La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Levante - 20. června 2020   14:00

Espanyol
28' David López (Cabrera)
1:3
(1:1)
Levante
14' B. Mayoral   • 67' E. Bardhi   • 87' Pedrosa (vl.)
Espanyol
Diego López – Javi López (82. Pipa), David López, Cabrera, Vilà (76. Pedrosa) – Melendo (83. Vargas), V. Sánchez (76. Ferreyra), Roca, Embarba – Lej (69. Darder), Calleri.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
RCDE Stadium (Barcelona)
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, N. Vukčević (72. Radoja), Melero (62. Hernâni), Campaña (85. Bruno González) – B. Mayoral (63. Morales), Martí (85. Martínez).

On-line přenos je u konce. Já vám děkuji za pozornost a budu se na vás těšit hned u dalšího zápasu LaLigy, který od 17 hodin rozehrají Bilbao a Real Betis.
Navzdory hernímu zlepšení po změně stran Espanyol nedokázal udržet poločasovou remízu a po porážce 1:3 se o skóre propadl na tabulkové dno. Cesta k záchraně tak bude ve zbývajících kolech o to trnitější.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
90+5'
90+5'
Espanyol se stále nevzdal, nicméně čas hraje proti němu. Je jasné, že dvougólové manko už domácí tým nestáhne.
90+4'
Ačkoliv si na jeho rozehrání dal Embarba (Espanyol) opravdu záležet, u centru byl jako první obránce.
90+3'
Domácí tým zavelel k akci po křídle, kde se rozběhl Vargas. Balon zkoušel odcentrovat na zadní tyč, ale tu zavíral obránce. Následovat bude roh.
90+2'
Stále se neví, kolik je nastaveno. Každopádně probíhá 92. minuta a u míče je Espanyol.
90'
Po něm se nic zajímavého nestalo. Dokonce ani informaci o nastavené době hry nikdo nezveřejnil.
89'
Naděje umírá poslední. Roh pro Espanyol.
87'
Levante právě vstřelilo branku!
ADRIA GINER PEDROSA zřejmě zpečetil výhru Levante, když si při odkopu stříleného centru smolně srazil míč do sítě vlastní branky – 1:3.
85'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Bruno González.
85'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Pablo Martínez.
84'
Ofsajd a v něm Calleri (Espanyol). Nutno podotknout, že těsný. Na řadu přichází dvojité střídání.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Matías Vargas.
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi López, přichází Pipa.
80'
Čas ale neúprosně běží dál a Espanyol musí co nejdříve něco vymyslet. Má na to ještě deset minut.
77'
Ta předchozí varování si domácí konečně vzali k srdci a kombinací na své půlce raději klidní tempo hry.
76'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Facundo Ferreyra.
76'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Dídac Vilà, přichází Adria Giner Pedrosa.
76'
Celková statistika držení míče: 42% : 58%.
Držení míče ve druhém poločase: 56% : 44%.
74'
Diego López stále drží šance svého celku nad vodou! Že se domácí gólman v posledních minutách opravdu nenudí, vypovídá situace po rohovém kopu, kdy Postigovu nebezpečnou ránu o zem vytáhl s vypětím všech sil nad břevno.
72'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Nemanja Radoja.
70'
Navýšit náskok Levante mohl vzápětí Campaña, tento záměr mu však Diego López včasným výběhem překazil.
69'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Sergi Darder.
67'
A Netopýři pak sami udeřili! Na čáře ohraničující šestnáctku vznikla nepřehledná skrumáž, ze které vypálil ENIS BARDHI. Jeho technická střela zaplula po zemi přesně k tyči, kam Diego López skočil příliš pozdě.
66'
Tomu se hosté hravě ubránili.
65'
Sánchez (Espanyol) na opačné straně taktéž, nicméně jeho celek bude alespoň zahrávat roh.
64'
O navrácení vedení na stranu Levante usilující Campaña nedokázal probořit obrannou tvrz.
63'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází José Luis Morales.
62'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Hernâni.
61'
Celková statistika držení míče: 40% : 60%.
Držení míče ve druhém poločase: 57% : 43%.
58'
Fotbalisté Levante už raději uklidňují hru.
57'
Vilà si opět vyhledal palebnou pozici. Aitor Fernández však tentokrát zasahovat nemusel, protože střela domácího fotbalisty letěla vysoko nad břevno.
55'
Espanyol je při chuti. Uvnitř velkého čtverce zakončoval Vilà, ale v krkolomné pozici to měl obtížné.
53'
Teď zase zaútočili domácí. Zodpovědnost vzal na sebe Embarba, jehož rána mířila přímo do náruče gólmana.
52'
Při dalším tažení to zkoušel sám Martí (Levante), ale ani individuální snaha se nesetkala s úspěchem.
50'
Hosté roztáhli hru do strany, odkud hrozil vzdušným míčem Melero (Levante).
48'
Po odvráceném centru se pokračovalo ve hře až do chvíle, kdy fauloval útočící Calleri (Espanyol).
47'
Na dobře připraveném trávníku uvidíme roh, ten po samostatné akci Leje rozehrají domácí.
46'
Druhý poločas začal v sestavách beze změn.
46'
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:7.
V první půli jsme viděli na každé straně jeden regulérní gól. Levante poslal ve 14. minutě do vedení Mayoral, aby o stejný počet minut později srovnal David López. Hosté si před pauzou mohli vzít vedení zpět, kdyby jim sudí neodmával diskutabilní ofsajd.
Statistika držení míče: 34% : 66%.
45+4'
45+3'
Jak se záhy ukázalo, šlo jen o chvilkovou indispozici. Vukčević (Levante) tak může pokračovat ve hře.
45+2'
Ou, Vukčević se srazil se Sánchezem a tento střed nevypadal vůbec dobře. Není divu, že si po něm hráč Levante raději vyžádal ošetření.
45'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
43'
Levante si bere vedení zpět! Po nízkém centru z levé strany si jeden z obránců ve skluzu srazil balon do tyče, v navazující akci pak merunu do sítě hlavou uklidil Campaña.

No ale pozor! Rozhodčí signalizuje diskutabilní ofsajd, po kterém branka neplatí. Gólmanovi podle všeho někdo vadil ve výhledu. Ani z opakovaných záběrů však není zřejmé kdo.
41'
Cabrera (Espanyol) spáchal útočný faul.
39'
V hlavičkovém souboji s Cabrerou utrpěl menší zranění Martí (Levante). Naštěstí nejde o nic vážného.
38'
Při signalizovaném ofsajdu hosté raději přestali hrát a dopředu tak míří domácí.
37'
Nedovoleně šel do souboje i Dídac Vilà (Espanyol) a hlavnímu rozhodčímu už došla trpělivost.
35'
Na opačné straně Vukčević (Levante) dokonale odzbrojil Rocu, a ještě si na něm vymodlil faul.
33'
Že je našel, si myslel Postigo (Levante). Nebylo tomu ale tak. Po samostatné akci přišla ztráta míče.
31'
30'
Územní převahou nadále disponující Levante rovněž hledá skuliny v soupeřově obraně.
28'
Espanyol právě vstřelil branku!
Kataláncům pomohlo k vyrovnání až autové vhazování. Dlouhý míč vhodil Cabrera rovnou do vápna, v něm se šikula DAVID LÓPEZ odpoutal od svého strážce a povedenou hlavou o zem na zadní tyč upravil skóre na 1:1.
25'
Ani vepředu osamocený Calleri (Espanyol) neuspěl.
24'
Na centr z něj si naskočila dvojice útočících hráčů, bohužel pro ně však i bránící Postigo (Levante) a právě on odhlavičkoval míč do bezpečí.
23'
Hned z dalšího útoku vytěžil domácí celek roh.
21'
Ta ale nepřichází, za což částečně může i faul, kterým se provinil Roca (Espanyol).
20'
O rychlé vyrovnání usilující hráči Espanyolu se nashromáždili před pokutovým územím a trpělivě vyčkávají na svou šanci.
16'
A opět se žlutí. Problémy s pravidly měl tentokrát Leandro Cabrera (Espanyol).
16'
Statistika držení míče: 30% : 70%.
14'
Po rychlé narážečce se rozutíkal směrem k bráně BORJA MAYORAL a krásný průnik přes několik obránců zakončil i s notnou dávkou štěstí střelou k pravé tyči. Diego López byl bez šance, Levante se tak už po necelé čtvrthodince ujímá vedení.
12'
Hra se přesunula do středu hřiště.
10'
A po zblokované střele ještě jeden. Bardhi i napodruhé odcentroval na přední tyč, kterou opět zavíral Javi López. Domácí se tak nadobro osvobodili.
9'
Na opačné straně vybojovali hosté roh.
7'
Před jeho hranicí se propracoval k ráně Calleri (Espanyol), který chtěl poslat míč do pravé šibenice.
5'
Ze všech nabízejících se možností rozehrávky si Embarba (Espanyol) vybral přihrávku nakrátko, po které jeho tým může dobývat pokutové území.
4'
Za domácí hrozil vzduchem Sánchez, jeho centr snášející se pod břevno vyrazil gólman na roh.
2'
A tak zaútočili hosté. Přihrávku ve střední vzdálenosti od brány obdržel Campaña, který se zakončením vůbec neotálel. Bohužel pro Levante však mířil mimo.
1'
Barceloňané se okamžitě hnali dopředu, na zkonsolidovanou obranu si ale nepřišli.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali domácí.
1'
Základní jedenáctky už nastupují na hřiště.
Fotbalisté právě zahájili rozcvičku.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, David López, Cabrera, Vilà – Melendo, V. Sánchez, Roca, Embarba – Lej, Calleri.
Náhradníci: Olazábal – Pipa, F. Calero, Campuzano, Darder, Ferreyra, Iturraspe, Lozano, Naldo, Pedrosa, Vargas, Melamed.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, N. Vukčević, Melero, Campaña – B. Mayoral, Martí.
Náhradníci: Koke – Coke, Ó. Duarte, Toňo, Bruno González, S. León, Kočorašvili, Martínez, Morales, Radoja, Hernâni, Rober.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Espanyol Barcelona – Levante.
Podzimní souboj

Levante – Espanyol 0:1 (0:1)
Gól:
39. Espinosa.

Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.
Pod středem tabulky pohybující se Levante remizovalo v předchozích třech zápasech shodně 1:1. Poprvé ještě před korona pauzou, další dvě remízy se dostavily po ní. Bod nahrál klub z Valencie jak v městském derby na Estadiu Mestalla, tak doma proti Seville s Tomášem Vaclíkem v brance. V posledním utkání přitom chyběl Roger Martí, třetí nejlepší střelec soutěže si odpykával trest za červenou kartu. Odpočatý kanonýr se však opět chystá být pro soupeře velkou hrozbou.
Sestupem ohrožený Espanyol byl před včerejší předehrávkou předposlední. A přestože domácí ligovou bilanci má ze všech týmů nejhorší, na svém stadionu momentálně drží pětizápasovou šňůru bez prohry. Největší slabinou barcelonského klubu je bezesporu obrana, ta inkasuje průměrně 1,59 gólu na zápas. Dobře na tom ale není ani útok, který si drží průměr pod hranicí jednoho vstřeleného gólu na zápas (0,86).
Víkendová dávka španělského fotbalu začne utkáním mezi bercelonským Espanyolem a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.