La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Espanyol - 27. října 2019   16:00

0:1
(0:1)
Espanyol
39' Espinosa  (Vargas)
Levante
Aitor Fernández – Coke (81. Miramón), Vezo, Cabaco, C. Clerc – Rochina (63. B. Mayoral), Radoja, Campaña – Hernâni, Martí (63. S. León), Morales (C).
Cárdenas – E. Bardhi, S. León, B. Mayoral, Melero, Miramón, Postigo.
González – Rodríguez, Carreño
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
18 934 diváků
Espanyol
Diego López – Naldo, Espinosa, David López – V. Gómez, V. Sánchez (C), Roca, Darder (85. Granero), Pedrosa (71. Vilà) – Ferreyra (76. Campuzano), Vargas.
Prieto – Campuzano, Granero, Javi López, Melendo, Vilà, Lej.

On-line přenos končí, na počtenou.
Zato Levante vyšlo podruhé v řadě gólově naprázdno a zůstává nad ním viset hrozba propadu do sestupového pásma. „Granotes“ od něj stále dělí pouhé dva body.
Barcelonský Espanyol oslavil ve Valencii důležité vítězství. Na hřišti Levante vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem a odpoutal se od chvostu tabulky. Hrdinou utkání se stal Bernardo Espinosa.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.
90+3'
90+3'
Ještě jednou a teď už pravděpodobně naposledy se žlutí. Victor Campuzano (Espanyol) si na útočné polovině zezadu vyšlápl na protihráče.
90+2'
Radost mohla přijít po rohovém kopu. Kdyby si pro centr nedošel brankář López (Espanyol).
90+1'
Na vyrovnání zbývají Levante tři minuty.
90'
Au, to muselo bolet! Jorge Miramón (Levante) přišlápl Sánchezovi nárt a ani omluvné gesto neobměkčilo Pabla Gonzáleze, který tahá žlutou kartu.
88'
Espanyol Barcelona ubránil roh.
86'
Fernández udržel šance Levante nad vodou, když zlikvidoval Bonillovu nebezpečnou přízemní střelu z levé strany šestnáctky!
85'
Střídání v týmu Espanyol: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Esteban Granero.
83'
Na levé straně vápna z voleje zakončující Vilà (Espanyol) vypálil na jednu z fanynek. Ta svůj nečekaný zákrok vzala s úsměvem. Tak to má být.
81'
Střídání v týmu Levante: ze hřiště odchází Coke, přichází Jorge Miramón.
80'
Vargasova standardka z dobré pozice. López (Espanyol) si postavil zeď na správné místo.
78'
Teď už se naopak trestá. Musí, protože Carlos Clerc (Levante) záměrně zahrál rukou a překazil tím soupeři šanci na založení bleskového protiútoku.
77'
Hned po svém nástupu se Campuzano (Espanyol) provinil podražením a od žluté karty ho ochránila jen benevolence sudího Gonzáleze.
76'
Střídání v týmu Espanyol: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Victor Campuzano.
75'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
73'
Clerc (Levante) fauloval uprostřed hřiště.
71'
Z předešlé akce získali domácí roh. Většinu z 18 934 diváků, kteří si našli cestu na stadion, však po jeho rozehrání nepotěšili.
71'
Střídání v týmu Espanyol: ze hřiště odchází Adria Giner Pedrosa, přichází Dídac Vilà.
70'
Rychlý protiútok. Před vápnem zakončující Mayoral (Levante) nastřelil jednoho z obránců.
69'
Hosté spáchali útočný faul.
68'
A na druhé straně se kopal roh. Bochánek, který pro Espinosu načechral Vargas (Espanyol), odpálil bránící se tým mimo rizikovou zónu.
66'
Standardka ze střední distance Levante nevyšla.
65'
Skluzující Víctor Gómez (Espanyol) trefil nohy Campani a vysloužil si karetní trest.
63'
Střídání v týmu Levante: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Borja Mayoral.
63'
Střídání v týmu Levante: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergio León.
62'
Levante se chystá oživit hru dvojím střídáním.
61'
López (Espanyol) si zkušeně pohlídal centr ze standardky, aby rozdal míč spoluhráčům do pole.
60'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
58'
Morales (Levante) chtěl nebojácně projít okolo tří soupeřů, ale po kontaktu s Espinosou se skácel k zemi. Penalta? Ani náhodou. Byl to čistý zákrok.
57'
Přihrávku do nebezpečných míst vyprodukoval Gómez (Espanyol). Prostor kolem penaltového puntíku byl však příliš zahuštěný, a tak žádné riziko nevzniklo.
55'
Hosté šli do brejku pět na pět a výběhem musel obráncům před sebou vypomoci Fernández.
54'
Hráči Espanyolu se konečně osmělili. Zpočátku nadějně vypadající akci nakonec zkazila nepřesnost.
52'
Překonat jejich obranu se samostatným průnikem snažil Clerc (Levante). Při běhu na levé straně si však balon předkopl daleko od nohy.
51'
Hosté stále usilovně brání.
49'
A teď k tomu měli příležitost! Do pravé strany šestnáctky vnikl Hernâni (Levante) a křižnou střelou přibližně o metr minul tyč!
48'
López vystavil stopku Hernâniho střele zpoza vápna. Jak vidno, domácí by rádi co nejdříve vyrovnali.
46'
Druhý půle začala v sestavách bez jediné změny.
46'
Domácí vstoupili do zápasu velmi svižně a už v sedmé minutě si vytvořili první šanci. Postupem času se však jejich aktivita vytrácela a Barcelonští se díky tomu pomaloučku polehoučku dostávali do hry. Vše vygradovalo chvíli před přestávkou, kdy po rohovém kopu skóroval Espinosa. Odpovědět na jeho gól hráči Levante nestihli a po výměně stran budou tedy dohánět jednogólové manko.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:13.
45+1'
44'
Všem atakům se barcelonští hráči úspěšně brání a vypadá to, že tento poločas vyhrají.
42'
Naldo (Espanyol) si v souboji o míč počínal tak hrubě, že mu rozhodčí ukázal žlutou kartu.
41'
Levante se snaží co nejrychleji vyrovnat. Rádo by to stihlo ještě před přestávkou.
39'
Espanyol právě vstřelil branku!
A právě rohový kop Kataláncům pomohl k otevření skóre! Vargasův centr na přední tyč usměrnil BERNARDO ESPINOSA do šibenice. Fernández si na míč kopnutý z voleje sice sáhl, ale to v žádném případě nestačilo. A ještě, chudák, při svém zákroku narazil do tyčky.
38'
Tohle byla velká šance! Poté, co Fernández vychytal zblízka zakončujícího Ferreyru, odkopával jeden z hostujících beků na roh.
37'
Nákop nazdařbůh zamířil až k nohám Lópeze. Hostující gólman pak vrátil balon na půlku.
35'
A neuspěli ani hosté, to když si Cokeho chtěl na kraji hřiště obhodit Darder.
34'
Spolupráce mezi záložníky Radojou a Campañou nevyšla domácím podle představ.
32'
Dalším nepřiměřeně atakovaným hráčem se stává Hernâni (Levante). Poměr faulů je 1:9.
31'
Rochina (Levante) táhl balon podél pravé lajny. Zběsilý úprk zastavil až faul na jeho osobu.
30'
29'
Gólman López (Espanyol) zneškodnil centr z přímého kopu zahraného u postranní čáry.
27'
Napodruhé už si obrana Levante počínala lépe a nabíhající protivníky nepustila ke střele.
26'
Při jeho provedení číhal na zadní tyči Darder (Espanyol). Hlavičkový pokus tohoto hráče zblokoval Vezo a roh se bude opakovat z druhé strany.
25'
Domácí museli pospíchat zpět a Coke ve vlastní šestnáctce tak tak stihl odkopnout míč na roh.
24'
A když už se jim to podařilo, úchýlil se Campaña (Levante) k úplně zbytečnému faulu.
23'
Hráči Levante teď ztěžka překračují půlící čáru.
21'
A akci se jim povedlo dotáhnout až do konce. Škoda pro ně, že na hranici šestnáctky postavený Roca (Espanyol) vystřelil z příliš hlubokého záklonu.
20'
Přetažený pas zachytil na levé straně Pedrosa. Hosté díky tomu můžou pokračovat v útočení.
18'
Vargas (Espanyol) ho zexekuoval nízkým centrem na přední tyč. Soupeř tento úmysl přečetl.
17'
Hned z dalšího útoku vytěžili hosté roh.
16'
Zprava centrující Vargas (Espanyol) nechal balon proskákat předbrankovým prostorem.
15'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
14'
Při napadání rozehrávky soupeřova týmu se Vargas (Espanyol) provinil proti pravidlům.
13'
Nepřesnosti v rozehrávce dostali míč do zámezí, zpět do hry ho uvede Coke (Levante).
11'
Tam se udála spousta soubojů o míč a v jednom z nich si Sánchez (Espanyol) pomohl faulem.
10'
A teď už si od defenzivní práce mohou odpočinout, protože se hraje uprostřed hřiště.
8'
Roh, který následoval, hosté ubránili.
7'
Campaña protáhl Lópeze umístěnou střelou z přímého kopu! Domácí mají od začátku více ze hry a konečně to potvrdili nějakou šancí.
5'
López (Espanyol) provedl další odkop poté, co se přihrávka pro Hernâniho stala nedostižitelnou.
3'
Té musel pomoci s rozehrávkou brankář López (Espanyol), v nouzi odkopával do bezpečí.
2'
První útok odražen, druhý to samé. Domácí zatím marně hledají skulinku v soupeřově obraně.
1'
Výkop provedli fotbalisté Levante.
1'
Hráči oficiálně nastupují na hřiště.

Levante UD: Aitor Fernández – Coke, Vezo, Cabaco, C. Clerc – Rochina, Radoja, Campaña – Hernâni, Martí, Morales (C).
Náhradníci: Cárdenas – E. Bardhi, S. León, B. Mayoral, Melero, Miramón, Postigo.

Espanyol Barcelona: Diego López – Naldo, Espinosa, David López – V. Gómez, V. Sánchez (C), Roca, Darder, Pedrosa – Ferreyra, Vargas.
Náhradníci: Prieto – Campuzano, Granero, Javi López, Melendo, Vilà, Lej.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Carreño.
Soupeření v loňské sezoně

16.09.2018 Espanyol – Levante 1:0 (0:0)
21.04.2019 Levante – Espanyol 2:2 (0:1)
V minulém kole se to ani jednomu z nich nepovedlo, oba totiž utrpěli shodné porážky 0:1. Levante padlo na hřišti Sevilly a Espanyol doma s Villarrealem.
Domácí tým má navzdory své dvanácté příčce pouze dvoubodový náskok na sestup a stejně jako poslední Espanyol potřebuje nutně zvítězit.
Vážení příznivci španělského fotbalu, vítejte u sledování textové on-line reportáže z utkání 10. kola LaLigy mezi barcelonským Espanyolem a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.