La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Getafe - 3. listopadu 2019   18:30

0:1
(0:1)
Getafe
37' Kenedy
Celta Vigo
Blanco – Mallo, Aidoo (81. Losada), N. Araujo, Olaza – Méndez, Lobotka (74. Pape Diop), Beltrán, Denis Suárez (64. Sisto) – Aspas, G. Fernández.
S. Álvarez – Pape Diop, Sisto, Juncà, Costas, Yokuşlu, Losada.
Antonio Mateu – Pau Cebrián, Iker De Francisco
Abanca-Balaídos, Vigo
14 704 diváků
Getafe
Soria – Nyom, Dakonam, Etxeita, Cucurella – Portillo, Arambarri, Timor, Kenedy (68. Oliveira) – Gallego (53. Ángel Rodríguez), J. Molina (82. Nemanja Maksimović).

To je z tohoto utkání vše já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 14 704 diváků.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:19.
Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z výhry a tří bodů. Druhý poločas nepřinesl kdovíjak akční fotbal, domácí se marně snažili o dobytí soupeřovy branky a hosté ji pečlivě bránili. Výsledkem bylo bojovně vedené utkání s minimem šancí. Druhá půle gól nepřinesla a zápas tak skončil výsledkem 0:1.
90+5'
90+4'
Rodríguez sice dostal pěknou přihrávku do pootevřené obrany, Mallo jej ale zvládl zakřižovat a o míč obrat.
90+3'
Hostům se daří bořit rozehrávku Celty Vigo, hraje se teď uprostřed plochy, tohle Getafe bohatě stačí.
90+2'
Blanco žene všechny dopředu, aby mohl poslat dlouhý nákop až k pokutovému území.
90+1'
Olazův centr byl sice odvrácen, nicméně domácí ještě chvíli zůstali u míče a ke střele se dostal Méndez. Slabý pokus však Soriu nevyděsil.
90'
Rozhodčí bude nastavovat pět minut.
89'
Obrana Getafe to ale zvládla na jedničku a míč dostala až na opačnou polovinu. Blanco rychle rozehrává.
88'
Rohový kop pro Celtu, v pokutovém území soupeře je hodně přehuštěno a Soria si musí najít prostor pro případný zákrok.
87'
Domácí pospíchají, proto už k vápnu soupeře začínají létat i delší pasy bez mezihry.
86'
Mezi dva obránce si to zamířil Rodríguez, na poslední chvíli jej před vápnem zastavil vracející se Araujo.
85'
Další faul domácích, Diop sice nesouhlasí a lehce protestuje, nebude mu to ale vůbec nic platné.
84'
Z rohu nic nebylo, přesto hosté zůstávají po ataku na Ángela Rodrígueze u míče.
83'
Opět se hraje u branky domácích, Arambarri vybojoval rohový kop z pravé strany.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Nemanja Maksimović.
81'
Molina sice dostal míč do domácí branky, radost z gólu však trvala pouze několik vteřin, neboť se mával ofsajd.
81'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Joseph Aidoo, přichází Iker Losada.
80'
Hosté samozřejmě nikam nepospíchají, pomalé tempo hry jim zcela vyhovuje.
79'
Olaza poslal přihrávku za obranu hostů, Méndez pak ale předvedl pouze nepřesnou ránu vysoko nad...
79'
Centry domácích jsou kratší, než by bylo potřeba, hned u první tyče je sbírá pozorná obrana Getafe.
77'
Další tvrdý zákrok ze strany domácích barev, provinil se Iago Aspas. Už se ale zase hraje opačným směrem a Celta pospíchá vpřed.
76'
Zase se nám žlutilo, za zákrok na Molinu byl potrestán domácí Pape Diop. No, tohle není zrovna vyvedený vstup do utkání...
74'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Pape Diop.
74'
Mallo nestihl prudkou přihrávku na pravé straně a poté pouze vztekle kopl do reklamního panelu.
73'
Dva centry do pokutového území poslal hostující Arambarri, první odvrátila obrana, ten druhý vyřešil gólman Blanco.
72'
Další rozepře na trávníku, domácí se už chystali k vhazování, hlavní sudí ale ukázal na opačnou stranu. Protesty byly marné, vhazují hráči Getafe.
71'
Žlutou kartou za stažení protivníka ve středu hrací plochy byl potrestán hostující Xabier Etxeita.
70'
Ve Vigu zesílil déšť, hraje se nyní v opravdu těžkých podmínkách, trávník je ale stále ve skvělém stavu.
69'
Přímý kop v podání domácích byl pouze krátkou epizodou tohoto zápasu, centr byl odvrácen hned na hranici pokutového území.
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Mathias Oliveira.
67'
Teď už do vápna přilétl centr, poklidný hlavičkový zákrok však celou akci ukončil.
66'
Kombinacemi daleko od pokutového území toho domácí mnoho nezískají a ví to i publikum, které zase začíná být nespokojené.
65'
Zatím nehrajeme, neboť na hrací ploše probíhá ošetřování jednoho z hostujících hráčů.
64'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Pione Sisto.
63'
Žlutou kartu dostal domácí Joseph Aidoo a to za zákrok na Cucurella v přerušené hře. Byť tomu Cucurello hodně přidal, nesportovní chování ze strany domácího hráče v tom bylo.
61'
O pár vteřin později ale Nyom fauloval Olazu a byl z toho přímý kop z levého křídla. Ten si vzal na starost Araujo, zkusil to přímou střelou a jen o kousek přestřelil.
61'
Aspas tlačil zprava centr do vápna, na poslední chvíli ale zasáhl Nyom a odkopl.
60'
A ani centr nebyl z těch extra povedených, vše skončilo mimo hrací plochu, Blanco bude odkopávat.
59'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok navíc dostal domácí Néstor Araujo.
59'
Hosté budou rozehrávat přímý kop z pravé strany, na přímé ohrožení to však není.
57'
Z pravé strany zakončoval domácí Mallo, nebylo to však vůbec přesné a Soria pouze sledoval, jak míč letí vysoko nad jeho branku.
56'
Trochu se nám začínají kupit emoce, nyní rozhodčí rázně diskutoval s domácím Olazou o správnosti vhazování.
55'
Celta Vigo je ve druhé půli aktivnější, snaží se o akce a jít za vyrovnáním, stále však naráží na dobře pracující obranu hostů.
53'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enric Gallego, přichází Ángel Rodríguez.
52'
Centr z pravé strany mířil na dva číhající hráče, byl ovšem o něco prudší, než bylo potřeba a Soria mohl na malém vápně zakročit.
51'
Denis Suárez nepřesně centroval do pokutového území Getafe, hosté míč bez potíží odkopli.
50'
U středové čáry se střetli domácí Fernández a hostující Timor. Oba skončili na trávníku, trochu tomu přidali, po chvilce však oba vyskočili na nohy.
50'
Přihrávka na Olazu byla nepřesná, hosté tak dnes už poněkolikáté přichází k míči zcela zadarmo.
48'
Mallo na pravé straně bojoval s Cucurellou, ten jej dokázal udržet na uzdě a nepustit tak domácí do útočné akce.
46'
Hned v úvodu druhé půle se faulu dopustil hostující Mauro Arambarri a rozhodčí sáhl do kapsičky pro žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
Je za námi první poločas, který dlouho přinášel bojovný fotbal, nicméně bez výraznějších šancí. Přesto jsme se dočkali alespoň jednoho gólu, když se po chybě domácích v rozehrávce dostal k míči Kenedy a křížnou ranou překonal gólmana Blanca. Další chyby už poté hosté nepotrestali a do kabin se odešlo za stavu 0:1. Domácí hráči byli vyprovozeni pískotem tribun a mají tak v pauze o čem přemýšlet.
45'
43'
Centr byl odvrácen hned u první tyče, skvěle zakročil Nyom a poslal míč na autové vhazování.
42'
Celta Vigo v útoku, bude se rozehrávat rohový kop z levé strany. Před Soriou je docela živo.
41'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Lobotku ji dostal hostující Jorge Molina.
39'
No a o chvilku později přišla další chyba domácích, nyní se do vápna dostal Gallego, v rozhodujícím okamžiku se však ukopl.
37'
Getafe právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení! Rozehrávka Celty přes šíři hřiště skončila ztrátou, KENEDY pak na levé straně zasprintoval a křížnou ranou po zemi podél gólmana Blanca otevřel skóre utkání.
35'
Malá pauza, na trávníku totiž po souboji s Gallegem leží domácí Aidoo a drží se za nohu. Bude ale pokračovat.
33'
Ostrý souboj o míč u pomezní čáry vyzněl lépe pro hosty, Kenedy na Mallovi vybojoval autové vhazování.
31'
Méndezova zblokovaná střela kousek za pokutovým územím Soriu neohrozila, musel si pouze do rukavic stáhnout vysoký míč.
30'
Roh opět nepatřil k těm vyvedeným, dokonce se Nyom musel uchýlit k velké malé domů na Soriu.
29'
Allan Nyom dopadl lépe, sice branku Celty neohrozil, pro svůj tým ale vybojoval alespoň rohový kop.
28'
Na druhé straně neuspěl na levém křídle Kenedy, nedostal se ani poblíž pokutového území.
27'
Další akce Celty byla zastavena praporkem pomezního, Fernández byl v ofsajdu.
26'
Mallo rozvíjel akci na pravou stranu, tam však zasáhl důrazný Molina a Lobotku k centru nepustil.
24'
Po trochu akčnějších minutách je tu zase menší útlum, sledujeme kombinace uprostřed hrací plochy.
22'
Vypadá to, že se domácí oklepali z úvodního náporu soupeře a nyní to jsou právě hráči Celty, kdo má více ze hry. Po dalším rohu mířil centr na malé vápno, tam se však pískal útočný faul.
20'
Iago Aspas dobře překonal čtyřčlennou zeď, kroutil míč k tyči, branku však o kousek minul.
19'
Samotný centr od rohového praporku se sice minul účinkem, nicméně Celta Vigo bude po faulu hostů pokračovat přímým kopem ze zajímavé vzdálenosti. Soria si už staví pevnou zeď.
18'
Domácí se po zisku míče dostali do rychlého brejku, Lobotka vystřelil ze střední vzdálenosti a donutil Soriu se po ráně natáhnout. Je z toho roh.
16'
Po narážečce posílal Cucurella zpětnou přihrávku do druhé vlny, našel ovšem pouze vracející se hráče Celty.
14'
Tohle už bylo o mnoho lepší, Francisco Portillo se dostal k odraženému míči a z hranici šestnáctky vyzkoušel Blanca. Ten předvedl dobrý reflex a připsal si další úspěšný zákrok.
14'
Tempo teď trochu pokleslo, Cucurella se dlouho chystal ke vhazování, všichni hráči ale jen tak postávali.
12'
Malá domů na Blanca, Getafe se tak nedostalo k případnému kontru a šanci.
10'
Po delší době se do útoku dostali i domácí, centr z levé strany byl však sražen Nyomem.
9'
Celta Vigo se u míče moc dlouho neohřála, už se zase pospíchalo k brance Blanca, Cucurellovi ovšem v rozhodujícím okamžiku odskočil míč.
8'
K individuální akci našlápl hostující Jorge Molina, jeho střela z hranice vápna byla ale zblokována a Blanco ji v poklidu kryl.
7'
Getafe začíná přebírat iniciativu, opět se hraje na polovině domácích. Kenedy vybojoval u rohového praporku autové vhazování.
6'
Rozehrávka nakrátko nebyla povedená, obrana v bledě modrém si se signálem bez potíží poradila.
5'
První rohový kop utkání, vybojovali si jej hosté, když obrana Clety zblokovala Arambarriho střelu.
4'
Zatím je to hodně opatrné, oba celky si dávají velký pozor, aby neudělaly brzkou chybu.
3'
Na druhé straně se do pokutového území dostal Denis Suárez, k zakončení už však pro těsnou obranu neměl prostor.
2'
Hráči Getafe se usadili na útočné polovině, zatím však vybojovali pouze autové vhazování.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo, Aidoo, N. Araujo, Olaza – Méndez, Lobotka, Beltrán, Denis Suárez – Aspas, G. Fernández.
Náhradníci: S. Álvarez – Pape Diop, Sisto, Juncà, Costas, Yokuşlu, Losada.

Getafe CF: Soria – Nyom, Dakonam, Etxeita, Cucurella – Portillo, Arambarri, Timor, Kenedy – Gallego, J. Molina.
Náhradníci: Chichizola – Bruno González, Ángel Rodríguez, Jason, Oliveira, Nemanja Maksimović, Jaime Mata.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Iker De Francisco.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu v loňské sezóně utkaly dvakrát. Nejprve na hřišti Celty Vigo došlo na remízu 1:1, poté Getafe doma vyhrálo 3:1.
Getafe CF

Hosté jsou na tom podstatně lépe a jsou zatím na deváté pozici. Nasbírali dosud šestnáct bodů a stále jsou blízko elitní šestce, která zaručuje ať už předkola Ligy mistrů či Evropské, ale i jejich skupinové fáze. Getafe si tak chce svou pozici minimálně udržet a na půdu Celty Vigo jede s jasným cílem, a sice zvítězit. Hráči Getafe letos hrají Evropskou ligu, kde naposledy prohráli doma s Basilejí. Poté se jim nedařilo ani na půdě Sevilly, kde padli 0:2 z jejich pohledu. Ovšem minulé kolo jim vyšlo a doma porazili Granadu 3:1. Naváží dnes na tuto výhru?
Real Club Celta de Vigo

Fotbalisté domácí Celty Vigo jsou v tabulce LaLigy na osmnáctém místě, které je velmi nelichotivé a dosud zapsali devět bodů. Je to totiž první pozice, která zaručuje sestup do druhé španělské ligy. A to by určitě nechtěli dopustit. Musejí tedy začít sbírat body, aby se postupně ode dna tabulky dostali výše. Nyní mají za sebou třízápasovou sérii proher, kdy postupně nestačili na Alaves, Real Sociedad a Betis. Poslední výhra se zrodila na začátku října, kdy Celta Vigo vyhrála 1:0 nad Bilbaem. Dnes se tak domácí pokusí obrat o body soupeře, ale nečeká je nic lehkého.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. LaLiga má na programu dvanácté kolo a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.