La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Eibar - 7. února 2020   21:00

D. Alavés
46' Lucas Pérez (Joselu) • 66' Burke (Aleix Vidal)
2:1
(0:0)
Eibar
83' Orellana  (Inuj)
D. Alavés
Pacheco – Navarro, Laguardia, Magallán, R. Duarte – Aleix Vidal, Camarasa, Fejsa (46. Lucas Pérez), García (C), Burke (71. Méndez) – Joselu (83. Martín).
Castro – Sainz, Lucas Pérez, Martín, Ely, Pons, Méndez.
Prieto – Martínez, Cerezo
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
17 089 diváků
Eibar
Dmitrović – Arbilla, Burgos, Bigas (71. De Blasis), Cote – Papakouli Diop, Cristóforo (83. Inuj) – P. León (57. Charles), Expósito, Orellana – Enrich (C).
Y. Rodríguez – Inuj, P. Oliveira, Charles, Tejero, Escalante, De Blasis.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:10.
Fotbalisté Alavésu vítězí nad Eibarem 2:1 a v tabulce tak svému soupeři odskočili na rozdíl tří bodů! Všechny góly padly ve druhém poločase. Domácí do něj vlétli skvěle a ani ne po dvaceti sekundách se po nahrávce Josela prosadil Lucas Pérez, který přišel na trávník až po přestávce. V 66. minutě pak ještě zvýraznil náskok Deportiva Oliver Burke, který zakončil parádně sehraný rychlý protiútok. Eibar ještě vrátil do hry v 83. minutě Fabián Orellana, vyrovnat už však hosté nedokázali.
90+3'
90+3'
Cote se snažil poslat míč do šestnáctky, ale nastřelil ruku spoluhráče Sergiho Enricha. Rozhodčí z tohoto důvodu přerušil hru!
90+2'
Už se opět hraje. Sudí k nastavení jistě ještě něco připočítá za Garcíovo ošetřování.
90+1'
Charles dostává žlutou kartu za faul na Manuela Garcíu. Ten je navíc ošetřován.
90+1'
Rozhodčí nastaví dvě minuty, což není zase tak moc.
90'
Protiútok Deportiva. Na pravé straně byl volný Aleix Vidal, ale centrovaný míč šel příliš daleko od něho, což bývalý hráč Barcelony svému spoluhráči vyčítá.
89'
Hosté se momentálně nemohou přiblížit k pokutovému území soupeře. Přitom by tam potřebovali dostávat míč co nejčastěji.
87'
Z poměrně velké dálky to zkusil domácí Víctor Camarasa. Míč skončil nad bránou Eibaru.
85'
Žlutá karta pro domácího kapitána Manuela Garcíu. Alavés čekají ještě náročné minuty.
83'
Eibar právě vstřelil branku!
Hosté se z ničeho nic vracejí do zápasu! FABIÁN ORELLANA převzal míč na hranici šestnáctky, vystřelil a balón, který asi ještě lehce tečoval blokující obránce, zapadl k bližší tyči Pachecovy brány – 2:1.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sebastián Cristóforo, přichází Takaši Inuj.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Martín.
81'
Joselu nahrával za obranu Edgarovi Méndezovi. Ten byl ale v ofsajdu.
79'
Rubén Duarte se prezentoval jedovatou střelou, kterou vyslal z nějakých 18 metrů. Míč prolétl tak metr nad břevnem hostující svatyně.
77'
Edgar Méndez bojoval o míč u postranní čáry. Sudí přisoudil aut hostům.
76'
Fabián Orellana se dostal k míči na levém křídle. Zatáhl ho ale až za brankovou čáru, takže od brány bude kopat Pacheco.
76'
Do konce řádné hrací doby schází čtvrthodina. Domácí jsou na nejlepší cestě za třemi body.
75'
Cote to vyřešil centrem na vzdálenější tyč, který domácí odvrátili.
75'
Následovat bude přímý kop z 30 metrů.
74'
Ximo Navarro se dotkl míče rukou, čímž pozastavil akci Eibaru. Rozhodčí mu za to udělil žlutou kartu.
73'
Hosté nyní obehrávají pokutové území svého soupeře. Schází jim ale nápad.
71'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Pablo De Blasis.
71'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Oliver Burke, přichází Edgar Méndez.
70'
Domácí fanoušci si aktuální stav užívají. V hledišti zpívají, tleskají a poskakují.
68'
Další nebezpečná akce Deportiva. Míč si na hranici šestnáctky rovnal Lucas Pérez. Ideální moment pro střelu ale propásl.
66'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují své vedení! Jeden z obránců nakopl míč na levé křídlo, kde se k němu dostal Aleix Vidal. Ten následně poslal před bránu přízemní centr, nabíhající Joselu pustil merunu za sebe na OLIVERA BURKEA a skotský křídelník vypálil mimo dosah brankáře Dmitroviće – 2:0.
65'
Celek Alavésu by se v případě vítězství minimálně do zítřka posunul v tabulce na třinácté místo.
64'
Burgos dobře přenesl hru na pravou stranu, kde byl Arbilla. Jeho centr však zablokoval domácí zadák Rubén Duarte.
63'
Domácí se ale ubránili a mohou jít dopředu.
62'
Nyní vyběhl na levé straně dopředu krajní obránce Cote, který pro hosty získal rohový kop.
61'
Hodina hry za námi. Eibar po změně stran zatím neví, co hrát.
60'
Přetažený centr Duarteho doběhl Burke. Skotský fotbalista míč podržel, vyměnil si ho s Navarrem a odcentroval. Balón lapil brankář Dmitrović.
57'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Charles.
55'
Fotbalisté Alavésu museli dostat o poločasové přestávce od trenéra pořádně do těla. Tohle je totiž jiný tým, než který hrál v první půli.
53'
Žlutou kartu dostává Pedro León (SD Eibar).
51'
Laguardia je ještě ošetřován. Kromě toho, že se míče dotkl rukou, jím totiž dostal také do obličeje.
50'
Po rohovém kopu nakrátko a následném centru hlavičkoval Lisandro Magallán a Dmitrović míč reflexivním zákrokem vyrazil. Následně domácí dotlačili míč do sítě, ale gól neplatí! Víctor Laguardia totiž před tím zahrál rukou.
49'
Deportivo začalo druhý poločas úplně jinak než první! Náhradník Lucas Pérez zatím řádí. K míči se dostal na středu hřiště, potáhl ho dopředu a nahrál doprava na Olivera Burkea. Ten střelou k bližší tyči nepropálil Dmitroviće, jenž balón vyrazil na roh.
48'
Domácí zahrávali rohový kop, Eibar se ubránil.
46'
Fantastický vstup domácích do druhého poločasu! Obrovskou chybu udělal stoper Esteban Burgos, který promáchl míč a pustil za sebe Josela, jenž balón dotáhl k pokutévému území a předložil ho před bránu volnému LUCASOVI PÉREZOVI. Zdálo se, že fotbalista, který byl na trávníku sotva 20 sekund, balón netrefil tak, jak chtěl, ale možná i proto ho poslal do protipohybu brankáře Dmitroviće.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Lucas Pérez.
46'
První poločas nenabídl moc záživnou podívanou. Eibar měl většinu času územní převahu, ale kromě střely Pedra Leóna, která bránu minula, si hosté žádnou příležitost nevytvořili. Na první ránu, která mezi tyče směřovala, se zmohli až v závěru úvodního dějství domácí. Ximo Navarro však neprostřelil brankáře Dmitroviće.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
44'
Vůbec první střelu mezi tyče v utkání vyprodukovali domácí, kteří se přitom většinu první půle bránili. Pohotovou ránu Xima Navarra z pravé strany šestnáctky však vyrazil Marko Dmitrović!
43'
Orellana a Ximo Navarro se srazili ve výskoku hlavami. Domácí hráč vypadal otřeseně a sudí tak raději přerušil hru. Navarro ale ukazuje, že je v pořádku a může pokračovat bez ošetření.
42'
Ximo Navarro poslal z pravé strany do hostující šestnáctky prudký centr. Burke byl ale příliš daleko a míč tak jen prolétl předbrankovým prostorem.
41'
Cote v souboji s Víctorem Laguardiou. Oba hráči se drželi, ale aktivnější v tom byl asi Cote, jemuž je také odpískán faul.
40'
Centr z rohového kopu směřoval na vzdálenější tyč. Tam balón odhlavičkoval do bezpečí bránící Cote.
40'
Oliver Burke příkladně zabojoval na levém křídle, když doběhl zdánlivě příliš dlouhou přihrávku a získal pro Alavés první roh.
38'
Nakonec z toho byly dva rohy. O rozehrávku obou se postaral Pedro León, domácí ale drží nerozhodný stav.
37'
Standardní situaci Pedra Leóna domácí odvrátili na rohový kop.
35'
Prvním žlutou kartou potrestaným hráčem je Aleix Vidal. Domácí fotbalista byl takto odměněn za protesty.
34'
To se nezměnilo ani teď, kdy přišel dlouhý nákop na Josela. Domácí útočník prodloužil v těžké pozice míč jen do míst, kde byli obránci Eibaru. Balón následně doputoval k brankáři Dmitrovićovi.
33'
Domácí se stále v podstatě nepřiblížili k šestnáctce soupeře. Sází jen na obranu.
31'
Zajímavá je statistika faulů. Domácí v tomto ohledu „vedou“ 6:1.
29'
Hosté si připravili první šanci! Na hranici šestnáctky se dostal k míči Pedro León, který ho z první napálil tak půl metru vedle levé tyče!
27'
Pedro León fauloval v souboji o míč Fejsu. Deportivo rozehrává z vlastní poloviny.
25'
Pedro León zahrával standardní situaci ze středu hřiště. Zkusil míč nakopnout do domácí šestnáctky, ale ten skončil až za brankovou čárou. Vykopává Fernando Pacheco.
24'
Joselu napadal rozehrávajícího stopera Eibaru Burgose. Ten balón nakopl do domácího útočníka, od něhož zamířil do zámezí.
22'
Zápas se zatím odehrává bez šancí. Hosté ze své územní převahy v podstatě nic nevytěžili.
21'
V ofsajdu byl hostující kapitán Sergi Enrich, který operuje na hrotu útoku Eibaru.
19'
Domácí Manuel García fauloval v hlavičkovém souboji Papakouliho Diopa. Rozhodčí Prieto zatím nechce tahat karty, i tady se bez nich obešel.
17'
Televizní režie ukázala divákům zajímavou statistiku. Nejvyšší rychlost v dosavadním průběhu utkání vyvinul domácí křídelník Oliver Burke, který běžel 33,8 km/h.
16'
Držení míče – 25% : 75 %
15'
Hosté bránu Alavésu neohrozili. Uvidíme, co předvedou směrem dopředu domácí.
14'
Pronikajícího Coteho poslal k zemi Fejsa. Další standardka pro Eibar.
13'
Hráči Alavésu se vůbec nikam neženou. Na domácím hřišti bych od nich čekal trochu jiný přístup k utkání.
11'
Domácí rohový kop přestáli. Jeden z hráčů Deportiva pak mohl na levém křídle postupovat dopředu, zahnal se však až do autu.
10'
Standardní situace byla rozehrána přes Orellanu. Ten centroval a nakonec z toho bude rohový kop.
9'
Další faul Navarra na Orellanu. Ten už to nese těžce a sudí oběma hráčům domlouvá.
8'
Ximo Navarro zajel do Fabián Orellany. Za tohle si domácí hráč asi zasloužil i žlutou kartu, sudí ji ale nevytáhl.
7'
V modrém hrající Alavés je zatažený na vlastní polovině a nechává hrát hosty, kteří nastoupili v kanárkových barvách.
5'
Hosté i teď zůstanou u míče. Budou vhazovat.
3'
Eibar se snaží o aktivní začátek zápasu. Pedro León dobře narazil míč Expósitovi směrem na střed hřiště. Ten bohužel pro hosty před šestnáctkou ztratil, Alavés se ale brání jen za cenu odkopu.
2'
Hosté zaútočili po své levé straně. Do šestnáctky přilétl Orellanův centr, ale scházeli tam hráči Eibaru.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Magallán, R. Duarte – Aleix Vidal, Camarasa, Fejsa, García (C), Burke – Joselu.
Náhradníci: Castro – Sainz, Lucas Pérez, Martín, Ely, Pons, Méndez.

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, Burgos, Bigas, Cote – Papakouli Diop, Cristóforo – P. León, Expósito, Orellana – Enrich (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – Inuj, P. Oliveira, Charles, Tejero, Escalante, De Blasis.

Rozhodčí: Prieto – Martínez, Cerezo.
Oba celky se v této sezóně poprvé utkaly v listopadu, kdy Deportivo v rámci 14. kola zvítězilo na půdě soupeře 2:0. Zápas rozhodl v samotném závěru dvěma góly Joselu.
Deportivo Alavés (15. místo, 6 – 6 – 10, skóre 23:32, 24 bodů)
Deportivo je na tom jen o skŕe lépe než jeho dnešní soupeř. I z tohoto pohledu se tedy jedná o velmi důležité utkání. Vítězství by dodalo Alavésu klid do dalších zápasů. Naposledy modrobílí uhráli cennou rmeízu 1:1 na hřišti silné Sevilly, celkově ale z posledních osmi ligových duelů zapsali jen jednu výhru a k ní přidali tři remízy.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Barcelona – Alavés 4:1
Alavés – Betis 1:1
Levante – Alavés 0:1
Alavés – Villareal 1:2
Sevilla – Alavés 1:1
SD Eibar (16. místo, 6 – 6 – 10, skóre 21:30, 24 bodů)
Fotbalisté Eibaru se nacházejí šest bodů od pásma sestupu. Body teď sbírají poměrně pravidelně. Z posledních šesti případů vyšli naprázdno jen jednou a momentálně drží sérii tří ligových zápasů bez prohry. Nejprve doma zaskočili madridské Atlético, které přehráli 2:0 a poté uhráli remízy ve Vigu a s Betisem.

Posledních 5 zápasů Eibaru:
Cacereño – Eibar 1:2 (Copa del Rey)
Eibar – Atlético 2:0
Badajoz – Eibar 3:1 (Copa del Rey)
Vigo – Eibar 0:0
Eibar – Betis 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Páteční předehrávku 23. kola španělské La Ligy obstarají týmy Deportiva Alavés a Eibaru. Jedná se o tabulkové sousedy z patnáctého a šestnáctého místa, které od sebe dělí pouze skóre. Případný vítěz utkání by se zase více vzdálil bojům o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.