La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Barcelona - 4. ledna 2020   21:00

Espanyol
23' David López (Roca) • 88' Lej (Vargas)
2:2
(1:0)
Barcelona
50' L. Suárez  (Alba) • 59' Arturo Vidal  (L. Suárez)
Espanyol
Diego López – Javi López, Espinosa, Naldo, Vilà – V. Gómez (62. Vargas), Roca, David López (67. Iturraspe), Darder – Melendo (74. Lej), Calleri.
Prieto – Pedrosa, Lluis López, Campuzano, Vargas, Iturraspe, Lej.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
RCDE Stadium (Barcelona)
Barcelona
Neto – Roberto, Lenglet, Piqué, Alba – Rakitić (46. Arturo Vidal), Busquets, F. de Jong – Messi, L. Suárez, Griezmann (80. N. Semedo).
Peña – Arturo Vidal, Fati, Umtiti, C. Pérez, Firpo, N. Semedo.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:10.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí smírně, s čímž bude rozhodně spokojenější Espanyol. Ten sice vedl po první půli, ovšem Barcelona dokázala brzy srovnat. Už po pěti minutách se totiž trefil po skvělém pasu od Alby Luis Suárez. O deset minut později šli navíc do vedení. Luis Suárez vyslal parádní centr šajtli k tyči, kam si naběhl Arturo Vidal, který potěšil fanoušky FC Barcelony. Hosté si to však sami zkomplikovali, když Frenkie de Jong předvedl chybu na obranné polovině, kterou hasil žlutou kartou. Bohužel pro něj byla už druhá v zápase, a tak následovala červená. Espanyol nakonec výhodu v poli využil. Wu Lej si naběhl mezi obránce a ranou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci.
90+5'
90+4'
Zde to vypadá, že Barcelona body ztratí! Hraje se totiž okolo poloviny hřiště a dnes to nejspíše skončí remízou 1:1. Pro domácí cenné body, pro hosty ztráta.
90+3'
Domácí hráč to nyní nevymyslel ani trochu dobře! Místo pasu dopředu poslal míč jen na střed hřiště, kde ho sebrali hosté. Espanyol se ještě provinil faulem.
90+2'
Hosté se ještě snaží také dostat znovu do vedení a jsou s míčem na útočné polovině. Zatím jsou to však typické přihrávky okolo té poloviny bez větší šance.
90+1'
Domácí by rádi ještě otočili stav zápasu a vzali si své vedení zpět! Tak to zkusili ranou z nějakých dvaceti metrů, ale Neto byl připravený a míč chytil.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
88'
Espanyol právě vstřelil branku!
Jenže to může být Espanyolu úplně jedno, jelikož hned v další útočné akci srovnává stav a využívá výhodu jednoho muže v poli navíc! WU LEJ si naběhl mezi obránce, kam dostal přihrávku a podélnou ranou na zadní tyč rozvlnil síť!
87'
Diego López naopak musel čelit jednoduššímu centru, který v pohodě lapil do svých rukavic. Musel však rozehrávat a jeho spoluhráči nemají moc času.
86'
Domácí fotbalista evidentně nesouhlasí s rozhodnutím rozhodčího, ale jeho zákrok byl posouzen jako nedovolený. Hosté tak mohou zůstat u míče i nadále.
85'
Espanyol nakonec zahrával rohy dva, přesto se srovnání stavu nemůže nadále dočkat. Neto veškeré nebezpečí uhasil a lapil balón do své moci.
84'
Matías Vargas měl před sebou hodně volného prostoru, které využil pasem na Wu Leje. Ten se k zakončení ale nedostal, jelikož Gerard Piqué srazil míč na roh.
83'
Následně se ještě hosté provinili naprosto zbytečným faulem a zde to nevypadá se srovnáním zrovna růžově. Neto mohl odkopávat od své brány.
82'
Matías Vargas se snaží hrát hodně aktivně od té doby, co přišel na hřiště. Nyní mu ale vůbec nevyšla klička na lajně a míč se dostal až za ní. Aut pro hosty.
81'
Luis Suárez je dnes asi nejlepším hráčem na hřišti, takže i nyní to byl on, kdo se hnal do zakončení. Míč mu však na poslední chvíli sjel po nártu.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Nélson Semedo.
78'
Domácí se sice snaží využít výhodu jednoho muže v poli navíc, ale hosté zatím hrají v pohodě. V druhém poločase jsou jasnými pány na hřišti.
76'
S první centrem si hosté poradili. Matías Vargas si ale sebral odražený balón a zkusil vypálit. Jeho pokus ale mířil hodně daleko od vzdálenější tyče.
75'
Frenkie de Jong předvedl obrovskou chybu na své obranné polovině! Tu nakonec musel hasit, jelikož Jonathan Calleri už mazal sám na gólmana. Frenkie de Jong tak zákonitě viděl druhou žlutou kartu a následně i červenou!
74'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Wu Lej.
73'
Jordi Alba to nemyslel vůbec zle, ale nerozuměl si se svými spoluhráči! Posílal přihrávku na hranici šestnáctky, ale zde si dávali hosté přednost.
72'
Ošetření nakonec nebylo potřeba a domácí zahrávali standardní situaci. Obrana FC Barcelony si s tím ale poradila, když se jeden z hráčů vyšplhal nejvýše.
71'
Oscar Melendo byl faulován, když mu byla přišlápnuta hodně nepříjemně achilovka. Tady nejspíše uvidíme ošetření, snad bude moci Melendo pokračovat.
70'
Barcelona to zkusila rychlým kontrem, ovšem ten brankou nekončí. Jeden z hostí byl totiž v ofsajdovém postavení, a tak nemohl sebrat ně něj mířící pas.
69'
Javi López byl podkopnut nedaleko své šestnáctky, čehož si hlavní rozhodčí přesně všiml. Domácí tak mohou rozehrát a na případné srovnání mají dvacet minut.
68'
Fotbalisté ve žlutém drží nyní míč na svých kopačkách. Šli s ním dopředu, ale jedna z přihrávek nebyla nejpřesnější, a tak se na moment zmocnili míče domácí.
67'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Ander Iturraspe.
66'
Žlutou kartu dostává Frenkie de Jong (FC Barcelona).
65'
Lionel Messi vymyslel skvělou přihrávku mezi obránce na Luise Suáreze! Ten měl před sebou už jen gólmana, který ho skvěle vychytal!
64'
Domácí se po delší době zase dostali na útočnou polovinu, kde vybojovali alespoň autové vhazování. Soupeři se však snaží je aktivně napadat při rozehře.
63'
Hosté jsou naopak na koni a snažili se přidat další branku. Na centr na zadní tyč si naskočil Lionel Messi, ovšem jeho hlavičku Diego López chytil.
62'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Gómez, přichází Matías Vargas.
62'
Žlutou kartu dostává Marc Roca (Espanyol Barcelona).
61'
Pro Espanyol je to v tomto zápase naprosto nová situace, ve které musí dotahovat náskok soupeře. Nyní jsou však trochu opaření dvěma rychlými góly.
59'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak to byla nádherná akce, po které se hosté dostávají dokonce do vedení! Luis Suárez v těžké pozici udržel míč v šestnáctce. Následně poslal fantastický centr šajtlí na zadní tyč, kam si naběhl ARTURO VIDAL, jenž prudkou hlavičku umístil do sítě. Arturo Vidal tak po patnácti minutách na hřišti posílá svůj tým do vedení.
58'
Ovšem Neto zatím moc práce v tomto zápas neměl, což se ani nyní nezměnilo. Obránci hostí si dobře pohlídali přední tyč a míč odhlavičkovali.
57'
Espanyol si však mohl vzít ztracené vedení zpět! Javi López odhadl přihrávku hostí a ještě poslal do přečíslení spoluhráče. Ti vybojovali rohový kop.
56'
A to byla zajímavá šance po rohovém kopu! Míč se totiž odrazil přesně na nohu hráče hostí do vzdálenosti patnácti metrů, jehož rána byla zablokována.
55'
Luis Suárez to ale rozchodil a už je zase na hřišti! Nyní posílal centr na zadní tyč, kam si naběhl Arturo Vidal, jenže ten se nakonec k zakončení nedostal.
54'
Hosté tak nyní budou hrát chvilku v deseti. To by byla pro hosty rána, kdyby okamžitě po vstřelení branky musel Luis Suárez vystřídat z důvodu zranění.
53'
U hostujícího útočníka to vypadá na nějaký problém s kotníkem. Luis Suárez doslova poskakuje za postranní lajnu a jeho pokračování je v ohrožení.
52'
Pro hosty je to rozhodně dobrý start do tohoto poločasu, jelikož brzké srovnání potřebovali. Luis Suárez však bude nyní potřebovat nějaké ošetření.
50'
Po pěti minutách druhého poločasu je srovnáno! Jordi Alba dostal přihrávku do strany. Podíval se dopředu, načež si na jeho přihrávku parádně naběhl LUIS SUÁREZ, jenž poslal balón přesně k tyči. Diego López byl naprosto bezmocný.
50'
Jonathan Calleri byl u míče o trochu dříve, načež doslova naletěl do soupeře a zůstal chvilku ležet na hřišti, jelikož schytal ránu do zad. Bude ale pokračovat.
49'
O první střelu se tak postarali domácí hráči. Nebyl to však povedený pokus z nějakých dvaceti pěti metrů, mířil totiž hodně vedle hostující svatyně.
48'
FC Barcelona se snaží zmáčknout svého soupeře okolo šestnáctky, ale sama se o pozici připravila. Další nedorozumění, po kterém skončil míč mimo.
47'
V sestavě hostujícího celku tedy vidíme jednu změnu do druhé půle která nejspíše musela přijít. Směrem dopředu to většinu prvního poločasu nebylo ono.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arturo Vidal.
46'
Je za námi první poločas, po kterém vede možná trochu překvapivě domácí celek o jednu branku. Barcelona sice má mnohem častěji míč na kopačkách, ale dlouho neměla větší šanci. Tak se prosadil Espanyol, když standardku využil přesnou hlavičkou k tyči David López. Hosté si vypracovali velké šance až na konci poločasu, ale Lionel Messi nedokázal nikdy dát do střely potřebnou razanci, zatímco Luis Suárez trefil jen tyč.

Další poločas začne přibližně v 22:02.
45+1'
45+1'
Vypadalo to, že domácí dohrají poločas s balónem na noze, ale ne! Naopak. Byla z toho šance znovu pro Messiho, ale jeho pokus byl sražen na roh.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta!
43'
Lionel Messi měl k dispozici přímý kop z nějakých dvaceti metrů, odkud umí vstřelit branku. Diego López to ale dobře odhadl a neměl se zákrokem žádné potíže.
42'
Další skvělá šance na straně hostujícího týmu, ale ani nyní nekončí brankou! Luis Suárez to zkusil dobře na přední tyč, jenže ji trefil!
41'
Do konce prvního poločasu nám chybí posledních pět minut a zatím nevidíme zrovna atraktivní podívanou, přesto mohlo být srovnáno! Lionel Messi dostal křižný pas, ale jeho rána z první opět neměla razanci! Diego López tak stihl zasáhnout.
40'
Ze kterého ovšem další branka k vidění nebyla. Jonathan Calleri se snažil probít k zakončení, ale při souboji byl zaneprázdněn, a tak mu chyběl krok k balónu.
39'
To Barceloně se zatím moc nedaří. Nyní navíc ztratila balón na své vlastní obranné polovině a domácí tak budou zahrávat svůj první roh v zápase.
38'
Espanyol se v posledních minutách snaží hrát aktivně směrem dopředu a pochopil, že to jde i proti věhlasnému soupeři. Zatím hraje vyrovnanou partii.
37'
Lionel Messi se postavil k rozehrávce standardní situace, která měla oči! Sergio Busquets posouval balón na zadní tyč, ale tam to nikdo ze spoluhráčů nestihl.
35'
Žlutou kartu dostává Javi López (Espanyol Barcelona).
35'
Domácí navíc nadále kombinují, a to nedaleko šestnáctky. Místo střely z hranice šestnáctky ale přišla jen přihrávka zpět, načež se hosté dostali k míči.
34'
Dídac Vilà měl balón na útočné polovině, tak se rozhodl ho poslat dále do strany. Espanyol drží míč na svých kopačkách a celkem v klidu kombinuje.
33'
Fotbalisté v modrobílém dresu se už hnali do kontru, ale stačila jedna nepřesná přihrávka a bylo po šanci. Dopředu tak mířili hosté, ale ani oni nezakončili.
32'
Plné ruce i nohy práce měli nyní domácí obránci, kteří to však nakonec ustáli! Luis Suárez se už napřahoval ke střele, ale těsně před ním byl míč odpálen.
30'
Hosté to zkusili rychlou akcí, kdy Lionel Messi se zkoušel probít mezi dvěma obránci. Sice se skácel k zemi v pokutovém území, ale tohle penalta nebude.
29'
A je za námi už téměř třicet minut z dnešního zápasu, tedy jeho jedna třetina. Hosté se prezentovali nepřesnou střelou a David López může odkopávat.
28'
Fotbalisté ve žlutém by chtěli co nejrychleji odpovědět, ale směrem dopředu se jim ani trochu nedaří. Vůbec nemohou překonat obranný val domácích.
27'
To byla snad první střela na bránu v podán Barcelony! Lionel Messi to zkusil poté, co se otočil někde na hranici šestnáctky. Jeho pokus ale neměl razanci, a tak Diego López stihl skočit ke své tyči včas.
26'
Sergio Busquets byl taktéž tvrdě dohrán na polovině hřiště a už jsme viděli několik hodně ostrých zákroků Přesto ještě sudí neudělil ani jednu žlutou.
24'
Vypadá to, že se ještě volá videorozhodčí! Ivan Rakitić se však o chvilku zdržel a nejspíše jen proto je branka uznána, zde ofsajd nebyl
23'
A domácí se možná trochu překvapivě dostávají v tomto utkání do vedení! Marc Roca vyslal patrádní centr, na který si úplně sám naskočil DAVID LÓPEZ, který poslal hlavičku na zadní tyč, kam nemohl brankář dosáhnout!
22'
Frenkie de Jong je dalším barcelonským hráčem, který rozdal tvrdý zákrok, když loktem ve vzduchu trefil obličej Davida Lópeze. Z toho bude standardka.
21'
A Barcelona se bude muset k míči znovu probojovat. Clément Lenglet vcelku ostře zajel do soupeře na polovině hřiště, ale rozhodčí zatím kartu neudělil.
20'
Fotbalisté ve žlutém jsou s míčem na vlastní obranné polovině a Espanyol se snaží napadat hodně aktivně. K zisku míče tato snaha však nevedla.
19'
Gerard Piqué dostal přihrávku zpět na polovinu hřiště a poslal míč na dalšího stopera. Barceloně se nedaří překonat obranný val domácího týmu.
18'
Jordi Alba si nabíhal na další hodně dlouhou a dalekou přihrávku. Ta ale nebyla tolik přesná, a tak hostující hráč neměl šanci balón stihnout na hrací ploše.
17'
Už je za námi sedmnáct minut hry a neviděli jsme ještě ani jednu zajímavější situaci, která by mohla vést ke vstřelení branky. Snad se to brzy změní.
15'
Nyní si hostující hráč nerozuměli, a tak přihrávka skončila jen v autovém vhazování. Espanyol se však dlouho na balónu neudržel, spíše ho jen odpálil.
14'
Domácí se dostali k dalšímu centru do velkého vápna, kam si nabíhal Jonathan Calleri. Ten se však provinil faulem proti Gerardu Piquému, který byl odpískán.
13'
Diego López se musel mít hodně na pozoru! Do šestnáctky totiž přiletěl balón, na který si naskakoval Luis Suárez, ale domácí gólman se vyšplhal nejvýše.
12'
Tento roh už byl podstatně zajímavější! Centr na zadní tyč byl totiž vracen do ohně, ovšem tam na poslední chvilku stihl zasáhnout jeden z domácích hráčů.
11'
Frenkie de Jong vybojoval rohový kop. Byl z toho centr na přední tyč, ale tam dobře zasáhl domácí obránce. Je tu další roh pro hostující celek.
10'
Zatím vidíme stále stejný obrázek hry. Hosté se drží na balónu a snaží se prokombinovat do nějaké zajímavé pozice. To se jim ale zatím vůbec nedaří.
9'
Znovu z toho byla rozehrávka na zadní tyč. Bernardo Espinosa si naskočil na daleký centr, ale jeho hlavička nebyla přesná. Espinosa byl těsně bráněn.
8'
Domácí se na chvilku dostali k balónu, když měl Diego López možnost odkopu od své branky. K tomu navíc vybojovali faul na útočné polovině.
7'
Jordi Alba znovu v akci! Tentokrát hosté parádně přenesli hru na úplně druhou stranu. Obránce navíc stihl míč na hrací ploše, ale zpětný pas nebyl přesný.
6'
Jordi Alba se ocitl na zemi, když byl zbytečně dohrán poté, co už u sebe neměl balón. Dostal ránu do zad, ale vypadá to, že bude schopen pokračovat.
5'
Marc Roca rozehrál standardní situaci po faulu někde čtyřicet metrů od branky. Myslel to dobře na zadní tyč, ale tam si to hosté bez potíží pohlídali.
4'
To už vypadalo podstatně zajímavěji! Barcelona zrychlila hru do strany, kam si naběhl právě hráč hostí. Při zpracování mu však balón odskočil a bylo po šanci.
3'
Fotbalisté ve žlutém se už dostali k jedné střele, ale ta záložníkovi vůbec nesedla. Měla to být rána z první, ovšem Diego López ani nemusel zasahovat.
2'
FC Barcelona se drží hlavně na míči, což nejspíše uvidíme většinu tohoto utkání. Nyní mají hosté k dispozici první autové vhazování celého zápasu.
1'
A dnešní barcelonské derby právě začalo! Favoritem jsou rozhodně hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech. Domácí zvolili bílomodrou kombinaci.
1'
Sergi Darder a Marc Roca těsně před zápasem obdrželi památeční dresy. Oba totiž už v dresu Espanyolu odehráli sto utkání! To už je přece jen solidní číslo.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, Espinosa, Naldo, Vilà – V. Gómez, Roca, David López, Darder – Melendo, Calleri.
Náhradníci: Prieto – Pedrosa, Lluis López, Campuzano, Vargas, Iturraspe, Lej.

FC Barcelona: Neto – Roberto, Lenglet, Piqué, Alba – Rakitić, Busquets, F. de Jong – Messi, L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Peña – Arturo Vidal, Fati, Umtiti, C. Pérez, Firpo, N. Semedo.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
FC Barcelona

Barcelona nevstoupila do letošního ročníku La Ligy zrovna ideálně, když v roli obhájců titulu během prvních pěti kol získala jen sedm bodů a dvakrát prohrála (0:1 v Bilbau a 0:2 v Granadě). Celkem si nejslavnější katalánský klub připsal letos tři ligové prohry a všechny se zrodily na hřištích soupeřů, ta nejčerstvější je z 2. listopadu v Levante (1:3), od té doby se Blaugranas mohou pyšnit sérií jedenácti soutěžních zápasů bez prohry.

Předvánoční výhrou 4:1 nad Deportivem Alavés Barcelona v čele tabulky odskočila svému arcirivalovi Realu Madrid na rozdíl dvou bodů.

Podobně jako v mnoha jiných sezónách se Barcelona spoléhá zejména na úderné duo Lionel Messi – Luis Suárez, kteří znovu patří mezi tři nejlepší střelce soutěže a dohromady už vstřelili 23 branek (Messi 13, Suárez 10).
RCD Espanyol

Espanyol letos kombinuje La Ligu s Evropskou ligou a zatímco na kontinentu se mu daří, tak v domácí konkurenci se potácí na dně ligové tabulky.

V dosavadních osmnácti kolech si připsal bilanci 2-4-12, což při celkovém zisku deseti bodů znamená aktuální ztrátu pěti bodů na pásmo záchrany.

Espanyol předvádí katastrofální výkony na domácím trávníku, kde prohrál všech šest prvních zápasů, v dalších třech vybojoval alespoň dvě remízy, stále ale čeká na první domácí vítězství a v tabulce domácích utkání je beznadějně poslední. Jediné dvě ligové výhry si Periquitos připsali v Levante (1:0) a Eibaru (2:1). ¨

O poznání úspěšněji si Espanyol vede v Evropské lize, kde přesvědčivě ovládl skupinu H před Ludogorcem Razgrad, Ferencvárosem Budapešť a CSKA Moskva.

Od dubna 2018, kdy skončil Quique Sánchez-Flores, klub vyměnil už pět hlavních trenérů! Tím současným je někdejší úspěšný obránce právě městského rivala Fernando Abelardo, dnešní debut na lavičce Espanyolu tak pro něj bude velmi pikantní.
Hezký večer při sledování přenosu z 299. barcelonského derby mezi Espanyolem a FC Barcelona. Jedná se o souboj z opačných pólů tabulky, zatímco slavnější hosté jsou lídry La Ligy po 18. kole, tak Espanyol je s pouhými dvěma výhrami poslední.

Není překvapením, že ve vzájemné historii je úspěšnější FC Barcelona, která zvítězila ve 166 zápasech, Espanyol vyhrál 72x a v 60 případech se hrálo nerozhodně. V rámci La Ligy je bilance 99-27-34 z pohledu FC Barcelona, která tak může dosáhnout magické stovky výher nad Espanyolem v nejvyšší španělské soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.