La Liga -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Getafe - 12. června 2020   19:30

Granada
70' C. Fernández (Machís) • 79' C. Fernández
2:1
(0:1)
Getafe
20' Timor  (Cucurella)
Granada
Rui Silva – Díaz (C), Sánchez, D. Duarte, Neva – Y. Herrera (70. Bastiao Dias), Gonalons (59. Eteki) – Foulquier (46. Vico), C. Fernández, Machís (85. J. Vallejo) – Soldado (70. Antoñín).
Medié – Barranco, Méndez
Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Nyom (84. Ndiaye), Etebo, Timor (85. Duro), Cucurella (78. Kenedy) – J. Molina (C), Deyverson (60. Ángel Rodríguez).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 17:16.
Utkání je u konce a domácí se nakonec radují z výhry a tří bodů. Ve druhé půli byli tím aktivnějším týmem a dočkali se obranu. O obě branky se postaral Carlos Fernández, když nejprve s trochou štěstí v 70. minutě srovnal z přímého kopu a o devět minut později nadvakrát překonal gólmana Soriu. Getafe se nedokázalo dostat do tempa, nevypracovalo si žádnou šanci na srovnání a tak odjíždí s prázdnou.
90+6'
90+6'
Ještě jeden centr před Silvu, obětavě hrající obrana domácích ale zvládla šanci Getafe odvrátit.
90+5'
Carlos Fernández, hrdina domácích vyváží míč z vlastní poloviny, tohle Granadě maximálně vyhovuje.
90+4'
Mezi hned třemi protivníky se pokoušel protáhnout Antoñín, o míč ale u hranice pokutového území přišel.
90+3'
Tak ani tohle neklaplo, po centru od rohového praporku se prakticky ihned pískal útočný faul v pokutovém území.
90+2'
Zkusit to teď mohou z rohového kopu.
90+1'
Getafe sice ztrácí, ale nepředvádí teď zrovna velkou snahu, která by vedla k případnému srovnání.
90'
Ještě jedna žlutá karta na straně Getafe, potrestán byl Damián Suárez.
90'
Bude se nastavovat plných šest minut.
89'
Hostující Hugo Duro doslova vlétl do gólmana, který si vybíhal na vysoký centr a za faul dostal žlutou kartu.
88'
Až příliš prudký pas na Kenedyho, ten dělal, co jen mohl, míč ale na hrací ploše nezastihl.
87'
Etebo pospíchá s rozehrávkou Getafe, neměl ale komu a musel přihrávat do šířky.
Domácí gólman se chystá k rozehrávce a nikam nepospíchá. Sudí má zatím trpělivost.
85'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Jesús Vallejo.
85'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází Hugo Duro.
84'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Amath Ndiaye.
83'
Jak to tak vypadá, tak střídání bude více, a to i na hostující straně.
82'
Domácí chystají střídání, u lavičky je již nachystaný Jesús Vallejo.
81'
Naopak domácí tým teď nemá kam pospíchat a podle toho se snaží i zpomalit hru.
80'
Ještě před chvílí drželi hosté všechny body, nyní nemají ani jeden.
79'
Granada právě vstřelila branku!
Máme tu obrat ve skóre. Domácí podnikli bleskový vápad pravou stranou, v pokutovém území se k míči dostal CARLOS FERNÁNDEZ a i když gólman Soria jeho první střelu vyrazil před sebe, tak prudká dorážka zblízka se už zatřepetala v síti – 2:1!
78'
No a za chvíli dojde k další změně v dresu Getafe. Ale to až při přerušení hry.
78'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Kenedy.
76'
Na lavičce hostů mezitím probíhají přípravy pro další střídání.
75'
Má teď malou chvilku na to je rozehnat, neboť i ve druhé půli nařídil rozhodčí krátkou přestávku na občerstvení.
74'
Na trávníku posedává hostující Nyom, trápí jej křeče v obou nohách.
72'
A pokračuje snaha domácích o dokonání obratu. Stále se hraje na polovině Getafe.
70'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Gil Bastiao Dias.
70'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Antoñín.
70'
A je srovnáno. Domácí rozehráli pěkným obloučkem, míč do vápna poslal Machís, nabíhající CARLOS FERNÁNDEZ jej na malém vápně lehce tečoval, to však stačilo na to, aby brankář Soria nedokázal dostatečně reagovat a pokus tak skončil za brankovou čárou – 1:1.
69'
Přímý kop pro Granadu, domácí tak budou mít šanci něco udělat s nepříznivým stavem.
68'
Žlutá karta pro domácí tým, dostal ji Yangel Herrera.
67'
Getafe je v posledních minutách v útlumu a snaží se převážně hlídat vlastní šestnáctku.
66'
Granada sice docela hezky kombinuje na útočné polovině, je to ale hlavně do šířky bez překvapivého momentu.
64'
Pokračuje velmi bojovné utkání bez větších šancí. Naopak tvrdých zákroků neustále přibývá.
63'
Dlouhý nákop mířil k Soriovi, ten musel mimo své vápno, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Poradil si lehkým obloučkem.
61'
Žlutá karta i pro hosty, za faul byl potrestán Oghenekaro Etebo.
60'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Ángel Rodríguez.
60'
Přímý kop si vzal na starost Díaz, jeho střela přes zeď však letěla poměrně vysoko nad břevno.
59'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Yan Eteki.
59'
Přímý kop pro domácí, předtím ale ještě jedno střídání Granady.
57'
Pěkná akce domácích, na pravé straně se dvakrát do zakončení dostal Díaz, druhá střela byla nebezpečnější, šla však mimo.
55'
Hosté svou akci u pokutového území překombinovali, ve větším množství přihrávek si nenašli prostor pro střelu.
54'
Hostující Timor schytal dnes už druhý nepříjemný úder do hlavy a leží u středového kruhu. Probíhá jeho ošetření.
52'
Po střetu Gonalonse a Cucurelly se míč odrazil k brankáři Silvovi, ten jej záhy poslal k půlce.
51'
Už se zase hrálo na opačné straně, za domácí hrozil centrem Neva, jenže jeho vysoká přihrávka všechny přelétla a míč skončil mimo vápno.
49'
Hostující Deyverson se zprava probíjel do pokutového území, pak se ale lehce utopil v kličkách a do zakončení se nedostal.
49'
Opět se žlutí na straně Granady, za ostrý střet byl potrestán Maxime Gonalons.
47'
Hned dva centry přilétly před Silvu, první odvrátila obrana, s tím druhým si poradil sám gólman Granady.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Fede Vico.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:38.
Je za námi první poločas, který nepřinesl zrovna nejlepší fotbal. Po úvodních, velmi opatrných minutách se začali více prosazovat hosté a ti se také ve 20. minutě ujali vedení, když akci v pokutovém území zakončil přesně střílející David Timor. Granada to samozřejmě nechtěla nechat jen tak, nicméně směrem kupředu je to ze strany domácích zatím hodně slabé. Další trefy jsme se v této pětačtyřicetiminutovce už nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+5'
45+4'
Už to vypadá, že se v prvním poločasu nedočkáme nějaké velké akce, hraje se převážně ve středu.
45+2'
Roh pro Getafe, signál však nevyšel podle představ a vpřed jde už domácí celek.
45+1'
Ještě jedna žlutá karta před odchodem do kabin, za faul na Nyoma ji dostal domácí Roberto Soldado.
45'
Rozhodčí přidá pět minut.
44'
A zase nehrajeme... Na trávníku leží hostující Xabier Etxeita a vypadá to, že bude potřebovat ošetření.
43'
Dlouhý pas k hostující brance skončil až u Sorii, ten skryl míč v rukavicích a po chvilce začal hledat své spoluhráče.
42'
Už se zase hrálo na druhé straně a Getafe rozehrálo roh. Po signálu si na centr neúspěšně naskakoval Timor.
40'
Lépe to už vypadalo, když si na vysokou přihrávku naskakoval Fernández, hlavou mířil k pravé Soriově tyči, ten však předvedl mrštný zákrok a míč lapil.
39'
Se svým centrem neuspěl ani Foulquier, hledaný Gonalons byl dobře pokrytý.
38'
Sánchez se vysunul až k pokutovému území, sražený centr však skončil zcela mimo a je z toho pouze odkop od Soriovy branky.
36'
Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, jenže Granada z toho nedokázala nic vytěžit.
34'
Granada pokračuje v mírném náporu, je tu rozehrávka rohového kopu z levé strany.
33'
Už zase hrajeme a dopředu se tlačí domácí. Jejich akce středem skončila ještě před zakončením.
31'
Rozhodčí nařídil krátkou přestávku na občerstvení, trenéři toho využívají k předání několika taktických pokynů.
30'
Už to vypadalo, že se hostující Cucurella dostal do šance, se kterou naložil opravdu hanebně, neboť jeho střelu po zemi vykopl jeden z obránců, nakonec ho to ale trápit nemuselo, neboť se stejně mával ofsajd.
28'
Není to opravdu přehlídka technického fotbalu, rozhodčí nyní kontroluje ležícího Foulquiera. Ten byl bolestivě přišlápnutý Oliveirou.
27'
Granadě neklapl ani další centr z levé strany, tentokrát z klidu, je tak po další možné akci.
26'
Na centr z levé strany si nabíhal domácí Fernández, před ním však zasáhla pozorná obrana.
24'
Jorge Molina a Marc Cucurella se snažili o zakončení na opačné straně, i zde to ale skončilo ještě před pokutovým územím.
24'
A už je po možné šanci, obrana Getafe si s centrem hravě poradila a odhlavičkovala.
23'
Žlutou kartu dostal hostující Xabier Etxeita.
23'
Protiakce Granady, je tu přímý kop z pravé strany. Uvidíme centr k pokutovému území.
22'
No a Getafe se po vedoucí brance opětovně hrne do útoku, gól hosty evidentně povzbudil.
20'
Getafe právě vstřelilo branku!
A je tu první gól! Hosté se bleskově dostali k brance soupeře, Deyverson ještě z vápna neuspěl, ale když Cucurella přiklepl na volného DAVIDA TIMORA, ten svou střelou překonal marně se natahujícího gólmana a otevřel skóre utkání.
19'
Po delší době se hra posunula k brance Getafe, zprava centroval Soldado, ale ani on svou přízemní přihrávkou spoluhráče nenašel.
18'
Timor se hlavičkou snažil posunout míč do pokutového území, našel však pouze připravenou obranu Granady.
17'
Zatím zápasu chybí tempo, sledujeme spíše urputné boje o každý metr trávníku...
16'
Další žlutá karta pro domácí barvy, tentokrát ji za faul loktem obdržel Carlos Fernández.
14'
Djené Danonam pomohl svému brankáři s malou domů, Soria poté v poklidu rozehrál na volné spoluhráče.
13'
Ošetřování se trochu protáhlo, ke střídání nakonec hosté sáhnout nemuseli, Timor se vrací do hry.
11'
Zase přerušená hra, tentokrát pro hostujícího Timora, který schytal nepříjemný úder do hlavy při hlavičkovém souboji.
10'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok kousek za půlkou ji dostal domácí Víctor Díaz.
9'
Getafe se pomaličku dostává do mírné převahy, hraje se hlavně na půlce Granady. Stále ale čekáme na první střelu.
8'
Na levou stranu dostal skákavou přihrávku hostující Cucurella, k centru se ale přes dobrou obranu nedostal.
7'
Už je zase na nohou a zapojuje se do hry. Rozehráli hosté, po chvíli však přišli o míč.
6'
Na trávníku zůstal po vzdušném souboji s Etbem ležet domácí Fernández, ošetření ale nakonec nebylo potřeba.
5'
Zatím čekáme na první vážnější okamžik, na obou týmech je vidět nejistota po dlouhé herní pauze.
4'
Hostující Cucurella si zpracoval na prsa a pokusil se o rychlý sprint k brance. Byl však čistě odzbrojen.
3'
Granada se pokouší se vymanit z vlastní poloviny, zatím se to nedaří ani pomoci delších autů.
2'
Úvod je opatrný, o první útočné výpady se snaží zejména hostující Getafe. Zatím ale vše končí daleko před vápnem.
1'

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), Sánchez, D. Duarte, Neva – Y. Herrera, Gonalons – Foulquier, C. Fernández, Machís – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell, Andorinha – J. A. Martínez, Antoñín, Vico, Eteki, Rodríguez Ruiz, Azeez, J. Vallejo, Bastiao Dias.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Nyom, Etebo, Timor, Cucurella – J. Molina (C), Deyverson.
Náhradníci: Chichizola – Portillo, Ángel Rodríguez, Cabaco, Chema, Poulolo, Ndiaye, Antunes, Kenedy, Jason, Duro.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků.
Zápas na Estadio Nuevo Los Cármenes začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude David Medié, kterému budou na pomezí asistovat Juan Barranco a Joan Méndez.
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba týmy utkaly v říjnu loňského roku, tehdy domácí Getafe zvítězilo 3:1. Domácí tak mají svému soupeři dnes určitě co vracet.
Getafe CF

Hosté z Getafe jsou na tom ještě lépe. Zatím drží páté místo v tabulce se šestačtyřiceti body a jsou tak na místě, které zaručuje postup do skupinové fáze Evropské ligy a mají stále šanci ještě o krůček postoupit. Na dosah mají i Ligu mistrů. Sezónu tak mají velmi dobře rozjetou a po pauze budou chtít v dobrých výsledcích pokračovat. V posledním duelu hraném 7. 3. 2020 doma remizovali 0:0 se Celtou Vigo. Jak dopadne duel mezi oběma týmy po třech měsících bez zápasového tempa, to se nechme překvapit. Hráči jak Granady, tak i Getafe, budou mít po návratu k fotbalu velký hlad. Čeká nás tak zajímavý zápas, který si nenechte ujít.
Granada CF

Fotbalisté dnes domácí Granady jsou v tabulce nejvyšší španělské soutěže na devátém místě s osmatřiceti body a stále mají o co hrát. A sice o fotbalovou Evropu. Na pozicích, které znamenají předkolo EL, její skupinovou fázi či Ligu mistrů, nemají velkou ztrátu a pokusí se tak některou z prestižních lig vybojovat. Poslední zápas odehrála Granada 8. 3. 2020, když remizovala na půdě Levante 1:1. Po dlouhé pauze tak dnes budou domácí chtít na svém hřišti plně bodovat.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Po koronavirové pandemii se vrací také španělská LaLiga a fotbal tak postupně všude ožívá. V rámci osmadvacátého kola LaLigy budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Granada CF a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.