La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Bilbao - 13. září 2019   21:00

Reina – Sastre, Valjent, Raíllo, Baba Rahman – Rodríguez (63. Kubo), Baba, Sevilla, Lago Junior – Febas (84. Alegría) – Budimir (75. Abdón).
Iberostar Estadi, Palma de Mallorca
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Unai López (52. Beñat), Dani García – Muniain, Raúl García, I. Córdoba (58. Aduriz) – I. Williams (85. Larrazabal).
Herrerín – Beñat, Núñez, Balenziaga, Aduriz, I. Gómez, Larrazabal.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 9:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:18.
Utkání je u konce a i když góly nepřineslo, rozhodně bylo na co koukat. Druhý poločas přinesl hned několik možností na gól, domácí Lago Junior zahodil obrovskou šanci, když byl sám před gólmanem, Sevilla trefil tyč, na druhé straně vyzkoušeli Reinu Raúl García a Beñat a hlavně – oba týmy zahodily po jedné penaltě. Domácí Abdón ji poslal vedle branky a hostujícího Adurize vychytal Reina. No a když už v nastaveném čase dostali míč do sítě, gól neplatil pro ofsajd. Předehrávka čtvrtého kola tak skončila 0:0, Mallorca je tak na čtyřech bodech, Bilbao jich má osm.
90+9'
90+8'
Stadion propukl radostí, neboť po přímém kopu se domácím podařilo dat gól jenže ten nebyl vzápětí uznán pro ofsajdové postavení zakončujícího hráče!
90+7'
Žlutou kartu dostal domácí Salva Sevilla.
90+7'
Další hraniční zákrok v pokutovém území, nyní v tom hostujícím, tentokrát však VAR doporučil penaltu nepískat.
90+6'
Míč si nachystal Aritz Aduriz, jenže gólman vystihl směr jeho střely a pokutový kop vyrazil!
90+5'
Gólman domácích je ještě v debatě s rozhodčím, ten mu říká, jak má stát na brankové čáře.
90+4'
A je to skutečně penalta!
90+3'
Kontrola u videa je u konce a teď všichni netrpělivě očekávají verdikt hlavního sudího.
90+2'
Rozhodčí se ještě vrací k nastřelené ruce, nechal si zkontrolovat situaci u VARu a ten mu doporučil se jít podívat na video!
90+1'
Tlak hostů. Ti nejprve reklamovali hru rukou v pokutovém území a poté se k zajímavé střele dostal Larrazabal. Jeho zakončení se otřelo o Reinovo břevno.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Z něj už nic extra nevzniklo a navíc se hosté vystavili při své akci do ofsajdu.
88'
No a byla z toho opravdu povedená rána od Beñata. Jeho střela z dálky šla pod břevno a Reina měl co dělat, aby ji vyrazil na roh!
87'
Už ale vstal i on a zapojil se do hry. Přímý kop Mallorcy zůstal bez využití, dopředu už míří hosté.
86'
Po vzdušném souboji zůstali na zemi domácí Kubo a hostující Martínez a zatímco hráč Mallorky celkem hbitě vstal, ten hostující stále sedí a drží se za rameno.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gaizka Larrazabal.
84'
Po rohovém kopu vznikl v pokutovém území Mallorky slušný závar, při zakončení si ale sudí našel nedovolený zákrok.
84'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Alex Alegría.
83'
Simón lapil vysoký centr z pravé strany, Bilbao se dostalo do protiakce a vybojovalo si rohový kop.
82'
Míč si na penaltový puntík postavil Abdón, jenže jeho střela nebyla vůbec povedená a skončila vedle Simónovy branky! Stále tak panuje stav 0:0.
81'
Velice těžký okamžik pro hosty, naopak Mallorca má velkou možnost se přiblížit výhře.
80'
Penalta pro Mallorku! Kubo se na pravé straně dostal do vápna, při kličce jej jasně fauloval Berchiche a rozhodčí neváhal ani okamžik!
79'
Sastremu se nepovedlo odcentrovat přes Muniaina, domácí ale i tak pokračují v tlaku.
78'
Situaci na polovině domácích vyřešil gólman Reina rázným odkopem, Mallorca jde do dalšího útoku.
76'
Vzápětí došlo ke střetu gólmana s Abdónem a domácí plejer byl za něj potrestán žlutou kartou.
76'
Šance domácích. V pokutovém území se k technické střele dostal Salva Sevilla, jenže trefil pouze tyč a od té se míč odrazil přesně do náruče gólmana Simóna.
75'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Abdón.
73'
Slušnou kličkovanou předvedl Kubo, ke zklamání publika se mu ale v pokutovém území nepovedlo odcentrovat.
72'
Za obranu Bilbaa se nenápadně dostal Budimir a špičkou kopačky se snažil umístit míč na branku, byl ovšem v ofsajdu, který sudím neunikl.
71'
Febas přihrával od brankové čáry do druhé vlny na Abdula Babu Rahmana, jeho dělovka po zemi ale byla zablokována.
70'
Sražený centr z pravé strany skončil u Reiny, ten ihned rozehrál na své spoluhráče.
69'
Už to vypadalo, že signál hostů po přímém kopu byl zcela nepovedený, když se najednou dostal k hlavičce Raúl García. Jenže ani tentokrát mu nebylo v koncovce přáno, jeho hlavička šla nad břevno Reinovy branky.
67'
Zase se nám začalo více bojovat o každý míč, výsledkem je tak úporný fotbal.
65'
Nene, ani po standardní situaci k ohrožení nedošlo, po chvilce se dokonce domácí Abdul Baba Rahman dopustil faulu na Muniaina a dostal za to žlutou kartu.
64'
Po centru z přímého kopu se k míči cpal v šestnáctce domácí Budimir, jeho pokus o zakončení byl však sražen na roh.
63'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Takefusa Kubo.
61'
Ve velké šanci byl i hostující Raúl García, který si naběhl na centr z pravé strany a u zadní tyče se snažil o zakončení. Reina jeho pohotový volej zvládl vyrazit a o zbytek se postaral Valjent.
60'
Za hosty neuspěl ani Muniain, uvnitř pokutového území byl zablokován a Reinu neohrozil.
59'
Vysoko nad domácí branku vystřelil čerstvý Beñat, Reina se již chystá k poklidné rozehrávce.
58'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Aritz Aduriz.
56'
Obrovská šance domácích na otevření skóre. Febas efektní patičkou vysunul Laga Juniora, jenže ten z luxusní pozice pálil nepochopitelně zcela mimo!
55'
Po delší době se hosté dostali na útočnou polovinu a výsledkem byla rána Capy ze střední vzdálenosti. Reina ji zvládl lapit.
55'
Už je po krátkém náporu domácích, byl ukončen nedovoleným zákrokem Budimira na Daniho Garcíu.
53'
Centr odhlavičkoval u první tyče Raúl García, přesto ještě nemají hosté klid, hraje se u pokutového území.
53'
Domácí Lago Junior sice po dlouhém sprintu neodcentroval, Mallorca ale bude pokračovat v akci rohovým kopem.
52'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Beñat.
50'
Simón po rozehrání vyrážel Raíllovu hlavičku, vzrušení však bylo zbytečné, neboť domácí hráč byl v ofsajdovém postavení.
50'
A další přímák pro Mallorku, tak je v úvodu druhé půle velmi aktivní, takže Simón a jeho obrana mají co dělat.
49'
Zleva to teď zkoušel Abdul Baba Rahman, přihrávka po zemi se ale zastavila o nohy hostujícího obránce.
47'
Přímý kop pro domácí tým, byla to sice docela dálka, přesto to Joan Sastre zkusil. Jeho rána šla vysoko nad Simónovu branku.
46'
Žlutou kartou byl hned na úvod druhé půle potrestán hostující Unai López.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který přinesl úporný boj na mokrém terénu. Šancí mnoho nebylo, prakticky pouze jedna na každé straně. Za hosty po rohu hlavičkoval Raúl García přesně do míst, kde byl gólman Reina, v závěru půle pak rozehrál přímý kop domácí Sevilla a svou ranou vyprášil Simónovy rukavice. Gólu se ale diváci nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Ani centr od rohového praporku nebyl zcela bez šancí, obrana Bilbaa ale nakonec vyřešila i tuto situaci.
45'
Přímý kop si na pravé straně vzal na starost Salva Sevilla, jeho prudký pokus Simón vyrazil na rohový kop.
43'
Teď se už pískalo a dokonce se udělovala žlutá karta. Za zákrok na Budimira si ji prohlédl Iñigo Martínez.
43'
Zleva se o průnik pokoušel domácí Budimir, po zákroku ramenem v podání Capy se ale ocitl na zemi. Dle sudího to bylo čisté, pokračovalo se ve hře bez přerušení.
42'
Ten obrana Bilbaa dokázala vyřešit a dostat míč daleko od gólmana Simóna.
41'
Za domácí se snažil Baba Rahman, sice se mu nepovedlo odcentrovat, ale vybojoval alespoň roh.
39'
Střela Raúla Garcíi z levé strany se vznesla vysoko nad břevnu a byl z toho tak pouze pozdrav divákům.
38'
Rychlý útok Bilbaa zakončoval po centru z pravé strany Raúl García, do střely mu však Idrissu Baba.
36'
Hostující Muniain dostal od soupeřů až příliš mnoho prostoru pro posun kupředu a kousek za vápnem vyslal technickou střelu. Vzdálenější tyč ovšem minul.
34'
Lago Junior se už probíjel za obranu Bilbaa, v plném běhu ovšem nedokázal zpracovat tak, aby se pak dostal i do zakončení.
33'
Je to teď hra plná nedovolených zákroků, zápas je tak hodně rozkouskovaný a bez tempa.
32'
Následný přímák byl uvnitř pokutového území odvrácen, střela Daniho Garcíi z dálky pak šla zcela mimo.
31'
Další ostrý faul, tentokrát ale ze strany Mallorky. Provinil se Salva Sevilla, faulován byl Raúl García. Přímý kop pro Bilbao.
30'
Žlutou kartu za faul na Iddrissu Babu ve středu hřiště dostal hostující Dani García.
28'
Nízký centr nevyšel hostům dle předpokladů, míč byl zablokován hned prvním hráčem Mallorky.
27'
Bilbao nyní předvádí nenápadnou kombinaci na útočné polovině a trpělivě čeká na okénka v obraně Mallorky.
25'
Nakonec z toho byly rohy dva a po druhém centru hlavičkoval Raúl García. Mířil však přesně do míst, kde stál gólman Reina.
24'
Takřka z půlky to zkusil hostující Yeray a jeho tečovaný vysoký oblouček skončil na horní síti. Takže je tu roh.
22'
Přitvrzuje se nám, teď to pocítil domácí Iddrisu Baba, který leží na trávníku po vzdušném souboji s Raúlem Garcíou a zatím se mu na nohy moc nechce.
21'
Mallorca už v protiakci a chytře si za obranu nabíhal Budimir. Jedinou kaňkou bylo, že byl v ofsajdovém postavení.
21'
Následný centr hledal Iñiga Martíneze uvnitř šestnáctky, po jeho pádu ale míč prolétl až do zámezí.
20'
Domácí Budimir trefil Yeraye rukou do obličeje, zákrok se obešel bez karty, pouze s rozehrávkou pro Bilbao.
18'
Unai López sice zastavil průnil Mallorky, akce ale záhy pokračovala a k centru se dostal Lago Junior. Jeho pas ale prolétl nad břevnem a skončil mimo hrací plochu.
16'
Trocha uklidnění, hostující Bilbao zahajuje své držení míče velkou malou domů na Simóna.
14'
O další vzruch se na pravém křídle postaral hstující Ander Capa se svým odvážným průnikem, před zakončením byl ale o míč obrán.
13'
Je to teď na těžkém terénu úporný boj o každý míč, diváci se ale rozhodně nenudí.
11'
Domácí začínají lehce přebírat iniciativu a o útok se snaží hlavně Lago Junior. Jeho kličky motají soupeřům hlavy.
10'
Protiakce Mallorky. Na levé straně se kličkou uvolnil Lago Junior, našel nabíhajícího Rodrígueze, ten ale zakončil vysoko nad!
9'
Zprava hledal Williams Raúla Garcíu, jenže centr mu na mokrém terénu nevyšel podle představ.
8'
Athletic Bilbao u míče, vhazuje z hloubi vlastní poloviny a chystá se na opravdu pozvolný útok.
7'
Sastre to zase zkoušel pravým křídlem, obrana Bilbaa ale pracuje opravdu poctivě.
6'
Centr v podání Abdula Baby Rahmana pouze prolétl před brankářem Simónem, nenašel se nikdo, kdo by na jeho bránu míč sklepl.
5'
V úvodu sledujeme celkem aktivní fotbal, oba celky se snaží o přechod do útoku, ve finální fázi je to však zatím hodně kostrbaté.
4'
Salva Sevilla nacentroval do pokutového území, kde však obrana Bilbaa skvěle zasáhla a dostala míč mimo šestnáctku.
3'
A neklapla ani akce domácího Laga Juniora. Ten byl zastaven faulem, Mallorca tak bude alespoň rozehrávat přímý kop.
2'
Bilbao se snažilo o postupný útok levou stranou, kombinace u postranní čáry ovšem nevyšla.
1'
Protiútok hostů zastavil faulem zezadu Dani Rodríguez a rozhodčí mu bez váhání udělil žlutou kartu!
1'
Domácí Sastre centroval z pravé strany a trefil protihráče. Reklamace hry rukou obránce neprošla, dopředu už jde Bilbao.
1'

RCD Mallorca: Reina – Sastre, Valjent, Raíllo, Baba Rahman – Rodríguez, Baba, Sevilla, Lago Junior – Febas – Budimir.
Náhradníci: Parera – Señé, Trajkovski, Campos, Alegría, Kubo, Abdón.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Unai López, Dani García – Muniain, Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Beñat, Núñez, Balenziaga, Aduriz, I. Gómez, Larrazabal.

Rozhodčí: Pablo González – Alfredo Rodríguez, Álvaro Carreño.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Iberostar Estadi začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pablo González, kterému budou na pomezí asistovat Alfredo Rodríguez a Álvaro Carreño.
Athletic Bilbao

Hostům se úvod ročníku vydařil o mnoho lépe, po třech odehraných kolech mají sedm bodů a patří jim druhé místo. Bilbao se minulé kolo představilo svým fanouškům a vyhrálo na Realem Sociedad 2:0. Oba góly padly v první půli, skóre otevřel v 11. minutě Williams a ve 28. minutě upravil na konečný výsledek Raúl García. Jak vidno, Bilbao se na začátku ročníku rozjeté, bude to chtít potvrdit i dnes a získat další cenné body.

Odehrané zápasy

Bilbao – Barcelona 1:0
Getafe – Bilbao 1:1
Bilbao – Real Sociedad 2:0
RCD Mallorca

Domácí tým bude chtít po reprezentační přestávce zapomenout na rozpačitý start do sezóny, když sice úvodní zápas vyhrál, ale poté přišly dvě porážky. Výsledkem je tak 14. místo a tři body. Před pauzou se klub představil ve Valencii, odkud odjel s nepořízenou po výsledku 2:0 pro domácí. O oba góly se z pokutových kopů postaral Dani Parejo.

Mallorca – Eibar 2:1
Mallorca – Real Sociedad 0:1
Valencia – Mallorca 2:0
Dobrý večer u španělské La Ligy. Společně se podíváme na utkání čtvrtého kola mezi týmy RCD Mallorca a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.