La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 1. února 2020   16:00

Real
56' Benzema (F. Mendy)
1:0
(0:0)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos (46. Vinícius Júnior) – Modrić, Isco (46. L. Vázquez) – Benzema.
Aréola – Marcelo, L. Vázquez, James Rodríguez, Vinícius Júnior, Militao, Jović.
Estrada – Barbero, Porras
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
77 223 diváků
Atlético
Oblak (C) – Vrsaljko, Savić, Felipe, Lodi – Á. Correa, Partey (74. Camello), M. Llorente, Saúl Ñíguez – Vitolo (71. Carrasco), Morata (50. Lemar).
Adán – Lemar, Hermoso, Moya, Šaponjić, Camello, Carrasco.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a příjemný zbytek soboty.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:11.
Real Madrid nakonec dnešní zápas zvládl, a to hlavně díky Karimu Benzemovi, který vstřelil vítěznou branku v 56. minutě. Bilý balet se celý zápas výborně bránil, což je asi hlavní důvod vítězství, protože Thibaut Courtois nebyl v celém utkání vystaven do žádné složitější situace. Real Madrid tak už má na druhou Barcelona šestibodový náskok, ale Katalánci ještě mají zápas k dobru. Naopak krize Atlética pokračuje, protože to už nedokázalo vyhrát tři duely v řadě.
90+3'
90+2'
Dlouhý hostující nákop končí až za brankovou čárou, belgický brankář tak ještě odkopává od své klece.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Na rozdíl Jan Oblak rozehrává co nejrychleji, ale postup jeho spoluhráčů je trochu zdržen autovým vhazováním.
89'
Thibaut Courtois vůbec nikam nespěchá s odkopem. Vzápětí posílá míč co nejdál od své klece, tedy až na druhou polovinu hrací plochy.
88'
Lucas Vázquez byl opět faulován, Atlético se tak docela zbytečně obírá o čas.
88'
Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).
86'
Casemiro byl při útočném snažení faulován, jeho spoluhráči tak na útočné polovině budou moci získat další cenné sekundy.
85'
Atlético už má jen pět minut na srovnání, samozřejmě potom bude následovat ještě nastavený čas, ale rozhodně by mělo skórovat co nejdříve.
84'
Žlutou kartu dostává Ferland Mendy (Real Madrid CF).
83'
Domácí bez problémů ubránili i soupeřící rohový kop, stále však nemohou dostat míč ze své poloviny.
82'
Atlético získává další roh, nebezpečný centr totiž Karima Benzema vyhlavičkoval za brankovou čáru.
81'
Hosté nyní marně hledají cestu na útočnou polovinu. Z následného protiútoku něco zkoušel vymyslet Vinícius Júnior, ale Jana Oblaka zaměstnal jen slabou střelou.
80'
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Atlético Madrid).
78'
Atlético už se pomalu nadechuje v závěrečnému náporu. U soupeřící klece se totiž nyní docela dlouho ohřála, ale k přesné střele to nakonec nevedlo.
77'
Hosté po delší době útočí, Yannick Carrasco zkoušel něco vymyslet na pravé straně. Proti přesile nakonec získal alespoň rohový kop.
76'
Karim Benzema zpracoval míč pro Luku Modriće, který to tak zkusil z hranice vápna, ale rána se mu úplně nepovedla, protože byla nepřesná.
75'
Lucas Vázquez byl faulován Renanem Lodi, takže domácí mohou získávat další sekundy. S rozehrávkou samozřejmě moc nespěchají.
74'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Sergio Camello.
73'
Real Madrid už pomalu začíná hrát na čas, přece jen konec zápasu už není zas tak daleko.
71'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Yannick Carrasco.
70'
Thomas Partey to zkusil z dobrých třiceti metrů, takže nebylo žádným překvapením, že míč se nakonec mezi tři tyče nevešel.
68'
Na centr od rohového praporku si vyskočil Raphaël Varane, ale ten míč poslal jen nad bránu. Jan Oblak tak odkopává od své klece.
67'
Vinícius Júnior svou chytrou patičkou donutili soupeře alespoň k nedovoleném zákroku, domácí tak budou moci opět útočit.
66'
Žlutou kartu dostává Felipe (Atlético Madrid).
65'
Sergio Ramos svým pasem našel jen Vitola, který okamžitě získal míč pro svůj celek. Atlético se tak uchyluje ke kombinaci na vlastní půlce.
64'
Vinícius Júnior zkusil zatočit míč ke vzdálenější tyči, ale Jan Oblak jeho záměr přečetl a v klidu zasáhl.
63'
Daniel Carvajal zkusil zakončit zpoza vápna, ale jeho střela neměla moc šancí na úspěch, protože se přes houf hráčů před brankou nedostala.
62'
Atlético sice aktivně napadá, ale k zisku míče to nevede. Místo toho Karima Benzema držel míč v šestnáctce, kde získal alespoň rohový kop.
61'
Bílý balet se nyní prezentuje další kombinační hrou. Snaží se tak najít ještě jednu přesnou trefu, aby si pojistil tři body.
60'
Domácí se nakonec při útočném snažení dopustili faulu, kterým si pomohl Daniel Carvajal. Následuje tak rozehrávka Jana Oblaka.
59'
Další přihrávka do pokutového území už nenašla toho správného adresáta, ale tlak Realu Madrid stále nekončí.
58'
Hosté se pokoušejí o co nejrychlejší vyrovnání, ale na útočné polovině se moc dlouho neohřáli.
56'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet se naprosto zaslouženě dostává do vedení! Ferland Mendy se dobře nabídl Viníciusu Júniorovi, který ho tak přihrávkou uvolnil. Následně poslal míč na hranici malého vápna, kde už byl připraven KARIM BENZEMA, který nedal Janu Oblakovi šanci k zákroku. Asistence: Ferland Mendy.
55'
Atlético se zkoušelo dostat do zakončení pomocí dlouhého nákopu, ale ten Marcos Llorente nemohl zachytit, takže domácí brankář bude odkopávat od své klece.
53'
Sergio Ramos našel ve vápnu Karima Benzemu, ale ten se neodvážil ke střele z otočky. Míč vrátil jen na hranici pokutového území, kde už byli připravení bránící hráči.
52'
Vinícius Júnior se dobře postavil před balón díky čemuž donutil soupeře k faulu. Bílý balet se tak pomalu může usazovat na útočné polovině.
51'
Atlético poprvé ve druhé půli ohrozí Thibauta Courtoise, ten ale nakonec zasahovat nemusel, protože z centru nevzešlo nic nebezpečného.
50'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Thomas Lemar.
Dnešní utkání sleduje 77 223 diváků.
47'
Druhou půli začínají aktivněji domácí, ti však z prvního útoku darovali soupeři jen autové vhazování.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Lucas Vázquez.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Vinícius Júnior.
46'
První poločas nám nabídl typickou podívanou, která se odehrává při zápasech Atlética. Hosté se totiž soustředí hlavně na defenzivu, kterou výborně zvládají, protože Real Madrid vystřelil na branku jen jednou. Atlético se tak snaží těžit z protiútoku, ale ani jeden zatím nedokázalo využít. Stále tak platí bezbrankový stav.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Atlético ještě spěchá dopředu po autovém vhazování, ale ihned vzápětí přichází o balón.
44'
Domácí ještě zkusili něco vymyslet pomocí centru, ale Karim Benzema na něj nedosáhl. Jan Oblak se tak po delší době zapojí do hry.
42'
Ángel Correa byl neskutečně blízko prvnímu gólu! V ofsajdu sice nakonec to nebyl, ale samostatný únik zakončil jen střelou těsně vedle levé tyčky!
41'
Real se bez problémů ubránil a ihned ještě spěchá dopředu přes pravou stranu. Ferland Mendy však nebyl první u nakopnutého míče.
40'
Atlético se díky soupeřícímu faulu také ještě podívá do útoku. Po přímém kopu rovnou získává aut.
38'
Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území ležet Karim Benzema, ale ani tentokrát to žádná penalta nebude.
37'
Bílý balet už začínají zpomalovat tempo hry. Míč sice drží na útočné polovině, ale do zakončení se moc nehrne.
36'
Ángel Correa si dává s rozehrávkou rohového kopu docela na čas, ale nakonec mu to vůbec nepomohl. Přihrávku totiž lapil Thibaut Courtois.
35'
Jeden z domácích hráčů si při souboji pomohl faulem. Thomas Partey tak rozehrával přímý kop, ze kterého přišel centr, který raději Toni Kroos uklidil na roh.
33'
Ferland Mendy se sám dostal až na hranice šestnáctky, odkud odcentroval. Dokázal najít Karima Benzemu, ale ten už svou následnou přihrávkou nikoho nenašel.
32'
Álvaro Morata nyní upadl v pokutovém území, ale faul to rozhodně nebyl, což ihned naznačuje i hlavní arbitr utkání.
31'
Álvaro Morata díky dobrému napadání donutil soupeře k faulu, z čehož může okamžitě na levé straně něco těžit Renan Lodi.
30'
V první půlhodině hry jsme neviděli žádnou vážnější šanci. Mírně aktivnějším celkem je Real, ale Atlético se zatím úplně bez problémů brání.
29'
Daniel Carvajal nejspíš bude v pořádku, každopádně odchází za postranní čáru, kde si chvíli odpočine.
27'
Daniel Carvajal si při napadání přivodil nějaké zranění. Zůstává ležet na trávníku a musí být kvůli němu přerušena hra.
26'
Casemiro docela zbytečně přihrál přímo na nohu protihráče, ale hosté se u míče moc dlouho neohřáli. Okamžitě spěchali do protiútoku, ale zastaveni byli už na půlící čáře.
25'
Domácí presují až v rohu poloviny Atlética, ale tam Federico Valverde pouze srazil míč za brankovou čáru, což znamená odkop pro Jana Oblaka.
24'
Hosté se díky dobré kombinaci dostali až na hranici malého vápna, ale odtud přišla jen nepřesná střela, což znamená odkop pro belgického gólmana.
23'
Real Madrid se pomalu usazoval na útočné polovině, ale Vitolo si nakonec vykoledoval faul, kterého se dopustil Ferland Mendy.
22'
Přihrávka Daniela Carvajala neprošla, ten tak poté raději fauloval, aby Atlético nemohlo spěchat do protiútoku.
20'
Ferland Mendy sám nastartoval rychlý útok po levé straně, ale proti přesile nedokázal míč udržet, takže ho zase mají hosté.
19'
Hosté ještě pokračují v útočném snažení, ale Thibaut Courtois stále nemusel zasahovat. Nakonec bude jen odkopávat od své klece.
18'
Atlético rozehrává svůj první roh, ale k ničemu nebezpečnému to nevedlo. Sergio Ramos vyhlavičkoval míč do bezpečí.
17'
Raphaël Varane hrál rukou, hosté tak chtěli rychle rozehrát, ale to jim hlavní sudí nedovolil. Přerušil hru a dal domácím čas na návrat.
16'
Toni Kroos to zkusil z hranice šestnáctky, ale rána nevypadalo podle jeho představ, protože skončila jen nad horní tyčkou.
15'
Máme za sebou prvních patnáct minut zápasu. Zatím sleduje vyrovnanou podívanou, ani jeden tým si ještě nevytvořil pořádnou příležitost.
14'
Luka Modrić se rozbíhal do dalšího úniku, ale vzdušný pas byl opět moc dlouhý, protože slovinský gólman byl u něho s přehledem první.
13'
Karim Benzema nedokázal rozehrát zrovna ideálně, což mohl potrestat Vitolo, ale ten nakonec nezakončil. Bránící hráč totiž uklidili míč do zámezí.
12'
Casemiro zaostával v souboji s protihráčem, kvůli čemuž se dopustil faulu, takže hosté budou rozehrávat z půlící čáry.
11'
Sergio Ramos dostal nečekaně hodně prostoru v soupeřící šestnáctce, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo, protože míč poslal jen vedle pravé tyče.
10'
Federico Valverde z hlavičkového souboje vytěžil alespoň autové vhazování, Real tak bude moci útočit.
9'
Atlético se dopředu opět zkusilo pomocí dlouhého nákopu, ale ten zase skončil jen u domácího brankáře, který v klidu rozehrává.
8'
Luka Modrić se zničehonic uvolnil na hranici malého vápna, ale volej mu moc nesedla, protože skončila jen nad horní tyčí, což znamená odkop pro Jana Oblaka.
7'
Toni Kroos rozehrál první rohový kop utkání, ale ve vápnu nenašel žádného spoluhráče. Domácí však stále drží míč na svých kopačkách.
6'
Vitolo nečekal přihrávku do běhu, takže dlouhý pas skončil jen v rukavicích Thibauta Courtoise, který rozehrává nakrátko.
5'
Renan Lodi si při souboji pomohl hraničním zákrokem, hlavní sudí však žádný faul neviděl, takže se pokračuje ve hře.
4'
Bílý balet chvíli kombinoval na útočné polovině, ale k ničemu to nevedlo. Soupeři daroval autové vhazování, který je tak po dlouhé době u míče.
3'
Nakonec se k něčemu snažil dostat Luka Modrić, ale protihráč k němu balón nepustil, raději ho zakopl do autu.
2'
Domácí se rychle dostali zpět k míči, ale dopředu stále moc nespěchají. Další dlouhou chvíli jen tak kombinují kolem půlící čáry.
1'
Úvodní výkop obstaral Real Madrid, který následně nikam nespěchal. Sergio Ramos však po chvíli úplně zbytečně přihrával jen za autovou čáru.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos – Modrić, Isco – Benzema.
Náhradníci: Aréola – Marcelo, L. Vázquez, James Rodríguez, Vinícius Júnior, Militao, Jović.

Atlético Madrid: Oblak (C) – Vrsaljko, Savić, Felipe, Lodi – Á. Correa, Partey, M. Llorente, Saúl Ñíguez – Vitolo, Morata.
Náhradníci: Adán – Lemar, Hermoso, Moya, Šaponjić, Camello, Carrasco.

Rozhodčí: Estrada – Barbero, Porras.
Atlético Madrid
Naopak Atléticu se v poslední době vůbec nedaří, protože nevyhrálo již čtyři utkání v řadě. Tuto šňůru odstartovala již zmiňovaná porážka ve finále Superpoháru právě s Real Madrid. Dnešní hosté totiž poté selhali na půdě Eibaru, vypadli i z Copa del Rey, kde senzačně prohráli s Leonesou. Atléticu se nepovedlo ani poslední ligové kolo, kdy sice dokázalo bodovat, ale s Leganésem jen remizovalo. Dnešní hosté tak kvůli tomu ztratili umístění mezi čtyřmi nejlepšími celky LaLigy, které postupují do Ligy mistrů. Atlético tak dnes zkusí vrátit Realu porážku ve finále Superpoháru, určitě nás tak čeká skvělá podívaná.

Poslední tři utkání
Atlético vs. Leganés – 0:0
Eibar vs. Atlético – 2:0
Atlético vs. Levante – 2:1
Real Madrid CF
Real Madrid zažívá skvělé období, protože poslední porážku zaznamenal 19. října. Od té doby hlavně vítězí, ale také zapsal pět remíz. Nyní navíc drží šňůru sedmi výher v řadě, díky čemuž se už konečně dostal na špičku tabulky LaLigy, na úřadujícího mistra z Barcelony má tříbodový náskok, protože Katalánci v posledním kole nestačili na Valencii. Bílý balet se také může pyšnit první získanou trofejí v roce 2020, ve finále španělského Superpoháru porazil právě Atlético, takže dnes bude chtít na tuto výhru navázat.

Valladolid vs. Real Madrid – 0:1
Real Madrid vs. Sevilla – 2:1
Getafe vs. Real Madrid – 0:3
Zdravím všechny fanoušky španělského fotbalu! Zlatá hřeb dnešního hracího dne LaLigy budeme moci sledovat již od 16:00, kdy se proti sobě postavení Real Madrid a Atlético Madrid. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.