La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Sevilla - 26. září 2019   19:00

Eibar
66' Orellana  • 77' P. León  • 82' Cote
3:2
(0:2)
Sevilla
11' Ocampos  (Jordán) • 33' Ó. Torres  (Ocampos)
Eibar
Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Ramis (46. De Blasis), Cote – Expósito, Papakouli Diop – P. León (88. S. Álvarez), Orellana, Inuj (32. Escalante) – Quique.
Y. Rodríguez – Bigas, Kike García, De Blasis, Charles, S. Álvarez, Escalante.
González – Rodríguez, Carreño
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Sevilla
Vaclík – Diego Carlos, Navas, Carriço (61. Koundé), Escudero – Jordán (68. Gudelj), Fernando, Banega – Ocampos, Munir, Ó. Torres (79. Pozo).
Bunú – Chicharito, Rony Lopes, Pozo, Koundé, L. de Jong, Gudelj.

Skončilo nám utkání mezi Eibarem a Sevillou. Domácí po vynikajícím druhém poločase berou všechny tři body a navíc se postarali o senzační obrat. Sevilla o půli vedla o dvě branky a byla jasně lepší, jenže domácí se v 66. minutě dostali do hry díky brance Orellany z penalty a v posledních patnácti minutách vsítili ještě dvě další branky. Utkání tak končí výsledkem 3:2. Byli jsme svědky toho, jak fotbal může být nevyspytatelný.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:19.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Paulo Oliveira (SD Eibar).
90+3'
Domácí mají míč na kopačkách. Vypadá to, že si tři body zkušeně pohlídají.
90+2'
Hraje se v okolí půlící čáry. Sevilla se nemůže dostat do závěrečného tlaku.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90+1'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (Sevilla FC).
90'
Julen Lopetegui celý poločas gestikuluje směrem ke svým svěřencům. Nemůže pochopit výkon svého mužstva v druhém dějství.
88'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Sergio Álvarez.
87'
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů. Vypadá to, že má křeče.
86'
Quique zkusil rychlou střelou z prvního doteku překvapit Vaclíka. Svým technickým pokusem zadní tyč jen o kousek minul.
85'
Přetažený míč skončil v zámezí. Sevilla se dalšímu náporu Eibaru ubránila.
84'
Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Sevilla FC).
84'
Sevilla se stále nemůže dostat k bráně Eibaru. Domácích je plné hřiště a navíc budou kopat další standardní situaci.
82'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak to je naprosto neuvěřitelný obrat! Eibar, který v prvním poločase neměl žádné šance, se právě dostal do vedení. K přímému kopu se postavil COTE a svou skvělou střelou k tyči překonal Vaclíka. Český brankář na míč nedosáhl. 3:2.
80'
Další přímý kop pro domácí tým je na světě. Sevilla se momentálně strachuje o bod.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Alejandro Pozo.
77'
Sevilla je potrestaná za svou pasivitu. Eibar dává druhou branku a vyrovnává stav. PEDRO LEÓN využil zaváhání v komunikaci mezi Vaclíkem a Carlosem. Oba hráči Sevilly se srazili a balón se dostal právě k Leónovi, který už neměl problém s tím, aby jej dopravil do sítě. 2:2.
77'
Orellana napálil pouze zeď, která stála před ním. Vaclík proti této ráně zasahovat nemusel.
75'
Teď už to faul opravdu je. Domácí tým bude mít komfortní pozici ke skórování, neboť bude rozehrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů.
74'
Quique spadl těsně před pokutovým územím. Hlavní rozhodčí hru nechal hrát dál. O faul se nejednalo.
73'
Torresova akce nebyla dotažena do zdárného konce. Obránci Eibaru se stačili vrátit.
73'
León své spoluhráče zásobuje centry z pravé strany po dobu celého střetnutí. Nyní však nikoho nenašel.
72'
Hlavičkující Quique zamířil mimo tři tyče. Odkopávat bude Vaclík.
71'
Sevilla se ve druhém poločase zatím vůbec neocitla na polovině Eibaru. Sledujeme naprosto opačný průběh než v prvním poločase.
69'
Jordán ještě dodatečně inkasoval žlutou kartu za to, že po vystřídání hodil lahví s pitím. Čtvrtému rozhodčímu tento moment neunikl.
68'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
67'
Tento gól domácí tým jistě nabudí. Sevilla už tak byla od 55. minuty poměrně pasivní, a tak je možné, že se dočkáme zajímavého závěru zápasu.
66'
K puntíku se postavil FABIÁN ORELLANA a s přehledem svou ránu umístil do levého dolního růžku. Vaclík skončil na opačnou stranu, takže šanci zasáhnout neměl. 1:2.
65'
Bude se kopat penalta. Domácí hráč byl faulován ve vápně.
64'
Eibar se dostal do hry a momentálně je o chlup lepším mužstvem.
61'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Daniel Carriço, přichází Jules Koundé.
60'
Daniel Carriço se zranil při odkopu balónu a jeho gesto směrem ke střídačce je jasné. Bude se muset střídat.
59'
Hosté měli obrovské štěstí. Centr z pravé strany totiž mířil na zadní tyč k nekrytému Orellanovi, avšak jeden z hostujících beků těsně před ním míč odkopl.
58'
Těsně u postranní čáry se dopustil Torres faulu. Sice se divil, ale rozhodčí jeho provinění jasně viděl.
56'
Žlutou kartu dostává Eduardo Expósito (SD Eibar).
55'
De Blasis pálil z poměrně velké vzdálenosti zhruba tři metry vedle levé tyče z pohledu Tomáše Vaclíka.
53'
Sevilla se v těchto chvílích mírně zatáhla. Přesto ale Vaclík zasahovat nemusel. Na jeho bránu šla v celých třiapadesáti minutách pouze jedna střela.
52'
Pedro León si stáhl míč směrem do středu a levačkou nacentroval do vápna. Jeho centr ale odvrátil první bránící hráč.
51'
Hosté si přihrávají míč na své polovině a téměř ho Eibaru po dobu celého utkání nepůjčují.
50'
Žlutou kartu dostává Sergio Escudero (Sevilla FC).
49'
Munir se zjevil těsně za ofsajdovou pastí. Pomezní rozhodčí praporek pochopitelně zvedl a přerušil postup hostů vpřed.
48'
Carriço si zbytečně nekomplikoval situaci a posunul míč do zámezí. Aut budou vhazovat domácí.
47'
Navas se šikovnou fintou dostal až do vápna, odkud svůj centr přetáhl. Na zadní tyči nestál žádný fotbalista v bílém dresu.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Ramis, přichází Pablo De Blasis.
46'
Skončil nám první poločas tohoto duelu. Sevilla má zatím zápas pevně v rukou a po půli vede o dvě branky. Tu první vsítili hosté v jedenácté minutě zásluhou Ocampose. Stejný hráč o dvacet minut později přihrál na branku Torrese. Eibar v úvodním poločase neohrozil Vaclíkovou svatyni, a proto zaslouženě prohrává.
45+2'
45'
Centr Eibaru z pravé strany byl nepříjemně sražen do boční sítě. Nechybělo moc a Vaclík by musel hasit nebezpečí.
43'
Eibaru se dnes vůbec nic nedaří. Už to vypadalo, že si vypracuje dobrou palebnou pozici, jenže útočník Orellana při přihrávce podklouzl.
42'
Dmitrović zachytil do rukavic dlouhý nákop Sevilly. Nyní se pokusí přesně rozehrát.
41'
Ocampos ve vápně přihrál svůj pád a měl štěstí, že si od rozhodčího nevysloužil žlutý trest.
40'
Domácí si vypracovali rohový kop. Rozehrán zřejmě bude na krátko.
39'
Domácí tým se dostal k míči, ale přesnou akci se mu nepovedlo vytvořit. K centru se znovu dostal León, ale jeho dnešní pobídky nejsou ani zdaleka přesné.
38'
Munir se zjevil za obranou a nebyl v ofsajdovém postavení. Míč si však na svou silnější nohu nenavedl a zakončit se mu nepovedlo.
37'
Razantní pobídka v podání Leóna nenašla volného adresáta. Sevilla se ubránila.
35'
Hosté získali míč ve středu hřiště a zbytečně si situaci nekomplikovali. Poslali míč na nohu Vaclíka, jenž si s výkopem věděl rady.
34'
Hosté nemají dost a stále se snaží tlačit dopředu.
33'
Sevilla právě vstřelila branku!
Už to je o dvě branky! Sevilla se nádherně prokombinovala až do pokutového území. V náběhu byl Ocampos, který přesným pasem ještě vyzval na zadní tyči volného ÓLIVERA TORRESE, jehož zakončení bez problémů zapadlo do sítě. 0:2. Asistence: Lucas Ocampos.
32'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Gonzalo Escalante.
31'
Hlavní rozhodčí neodpískl faul na hostujícího Torrese poblíž velkého vápna. Tento verdikt se hostům pochopitelně nelíbil.
29'
Máme za sebou téměř třicet minut a Sevilla je zatím jasně lepším celkem. Je častěji na míči a kontroluje tempo hry.
28'
Centr domácích směrem do vápna byl sražen do autu.
27'
Eibar se další akci hostů ubránil. Tentokrát odkopem na tribunu.
26'
Břevno! Sevilla měla další obrovskou šanci. Munir dostal na nohu zhruba k penaltovému puntíku ideální přihrávku od Navase. Ranou z prvního doteku ale pouze roztřásl konstrukci brány.
25'
Hosté dostali míč pod svou kontrolu a nyní si opět přihrávají na své polovině. Záhy se pokusí něco vymyslet.
23'
Cote v souboji velmi tvrdě dohrál Jesúse Navase. Bývalý španělský reprezentant ale bude v pořádku.
22'
Těsně za půlící čárou došlo k faulu. Standardní situaci bude rozehrávat Eibar.
21'
Parádní techniku s míčem předvedl Banega. Obehrál si tři protihráče a poté vypálil těsně vedle brány. Krásný fotbalový okamžik.
20'
Vaclík se dostal do obtížné pozice, jelikož mu spoluhráč poslal na nohu nepříjemnou přihrávku. Český brankář ale stihl míč včas odkopnout.
19'
Žlutou kartu dostává Anaitz Arbilla (SD Eibar).
19'
Domácí se stále častěji dostávají do hry, ovšem momentálně drží míč na svých kopačkách Sevilla.
18'
Inuj si zpracoval na nohu přízemní přihrávku spoluhráče a těsně za vápnem vystřelil přímo do rukavic brankáře Vaclíka.
17'
Navas pěkným centrem vyzval k hlavičce Jordána. Pokus záložníka Sevilly však letěl mimo tři tyče. Následně se bude kopat od brány.
15'
Z rohu však hostující tým nic nevytěžil a naopak se kupředu hnal Eibar. Centr z levé strany se ale domácím nevydařil dokonale.
14'
Sevilla pokračuje v aktivitě. Nyní bude mít k dispozici výhodu rohového kopu.
11'
Hosté se po pár minutách hry ujímají vedení! LUCAS OCAMPOS si naběhl na parádní přihrávku Jordána za obranu a v samostatném úniku poslal balón mezi nohy domácího brankáře. 0:1. Asistence: Joan Jordán.
10'
Pedro León neprovedl zasekávačku zrovna rychle, a proto byl dostižen Escuderem.
9'
Cote se snažil v těsné blízkosti postranní čáry nakopnout míč do vápna, jenže do pobídky mu skočil bránící hráč.
8'
Dmitrovićův odkop nenašel hráče v modrých dresech. Sevilla se za malou chvíli ujme autového vhazování.
7'
Úvod utkání je ale poměrně opatrný. Ani jeden celek nechce udělat vážnější chybu.
6'
Munirova střela na opačné straně příliš neohrozila Dmitroviće.
6'
Rozehrávka hostů byla vystižena na polovině hřiště. Následně se domácí Eibar vydal do rychlého protiútoku, který byl zastaven nepřesným centrem.
5'
Sevilla rozvážně kombinuje na své polovině hřiště.
4'
Arbilla získal na pravé straně míč a pokusil se o centr. Byl však zastaven hostujícím bekem. Balón byl následně odpraven do zámezí.
3'
Sevilla zatím je na míči častěji a má územní převahu. Pokus o střelu jsme však ještě neviděli.
2'
Hostům se nepovedl úvodní postup vpřed. Odkopávat od své brány bude domácí brankář Dmitrović.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Ramis, Cote – Expósito, Papakouli Diop – P. León, Orellana, Inuj – Quique.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Bigas, Kike García, De Blasis, Charles, S. Álvarez, Escalante.

Sevilla FC: Vaclík – Diego Carlos, Navas, Carriço, Escudero – Jordán, Fernando, Banega – Ocampos, Munir, Ó. Torres.
Náhradníci: Bunú – Chicharito, Rony Lopes, Pozo, Koundé, L. de Jong, Gudelj.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Carreño.
Poslední vzájemné zápasy

Sevilla – Eibar 2:2
Eibar – Sevilla 1:3
Eibar – Sevilla 5:1
Sevilla – Eibar 3:0
Sevilla – Eibar 2:0
Sevilla FC vstoupila do sezony skvěle, usadila se dokonce na prvním místě v tabulce, ale v posledním kole doma prohrála s Realem 0:1 a spadla na průběžnou sedmou pozici. Každopádně Sevilla má zatím 10 bodů a inkasovala zatím pouze dvě branky, což je skvělá vizitka. Pokud by dnes hostující mužstvo vyhrálo, tak se může vrátit na druhou příčku.
SD Eibar nevstoupil do sezony vůbec dobře. Po pěti zápasech má zatím pouze 2 body a nachází se na předposlední pozici. Eibar tedy stále čeká na první výhru a v sezoně a je tedy jasné, že dnes má o motivaci postaráno. Lehké to ale mít nebude, protože Sevilla předvádí zatím velice dobrý fotbal.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu vložené 6. kolo a my budeme sledovat duel mezi Eibarem a Sevillou. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Sevilla FC

Sevilla s i Tomášem Vaclíkem v brance v minulém ročníku La Ligy dlouho držela přední příčky. V druhé polovině sezony se lehce propadla, ale i tak udržela konečnou šestou pozici, která zaručuje start v základní skupině Evropské ligy.

V přípravě na nový ročník šla Sevilla dlouho od vítězství k vítězství. Dokonce si poradila i se silným triem z Anglie Liverpool, Everton a Reading. Německou Mohuč dokonce Sevilla smetla 5:0 a vítězství si připsala i proti Hoffenheimu. Až v generálce přišlo zaváhání v podobě remízy na půdě Extremadury.

Hned několik zajímavých jmen přivedla Sevilla do svých řad v letní přestávce. Z PSV přišel Luuk de Jong, na hostování z Realu Madrid Sergio Reguillon nebo z West Hamu Chicharito. Naopak s týmem se rozloučili Sergio Rico, Simon Kjaer, Roque Mesa nebo Aleix Vidal.

Podobně skvěle vstoupila Sevilla i do aktuálního ročníku. Na úvod připsala šest bodů za výhry nad Espanyolem a Granadou, navíc bez inkasované branky. Následně přišlo zaváhání s Celtou Vigo, ale bod Sevilla zachránila v samém závěru. Před týdnem už znovu Tomáš Vaclík slavil vítězství nad Alavés. Navíc v týdnu Sevilla zvládla i vstup do Evropské ligy, když si přivezla tři body z Karabachu.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již šestým kolem a my se společně zaměříme na utkání Eibaru, který před domácím publikem přivítá Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.