La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Atlético - 18. ledna 2020   21:00

Eibar
11' Burgos (Enrich) • 90' Expósito
2:0
(1:0)
Eibar
Dmitrović – Tejero, Burgos, Bigas, Cote – S. Álvarez, Expósito – P. León (74. Cristóforo), Orellana (80. De Blasis), Inuj – Enrich (87. Charles).
Y. Rodríguez – Quique, Cristóforo, Atienza, De Blasis, Charles, R. Correa.
Gil – Nevado, J. Martínez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Atlético
Oblak – Arias, Savić, Felipe, Saúl Ñíguez – Vitolo (87. Clemente), Partey, H. Herrera (73. Lodi), Á. Correa – Félix (83. Camello), Morata.
Adán – Lodi, Hermoso, Clemente, Camello, Riquelme, M. Llorente.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno, statečně a hlavně velmi dobře takticky hrající Eibar dnes poráží favorizované Atlético, které tak bude ztrácet na čelo opět o něco více bodů. Eibar dnes odehrál parádní zápas, i za stavu 1:0 hráli domácí velmi dobrý fotbal, nebyla to jen tuhá defenziva, naopak se snažili soupeře držet co nejdál od svého vápna a Atlético dnes recept na skvěle hrajícího soupeře nenašlo.
90+3'
90+2'
Nastavují se tři minuty.
90'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak si je rozhodnuto! Po rohovém kopu, z levé strany, se míč dostal na hranici vápna Atlética, odkud pohotově vypálil EDUARDO EXPÓSITO, který poslal míč nechytatelně k tyči.
89'
Eibar dostává míč na levou stranu, na polovinu Atlética, kde ale vybojoval míč obránce a hosté se snaží co nejrychleji rozehrát.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Óscar Clemente.
87'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.
87'
Sice ani tentokrát z rohového kopu domácí nezahrozili, ale důležité je, že drží Atlético daleko od své branky.
86'
A další roh pro Eibar, domácí šikovně šetří cenné vteřiny na polovině Atlética.
85'
Statistika držení míče – 46% : 54%.
83'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Sergio Camello.
82'
Eibar vybojoval roh, míč z pravé strany zamířil do vápna, kde odkopává bránící hráč Atlética.
81'
Sergio Camello (Atl. Madrid) bude dalším, kdo v dresu Atlética zasáhne do dnešního zápasu.
80'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Pablo De Blasis.
79'
Marko Dmitrović (Eibar) má míč a rozhodně nebude spěchat s rozehrávkou.
78'
João Félix (Atl. Madrid) rozehrává přímý kop svého týmu, ale trefuje jen bránícího hráče Eibaru.
77'
Pozor, zajímavá standardka pro Atlético, v blízkosti šestnáctky Eibaru!
76'
Eibar šikovně drží míč u půlící čáry a drží tak soupeře daleko od své branky.
74'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Sebastián Cristóforo.
73'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Renan Lodi.
73'
Ještě před střídáním rozehráli hosté ještě volný kop, kdy ale Felipe hlavičkuje pouze vedle branky Eibaru.
72'
Atlético připravuje změnu ve sestavě, do hry se chystá Renan Lodi.
71'
Eibar na polovině soupeře, kde se snaží domácí šetřit čas.
70'
Saúl Ñíguez (Atl. Madrid) odcentroval z levé strany, ve vápně se vyšponoval do vzduchu Álvaro Morata, který ale poslal míč jen do připraveného gólmana Eibaru.
69'
Na polovině Atlética fauluje Pedro Bigas (Eibar), takže také akce domácích končí útočným faulem.
68'
Stefan Savić (Atl. Madrid) sráží na trávník bránícího Enricha, útočný faul, míč pro Eibar.
67'
Atlético s míčem u půlící čáry, defenziva Eibaru ale pracuje stále velmi dobře a nedává hostům příliš prostoru.
66'
Felipe (Atl. Madrid) zastavuje faulem hrozící rychlý protiútok soupeře, taktický faul.
65'
Atlético s míčem u vápna Eibaru, následuje centr z pravé strany, kdy ale míč stahuje do své náruče gólman Marko Dmitrović.
64'
Jenže dnes Atlético z rohových kopů vůbec nehrozí, k vidění je velké množství hodně nepovedených centrů od rohových praporků, nic víc.
63'
Santiago Arias (Atl. Madrid) vybojoval roh pro svůj tým, hosté rozehrají z pravé strany.
62'
Žlutou kartu dostává Esteban Burgos (SD Eibar).
62'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině Atlética, míč ale znovu končí na kopačce bránícího hráče, který ho posílá pryč od vlastního vápna.
61'
Domácí rozehráli volný kop z pravé strany, míč se dostal do vápna Atlética, ale tam zasáhli obránci, kteří míč odehráli do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry, stav zápasu stejný, jako v 11. minutě, kdy zatím jediný gól vstřelil Esteban Burgos (Eibar).
59'
Žlutou kartu dostává Saúl Ñíguez (Atlético Madrid).
58'
Ale Eibar se dopředu rozhodně hnát nebude, domácí hrají na jistotu.
57'
Felipe (Atl. Madrid) si nekomplikuje situaci a odkopává míč do autu, domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
56'
Ángel Correa (Atl. Madrid) se zbavil obránce a z hranice šestnáctky vystřelil, branku ale minul.
55'
Santiago Arias (Atl. Madrid) se zlobí na rozhodčího, který odpískal jeho faul ve vápně Eibaru.
54'
Následoval rohový kop Atlética, z pravé strany, kdy vše končí útočným faulem Moraty.
53'
Atlético zůstane na polovině Eibaru, po faulu jednoho z domácích, hosté mají k dispozici volný kop z levé strany.
52'
Saúl Ñíguez (Atl. Madrid) poslal míč z levé strany před vápno, kde, díky parádní přesnosti, z voleje vypálil Héctor Herrera, který ale branku minul.
51'
Finální přihrávka Atlética, na Moratu, která mířila do vápna Eibaru, končí na kopačce obránce, který míč odkopává do autu.
50'
První pětiminutovka druhého poločasu zatím nenabídla jiný obrázek hry, než poločas první.
49'
Nepřesná kombinace domácích, míč končí v autu, hosté vhazují z levé strany, na vlastní polovině.
48'
Jan Oblak (Atl. Madrid) zůstává v klidu, při volném kopu domácích, hosté získávají míč a zkouší zaútočit.
47'
Volný kop pro Eibar, domácí budou rozehrávat z pravé strany, na polovině soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Je za námi první poločas, který nabídl jediný gól. Ten padl v 11. minutě, kdy se trefil Burgos, po rohovém kopu domácích. Nejprve nebyl gól uznán pro údajný ofsajd, ale nakonec, po zásahu VAR, bylo rozhodnutí změněno a gól platil. Atlético si pak vypracovalo několik šancí, ale vyrovnat se hostům nepodařilo.
45+1'
45'
Marko Dmitrović (Eibar) šel do skluzu proti útočícímu Correovi a oba se těžce zvedají z trávníku.
44'
Ani tento roh nepřinesl šanci nebo nějaký rozruch v pokutovém území Eibaru, což platí i pro následnou akci, kdy vše končí centrem z levé strany, jenž si stahuje ze vzduchu gólman Dmitrović.
43'
Rohový kop pro Atlético, hosté budou rozehrávat z levé strany.
42'
Šance Atlética, když si za obranu Eibaru naběhl Álvaro Morata, který špičkou kopačky nasměroval míč na branku, ale gólman Marko Dmitrović (Eibar) trochu se štěstím chytá.
41'
Čeká nás posledních zhruba pět minut první půle, která se stále vyvíjí lépe pro domácí Eibar, který spolehlivě brání a až na pár výjimek nepouští soupeře do šancí.
39'
Míč se vrací zpět na polovinu Eibaru, domácí poté rozehrávají.
38'
Zatím to není žádná velká sláva, při rohových kopech Atlética, míče létají jen na bližší tyč, kde zpravidla stojí bránící hráč Eibaru.
37'
Hosté vybojovali vzápětí další roh, opět u toho byl Morata, rozehrávat budou z levé strany.
36'
Centr z pravé strany míří do vápna Eibaru, kde ale úřaduje obránce, který míč odkopává do bezpečí.
35'
Álvaro Morata (Atl. Madrid) vybojoval rohový kop pro svůj tým, hosté rozehrají z pravé strany.
34'
Atlético na polovině soupeře, sledujeme opět postupnou kombinaci, kdy se hosté zkouší prosadit po křídlech.
32'
Jan Oblak (Atl. Madrid) vykopává od své branky, míč ale u půlící čáry získávají domácí.
31'
Atlético mělo k dispozici rohový kop z levé strany, ale branku Eibaru hosté ohrozit nedokázali.
30'
Je za námi první půl hodina hry, domácí zatím vedou nad Atléticem gólem Bigase 1:0 a hrají velmi dobrý fotbal.
29'
Zatím se kombinace Atléticu tak úplně nedaří, což je hlavně dobrá vizitka defenzivy Eibaru.
28'
Nakonec končí útočná akce Eibaru faulem, míč tak získávají hosté.
26'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.
25'
Ángel Correa (Atl. Madrid) hlavičkuje z hranice malého vápna a branku Eibaru trestuhodně míjí!
24'
Třetí rohový kop rozehráli domácí z pravé strany, ale hosté se v pohodě ubránili.
23'
Další střela ze střední vzdálenosti, tentokrát je jejím adresátem Takaši Inuj (Eibar), střela byla tečována, je z toho roh pro Eibar.
22'
Pedro Bigas (Eibar) pohotově vypálil ze střední vzdálenosti a donutil Jana Oblaka k zákroku.
21'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na vlastní polovině.
20'
Útočné manévry Atlética končí jen odkopem od branky Eibaru, zatím to není to pravé ořechové v útočné fázi, z pohledu hostů.
19'
Atlético má územní převahu, ale zatím to na vyrovnání nestačí.
18'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině Eibaru.
17'
Nyní se hraje převážně kolem půlící čáry, trochu slabší pasáž hry.
15'
Po faulu domácích, ve středovém kruhu, získávají míč hosté, kteří rozehrávají a opět volí nákop dopředu.
14'
Oba gólmani si nyní jen vyměnili míče, Jan Oblak vykopává a o míč se svádí souboj u půlící čáry.
13'
Atlético se žene dopředu, následuje pas k vápnu, nepřesný, rozehrávat bude brankář Marko Dmitrović (Eibar).
11'
Pozor, do hry zasáhl VAR a zcela správně, ESTEBAN BURGOS totiž opravdu v ofsajdu nebyl, gól tak nakonec platí, správné rozhodnutí, domácí jdou do vedení.
11'
Pedro León (Eibar) rozehrál z levé strany, Esteban Burgos dopravil na zadní tyči míč do branky Atlética, ale gól neplatí pro údajný ofsajd.
10'
Rohový kop vybojoval pro svůj tým Fabián Orellana (Eibar), domácí budou moci rozehrát z levé strany.
9'
Kombinace domácích u půlící čáry, hosté se snaží napadat rozehrávku.
8'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině soupeře.
7'
Eibar se znovu žene dopředu, zatím velmi dobrý vstup domácích do zápasu.
6'
Po rohovém kopu, z pravé strany, se Sergi Enrich (Eibar) dostal k zakončení, ale branku minul.
5'
Jan Oblak (Atl. Madrid) pohotovým zákrokem vyráží míč na roh, to byla velmi dobře kopnutá standardka, v podání Eibaru!
5'
Je z toho tedy volný kop pro Eibar, na polovině soupeře, bude z toho pravděpodobně centr do vápna.
4'
Santiago Arias (Atl. Madrid) ukazuje, že v souboji s Takši Inujem dostal úder do hlavy, ale sudí to posoudil jinak, jako faul Ariase.
3'
Míč zamířil do vápna Eibaru, kde se nabízel Álvaro Morata (Atl. Madrid), ale nikdo míč nakonec nezasáhl a ten skončil mimo hřiště.
2'
Další nákop domácích, na levou stranu, Cote (Eibar) ale poslal hodně nepovedený míč.
1'
Odkopem míče do autu řeší Stefan Savić (Atl. Madrid) situaci na vlastní polovině.
1'
Atlético Madrid

Na opačné straně stojí hodně těžký kalibr, kterým je Atlético Madrid. Celek z hlavního města Španělska se v současné době nachází na třetí pozici, přičemž se s pětibodovým mankem dívá na vedoucí dvojici Barcelona – Real Madrid. Atleti v posledních zápasech ale pořádně přidali, dokonce se jim povedlo vyhrát poslední tři duely, ve kterých inkasovali pouze dvě branky. Především výhra z horké půdě na Betisu Sevilla byla hodně cenná, Atlético navíc na toto vítězství navázalo v minulém kole, kdy naprosto stejným výsledkem, tedy 2:1, tentokráte porazilo sympaticky hrající Levante.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru se po devatenácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné šestnácté pozici, což zrovna nebylo cílem vedení klubu. Eibaru se do této chvíle povedlo nasbírat devatenáct bodů, přičemž náskok na sestupové pásmo je pouze čtyřbodový. Domácí celek tohoto zápasu z posledních pěti duelů dokázal vybojovat pouze čtyři body, v jednom případě se mu dokonce povedlo naplno bodovat. Eibar na pátou ligovou výhru ale nedokázal dobře zareagovat, ihned v následujícím duelu totiž opět prohrál, tentokráte v souboji proti Valencii, která vyhrála díky jediné brance.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SD Eibar a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.