly stál v ofsajdu.
83'
Propradený centr z rohového kopu propadl až k Vázquezovi, jenž neváhal a vypýlil z první. Pérez šel včas k zemi, výborně zasáhl pravou rukou.
82'
Z velké dálky se Vaclíka pokusil překvapit Fran Mérida, rána ovšem proletěla několik metrů vedle svatyně českého gólmana.
81'
Javier Hernández zatleskal na snahu Vázquezovi. Pas argentinského borce byl ale o kousek delší než by Mexičan potřeboval.
80'
Rozběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. Příliš se nepřerušuje, nastavení s největší pravděpodobností nebude moc dlouhé.
79'
Chicharito se nechal nachytat v postavení mimo hru. Banega mu poslal pas o kousek později něž španělský křídelník očekával.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Munas Dabbur.
77'
Minutu po svém příchodu na trávník vidí Fran Mérida žlutou kartu. Vysloužil si ji za tvrdé dohrání Fernanda.
76'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Fran Mérida.
75'
Málem jsme byli svědky vlastního gólu. Přízemní pas Tprrese do pokutového území totiž stoper Garcia namířil na vlastní bránu, k jeho štěstí trefil nohy Péreze.
74'
Technické zakončení Munira srazil Brašanac přímo ke kopačkám Torrese, jehož střelu pro změnu vytáhl gólman.
73'
Svěřenci kouče Lopeteguie i nadále pokračují v kombinační hře. Ta jim ale moc ovoce nepřinesla, Osasuna se brání s přehledem.
72'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Unai García.
71'
Raúl Navas dostal tvrdou ránu loktem někam na žebra. Faul se ale nepíská, stoper si totiž do do soupeře naběhl sám.
70'
Estrada podle očekávání změnil původní rozhodnutí, penalta se kopat nebude. Chicharito se změně výroku ani moc nedivil.
69'
A nejspíš tomu tak skutečně bylo. Sudí totiž dostal pokyn, ať se jde podívat na video za lajnou.
68'
Pochopitelně následuje komunikace s videem, podle prvních záběrů vypdal zákrok brankáře spíše jako čistý.
67'
Bude se kopat penalta! Chicarito ještě stihl míč před gólmanem, udělal mu kličku a Pérez posléze mexického forvarda podrazil! Hlavní rozhodčí po chvíli ukázal na penaltový puntík.
66'
Lehkou nahrávku pokrazil Fernand, načež se domácí dostali do slibně vypadajícího brejku. Jenže Ávila nepřesně hledal Adriána.
65'
Hosté nikam nespěchají. Jsou si vědomi, že do konce střetnutí je ještě času dost. Kombinace probíhá kolem středového kruhu.
64'
Éver Banega napřáhl k velmi povedené ráně, která o kousek minula levou tyčku Pérezovi svatyně. Ten se proletěl vzduchem, zasíhnout by ovšem nejspíše nestihl.
63'
Vyloučením šance Osasuny na výhru rapidně klesly. Lze oekávat, že domácí se zatáhnou do defenzivy a budou se snažit udržet alespoň remízu.
62'
Příliš vysoký centr vyslal do pokutového území Vázquez, Chicharito na míč o pár čísel nedosáhl.
61'
Domácí budou dohrávat o deseti! Nesmyslný zákrok předvedl Oier, jenž dojel Reguilóna, ten už v té době ale dávno odehrál balón. Středopolař se hodně diví, avšak vůbec nemá proč.
60'
Hodina utkání je za námi, avšak ještě půl hodina zbývá. Stav zůstává nerozhodný, šanci na výhru tedy stále mají oba celky.
59'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Daniel Carriço.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Franco Vázquez.
58'
S nebezpečnou standardkou si Sevilla poradila. Jmenovitě Tomáš Vaclík, český gólman vyběhl pro centr a míč zachytil do koše.
57'
Adrián se ocitl na zemi. Důvodem byl nedovolený zákrok Jordána, jenž nejprve trefil soupeře a až pak míč.
56'
Pomezní rozhodčí opět ukázal výborné oko, Minur byl d vobě pasu Banegy skutečně za posledním obráncem.
55'
Za postranná čárou došlo k rozmíšce mezi oběma střídačkami. Někdo od rozhodčího dokonce inkasoval žlutou kartu, avšak v té rychlosti jsem nezaznamenal o koho šlo.
54'
Osasuna byla blízko obratu ve skóre! Po zaváhíní Koundého se do příležitosti dostal Adrián, trefil levou tyčku!
53'
Vysoký pas Jordána už byl o poznání lepší, avšak díky výborně reakci gólmana Péreze z toho šance nebude. Gólman schoval míč do rukavic.
52'
Rohový kop se Navasovi vůbec nepovedl. Na přední tyči bez problémů hlavičkoval osamocený Estupiňán.
51'
Fernando výbornou průnikovou nahrývkou uvolnil Chicarita, jemuž ovšem dobře zmenšil střelecký úhel Pérez. Mexičan nenašel mezeru u pravé tyčky.
50'
Chimy Ávila musel zpomalit při přebírání míče, a to rozhodlo o tom, že ho ještě dokázal předběhnout a obrat o míč Carlos.
49'
Jakoby si Oier vyřižoval s Banegou účty, neboť to byl právě on, kdo argentinské protějška stáhl k zemi. I zde je to za žlutou.
48'
Rubén García to z přímého kopu zkusil přímo a mnoho nechybělo, míč proletěl kousek vedle pravé tyčky.
46'
Druhý poločas začíná nedovoleným zákrokem Banegy, jenž ve skluzu místo balónu zasáhl stojícího Oiera. Argentinský středopolař si vykoledoval žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Skončil první poločas utkání mezi Osasunou a Sevillou. Viděli jsme po gólu na každé straně. Do vedení se dostali hosté, v 11. minutě parádní nahrávku Banegy přetavil v gól Munir. Svěřenci kouče Arrasateho si schovali zásah do druhé nastavené minuty, tvrdě zakončení Chimyho Ávily pod břevno Vaclík zastavit nedokázal.
45+5'
45+4'
Vypadá to, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu. Stav pochopitelně více vyhovuje Osasuně, která ještě před malou chvílí byla o gól pozadu.
45+2'
Osasuna právě vstřelila branku!
V nastavená první půle přichází vyrovnání! Adrián parádní patičkou uvolnil CHIMYHO ÁVILU, jenž napálil balón pod břevno! Vaclík by střelu možná měl, pokud by šel na zem o chvilku později.
45+1'
Na centrovaný balón z pravý strany si výborně naskočil Adrián, avšak netrefil míč ideálně, bez problémů ho ze vzduchu uzmul Vaclík.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu pět minut.
44'
Sergio Reguilón zasáhl balón, jenže jako první vzal nohy soupeře. Velmi ostrý zákrok, který sudí oceňuje žlutým kartónkem.
43'
Munir si v těžké pozici poradil na výbornou. V obležení dvou protivníků napálil Estupiňána a vybojoval autové vhazování.
42'
Joana Jordána zahnal Brašanac až k pravé lajně. Španělský středopolař si následně nepohlídal postavení, nahrával až poté, co s míčem přešel přes lajnu.
41'
Cíl Avily byl jasný, vybojovat faul. To se ale Argentinci vůbec nepovedlo, Koundé totiž soka obral o míč čistým způsobem.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Do země nikoho mířil pas Brašance. K balónu měl daleko jak Avila, tak i střídající útočník Adrián.
38'
Rubén García se pěkně proháčkoval skrze dvěma protihráči, posléze však vyslal příliš nízký centr. Balón bez problémů odhlavičkoval do bezpečí Jesús Navas.
37'
Tomáš Vaclík si vyběhl pro vysoký centr Torrese, který také skončil v jeho rukavicích. Avilovi nepomohlo ani to, že gólmana fauloval.
36'
Zatím se nejedná o příliš atraktivní střenutí. Šancí je k vidění pomálu, Sevilla s přehledem drží těsné jednobrankové vedení.
35'
Fernando složitou nahrávkou vylekal stopery, především tedy Koundého. Francouz si ovšem poradil na jedničku, rychle míč zpracoval a nahrál volnému Reguilonovi.
34'
Hlavní rozhodčí si pochopitelně ještě nechal celou situaci přezkoumat od vieorozhodčího, který pouze potvrdil správnost výroku čárového.
33'
Radost Sevilly trvala jen krátce. Chicarito dosíhl gólu po výborný nahrávce Jordána, gólovou radost mu ale překazil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd.
32'
Velmi nepovedená rozehrávka středopolaře Jordána, za níž se El Haddadi vůbec nerozběhl. Kulatý nesmysl sebral Pérez.
31'
Standardka vyrovnání nepřinesla. Do vzduchu se sice vysoko zavěsil Oier, jenže ještě o kousek výše se vyšponoval Diego Carlos.
30'
Půl hodina je za námi. Hostující Sevilla vede o jednu branku, hraje se ovšem velmi vyrovnané střetnutí. Lze očekávat, že se první půle natáhne, kvůli ošetřování Cardony.
29'
Avila se pokusil vybojovat penaltu, avšak obranný zákrok Koundého určitě nebyl nedovolený. Vaclík bude odkopávat od branky.
28'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Adrián López.
27'
Španělský forvard byl naložen na nosítka. Dobrou zprávou je, že Cardona přišel k sobě, snad to nebude nic vážného.
26'
Zatímco se za postranní čárou rozcvičuje Adrián López, tak na hrací ploše pokračuje ošetřování Cardony.
25'
Na trávník okamžitě vybhěli lékaři, samozřejmě i nosítka. Domácí forvard určitě nebude pokračovat ve hře.
24'
Smolný okamžik přišel poté, co Carlos mizerně odkopl a jemný obloček následně vyslal do pokutového území Oier. Cardona se při pádu tvrdě praštil hlavou o zem.
23'
To jeobrovská nepříjemnost. Po hlavičkovém souboji se k zemi skácel Marc Cardona a první záběry nevypadají vůbec dobře. Španělský forvard se vůbec nehýbe.
22'
Avila úplně mimo balón narazil do Reguilona, jenž se teatrálně složil k zemi. Hlavní rozhodčí si k sobě zavolal oba aktéry, situaci vyřešil ústní domluvou.
21'
Exekuce se skutečně chopil argentinský středopolař, nevedlo se mu ovšem dobře, neboť trefil dobře postavenou tříčlennou zeď.
20'
Těsně za hranicí šestnáctky se faulu dopustil stoper David García. Míč už si staví Banega.
19'
Éver Banega se znovu pokusil o dlouhý nákop za obranu. Tentokráte ale včas zareagoval gólman Juan Pérez, který byl u balónu první.
18'
V polsedních okamžicích se hra často fauluje z důvodu nedovolených zákroků. Další takový předvedl Rubén García, ten u lajny srazil k zemi Jordána.
17'
Se standardkou si hosté neporadili vůbec dobře. Banega centroval do přehuštěného prostoru, kde Fernando proti přesile neměl šanci.
16'
Raúl Navas naprosto zbytečně dohrál Chicharita, jenž v tu dobu už dávno odehrál balón. Žlutá karta je na místě.
15'
Fotbalisté Sevilly kombinují na útočné polovině. Vysoký presink protivníka jim zatím mnoho problémů nedělá.
14'
S využitím všech možný prostředků se Avila snažil dostat k míči. To se mu nakoenc podařilo, Carlose ale viditelně stáhl k zemi, pomezní okamžitě signalizuje faul.
13'
Chicahrito se po hlavičce chytl za hlavu, nejspíše došlo ke kontaktu mezi ním a stoperem Navasem. Šlo však o nezaviněný střet, o faulu nemůže být slov.
11'
Sevilla právě vstřelila branku!
První větší šance hostů znamená první gól! Parádní pas Banegy za obranu si zpracoval MUNIR. Španělský forvard si připravil balón na střelu a technickou ránou k levé tyči otevřel skóre střetnutí.
10'
Držitelem první žluté karty v utkání je stoper Sevilly Jules Koundé. Francouz přiběhl k Brašanacovi pozdě, soupeře navíc zbytečně podrazil.
9'
Výbornou obrannou práci předvedl Jon Moncaloya. Pravý bek Osasuny udržel na zádech Munira, forvard se marně snažil probojovat k míči.
8'
Po dlouhém odkopu českého gólmana se do hlavičkové souboje dostal Oier s Banegou. Domácí hráč si pomohl loktem, což rozhodčí nepřehlédl a odpískal nedovolený zákrok.
7'
Chimy Avila elegantní patičkou uvolnil Garciu, ten ale při snaze odcentrovat podklouzl, a tak ze slibné šance nebylo nic.
6'
Moc k prvnímu gólu nechybělo! Na výborný centr od rohového praporku si naskočil kapitán Oirer. Vaclík zůstal stát na místě jako přikovaný, gólmana Sevilly zachránilo od inkasované branky břevno!
5'
Tomáš Vaclík poněkud zaváhal při výběhu, když se zastavil v půli cesty. Málem toho využil Avila, jehož kličku ale český gólman skvěle přečetl a vytěsnil míč na roh.
4'
Středopolař Banega se pustil do odvážného souboje proti dvěma protihráčům, který ale nezvládl, neporadil si s Oierem.
3'
Raúl Navas se dlouhým nákopem snažil oslovit Avilu, který sice byl v plném běhu, avšak přihrávku spoluhráče už na hrací ploše nezastihl.
2'
Domácí vstoupili do utkání v červeno-modrých dresech, Sevilla dnes navlékla dresy barvy bílé.
1'

CA Osasuna: Pérez – Moncayola, Navas, D. García, Estupiñán – R. Torres, Oier (C), Brašanac, R. García – Cardona, Ávila.
Náhradníci: Álvarez – U. García, Adrián López, R. Ibáñez, Mérida, I. Pérez, Villar.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán – Munir, Chicharito, Ó. Torres.
Náhradníci: Bunú – Carriço, Dabbur, L. de Jong, Gil, Gudelj, F. Vázquez.

Rozhodčí: Estrada – Alonso, Villate.
Sevilla FC

Sevilla bude v utkání proti Osasuně jasným favoritem. Aktuálně třetí tým tabulky nahání katalánskou Barcelonu, na níž ztrácí jediný bod, na první Bílý balet pak ztráta činí body čtyři. Svěřenci trenéra Lopeteguie hrají v posledních týdnech ve velké pohodě, přemožitele našli naposledy počátkem října, to podlehli vysoko 0:4 na Camp Nou. Ofenzivu táhne Argentinec Lucas Ocampos, který vstřelil doposud vstřelil pět branek.
CA Osasuna

Fotbalisté Osasuny si jakožto nováčci vedou v La Lize velmi dobře. Po odehraných patnácti kolech uzavírají první desítku, jsou tedy přesně v polovině dvacítky celků. V posledních šesti ligových kláních odešeli svěřenci kouče Arraseteho poraženi jen jednou, když doma nestačili na Bilbao v poměru 1:2. Osasuna se v ofenzivě opírá o duo Chimy Avila – Ruben Garcia, oba mají na kontě již pětligových zásahů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 16. kola španělské La Ligy, v němž Osasuna přivítá na domácím stadiónu Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.