La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Villarreal - 23. srpna 2019   22:00

Levante
68' Martí  • 73' Martí
2:1
(0:1)
Villarreal
3' G. Moreno  (Toko Ekambi)
Levante
Aitor Fernández – Coke, Vezo, Postigo, Toňo – Campaña, N. Vukčević, E. Bardhi – Rochina (63. Hernâni), León (63. Martí), Morales (C) (84. Miramón).
Olazábal – Cabaco, Martí, Hernâni, Miramón, B. Mayoral, Melero.
Munuera – Yuste, Baena
Estadio Ciudad de Valencia
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar, Albiol (88. Trigueros), Francisco Torres, A. Moreno – Iborra, Cazorla (C) – Chukwueze, Moisés Gómez (74. Ontiveros), Toko Ekambi (74. Bacca) – G. Moreno.
Asenjo – Bacca, Anguissa, Trigueros, Ra. Funes Mori, Quintilla, Ontiveros.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:13. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 4:9.
Panečku, to byl zápas! Žlutá ponorka měla úvodní poločas jasně pod kontrolou, dokonce po prvním dějství vedla o jednu branku. I úvod druhého poločasu nevypadal z domácí strany nikterak nebezpečně, avšak poté si Levante vybojovalo pokutový kop, který ale nezužitkovalo. To nemuselo vadit, penalta se totiž opakovala a Roger byl úspěšnější. Aby toho nebylo málo, tak fauloval také brankář Fernández, Levante tak v krátkém časovém sledu zahrávalo třetí pokutový kop, díky kterému rozhodlo utkání.
90+4'
90+4'
Na opačné straně si Hernani přehodil míč na pravou nohu a poté pořádně protáhl brankáře.
90+3'
Vypadá to, že se žádné další branky už nedočkáme. Villarreal se v posledních minutách dostává ke slušnému náporu, domácím se bránění zatím daří.
90+1'
Gasparovi se podařilo načasovat přihrávku pro Chukwuezeho, ten si pro změnu počkal na náběh Morena, který z dobré pozice přestřelil branku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Manu Trigueros.
87'
Míč se opět zjevil za brankovou lajnou, což Levante musí vyhovovat. Aitor si totiž připsal další odkop od své branky, se kterým si dal celkem načas.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Levante i nadále vede o jednu branku, o případném vítězství domácích se bude ještě hodně mluvit.
84'
Bacca se v přehuštěném prostoru snažil spolupracovat s Cazorlou, avšak tuto přihrávku dokázal přečíst Vukčević, který okamžitě založil protiakci domácích.
84'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Jorge Miramón.
83'
K míči se postavil právě střídající Ontiveros, který to logicky zkoušel přímo na branku soupeře. Střela sice přeletěla zeď, avšak i přesto skončila vedle branky.
82'
Hodně prostoru měl za pokutovým územím Chukwueze, který si nakonec vymodlil faul. Žlutá ponorka bude zahrávat velice nadějnou standardní situaci.
81'
Žlutou kartu dostává Nikola Vukčević (Levante UD).
81'
Včasným zákrokem se prezentoval Torres, který si pohlídal náběh v podání Moralese. Prvně jmenovaný odehrál míč do zámezí, Toňo tak bude vhazovat.
80'
Tentokráte to hodně nebezpečným pokusem zkoušel střídající Ontiveros, jehož technické zakončení směřovalo k zadní tyči, avšak míč minul branku.
79'
Také domácí brankář Aitor odkopával od své branky, přičemž si na druhé straně hrací plochy chtěl vybrat Rogera, avšak ve vzduchu byl úspěšnější Torres.
78'
Moreno i tentokráte volil zpětnou nahrávku na brankáře Fernándeze, který si s dotírající smečkou protihráčů poradil. Žlutá ponorka nemůže uklidnit hru.
77'
Další akci domácího celku táhl střídající Hernani, který se pokoušel zakončit z velice ostrého úhlu, avšak jeho projektil neohrozil branku soupeře.
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Carlos Bacca.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Javier Ontiveros.
73'
Levante právě vstřelilo branku!
Domácí celek se poprvé v utkání dostává do vedení! I tentokráte si vzal rozehrávku pokutového kopu na starost ROGER MARTÍ, který zakončil k pravé tyči, na což byl brankář Fernández opět krátký.
72'
Tak přeci jenom tady máme další penaltu pro Levante!
71'
Odpovědnost na sebe vzal Bardhi, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho pokus nebyl vůbec přesný, což znamená, že Fernández bude vykopávat.
71'
Žlutou kartu dostává Raúl Albiol (Villarreal CF).
70'
Tak nakonec to penalta nebude, nicméně Cazorla hrál zcela zřetelně balón. Sudí tento zápas začíná nezvládat, hostující hráči mají co dělat, aby se zklidnili.
69'
To je neskutečné! Campaňa se totiž dostal k pokutovému území, kde po kontaktu s protihráčem upadl na zem. Je tu další penalta pro domácí!
68'
Domácí nakonec srovnávají krok! Druhý pokutový kop si vzal na starost střídající ROGER MARTÍ, který zkoušel zakončit k pravé tyči, přičemž Fernández málem penaltu zneškodnil.
67'
Žlutou kartu dostává Andrés Fernández (Villarreal CF).
66'
To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Morales, jehož zakončení dokázal, načež si poradil i s dorážkou. Penalta se ale bude opakovat, Fernández totiž nedodržel nepsaný předpis při chytání penalty.
65'
Je tu pokutový kop pro Levante! Sudí se totiž vrátil k předchozímu zákroku Ekambiho.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Žlutá ponorka celkem přestala hrát, čehož soupeř zatím nedokázal využít.
63'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Hernâni.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Roger Martí.
62'
Villarreal zahrával teprve druhý rohový kop. Kroucená nabídka se snášela k přední konstrukci, kde se do hlavičky tlačil Iborra, jenž ale zakončoval mimo branku.
61'
Sám na sebe to zkoušel vzít hostující Cazorla, který v tomto případě výrazně minul vzdálenější konstrukci. Brankář Aitor ani tentokráte nezasahoval.
60'
I přesto se domácí začínají herně zvedat. Gaspar odvracel za cenu rohového kopu, po kterém pálil zhruba tři metry vedle branky křídelník Rochina.
59'
Cazorla zbytečně nic nevymýšlel, naopak přihrávkou oslovil brankáře Fernándeze, který rozehrávku natolik uspěchal, že našel pouze volného soupeře.
58'
Za obranu si pokoušel seběhnout domácí León, avšak ani on si nedokázal pohlídat své postavení. Pomezní sudí byl i v tomto případě velice pozorný.
57'
Domácí brankář Aitor tak nezasahoval, naopak se sám postaral o provedení odkopu. Po něm se León dostal do vápna, odkud zacílil úplně vedle.
56'
Další vysoká nahrávka tentokráte našla pouze Postiga, který odvracel přímo k naběhnuvšímu Cazorlovi, který po navedení na levou nohu pálil kousek vedle.
55'
U středového kruhu to měl na dlouhou nohu hostující Iborra, který to přeci jenom zvládl na jedničku. Jeho zpětná nahrávka směřovala na kolegu Torrese.
54'
Obrannou povinnost si splnil zkušený Cazorla, který za sebe nepustil obránce Cokeho. Výsledkem bylo zablokování přihrávky, domácí budou vhazovat.
53'
Žlutá ponorka se opět dostala na druhou polovinu hrací plochy, kde se Iborra pokoušel roztáhnout hru na Chukwuezeho, který na přihrávku nedosáhl.
52'
Rochinovi se podařilo uvolnit kolem protihráče, což vedlo k velice pohotovému centru do pokutového území, avšak León se v době střely nacházel v ofsajdu.
51'
Na druhé straně si Moreno narazil s Gómezem, avšak následný centr neproletěl na místo určení. Naopak hrací předmět dalekonosně odklízel Postigo.
50'
Opakovaný záběr ale hraní rukou nepotvrdil, o penaltě tak nemohlo být řeč. Na řadu tak přišel rohový kop z levé strany, Bardhi našel pouze protihráče.
49'
Do pokutového území se pokoušel dostat Morales, který poté ještě přenechal do tandemu Rochinovi, po jehož centru se domácí dožadovali pokutového kopu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to po pravém křídle zkoušel domácí Rochina, který se daleko nedostal, neboť narazil na obětavě hrajícího Morena.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem jednostrannou záležitost. Žlutá ponorka se hned v úvodu utkání dostala do vedení, díky čemuž se uklidnila. Kdo čekal nápor domácích, tak musel být zklamán. I posléze působil mnohem aktivnějším dojmem Villarrealu, který nebyl daleko od dalších přesných tref.
45'
43'
Na vlastní polovině se staral o rozehrávku obránce Vezo. Levante se díky dobré přihrávce dostalo na druhou polovinu, kde včas zakročil pozorný Torres.
42'
Za pokutovým územím se nacházel domácí Bardhi, který to ihned zkoušel přímo na branku. Prudká rána pravou nohou nakonec skončila na protihráči.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin. Ta trvala zhruba minutu, posléze Cazorla sportovním gestem poslal míč na druhou polovinu.
39'
Tentokráte byl pomezní sudí velice přesný, Ekambiho náběh byl v rozporu s pravidly, jednalo se o jasný ofsajd. Následovat bude standardní situace domácích.
38'
Po hodně dlouhé době se k pokutovému území dostali také domácí hráči. Výsledkem byl zisk rohového kopu, centrovanou nabídku ale odklízel Moreno.
37'
Další přihrávka z kopačky Iborry nenašla avizovaného adresáta, naopak se k míči dostal domácí brankář Aitor, který posléze vyhodil balón na volného Veza.
36'
Mário Gaspar se tak mohl postarat o autové vhazování z pravé strany. Jeho nahrávka směřovala na vedle stojícího Albiola, který ihned přenášel hru.
35'
Ekambi je v tomto utkání střelecky aktivní, avšak zatím bez kýženého úspěchu. Další pokus směřoval mezi nohy brankáře, Aitor si i tentokráte poradil.
31'
Levante se v posledních minutách dostalo pod celkem slušný nápor. K malému vápnu si navíc seběhl Moreno, jehož chytrou teč zneškodnil domácí brankář.
30'
Cazorlovi se podařilo roztáhnout hru na levou stranu, kde měl hodně prostoru obránce Moreno. Jeho ukvapené zakončení výrazně minulo branku soupeře.
29'
Žlutá ponorka opět zahrozila u branky soupeře. Poté přišel na řadu rohový kop, který se nakonec snesl na nohu Ekambiho, jenž z těžké pozice mířil nad branku.
28'
Na opačné straně se do sympatického zakončení dostal aktivně hrající Ekambi, který zkoušel propálit brankáře z velkého úhlu, avšak Aitor dokázal zakročit.
27'
Domácí se po delší době dostali k souvislejšímu držení hracího předmětu. Nakonec to Campaňa zkoušel pasem na Leóna, který byl vzorně ubráněn.
26'
K pokutovému území se dostal také Gómez, který to zkoušel centrem napříč malým vápnem, avšak do přihrávky se postavil Vezo, od kterého se míč odrazil do autu.
25'
Přenesení hry dokázal ideálním způsobem zalepit Iborra, díky čemuž se jeho celek dostal k pokutovému území. Z této pozice nepřesně vypálil Gómez.
24'
U postranní lajny se povedlo zasáhnout Morenovi, který odvracel za cenu autového vhazování. K němu se postavil zadák Coke, který si ihned vybral Veza.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Levante působí aktivněji, avšak výrazně nebezpečnější je soupeř.
22'
Do rozhozené obrany se pokoušel proniknout domácí Toňo, který to nakonec zkoušel centrem levou nohou. Ten si v pokutovém území našel Albiol.
21'
Málem to bylo o dvě branky! Do vyložené šance se totiž dostal Ekambi, který pronikl až do pokutového území, avšak nakonec o kousek minul branku.
16'
Na druhé straně si Levante zajistilo úvodní rohový kop. Balón se kroutil směrem k brance, avšak na malém vápně si ho ve vzduchu dokázal najít Torres.
15'
Sám na sebe to zkoušel vzít Ekambi, který se rychlostním způsobem pokoušel dostat kolem Postiga, avšak druhý jmenovaný si počínal zodpovědným způsobem.
14'
Vukčević se dobře zorientoval na své polovině hrací plochy, poté se mu podařilo přenést hru do volného prostoru, kde si o přihrávku řekl kolega Morales.
13'
Gómezovi se podařilo dostat kolem přesily protihráčů, poté ještě spolupracoval s Chukwuezem, jehož kolmice na Morena byla až příliš prudká.
12'
V krátkém časovém sledu bylo opět pískáno. Tentokráte byl pozdě v souboji Moreno, který taktickým zákrokem poslal k zelenému pažitu obránce Toňa.
11'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Gómez, který místo míče trefil pouze kopačku soupeře. O rozehrávku se postaral Bardhi, který nahrál Vezovi.
10'
Do nepříjemného obležení se dostal Moreno, kterému se povedlo otřít míč o nohu protihráče. Jako poslední se ho dotkl Rochina, aut pro hráče Villarrealu.
9'
K míči se dostal také hostující brankář Fernández, který si dal na své rozehrávce od branky hodně záležet. Nakonec se mu jako první nabídl Albiol.
8'
U šestnáctky si obrannou povinnost splnil domácí Postigo, který čistým způsobem obral Ekambiho o balón. Posléze se Moreno podařilo vybojovat aut zprava.
7'
Žlutá ponorka se celkem snadným způsobem dostala na druhou stranu, kde se soupeř pokoušel o napadání. Cazorla se nakonec vrátil na vlastní polovinu.
6'
Hra se hodně rychle dostala před pokutové území Villarrealu. Tam z druhé vlny nabíhal obránce Coke, jehož zakončení pravou nohou trefilo protihráče.
5'
I tentokráte se za obranu pokoušel vydat Ekambi, avšak k prudké přihrávce se nakonec vůbec nedostal. To znamená, že Aitor bude rozehrávat od své branky.
4'
Nyní to bude pro domácí celek nesmírně složité, hned od úvodu utkání musí dotahovat jednobrankové manko, na což mají ještě dostatek času.
3'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak to bylo skutečně hodně rychlé, hosté se dostávají do vedení! Za kolmicí se vydal hostující forvard Ekambi, kterému se navíc podařilo načasovat svůj náběh za obranu. Kamerunský hráč ve službách Villarrealu ještě celou akci vyšperkoval nahrávkou na volného GERARDA MORENA, který poslal míč do prázdné branky.
3'
Toňo nikterak nezkoušel řešit situaci u svého pokutového území, naopak se postaral o dalekonosný odkop na druhou stranu, který se snesl pouze do zámezí.
2'
Hned v úvodu utkání se poprvé k míči dostal hostující brankář Fernández, který si počkal na náběh zkušeného Cazorly, jenž ihned přenášel hru křížem.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Villarreal CF

Fotbalisté Villarrealu by určitě nejraději zapomenuli na loňskou sezonu, která měla za výsledek až čtrnáctou pozici, což rozhodně nebylo cílem vedení klubu. Žlutá ponorka se dokonce nacházela v sestupovém pásmu, avšak zlepšená forma ke konci sezony nakonec přinesla kýženou záchranu v nejvyšší soutěži. Villarreal za celou sezonu prohrál hned čtrnáct zápasů, dalších deset přineslo vítězství. Žlutá ponorka si proto naplánovala hned sedm přípravných duelů, ve kterých se jí hodně dařilo. Domácí tým tohoto zápasu nakonec prohrál pouze v jediném případě, bylo tomu tak v souboji proti Schalke, které nakonec vyhrálo poměrem 3:1. Žlutá ponorka nevstoupila do letošního ročníku zrovna nejlépe, na vlastním stadionu remizovala s nováčkem soutěže Granadou výsledkem 4:4.
Levante UD

Fotbalisté Levante si před startem letošního ročníku naplánovali hned osm přípravných zápasů, ve kterých se jim celkem dařilo. Výsledkem byly čtyři výhry, navíc pouze dva zápasy přinesly porážku. Forma ke konci přípravné části gradovala, což se nepromítlo do obrázku hry v rámci prvního kola domácí soutěže. Levante totiž zajíždělo na půdu nevyzpytatelného Alavésu, přičemž tento duel nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se krátce po změně stran postaral forvard Joselu. Alavés se tak pokusí napravit své zaváhání z předchozího duelu, navíc se pokusí nastartovat vítěznou sérii na vlastním stadionu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Levante UD a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.