La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Bilbao - 17. června 2020   19:30

Eibar
19' Kike García (P. León) • 79' Orellana
2:2
(1:1)
Bilbao
8' Raúl García   • 81' Villalibre  (Dani García)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla, Cote – P. León (80. De Blasis), Expósito, Escalante (C) (86. Papakouli Diop), Orellana – Kike García (90+2. Quique), Enrich (86. Charles).
Prieto – Yuste, Martínez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Vesga – Larrazabal, Muniain (C) (66. Villalibre), I. Córdoba (46. I. Williams) – Raúl García (78. I. Gómez).

S konstatováním, že zápas nabídl čtyři branky a vyrovnaný stav, se loučím a přeji vám příjemný zbytek středečního večera.
Sledovali jsme utkání, v němž byl papírový favorit horším mužstvem. Eibaru se z pokutového kopu podařilo otočit stav zápasu na svou stranu, avšak rychle inkasoval vyrovnávací gól. Bilbao tak dnes musí brát výsledek všemi deseti.
90+7'
90+7'
Žlutou kartu dostává Gaizka Larrazabal (Athletic Bilbao).
90+7'
Eibar byl velice blízko! Quique se ocitl ve vápně, kde byl nikým nehlídaný, ale zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
90+5'
Za záchranou brzdu zatáhl ve středovém kruhu Dani García, který musel faulovat, jinak by Eibar podstupoval nadějnou akci. Domácí dnes odehráli velice podařené střetnutí, zatím jim chybějí jen tři body.
90+4'
Po zisku míče se Eibar vydal do rychlé protiakce, která byl trochu kostrbatá. Přihrávka po chvíli mířila na pravou stranu, odkud ji soupeř srazil až k vlastnímu brankáři.
90+2'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Quique.
90+1'
Šest minut se bude hrát nad rámec normální hrací doby. Podaří se některému týmu vystřelit ještě vítězství?
89'
Athletic poslal další centr do šestnáctky, kde byl opět ve vzduchu úspěšný Marko Dmitrović. Eibar míří za bodem, který pro něj dnes bude ale málo.
87'
Z pravé strany odcentroval Fabián Orellana, který hledal na zadní tyči spoluhráče. Zakončení jsme se tentokrát nedočkali, i když situace to byla nadějná.
86'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Papakouli Diop.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.
85'
Rázem je Bilbao znovu na koni, ovšem snaží se překonat soupeřovu obranu dlouhými nákop. Tento styl hry zatím moc úspěchu neslaví. Pokud by dnes Eibar neodnesl alespoň bod, bylo by to nezasloužené.
84'
Domácí celek zastavil rychle se rozvíjející akci jen za cenu faulu. Poté přišel jen nákop, který zamířil do pokutového území, kde vládne Marko Dmitrović.
81'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Velice rychle je znovu srovnáno! Míč z pravé strany putoval za šestnáctku, kde se nacházel Dani García. Jeho přihrávka mířila před branku, kde se nacházel nikým nehlídaný ASIER VILLALIBRE, jehož pokus zapadl k pravé tyči. Asistence: Dani García.
80'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Pablo De Blasis.
79'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácí celek z pokutového kopu otáčí stav zápasu na svou stranu! FABIÁN ORELLANA udržel nervy na uzdě a zamířil doprostřed branky. Unai Simón si sice na míč sáhl, ale už gól neodvrátil.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ibai Gómez.
77'
Žlutou kartu dostává Dani García (Athletic Bilbao).
76'
Pokutový kop pro Eibar, faulujícím hráčem byl Dani García!
74'
Tak pozor, sám rozhodčí se běží podívat na video. Uvidíme, jak celou situaci vyhodnotí!
73'
Do hry vstupuje VAR, protože po rohovém kopu skončil na zemi Gonzalo Escalante, který byl soupeřem přidržen. Bude Eibar také rozehrávat penaltu?
72'
Ani po rohovém kopu zakončení do prostoru tří tyčí nepřišlo, naopak se hodně musel natahovat Roberto Correa. Eibar se po chvilce zase srovnal a bude rozehrávat další rohový kop.
71'
Další centr Eibaru mířil na první tyč, kde se pohyboval Sergi Enrich. Celou akci před ním uťal soupeř, jenomže domácí budou rozehrávat další rohový kop.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce dnešního střetnutí a my stále nevíme, kdo se bude radovat z vítězství. Remíza by před zápasem více vyhovovala domácím, ovšem po průběhu bude Eibar asi zklamán.
68'
Po dlouhém autu domácího celku přišla hlavička, avšak vyletěla za souboje, a tak byla hodně nepřesná. Unai Simón bude moci v klidu vykopávat od vlastní branky.
67'
Z pravé strany odcentroval Ander Capa, jenž výrazně prohnal střídajícího spoluhráče. Ač se Iñaki Williams snažil, tak balon na hrací ploše neudržel.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Asier Villalibre.
66'
Hostující mužstvo kombinuje v obraně a rozhodně se nedá říci, že by někam spěchalo. Eibar si opět počkal na nepřesnou přihrávku a bude moci myslet na otočení stavu.
64'
Za malou chvíli přijde do hry hostující Iñigo Lekue, který už vstřebává pokyny trenéra. Athletic potřebuje do koncovky zápasu něco změnit.
63'
Bilbao působí poněkud nervózně, v jeho hře schází lehkost. Hostující mužstvo znovu lehce ztratilo míč a bude muset bránit.
61'
Pedro León kroutil před branku další balon, který odvrátil Iñaki Williams. Následně z velké dálky pálil Cote, jehož pokus mířil do rukavic připraveného gólmana.
60'
Po hodině hry můžeme říct, že favorit střetnutí má s Eibarem obrovské potíže. Navíc domácí celek bude rozehrávat další standardní situaci.
59'
Eibar hraje velice dobře a do střely se snažil položit Pedro León, jehož pokus byl sražený na rohový kop. Centr od praporku byl odvrácen, což můžeme říci i o reparátu.
58'
Gonzalo Escalante vybojoval zpátky míč, který ihned posílal do prostoru, kde se pohyboval Kike García. Jenomže oba spoluhráči si neporozuměli, a tak do hry přispěl Unai Simón.
56'
Na centr z levé strany se v pokutovém území naskočil Sergi Enrich, jehož hlavička mířila doprostřed branky. Unai Simón měl méně práce, než sám čekal.
55'
Útočník Kike García si seběhl k levé postranní čáře, odkud se pokusil o centr. Ovšem jeho snažení bylo zablokované a Athletic Bilbao může myslet na protiakci.
54'
Žlutou kartu dostává Pedro León (SD Eibar).
53'
Dani García si neporozuměl se spoluhráčem a přišel ve středovém kruhu o balon. Naštěstí pro Bilbao si hráči domácího celku v přečíslení neporadili.
52'
Střídající Iñaki Williams vnesl do hry Bilbaa pohyb a náběhy spoluhráčům. Tentokrát se vydal na levou stranu, kde se ale nacházel zcela sám, a tak hru zasekl a vrátil zpátky.
50'
A pozor, do hry vstupuje VAR! Po rychlé konzultaci vidí domácí trenér červenou kartu, čemuž se sám velice diví.
49'
Z hranice pokutového území už mohl vystřelit Sergi Enrich, avšak raději hledal spoluhráče. Kike García chtěl vystřelit, ale trefil nohu soupeře, což je posouzeno jako nedovolený zákrok.
48'
K rozehrání přímého kopu se znovu postavil Pedro León, který balon namířil jen do zdi. Domácí mužstvo je ale i nadále u míče a může vymýšlet.
47'
O vysoký míč bojovali Kike García a Yeray, avšak hlavní rozhodčí viděl faul hostujícího hráče. Eibar bude rozehrávat standardní situaci ze slibně vypadající pozice.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky, Eibar zvolil dlouhý nákop. Jenomže následně Pedro León přes soupeře neprošel a na druhé straně se poprvé mohl ukázat střídající Iñaki Williams.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Iñaki Williams.
46'
Pokud budeme hodnotit samotnou hru prvního poločasu, musíme přiznat, že sledujeme dobré výkony obou celků – především Eibar překvapuje. Ovšem vedení se ujalo Bilbao, které zahrávalo pokutový kop, po němž ale zalezlo do obrany a říkalo si o inkasovanou branku, což se také stalo. A tak je průběžný stav zápasu vyrovnaný. Musíme říct, že zcela zaslouženě.
45+3'
45+1'
Pedro León centrem našel spoluhráče, jenž podstupoval vzdušný souboj. Enrichova hlavička sice mířila nad břevno, přesto Unai Simón míč pohlídal a nabídl domácím další roh.
45+1'
K postranní čáře přispěchal čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát tři minuty navíc.
45'
K praporku přispěchal Pedro León, jenž kroutil balon na první tyč. Avšak ani tentokrát Eibar nezahrozil. Sledujeme vyrovnanou koncovku prvního poločasu.
44'
Další vysoký míč mířil do šestnáctky, kde se k němu probojoval Sergi Enrich. Domácí útočník se nacházel z úhlu, jenomže zakončil do soupeře a vybojoval rohový kop.
43'
Domácí tým vhodil do šestnáctky opět dlouhý aut, který se obraně podařil odvrátit. Následně se šlapákem provinil Sergi Enrich, který celou situaci ještě diskutoval s rozhodčím.
41'
Znovu přihrávka Eibaru mířila na pravou stranu, kde se nacházel rozeběhnutý Pedro León. Jenomže přihrávka byla nepřesná, a tak tento šikula zatím nic nevymyslí.
40'
Jenomže centr od praporku mířil jen na první tyč, kde se nacházeli lépe postaveni domácí hráči. Eibar tak další situaci odvrátil a může si trochu oddechnout.
39'
Iker Muniain vnikl do šestnáctky, odkud přihrávku před branku nedostal. Ovšem vybojoval alespoň rohový kop. Vrátí se Athletic do vedení?
38'
Dlouhý pas letěl podél pravé postranní čáry, avšak z branky vystartoval Marko Dmitrović, který zvolil dlouhý odkop, jenž skončil až u brankáře Bilbaa.
36'
Sledujeme střetnutí, kterému schází pouze diváci, jinak fotbal je na velice dobré úrovni. Po ztrátě míče sáhl k faulu Mikel Vesga, jenž zasáhl do kolene Roberta Correu.
34'
Domácí celek napadal soupeře hodně vysoko, čímž si vysloužil balon. Po chvíli letěl do šestnáctky míč z pravé strany, byl ale opět odvrácen. Následně se Eibar dopustil dalšího faulu, konkrétně byl faulujícím Eduardo Expósito.
33'
Eibar často předvádí přenesení hry na pravou stranu, kde se pohybuje skvěle vybavený Pedro León. Tentokrát se jednalo o nepřesný pas, který putoval mimo hrací plochu.
32'
Oba týmy se vrátily na zelený pažit a bude se moci pokračovat. Podaří se někomu skórovat ještě v prvním poločase?
30'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru a umožňuje hráčům, aby se v teplém počasí občerstvili. Za pár chvil budeme pokračovat ...
29'
Na pravé straně se uvolnil Pedro León, jenž poté rychle odcentroval. V šestnáctce sice našel spoluhráč, který ale podstupoval souboj, a tak jeho hlavička byla hodně nepřesná.
27'
Hostující Iker Muniain posunul míč do strany, kde se spoluhráč ale nacházel v ofsajdovém postavení. Marko Dmitrović tak dlouhým nákopem bude hledat spoluhráče na útočné polovině.
26'
Hostující celek se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu, po kombinaci u levé postranní čáry přišel centr, který skončil v moci Marka Dmitroviće.
25'
Režie se neustále vrací k vyrovnávacímu gólu, která opravdu stála za to. Stav střetnutí je tak vyrovnané, ovšem více se mi pozdává hra domácího mužstva.
24'
Eibar hraje nápaditě a je velice při chuti. K vidění bylo další přenesení míče na pravou stranu, jenže po ztrátě přišlo zbytečné přistrčení soupeře.
23'
Do pokutového území vnikl Raúl García, který po souboji skončil na trávníku. Rozhodčí byl celému incidentu blízko, a tak ukazuje hráči, aby vstával.
22'
Kike García byl vykázán ke střídačce, jelikož při zakončení ho míč zasáhl zřejmě do nohu a spustila se mu krev. Ovšem za malou chvíli se autor vyrovnávacího gólu vrátí na zelený pažit.
21'
Tak dlouho Bilbao chodilo s džbánem pro vodu, až doopravdy inkasovalo. Favorit zápasu bude muset výrazně přidat, jinak se může stát, že bude rázem prohrávat.
19'
Zaslouženě je vyrovnáno, i když s velkou dávkou štěstí! Od postranní lajny odcentroval Fabián Orellana, jehož snažení bylo přizvednuté. Na zadní tyči se ale pohyboval Pedro León, jenž míč vrátil před branku, kde se nacházel nikým nehlídaný KIKE GARCÍA. Asistence: Pedro León.
18'
Domácí tým stále přikládá pod kotel a stále soupeře tlačí k jeho pokutovému území. Jenomže zatím bylo vidět pouze jedno střelecké zakončení, které mířilo mezi tři tyče.
16'
Eibar hraje od inkasovaného gólu aktivně a vybojoval přímý kop. K jeho rozehrání se postavil Cote, jenž technický pokus utáhl k levé tyči. Avšak Unai Simón byl pozorný a zakončení vyrazil.
15'
Na pravé straně měl hodně prostoru Pedro León, který byl trochu zahnán. Ovšem celou situaci výborně zasekl a odcentroval, jenomže hostující obrana byla opět pozorná.
14'
Athletic se musí nadechnout a odvrátit nápor soupeře. Zatím se to hostujícímu celku daří, jelikož se s míčem nachází u půlící čáry.
12'
Favorit střetnutí se po vstřelené brance zatáhl před vlastní šestnáctku, kam mířil další míč. Jenomže Eibar opět zklamalo zpracování, a tak se do hry zapojil Unai Simón.
11'
Domácí jsou zdravě naštvání a další jejich akce znamená rohový kop. Od praporku ale letěl balon pouze na první tyč, odkud byl odvrácen do strany.
10'
Eibar na nic nečeká a snaží se rychle vyrovnat, ovšem akce po pravé straně byla zastavena. Hostující obránce totiž pohlídal centr a posílá do útoku Bilbao.
8'
Hned od úvodních minut potvrzuje hostující celek roli favorita a z pokutového kopu se ujímá vedení! Míč si vzal RAÚL GARCÍA, který zamířil milimetrově přesně, jelikož se balon odrazil od levé tyče za brankovou čáru.
7'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (SD Eibar).
7'
V další akci vystřelil z hranice šestnáctky Yuri Berchiche, jehož pokus zastavil rukou Gonzalo Escalante. Po konzulaci s videem je nařízený pokutový kop.
6'
Po dlouhém autu se míč vrátil na pravou stranu šestnáctky, kde se v náběhu nacházel Ander Capa, který po zemi přihrával na zadní tyč. Celou situaci zavíral Iñigo Córdoba, jenž mohl zamířil do odkryté branky, ovšem celou situaci stihl vyřešit Marko Dmitrović.
5'
Hlavičkový souboj musel podstoupit Kike García, který ale ve vzduchu neuspěl. Athletic tak velmi rychle mířil na druhou stranu, kde vybojoval vhazování Raúl García.
4'
Úvod střetnutí nabízí hodně nepřesností. Nejprve o míč přišlo Bilbao, následně nezvládl rozehrávku ani domácí tým. Hraje se spíše kolem středového kruhu.
3'
Eibar sice zastavuje akce soupeře, ale zatím má potíže se zpracováním. Athletic se znovu dostává k míči zcela zdarma, ale po pravé straně pak dále neprošel.
2'
Domácí celek zastavil další příležitost na straně hrací plochy, ovšem následně Cote neudržel míč ve vymezeném prostoru, Bilbao bude vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí pan Prieto zahájil dnešní střetnutí. Athletic Bilbao vyhrálo los a vybralo si na úvod balon. Ovšem první útočná akce na pravé straně neslavila.
1'

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla, Cote – P. León, Expósito, Escalante, Orellana – Kike García, Enrich.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Rafa, Burgos, Bigas, Tejero, Charles, Papakouli Diop, De Blasis, Quique, Inuj, Cristóforo, S. Álvarez.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Vesga – Larrazabal, Muniain, I. Córdoba – Raúl García.
Náhradníci: Herrerín – San José, I. Gómez, de Marcos, Kodro, Lekue, Balenziaga, Villalibre, I. Williams, Sancet, Unai López, Núñez.

Rozhodčí: Prieto – Yuste, Martínez.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které začne zhruba za čtyřicet minut. Již jsou známy sestavy obou soupeřů, a tak si je za pár okamžiků představíme.
V prosinci loňského roku se obě mužstva utkala v rámci LaLigy, v Bilbau se zrodila bezbranková remíza. Na stadionu Estadio San Mamés se odehrálo vyrovnané střetnutí, po kterém celky braly zaslouženě po jednom bodě. V soutěžním utkání vyhrál Athletic v únoru 2019, naopak Eibar čeká na vítězství už od srpna 2015.

14.12.2019 Bilbao – Eibar 0:0 (LaLiga)
15.112019 Bilbao – Eibar 4:1 (přátelské utkání)
21.3.2019 Bilbao – Eibar 3:3 (přátelské utkání)
23.2.2019 Bilbao – Eibar 1:0 (LaLiga)
21.10.2018 Eibar – Bilbao 1:1 (LaLiga)
Zatímco jedno mužstvo bojuje o záchranu, druhé se pokouší prokousat do pohárové Evropy! Dnešní představení začneme u Eibaru, jenž získal sedmadvacet bodů, a tak se krčí až na šestnácté příčce. Domácí celek musí koukat pod sebe, jelikož na osmnáctou Mallorcu má náskok pouhých dvou bodů. Pokud se SD chce vyhnout sestupu, musí rychle přerušit sérii tří porážek v řadě. nejlepším střelcem týmu je zkušený útočník Fabian Orellana, který se prosadil sedmkrát. Úplně jiné starosti má Bilbao, jenž bojuje o pohárovou Evropu, na kterou ztrácí šest bodů. Hostující tým už tři zápasy neprohrál, v čemž potřebuje pokračovat. Athletic v osmadvaceti duelech posbíral osmatřicet bodů. Právě toto mužstvo bude dnes plnit roli favorita, ovšem nečeká jej nic jednoduchého. Nejlepším střelcem týmu pak je Raul Garcia, který soupeřům nasázel devět branek.
Devětadvacáté kolo španělské LaLigy je v plném proudu, a tak vás vítám u dalšího střetnutí, v němž se představí SD Eibar a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.