La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Atlético - 16. července 2020   21:00

0:2
(0:0)
Atlético
55' M. Llorente   • 81' Partey
Getafe
Soria – Cabaco, Dakonam (C), Timor, Olivera (61. Jason) – Nyom, Arambarri (85. Ndiaye), Nemanja Maksimović (61. J. Molina), Cucurella – Duro (85. Fajr), Jaime Mata (61. Ángel Rodríguez).
Mateu – Cebrián, De Francisco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Atlético
Oblak – Arias, J. Giménez, Felipe, R. Sánchez – Á. Correa (85. Lemar), M. Llorente (76. Morata), Koke (C), Saúl Ñíguez (67. Partey) – D. Costa (85. H. Herrera), Carrasco.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:10.
Je konec! Atlético Madrid zvládlo souboj na půde Getafe a vítězí 2:0. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali bojovný fotbal s minimem vyložených šancí. Tu největší si připravilo domácí Getafe, ale zakončení Jaime Maty vykopl z brankové čáry José Giménez. Hostující brankář Oblak si poté musel připsat několik snadnějších zákroků. Po změně stran přispěchal s první šancí Diego Costa, ale jeho pokus skončil vedle branky. Po další akci už ale přidal branku Marcos Llorente! Atlético od té doby kontrolovalo vývoj utkání. Pojistku navíc přidal Thomas Partey. V závěru se ještě nechal vyloučit Allan Nyom.
90+7'
90+6'
Morata si naběhl na průnikovou přihrávku mezi stopery Getafe, jenže nemohl pokračovat kvůli odmávanému ofsajdu.
90+5'
Atlético už znovu kombinuje na vlastní polovině a proti oslabenému soupeři chce dohrát dnešní duel s čistým kontem.
90+3'
Další komplikace pro Getafe! Allan Nyom kopl Sáncheze do hlavy a vidí zaslouženou červenou kartu!
90+3'
Lemar opět kouzlil u rohového praporku, ale jeden z domácích hráčů k němu včas přistoupil a nedovolil mu odcentrovat před domácí svatyni.
90+2'
Lemar se ujal rozehrávky přímého kopu Atlética Madrid, jenže jeho technický pokus dokázala čtyřčlenná zeď srazit na rohový kop.
90+1'
Nastavuje se sedm minut!
90'
Atlético znovu dopravilo míč do sítě, jenže třetí zásah hostujícího celku nemůže platit kvůli ofsajdu!
89'
Ángel Rodríguez se dostal k odraženému míči na polovině soupeře, jenže jeho pokus o pobídku mezi stopery zadáci Atlética bez problémů přečetli.
88'
Domácí Getafe zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde na něj Oblak nedosáhl. Míč tak propadl do zámezí.
87'
Amath Ndiaye dostal přihrávku do běhu na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila v rukavicích Jana Oblaka.
86'
Střídající Ndiaye sprintoval za nákopem na pravou stranu hrací plochy, jenže odražený míč proskákal až do zámezí. Vhazovat bude Atlético Madrid.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Thomas Lemar.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Héctor Herrera.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Amath Ndiaye.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Fajsal Fajr.
84'
Jason se z pravé strany dostal do blízkosti pokutového území, jenže jeho centrovaný míč skončil u prvního obránce v dresu Atlética Madrid.
83'
Domácí Getafe se ještě nastěhovalo na polovině soupeře a postupnou kombinací se přibližuje pokutovému území. Atlético ale pokračuje v pozorném bránění.
81'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético přidává druhou branku a podle všeho rozhoduje o svém triumfu! Vitolo si naběhl na prudkou přihrávku na levou stranu, po kličkách přihrál pod sebe a dobíhající THOMAS PARTEY napálil míč pod břevno!
80'
Álvaro Morata upadl po úniku v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí ani v tomto případě nepíská pokutový kop!
79'
Diego Costa napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, jenže domácí brankář Soria skvěle přečetl hru a došel si pro odražený míč na hranici velkého vápna.
78'
Morata si naběhl na nákop na polovinu domácího celku, krásně se otočil a roztáhl hru na levou stranu. Zadáci domácího Getafe ale rychle získali míč pro sebe.
77'
Rozhodčí odpískal krátkou přestávku na občerstvení.
76'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Álvaro Morata.
75'
Atlético uklidňuje rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Hráči v červenobílých dresech mají dobrý pohyb, ale nemohou se dostat do zakončení.
74'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud zakončoval Ángel Rodríguez, ale jeho pokus skončil vedle zadní tyčky.
73'
Ángel Rodríguez si naběhl na prudkou přihrávku do běhu, potáhl si míč do střelecké pozice, ale jeho dělovka na vzdálenější tyč skončila v rukavicích brankáře.
72'
Atlético zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Carrasco dostal přihrávku na levou stranu, ale nedokázal přihrát do pokutového území.
71'
Getafe se nyní usadilo na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá prostor pro zakončení. Domácí celek ale hraje daleko od velkého vápna.
70'
Ángel Rodríguez si naběhl na povedený centr z pravé strany, jenže musel zakončovat v pádu a Jan Oblak jeho slabou hlavičku bez problémů ukryl do rukavic.
69'
Molina dojel soupeře ostrým skluzem a dostává žlutou kartu.
68'
Diego Costa si sice naběhl na přihrávku za obranu soupeře, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Thomas Partey.
67'
José Giménez uspěl v dalším hlavičkovém souboji na hranici pokutového území. Domácí Ángel Rodríguez si navíc podle rozhodčího pomohl útočným faulem.
66'
Atlético zahodilo nadějný protiútok. Ángel Correa si naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže místo zakončení zbytečně přihrával a dal domácím zadákům čas na návrat.
65'
Yannick Carrasco si naběhl na další prudkou přihrávku na polovinu soupeře, přehodil si míč na levačku, ale jeho pokus levačkou schoval Soria do rukavic.
64'
Atlético se usadilo v blízkosti pokutového území soupeře a kombinovalo na levé straně. Yannick Carrasco si navíc skvěle pokryl míč a vybojoval přímý kop.
63'
Právě Rodríguez si v dalším souboji na polovině soupeře pomohl nedovoleným zákrokem, když šlapákem trefil Marcose Llorenteho.
62'
Střídající Ángel Rodríguez si naběhl na nákop za obranu soupeře, jenže pobídka byla moc prudká a skončila u dobře postaveného zadáka.
61'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Ángel Rodríguez.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jorge Molina.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathias Olivera, přichází Jason.
60'
Je za námi hodiny hry a po změně stran se konečně začly dít věci! Hostující Atlético Madrid zařadilo vyšší rychlostní stupeň a zaslouženě se ujalo vedení.
59'
Jaime Mata si naskočil na nákop na polovinu Atlética Madrid, jenže v hlavičkovém souboji porušil pravidla, když trefil stopera hostujícího celku loktem.
58'
Hosté se po další rychlé akci a pádu Llorenteho na hranici velkého vápna dožadovali odpískání pokutového kopu, ale rozhodčí zůstal ledově klidný.
57'
José Giménez si dal pozor na přihrávku do pokutového území. Hostující stoper si dal pozor na napadajícího Matu a odkopl míč mimo nebezpečný prostor.
56'
Rozhodčí ještě zkoumá celou situaci prozkoumal na systému VAR. K porušení pravidel však nedošlo a Atlético tak vede 1:0.
55'
Atlético Madrid se deset minut po přestávce dostává do vedení! Po rychlé akci dostal přihrávku na hranici pokutového území MARCOS LLORENTE, který se krásně otočil a přízemní střelou poslal míč k tyči. Soria se za míčem jen ohlédl!
54'
Domácí Getafe zahrávalo přímý kop na polovině Atlética. Centrovaný míč propadl za obranu Atlética, ale dobře postavený Jan Oblak ukryl míč do rukavic.
53'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji s Felipem ležet na trávníku a drží se za koleno. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
52'
Erick Cabaco vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže svým autem na Matu daroval míč zadákům Atlética. Pokračuje bojovné utkání z prvního poločasu.
51'
Marcos Llorente znovu skvěle napadal rozehrávku domácího celku a dostal stopery Getafe pod tlak. Hráči v modrých dresech míč odehráli do bezpečí.
50'
Atlético zahodilo obrovskou šanci dnešního souboje! Llorente si naběhl na přihrávku za obranu, centrem našel Costu, který ve výskoku minul branku!
49'
Jaime Mata si naběhl na dloubáček do pokutového území a bez váhání poslal přihrávku na malé vápno. Jan Oblak jeho úmysl přečetl a schoval míč do rukavic.
48'
Obránci Atlética Madrid kombinují s míčem na polovině hřiště a snaží se najít skulinku v obraně soupeře. Hráči Getafe zatím nevytahují presink.
47'
Hostující celek se hned v úvodu druhého poločasu dostal k rozehrávce rohového kopu, po kterém zakončil Diego Costa, ale jeho hlavička z těžké pozice nebyla nebezpečná.
46'
Atlético Madrid obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky neučinil změnu v jedenáctce.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali bojovný fotbal s minimem vyložených šancí. Tu největší si připravilo domácí Getafe, ale zakončení Jaime Maty vykopl z brankové čáry José Giménez. Hostující brankář Oblak si poté musel připsat několik snadnějších zákroků. Atlético je směrem dopředu bezzubé. Do kabin se proto odchází za stavu 0:0.
45+5'
45+4'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
45+3'
Djené Dakonam se po přímém kopu dostal do zakončení v pokutovém území, ale jeho hlavička byla slabá a navíc postrádala přesnost.
45+2'
Marc Cucurella si pohybem řekl o přihrávku do běhu na levé křídlo, nicméně pozorný Arias před ním skvěle vystoupil a stačil míč odehrát do bezpečí.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty!
45'
Domácí celek se v závěru prvního poločasu usadil na polovině Atlética a snaží se dostat do velkého vápna. Obrana hostujícího celku však brání vysoko nad šestnáctkou.
44'
Allan Nyom nakopl míč do blízkosti pokutového území soupeře. Domácí fotbalista našel Matu, který se krásně otočil, ale kolem obránce už nevypálil.
43'
David Soria nakopl míč na polovinu soupeře, kde se do hlavičkového souboje pustil Jaime Mata, ale důrazný stoper Felipe mu nedal ve vzdušném prostoru šanci.
42'
Marcos Llorente kouzlil s míčem na levém křídle hrací plochy, jenže nedokázal odcentrovat přes prvního obránce v modrém dresu Getafe.
41'
Jaime Mata se po levém křídle tlačil do pokutového území, ale stačil k němu přistoupit Arias, který mu špičkou kopačky ukopl míč do zámezí. Vhazuje domácí Getafe.
40'
Marc Cucurella se ujal rozehrávky přímého kopu domácího Getafe. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde stačil zasáhnout obránce José Giménez.
39'
Allan Nyom vhazoval na pravé straně hrací plochy. Domácí fotbalista prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v modrém nedokázal odcentrovat.
38'
Yannick Carrasco upadl po souboji v pokutovém území a dožadoval se odpískání pokutového kopu pro hostující Atlético. Hlavní rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
37'
Yannick Carrasco dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, nicméně nedokázal projít do blízkosti velkého vápna. Getafe drží pevný defenzivní blok.
36'
Llorente se z pravého křídla skvěle probil do pokutového území a zpětnou přihrávkou hledal Costu. Hostující útočník vůbec nedokázal zakončit.
35'
Znovu se pokračuje ve hře. Domácí Getafe rozjelo kombinaci z vlastní poloviny, jenže dlouho u míče nezůstalo. Atlético skvěle napadá rozehrávku soupeře.
33'
Hlavní rozhodčí odpískal krátkou přestávku na občerstvení.
32'
Hra je přerušena! Diego Costa zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
31'
Celou předchozí situaci ještě přezkoumal VAR, který potvrdil verdikt asistenta rozhodčího a potvrdil, že Jaime Mata se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
30'
Už to vypadalo, že se Getafe dostane do vedení, jenže Jaime Mata byl na malém vápně lapen v ofsajdu!
29'
Yannick Carrasco sprintoval za přihrávkou na levé křídlo, jenže ani přes velkou rychlost neudržel míč na hrací ploše. Domácí Getafe tak bude rozehrávat.
28'
Domácí Getafe zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde si na pobídku naskočil Marc Cucurella, ale jeho pokus skončil vedle branky.
27'
Diego Costa dohrál domácího hráče u pomezní čáry a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Fotbalisté Getafe budou rozehrávat přímý kop z dobré pozice.
26'
Jan Oblak musel znovu zasahovat. Hostující brankář si dal tentokrát pozor na dělovku z ostrého úhlu a vyrazil míč mimo tři tyče. Getafe bude zahrávat roh.
25'
Djené Dakonam dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, nicméně jeho pobídka skončila na hlavě pozorného Gimenéze.
24'
Jan Oblak se musel zapojit do rozehrávky Atlética Madrid. Slovinský brankář nakopl míč na pravou stranu, kde jej chvíli udržel Llorente, ale domácí zadáci jej nepustili k odcentrování.
23'
Marc Cucurella se v souboji s Ariasem dopustil nedovoleného zákroku, když hostujícího hráče doslova žduchl na zem. Atlético bude rozehrávat.
22'
Koke chtěl zrychlit kombinaci Atlética na polovině Getafe přihrávkou z prvního doteku, jenže Diego Costa byl těsně bráněn a nedokázal přenést míč do volného prostoru.
21'
Saúl Ñíguez se pokoušel procedit přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže jeho pobídka byla moc dlouhá a skončila u prvního obránce v modrém dresu.
20'
Diego Costa si řekl o přihrávku na polovinu hřiště, jenže prudkou pobídku si nedokázal dobře zpracovat a míč mu od hrudníku odskočil k dobře postavenému obránci v modrém.
19'
Santiago Arias měl dostatek prostoru na pravé straně, nicméně jeho prudkou přihrávku do pokutového území bez problémů ukryl do rukavic David Soria.
18'
Saúl Ñíguez dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, nicméně nikdo v červenobílém dresu se mu nenabídl do volného prostoru. Getafe tak vybojovalo míč pro sebe.
17'
Yannick Carrasco dostal míč do blízkosti pokutového území, jenže jeho pokus o zakončení levačkou skončil na hrudi prvního obránce v modrém dresu.
16'
Jaime Mata sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, nicméně vinou špatného zpracování mu míč uskočil do zámezí. Atlético bude vhazovat na vlastní polovině.
15'
Jaime Mata je zatím nejaktivnějším hráčem na trávníku. Domácí útočník zakončoval z hranice velkého vápna, ale jeho pokus dokázal Oblak zastavit.
14'
Felipe dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, nicméně nikdo v červenobílém dresu se mu neuvolnil do volné pozice. Domácí Getafe napadá hodně vysoko.
13'
Domácí celek zahrával další přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centrovaný míč na malém vápně bez problémů odehráli do bezpečí zadáci Atlética.
12'
Po další situaci už se Getafe málem dostalo do vedení! V pokutovém území se do zakončení dostal Jaime Mata, který sice překonal Oblaka, ale toho na brankové čáře zastoupil José Giménez!
11'
Getafe se dostalo do zajímavé možnosti. Na přihrávku z levé strany si naběhl Marc Cucurella, který z otočky zakončil, ale nepřekonal ani obránce.
10'
Koke uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a uklidnil rozehrávku hostujícího mužstva. Atlético aktuálně kombinuje na polovině hrací plochy.
9'
José Giménez byl včas u nákopu za obranu hostujícího Atlética a bez váhání nakopl míč na polovinu domácího mužstva. Getafe vlétlo do duelu o něco aktivněji.
8'
Saúl Ñíguez zastavil rodící se brejk domácího Getafe na pravé straně. Hlavní rozhodčí sice odpískal nedovolený zákrok, ale žlutou kartu nechal v kapse.
7'
Getafe se vydalo do útoku po levé straně hrací plochy. Jaime Mata dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, ale proti přesile obránců Atlética neměl nárok.
6'
Atlético zahrávalo úvodní rohový kop dnešního souboje. Hosté se rozhodli pro rozehrávku do kombinace, jenže nikdo v červenobílém se k centru nedostal.
5'
Santiago Arias dostal přihrávku na pravou stranu, snažil se procedit další pobídku na hranici velkého vápna, ale zadáci Getafe znovu stáli na správných místech.
4'
Exekuce následného přímého kopu se ujal Yannick Carrasco, který zvolil technický nákop na malé vápno, jenže trefil hned prvního fotbalistu v modrém dresu.
3'
Atlético Madrid si po faulu na Diega Costu vyzkoušelo rozehrávku přímého kopu na polovině soupeře. Ještě před jeho rozehrávkou bude muset být ošetřen jeden z domácích hráčů.
2'
Domácí celek tentokrát zaútočil po pravém křídle, kde kouzlil Nemanja Maksimović, nicméně domácí fotbalista si podle hlavního rozhodčího pomohl v souboji rukou.
1'
Domácí Getafe obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nepřesný nákop skončil až u Jana Oblaka.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Getafe bude hrát v modrém, zatímco Atlético oblékne červenobílé dresy.

Getafe CF: Soria – Cabaco, Dakonam (C), Timor, Olivera – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Duro, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola, Lavin – Fajr, Ángel Rodríguez, Chema, Jason, J. Molina, Ndiaye, Poulolo, Portillo.

Atlético Madrid: Oblak – Arias, J. Giménez, Felipe, R. Sánchez – Á. Correa, M. Llorente, Koke (C), Saúl Ñíguez – D. Costa, Carrasco.
Náhradníci: Adán – H. Herrera, Lemar, Morata, Lodi, Riquelme, Šaponjić, Savić, Partey, Trippier, Vitolo.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.
Vzájemný duel

V podzimním duelu se Atlético radovalo z vítězství 1:0.
Getafe CF

Domácí Getafe si po loňské vydařené sezóně vyšláplo na dobrý výsledek i v letošním ročníku nejvyšší španělské soutěže. Po třiceti šesti kolech má na svém kontě padesát čtyři bodů a zatím drží šestou pozici znamenající Evropskou ligu. Sedmý Real Sociedad má ale stejný bodový zisk. Na pátý Villarreal naopak Getafe tři body ztrácí. Na výhru už navíc čeká čtyři kola. V posledním utkání remizovalo bez branek na hřišti Alavése.
Atlético Madrid

Celek ze španělské metropole bude v posledních dvou kolech bojovat o konečnou třetí příčku. Účast v Lize mistrů už má Atlético zajištěnou. Po třiceti šesti zápasech má na svém kontě šedesát šest bodů a patří mu třetí pozice o skóre před čtvrtou Sevillou. Po restartu ale Atlético ještě neprohrálo. Body ztratilo jen za remízy s Bilbaem, Barcelonou a na hřišti Celty Vigo. V posledním kole doma dokázalo porazit 1:0 Real Betis.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Getafe CF a Atléticem Madrid. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.