La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Celta Vigo - 20. října 2019   12:00

D. Alavés
50' Magallán (Lucas Pérez) • 82' Lucas Pérez (Aleix Vidal)
2:0
(0:0)
D. Alavés
Pacheco – Martín, Magallán, Laguardia, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Wakaso, Rioja (71. Pons) – Lucas Pérez (90+4. Guidetti), Joselu (79. Burke).
Sivera – Burke, Guidetti, Pons, Tachi, Sainz Gallo, D. Torres.
González – Munuera, Baena
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C) (45+2. Costas), Aidoo, Sáenz, Juncà (79. Sisto) – Rafinha, Lobotka, Yokuşlu (60. Méndez), Denis Suárez – Aspas, S. Mina.
S. Álvarez – Beltrán, Costas, Pape Diop, Losada, Méndez, Sisto.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek slunečného víkendu. Na viděnou.
V dalším kole zamíří Deportivo na půdu desátého Villarrealu. Ten má zatím stejný počet bodů jako Alavés, avšak jeden zápas k dobru. Vigo bude před svými fanoušky hostit o pohárové příčky usilující Real Sociedad, jenž je zatím pátý.
Alavés se díky třetímu vítězství v sezóně posunul na třináctou příčku tabulky LaLigy, Vigo se propadlo na osmnáctou pozici.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:5.
Sotva Guidetti vběhl na hrací plochu, foukl rozhodčí González naposledy do píšťalky a zápas ukončil. Alavés tak po změně stran rozhodl o svém vítězství nad Vigem, které poráží 2:0. Skóre otevřel pět minut po změně stran po rohovém kopu přesně hlavičkující Magallán, pojistku pak přidal v závěrečné desetiminutovce nekompromisní střelou Pérez. V obou případech letěl míč přesně k levé tyči.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází John Guidetti.
90+3'
Lucas Pérez se pokusil nasimulovat penaltu, popudil si však proti sobě nejen protihráče, ale i rozhodčího, který mu za jeho výstup ukazuje žlutou kartu.
90+2'
Rodící se přečíslení čtyři na dva ztroskotalo na nepřesném centru z pravé strany.
90+2'
Vigo kopalo roh, Sistův centr si ale přebrali domácí, kteří se ženou do rychlého protiútoku.
90+1'
Magallán fauloval na půlící čáře Aspase, který se poroučel k zemi. Sudí González vytahuje žlutou kartu.
90'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec čisté hrací doby.
89'
Vidal se na vlastní půlce provinil faulem, hráči Viga se stěhují před bránu Alavésu.
88'
Na vzdušný pas si naskočil Aspas, hlavičkoval ale jen doprostřed branky. Pacheco si připisuje úspěšný zákrok.
87'
Střídající Sisto opět v akci. Tentokrát měl na pravé straně více prostoru, a tak zvolil střelu. Ta však zamířila nad Pachecovu bránu.
85'
Sisto hledal přihrávkou před malé vápno Aspase, ten si ale nedokázal míč zpracovat, a tak se meruna dostává na kopačky Alavésu.
84'
Wakaso zkoušel přihrávat za hostující obranu, míč se ale ke střídajícímu Burkemu díky Sáenzově zákroku nedostal.
82'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Lobotka trestuhodně ztratil balon a Alavésu se naskytla rychlá akce vedená po levé straně. Vidal nahrál do vápna na LUCASE PÉREZE, který svou pohotovou střelou našel skulinku mezi levou tyčí a brankářem Blancem. Jednatřicetiletý útočník svou třetí letošní trefou zřejmě dostává Deportiva ze sestupového pásma.
80'
Rafinha obdržel zajímavou přihrávku do velkého vápna mezi dva domácí obránce, k zakončení se ale nakonec nedostal, u míče byl o chlup dříve Pacheco.
79'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází David Juncà, přichází Pione Sisto.
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Oliver Burke.
77'
Pérez si nyní nerozuměl se spoluhráčem a míč tak utekl domácím do zámezí. Po nepovedené souhře mohou opět útočit fotbalisté Viga.
75'
Do konce čisté hrací doby schází poslední čtvrthodina. Domácí stále vedou o jednu branku, Vigo se ale v posledních minutách nadechuje k tlaku.
74'
I další vzdušný míč se ale stal rychle kořistí domácí obrany.
73'
Míč si postavil Iago Aspas, záměr na obstřelení zdi mu ale nevyšel podle plánu. Manuel García tečoval balon na rohový kop.
72'
Mina upadl kousek před hranicí velkého vápna, Vigo bude kopat zajímavou standardku.
71'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Pere Pons.
71'
Ten rozehrál sám Suárez, obrana Alavésu ale míč dostala do bezpečí.
70'
Do dobré střelecké pozice se dostal Denis Suárez, jeho ránu z levé strany velkého vápna ale přizvedl kousek nad břevno brankář Pacheco!
68'
Pérezův útočný výpad uhasila hostující obrana s problémy pouze za cenu prudké malé domů na Blanca. Ten si však balon zpracoval výborně.
67'
Vigo kombinuje na domácí polovině, na dostřel Pacheca se ale nedostává. Hosté budou muset směrem dopředu přidat, jinak dnes odjedou s prázdnou.
65'
Po něm se na hranici malého vápna dostal ke hlavičce Laguardia, mířil ale do míst, v nichž operoval připravený Blanco.
64'
Duarte upadl po kontaktu s Lobotkou na hranici šestnáctky a Alavés si žádal pokutový kop. Píšťalka sudího ale zůstala němá, tedy alespoň co se penalty týče. Následně je nařízen roh.
63'
Ačkoliv si při dopadu na trávník pochroumal loket a rameno, pokračuje zatím David Juncà ve hře.
61'
Domácí v utkání ještě nestřídali, zatímco Vigo už dvakrát. A další změna v sestavě možná bude záhy následovat, neboť zdravotní problémy má Juncà.
60'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Brais Méndez.
59'
Vigo nebylo daleko od srovnání! Po přihrávce z levé strany zakončoval Aspas těsně vedle brány! Po rohovém kopu nescházelo mnoho ani Suárezovi!
58'
Postupnou kombinaci Deportiva ukončil faul na středu hřiště. Dopředu může jít Vigo.
57'
Wakaso zkoušel štěstí z větší vzdálenosti, branku minul. Odměnou mu tak je alespoň potlesk domácích příznivců za snahu.
55'
Joselu se dnes ne a ne trefit! Po přihrávce na levou stranu šestnáctky byl sám před Blancem, jeho rána na zadní tyč ale mířila trestuhodně vedle!
53'
Tentokrát se faulem provinil Rafinha. Obětí jeho ataku se stal Duarte.
52'
Střídající Costas si po centru od rohového praporku vypomohl útočným faulem, čímž akce Viga končí.
51'
Na druhé straně přihrával před bránu Aspas, obrana Deportiva míč odvracela na rohový kop.
50'
Z následného rohového kopu jdou domácí fotbalisté do vedení! Centr Peréze umístil hlavou přesně k levé tyči LISANDRO MAGALLÁN! Blanco tentokrát reagovat nestihl.
49'
K zajímavé hlavičce se dostal Joselu, o radost ale připravil nejlepšího střelce Alavésu Blanco, který jeho pokus mířící do levé šibenice vyškrábl konečky prstů nad břevno.
47'
První zakončení druhé půle obstaral Aleix Vidal, jeho pokus mířící na bližší tyč si ale Blanco pohlídal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:06.
Úvodní poločas zápasu mezi Alavésem a Vigem regulérní branku nenabídl. Mina se sice několik desítek vteřin z gólu radoval, tu mu však po zkoumání videa vzali rozhodčí, kteří spatřili ofsajd. Další kontroverzní situace přišla po jednom z domácích rohů. To odpískal sudí González pokutový kop, který však následně po dalším zhlédnutí videa odvolal. Původní hraní rukou Rafinhy bylo překlasifikováno jako zásah ramenem. A jelikož jen chvíli předtím napálil Joselu ze stoprocentní pozice břevno, zamířily obě jedenáctky do šaten za bezbrankového stavu.
45+4'
45+4'
Manuel García zajel nešetrným skluzem do Rafinhy a vykoledoval si žlutou kartu.
45+3'
Vigo zahrávalo roh, míč byl ale odvrácen domácí obranou.
45+2'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází David Costas.
45+2'
Teď ale mohlo udeřit na druhé straně! Mina hlavičkoval po centru z pravé strany, míč ale poslal kousek nad břevno!
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Domácí jsou v závěru poločasu aktivnějším týmem. Hostující obrana se musí mít hodně na pozoru.
44'
Tentokrát si Peréz nabíhal do zakončení, během toho ale fauloval Juncu. Míč pro Vigo.
43'
Lucas Pérez si navedl míč na střelu, tu ale poslal jen do prvního bránícího protihráče.
42'
Centr hráčů v modro-bílých dresech ale nevnesl do vápna Realu žádné vážnější nebezpečí.
41'
Alavés bude rozehrávat standardku. Domácí fotbalisté si po zákroku Yokusla žádali i žlutou kartu, ta se ale nyní udělovat nebude.
40'
Do konce úvodního poločasu chybí posledních pět minut čistého času. Dá se ale předpokládat, že rozhodčí dost nastaví. Hned dvakrát se zkoumalo video a hra stála i při ošetřování Aspase.
39'
Útočný faul Duarteho na Aidooa byl posouzen jako nedovolený, a nutno říci, že i zbytečný. Je z toho oprávněná žlutá karta.
37'
Vše je nakonec jinak! Rafinha dle názoru sudího nezahrál rukou, nýbrž ramenem, od kterého šel míč do hlavy. Penalta se kopat nebude!
35'
Celou situaci ještě přezkoumává VAR. Na video se míří podívat i rozhodčí González.
34'
Deportivo mělo k dispozici rohový kop. Ten domácí nerozehráli ideálně, Rafinha však ve vápně zřejmě zahrál rukou a sudí nařizuje penaltu!
33'
Joselu obdržel z levé strany skvělou přihrávku před takřka prázdnou bránu, kanonýr Alavésu ale trefil z jasné pozice jen břevno!
31'
Nedovolený zákrok Wakasa je oceněn žlutou kartou. Na ty je tedy srovnáno.
29'
S míčem už opět hrají domácí, kteří se snaží směrem dopředu něco vymyslet.
28'
Mina vysunul výbornou přihrávkou Aspase, který se rázem zjevil před Pachecem, následné zakončení přes nohu mu ale nevyšlo podle představ, a tak z dobré pozice pro zakončení nakonec nic nebylo.
27'
Domácí ale naložili se standardkou bídně, Martínův přetažený centr doplachtil až daleko do zámezí.
26'
Juncà stáhl za dres Martína a je prvním dnešním karetně potrestaným hráčem.
24'
Deportivo vhazovalo kousek od rohového praporku, následnou slabou hlavičku si bez problémů stáhl do rukavic brankář Blanco.
23'
Aleix Vidal poslal z pravého okraje vápna do šestnáctky prudký centr, který však nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl.
22'
Vidal trefil skluzem Sáenze, ten padl k zemi. Sudí González píská faul, do kapsičky ale zatím nesahá.
21'
Nějakou dobu se nehrálo. Nyní už se Aspas vrací do hry. Zdá se, že bude v pořádku.
19'
Aspas je zatím jasným otloukánkem tohoto střetnutí. Hostující útočník schytal už třetí nedovolený zákrok a tentokrát musí být ošetřován dokonce i za postranní čárou.
17'
Santi Mina byl podle pomezního rozhodčího opět v ofsajdovém postavení, což se útočníkovi Viga ani trochu nelíbí. Hosté jsou nyní výroky sudích zjevně podrážděni.
16'
Denis Suárez si převzal míč na hranici šestnáctky a technickou přízemní střelou míjí o metr vzdálenější tyč.
15'
Je za námi úvodní čtvrthodina. Domácí bek Martín uvede do hry autové vhazování.
14'
Branka neplatí! Zkoumalo se, zda míč na Minu neposlal špičkou kopačky domácí obránce. Nakonec je však skutečně pískán ofsajd.
12'
Na konci rychlé souhry hostů se do zakončení dostal Mina, který poslal přízemní střelu za Pachecova záda. Domácí reklamují ofsajd, zkoumá se video!
11'
Hra je nyní často kouskována nedovolenými zákroky. Adresátem toho posledního byl opět Aspas.
9'
Tu ovšem kop Mina mizerně, bránu Pacheca o několik metrů přestřelil.
8'
Po faulu na Aspase zůstanou hosté na polovině Alavésu. Navíc mají k dispozici zajímavou standardku.
7'
Laguardia se prezentoval dalším dobrým obranným zákrokem. Vigo bude vhazovat poblíž rohového praporku.
5'
Na druhé straně se k bráně Alavésu hnal Mina, včas jej ale k radosti domácího publika zastavil Laguardia.
4'
Po Pérezově centru z levé strany hlavičkoval Joselu, jeho prudký pokus ale zamířil jen doprostřed brány, tedy prostoru, který střežil pozorný Blanco.
3'
Alavés vybojoval na konci třetí minuty svůj první rohový kop.
2'
Výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří nastoupili do zápasu v modro-bílých dresech. Hosté se navlékli do tmavě červených.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Magallán, Laguardia, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Wakaso, Rioja – Lucas Pérez, Joselu.
Náhradníci: Sivera – Burke, Guidetti, Pons, Tachi, Sainz Gallo, D. Torres.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Aidoo, Sáenz, Juncà – Rafinha, Lobotka, Yokuşlu, Denis Suárez – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Costas, Pape Diop, Losada, Méndez, Sisto.

Rozhodčí: González – Munuera, Baena.
V loňské sezóně padl ve vzájemných utkáních obou celků jediný gól. Na podzim jej na půdě soupeře obstaral Alavés, který vyhrál 1:0. V odvetě se pak zrodila bezbranková plichta.
Vigo je na tom v tabulce jen o bod a dvě pozice lépe, když zaznamenalo o jednu remízu více. V posledním kole se však fotbalisté tohoto celku radovali z vítězství, když zdolali na domácím stadionu nejtěsnějším rozdílem 1:0 Bilbao. Real má po osmi odehraných utkáních naprosto identické skóre jako jeho nedělní protivník – 5:9. Na rozdíl od Deportiva se však na počtu pěti vstřelených branek podílelo pět různých střelců.
Alavés je ve dvacetičlenné tabulce na osmnácté pozici, která je zároveň první sestupovou. Tým si za osm odehraných zápasů připsal na konto dvě výhry, dvě remízy a čtyři porážky. Naposledy se fotbalisté Deportiva představili před reprezentační přestávkou na půdě Valencie, kde prohráli 2:1. Nejlepším střelcem týmu je devětadvacetiletý útočník Joselu, který z celkových pěti letošních branek obstaral hned tři.
Příjemné nedělní poledne. V rámci 9. kola španělské LaLigy se spolu střetnou dva týmy ze spodku tabulky, konkrétně Deportivo Alavés a Real Club Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.