La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Valencia - 27. října 2019   21:00

CA Osasuna
34' Oier (R. García) • 48' R. García (R. Torres) • 80' Estupiñán
3:1
(1:1)
Valencia
14' Rodrigo  (Gameiro)
CA Osasuna
R. Martínez – Vidal, Aridane, Navas, Estupiñán – R. Torres (77. Castellano), Oier (C), Brašanac, R. García – Ávila (86. I. Pérez), Adrián López (58. Cardona).
Herrera – Cardona, Castellano, D. García, Brandon, Perea, I. Pérez.
Jaime – Bueno, Tresaco
Estadio El Sadar, Pamplona
14 976 diváků
Valencia
Doménech – T. Correia, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia (69. Torres), Čeryšev (65. Gómez) – Rodrigo, Gameiro (86. Coquelin).
Rivero – Coquelin, J. Costa, Diakhaby, Gómez, Torres, Wass.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:6.
Osasuna si vyšlápla na další papírově silný španělský tým, po remíze s Barcelonou a výhrou nad Villarrealem poráží také Valencii, nutno ale podotknout, že Netopýři si za prohru můžou sami. Vstup do zápasu měli totiž lepší, protože skóroval Rodrigo, ale stejný hráč o patnáct minut později viděl zbytečnou červenou kartu, což vlastně rozhodlo. Osasuna dokázala početní převahy využít, postupně nasázela tři góly, čímž si zajistila cenné tři body, díky čemuž se posouvá na před svého dnešního soupeře.
90+4'
90+3'
Jaume Doménech přece jen musel ještě jednou zasahovat, přízemní střelu z úhlu dokázal zlikvidovat.
90+2'
Po faulu hráče Valencie se domácí uchylují ke kombinaci na vlastní polovině a dopředu už rozhodně nemíří.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Domácí zakládají rychlý protiútok, který však kvůli jedné nepřesné přihrávce nemůže být využit.
89'
Netopýři se ještě opatrně pokoušejí o skórování, ale domácí obrana potvrzuje, že je dnes až na vyjímky bezchybná.
88'
Osasuna je po dlouhé době u míče a ihned se usazuje na útočné polovině, kde se však už do šance netlačí.
87'
Zápas se už dohrává, protože je o výsledku rozhodnuto, takže nikomu nevadí, že se konec utkání opravdu rychle přibližuje.
86'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Iñigo Pérez.
86'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Francis Coquelin.
84'
Kévin Gameiro si vyžádá ošetření, pravděpodobně bude muset také střídat.
83'
Domácí stále drží míč na svých kopačkách, přece jen nechtějí nic riskovat, takže chtějí získat co nejvíce času.
82'
Hosté nyní útočí spíše jenom z povinnosti, není tedy žádným překvapením, že Rubén Martínez bude odkopávat od své brány.
80'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí potřetí využívají početní převahy a dnes budou brát tři body! Jaume Doménech srazil centr jen k PERVISU ESTUPIÑÁNOVI, který z první míč poslal do pravé šibenice branky Valencie.
79'
Opět mohlo být hotovo, tentokrát opravdu skvěle střílel Nacho Vidal, ale levou tyč minul o pár centimetrů!
78'
Rubén García rozehrál nadějnou standardní situaci, rovnou zakončoval, ale napálil jen vyskakují zeď.
77'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Lillo Castellano.
76'
Ani další útok hostů nepřinese nic nebezpečného, Osasuna se tak vydává dopředu, kde se snaží zabít co nejvíce času.
75'
Vstupujeme do posledních patnácti minut utkání, Netopýrům se tak čas na vyrovnání docela rychle krátí.
74'
Netopýři jsou nyní mnohem aktivnější, vytouženou vyrovnávací branku však stále nemohou nalézt.
73'
Domácí se sice dobře ubránili, ale nedokázali úspěšně rozehrát, kvůli čemuž může Valencia opět zaútočit.
72'
Osasuna také nebyla daleko od gólu, domácí forvard ale nakonec střílel jen nad bránu.
71'
Hosté to sice nyní sehráli opravdu skvěle, dostali se do přečíslení, které využil Kévin Gameiro, ale kvůli ofsajdu nemůže branka platit.
70'
Míč opět končí až u domácího brankáře, který ho následně posílá co nejdál od své brány.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Ferrán Torres.
68'
Kvůli nepřesné rozehrávce domácích obránců nakonec musel zasahovat Rubén Martínez, ale ten bez větších problémů zachytil soupeřící průnikovou přihrávku.
67'
Po odkopu brankáře hostů se Valencia opět k ničemu nedostala, domácí tak pomocí kombinace pomalu směřují dopředu.
66'
Osasuna pomalu přestává myslet na skórování, na útočné polovině už se snaží získat co nejvíce času.
65'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Maxi Gómez.
65'
Carlos Soler nestíhal míč, tak se provinil docela zbytečným faulem. Ještě může být rád, že neviděl žlutou kartu.
64'
Netopýři po delší době hrají na útočné polovině, ale absence jednoho útočníka je opravdu poznat, protože se nemohou k vůbec ničemu dostat.
63'
Dva domácí hráči se přece jen nakonec dostali ke střelám, ale obě pokryl spolehlivě chytající Jaume Doménech.
62'
Nyní se Osasuna zkusila prosadit pomocí rohového kopu, který byl rozehrán nakrátko a až poté přišel centr, ale ten pokryla obrana Valencie.
Dnešní utkání sleduje 14 976 diváků.
61'
Domácí mohli vézt už o dva góly, což by jim určitě zajistilo tři body, ale střídají Marc Cardona posla míč jen těsně vedle pravou tyčku!
60'
Máme před sebou poslední půlhodinu utkání, Osasuna do ní rozhodně vstupuje aktivněji.
59'
Hosté se něco snaží vymyslet pomocí napadání, ale domácí hráči jsou při rozehrávce zodpovědní a míč rozhodně jen tak neztratí.
58'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Marc Cardona.
56'
Osasuna si stále chce pojistit výhru třetím gólem, ale obrana Valencie zatím drží, díky čemuž je pro hosty stále naděje na body.
55'
Žlutou kartu dostává Oier (CA Osasuna).
55'
Tentokrát to z velké dálky zkusil Ezequiel Ávila, ale ten mířil nějaký ten metr na branku hostů.
54'
Oier se zkusil prosadit podruhé v zápase, rána z hranice pokutového území se mu však vůbec nepovedla, protože letěla do středu brány.
53'
Na druhé straně hrací plochy se musel činit také Jaume Doménech, který raději schoval odražený míč do svých rukavic.
52'
Ani nyní se Netopýři neprosadili, protože Kévin Gameiro nedosáhl na vysoký pas. Rubén Martínez tak bude odkopávat.
51'
Oier zpracovával přihrávku pod tlakem, kvůli čemuž daroval soupeřícímu týmu autové vhazování.
50'
Valencia teď nemůže nic ztratit a proto při útočení začíná trochu riskovat, ale stále se nemůže dostat do žádné nebezpečné příležitosti.
48'
Domácí docela rychle kompletují obrat, i druhý gól vstřelil z hlavičky! Do vápna poslal přesný centr Roberto Torres, který našel úplně volného RUBÉNA GARCÍU, který hlavou bez větších problémů skóroval. Asistence: Roberto Torres.
47'
Domácí však tentokrát nic nebezpečného nevymysleli, takže Jaume Doménech bude odkopávat od své klece.
46'
Osasuna ihned spěchá do šance, do které se snaží dostat pomocí přesné kombinace.
46'
V prvním poločase byli jednoznačně lepší domácí fotbalisté, kteří paradoxně mohou být rádi, že platí vyrovnaný stav. Valencia totiž za první půli zapsala jedinou střelu a to rovnou gólovou, zatímco Osasuna vystřelila na bránu osmkrát. Po zbytečné červené kartě Rodriga nakonec domácí vytěžili alespoň jednu branku, v druhém poločase by tak měli dokonat obrat.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Netopýři se v závěru poločasu ještě něco pokoušejí vymyslet, ale hlavně už nic neriskují, protože nechtějí dostat gól do šatny.
42'
Žlutou kartu dostává Denis Čeryšev (Valencia CF).
41'
Netopýři chtěli jít dopředu přes pravou stranu, ale dlouhá vzdušná přihrávka se přes bránící hráče nedostala.
40'
Osasuna musí být při rozehrávce hodně opatrná, protože Kévin Gameiro napadalo až domácího brankáře. Ten to však zvládl bravurně a poslal míč na druhou polovinu hřiště.
39'
Tentokrát si obránci Valencie počínali více než dobře, ale vše vzápětí pokazila nepřesná rozehrávka.
38'
Obrana ligového nováčka však funguje víceméně bezchybně, naopak hosty musí zachraňovat opět Jaume Doménech.
37'
Domácí stále tráví více času u míče, Netopýři se však už zase začínají cpát do útoku.
34'
Jako bych to zakřikl, protože Osasuna se pět minut po červené kartě dostává k vyrovnání! Po zákroku Jaumeho Doménecha vrátil míč do předbrankového prostoru Rubén García. Tam si na centr dobře naskočil OIER, který ho poslal do protipohybu brankáře Valencie. Asistence: Rubén García.
34'
Po červené kartě už se hraje jen na polovině Valencia, které chce těsné jednobrankové vedení udržet alespoň v prvním poločase.
33'
Roberto Torres rovnou zakončoval a nepočínal si vůbec špatně, míč poslal k pravé tyči, ale Jaume Doménech prokázal pozonost a úspěšně zasáhl.
32'
Další hráč Valencie se prezentoval docela zbytečným faulem, domácí tak budou rozehrávat docela nebezpečný přímý kop.
31'
Osasuna se ihned pokouší využít početní převahu, ani další centr však nepřináší střelu na branku.
29'
Pozor, značné komplikace pro hosty! Jednogólový Rodrigo šel Pervisu Estupiñánovi loktem do hlavy, za což vidí červenou kartu!
28'
Valencia se po zisku míče okamžitě hnala do protiútoku, kteří však domácí obránci zastavili hraničním zákrokem, který byl nakonec dle hlavního sudího čistý.
27'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, kde se nacházel Aridane, ale ten prohrál hlavičkový souboj, kvůli čemuž nedokázal zakončit.
26'
Další domácí centr vypadal velmi nebezpečně, proti němu však skvěle vystoupil Thierry Correia, který míč uklidil na roh.
25'
Do hry se po delší době zapojí také domácí stopeři, kteří pomáhají se založením útočného snažení.
24'
Osasuna to i nadále zkouší hlavně pomocí centrů, po další neúspěšné vzdušné přihrávce získali alespoň aut.
23'
Netopýři se na útočné polovině opět moc dlouho neudrželi, akorát tentokrát alespoň udrželi míč na svých kopačkách.
22'
Pěkný domácí protiútok zakončil tvrdou střelou Ezequiel Ávila, ale z hranice šestnáctky mířil přímo do náruče gólmana hostů.
21'
Nováček LaLigy se pokusil o vyrovnání od rohového praporku, po sraženém centru přišla volej z dálky, kterou však bez problémů lapil Jaume Doménech.
20'
Valencia zkouší navýšit své vedení, ale přes domácí obranu už delší dobu nemůže najít cestu.
19'
Domácí se přece jen dostali k dalšímu centru, ten prošel až k Rubénu Garcíovi, který však trestuhodně nedokázal zakončit do prázdné brány!
18'
Osasuna se po dlouhé době dostala na útočnou polovinu, ale moc dlouho se tam neudržela, protože soupeři darovala aut.
17'
Nadějné útočné snažení hostů musí být zastaveno kvůli ofsajdu, Rubén Martínez tak bude moci v klidu rozehrát.
16'
Valencia je stále při chuti, Denis Čeryšev nyní vybojoval rohový kop.
14'
Valencia právě vstřelila branku!
Netopýři využívají první větší šanci a rychle se ujímají vedení! Kévin Gameiro dostal docela dost dlouhou přihrávku do běhu, ale nakonec ji stačil doběhnout a po souboji ještě zvládl přihrát do malého vápna, kde byl úplně volný RODRIGO, který zametl míč do odkryté klece. Asistence: Kévin Gameiro.
12'
Po autu přišla vzdušná přihrávka do vápna, která poprvé v zápase protáhla brankáře Rubéna Martíneze.
11'
U míče byl opět Denis Čeryšev, který tentokrát dokázal vybojovat alespoň aut.
10'
Další domácí centr uklidila defenziva Valencie do bezpečí, hosté poté navíc získávají autové vhazování.
9'
Dani Parejo vybojoval soupeřící faul, následně přichází dlouhý nákop na Denise Čeryševa, který však hlavičkový souboj o balón prohrál.
8'
Osasuna je však rychle zpět u míče a zkoušela se prosadit pomocí dalšího centru, který však tentokrát zlikvidoval Jaume Doménech.
7'
Valencia je snad poprvé v zápase pevně u míče a nikam nespěchá. Uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině.
6'
Domácí pokračují v aktivitě, individuálně zkoušel něco vymyslet Rubén García, ale z levé strany nakonec nedokázal ani odcentrovat.
5'
Roh byl rozehrán nakrátko, následně přišla přízemní přihrávka do šestnáctky, která však moc šancí na úspěch neměla.
4'
Osasuna je rychle zpět u míče, z levé strany následně přišel nadějný centr do vápna, ze kterého domácí vybojovali alespoň roh.
3'
Aktivněji začínají domácí fotbalisté, Jaume Doménech však vysoký nákop v klidu pokryl. Následně sám vykopává.
1'

CA Osasuna: R. Martínez – Vidal, Aridane, Navas, Estupiñán – R. Torres, Oier (C), Brašanac, R. García – Ávila, Adrián López.
Náhradníci: Herrera – Cardona, Castellano, D. García, Brandon, Perea, I. Pérez.

Valencia CF: Doménech – T. Correia, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Čeryšev – Rodrigo, Gameiro.
Náhradníci: Rivero – Coquelin, J. Costa, Diakhaby, Gómez, Torres, Wass.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Valencia CF
Valencia sice získala o dva body více než Osasuna, ale loni skončila na čtvrtém místě, takže je to značný neúspěch. Účastník Ligy mistrů se tak v domácí soutěži nachází až na jedenáctém místě a nutně potřebuje každý bod. Netopýři se tak konečně začali vzpamatovávat z mizerného vstupu do letošní sezony, protože už pět ligových zápasů v řadě neprohráli. Zapsali však jen dvě výhry a tři remízy. Proti papírově slabším soupeřům se Valencii spíše nedaří, tak uvidíme, jestli toto tvrzení dnes vyvrátí.

Poslední tři utkání
Atlético vs. Valencia – 1:1
Valencia vs. Alavés – 1:1
Bilbao vs. Valencia – 0:1
CA Osasuna
Osasuna je sice nováček LaLigy, ale i přesto si nevede vůbec zle. Z devíti zápasů totiž nasbírala úctyhodných jedenáct bodů, díky čemuž se drží na čtrnáctém místě, tedy daleko od sestupových hranic. Většina zápasů dnešních domácí končí remízou, protože Osasuna remizovali hned pětkrát, jednou dokonce s úřadujícím mistrem z Barcelony. Poslední duel však Osasuna nezvládla, v nováčkovském klání padla s Granadou 0:1. Proti aktuálnímu účastníkovi Ligy mistrů tak bude chtít toto zaváhání odčinit.

Granada vs. Osasuna – 1:0
Osasuan vs. Villarreal – 2:1
Levante vs. Osasuna – 1:1
Zdravím všechny fanoušky španělské LaLigy. V posledním zápase 10. kola na sebe narazí Osasuna a Valencia, oba týmy se určitě porvou o tři body. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.