La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Real Sociedad - 19. ledna 2020   14:00

Real Betis
27' Iglesias (Canales) • 44' Joaquín (Emerson) • 90+5' Canales (Guardado)
3:0
(2:0)
Real Betis
Robles – Mándí, Bartra, González – Emerson, Canales, Aleñá (68. G. Rodríguez), Guardado, Moreno – Joaquín (82. Tello), Iglesias (74. Loren).
D. Martín – Loren, Sidnei, D. Lainez, Tello, Barragán, G. Rodríguez.
Cordero – Escuela, Cerezo
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Real Sociedad
Remiro Gargallo – Zaldúa (80. Gorosabel), Le Normand, D. Llorente, Muñoz – Ödegaard, Guevara, Merino, Oyarzabal – Portugués (71. José), Isak (57. Barrenetxea).
Zubiaurre – José, Pardo, Sangalli, Barrenetxea, Sagnan, Gorosabel.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 8:10.
Fotbalisté Betisu vítězí nad Realem Sociedad 3:0! Domácím výborně vyšel první poločas, v němž byli lepším týmem a po gólech Borji Iglesiase a Joaquína vedli 2:0. Po změně stran hosté přidali, ale opravdu výrazně ohrozili domácí bránu jen jednou, když lob Merina od půlící čáry zastavilo až břevno. V samotném závěru naopak zpečetil výhru Betisu po brejku do otevřené obrany Sergio Canales.
90+6'
90+5'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí sehráli brejk do otevřené obrany soupeře a navyšují skóre na 3:0! Canales běžel s míčem dopředu po pravé straně a poté nahrál na střed Andrésovi Guardadovi. Ten si balón zasekl kolem dvou bránících hráčů a vrátil ho SERGIOVI CANALESOVI, který střelou do protipohybu brankáře zřejmě pečetí skóre utkání.
90+3'
Guido Rodríguez trefil ve velké šanci jen nohy hostujícího gólmana! Poté byl máván ofsajd, ale ten zřejmě nebyl. Rozhodčí by asi museli případný gól po konzultaci s VAR uznat.
90+2'
Domácí Emerson si chtěl vymodlit faul na svou osobu až příliš okatě. Za to dostal žlutou kartu.
90+1'
Nastavení bude poměrně dlouhé! Čtvrtý rozhodčí signalizoval pět minut!
90'
Začala poslední minuta řádné hrací doby. Brzy se dozvíme, kolik času rozhodčí nastaví.
88'
Domácí ušetřili další cenný čas na útočné polovině. Rozehrávali rohový kop, který však nebezpečí pro bránu soupeře nepřinesl.
86'
Domácí kráčí za třemi body. Nezdá se, že by hráči ze San Sebastianu ještě dokázali dvakrát skórovat.
84'
Andrés Guardado to zkusil zdálky, ale prostor mezi hostujícími tyčemi netrefil.
83'
Willian José dostal přihrávku do ofsajdové pozice. Rozehrávají domácí fotbalisté.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Cristian Tello.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Andoni Gorosabel.
80'
Sergio Canales kroutil míč na bránu přímo od rohového praporku! Brankář Álex Remiro měl co dělat, aby na brankové čáře zabránil gólu!
79'
Andrés Guardado se Sergiem Canalesem si několikrát dobře vyměnili míč a druhý jmenovaný zakončoval. Po sražené střele budou domácí zahrávat rohový kop.
78'
Hosté marně hledají cestičku, jak se dostat do šestnáctky soupeře. Betis brání dobře.
76'
Už jen čtvrthodina schází do konce řádné hrací doby. Betis stále drží dvougólový náskok.
74'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
72'
Hosté obehrávali pokutové území soupeře. Vše skončilo u Mikela Oyarzabala, kterému vypíchl míč Ajsa Mándí.
71'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Willian José.
71'
Další útočný pokus hostí skončil nepovedeným centrem. Míč se snesl až za bránu Betisu.
69'
Přízemní centr z pravé strany oslovil Cristiana Portuguése, který zakončoval nad břevno.
69'
Žlutou kartu dostává Alex Moreno (Real Betis).
68'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Guido Rodríguez.
68'
Neúnavný Joaquín rozjel protiútok domácího týmu. Balón dovezl před šestnáctku a posunul ho doleva na Alexe Morena. Ten odcentroval na zadní tyč, kde těsně před Iglesiasem zakročil za cenu rohového kopu obránce.
65'
Andrés Guardado byl přistižen v ofsajdu. Míč pro hosty.
64'
Tlak Realu Sociedad sílí. Hosté by rádi rychle vstřelili kontaktní gól.
62'
Robesovi opět pomohla obrana. Ta totiž zablokovala další nebezpečnou ránu, která by asi nadělala gólmanovi problémy.
61'
Mikel Merino vypustil zhruba z 20 metrů technickou střelu. Míč by mířil někam k levé tyči, pokud by netrefil do hrudi obránce.
61'
Za námi je hodina hry. Skóre se ve druhé půli zatím neměnilo, byť šance k tomu měly už oba celky.
59'
Střídající Ander Barrenetxea se snažil v pádu hlavou zakončovat na vzdálenější tyči. Pro míč si nakonec doskočil Robles.
58'
Centrem z levé strany se prezentoval Muñoz. Balón skončil v rukavicích Joela Roblese.
57'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Ander Barrenetxea.
56'
Zápas je nyní otevřený na obě strany. Hosté vzhledem ke stavu musejí útočit, hráči Betisu pak využívají okének v defenzivě soupeře.
54'
Domácí mohli zvýšit svůj náskok! Centr z pravé strany si před bránou našel Borja Iglesias, který si zády k bráně zpracoval míč na prsa a posunul ho doleva na Alexe Morena. Ten však zblízka neprostřelil Álexe Remira, který balón vykopl zpět do hry!
51'
Domácí hráč zahrál roh jen do rukavic brankáře Álexe Remira. Následně se pokusil Mikel Merino přelobovat vyběhnutého Roblese pokusem od půlící čáry. To se mu i povedlo, ale míč se od země odrazil do břevna domácí svatyně!
50'
Domácí ale vyrazili do rychlého kontru. Míč putoval doleva na Joaquína, který vypálil vedle vzdálenější tyče brány soupeře. Byla tam ale teč a tak bude Betis zahrávat roh.
50'
Zdá se, že ve druhém poločase už bude hrát Betis trochu zataženěji a přenechá Realu Sociedad více iniciativy.
48'
Portugués vysouval Oyarzabala, jemuž ale znemožnil zakončení skluzující obránce Betisu.
46'
O přestávce nedošlo k žádnému střídání. U hostů by přitom nějaké změna nepřekvapila.
46'
Fotbalisté Betisu byli v prvním poločase lepším týmem a tak jdou do kabin s vedením 2:0. Územní převahu domácích poprvé vyjádřil ve 27. minutě Borja Iglesias, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. Krátce před pauzou pak přidal druhý gól veterán Joaquín. Hosté mohli vzápětí snížit, ovšem zásah Portuguése nemohl být započítán kvůli ofsajdu.
45+2'
45+2'
Hostující fotbalista v ofsajdu byl gól tedy neplatí!
45+1'
Cristian Portugués dostal přihrávku za domácí obranu a obstřelil vybíhajícího Roblese. Podle všeho se jednalo o ofsajd, ale hlavní rozhodčí si ještě nechá vše prověřit přes systém VAR!
44'
Domácí navyšují své vedení těsně před koncem prvního poločasu! Na pravé straně pokutového území se dostal k míči Emerson. Ten ho poslal do prostoru penaltového puntíku, kam si naběhl osmatřicetiletý JOAQUÍN, který přízemní střelou k levé tyči nedal Remirovi šanci zakročit – 2:0.
44'
Teď už ne, celek ze Sevilly bude vhazovat.
43'
Hosté z rohového kopu šanci nevytěžili, ale u míče zůstávají.
42'
Joseba Zaldúa vyjel dopředu na pravé straně a vybojoval pro hosty rohový kop.
41'
Hosté jsou směrem dopředu zatím bezradní. Kombinovali na půlce a Llorente pak poslal míč až na vlastního gólmana.
39'
S blížícím se koncem první půle se hra uklidnila. Nyní se hraje především na polovině hřiště.
37'
Na přihrávku Canalese si naběhl host z Barcelony Carles Aleñá. Mladý záložník se snažil dávat míč před bránu, ale ten skončil po zásahu obránce za brankovou čarou. Rozhodčí nařizují odkop od brány, byť Aleñá naznačuje, že by to měl být roh.
36'
Domácí důrazně napadali rozehrávku soupeře. Canales to nakonec přehnal, podle sudího totiž fauloval Mikela Merina.
35'
Bartra teď zapojil do rozehrávky i brankáře Joela Roblese.
35'
Opět drží míč fotbalisté Betisu, kteří zatím mohou být spokojeni s tím, co dnes předvádějí.
33'
Marc Bartra teď pokazil rozehrávku. Míč odehrál do autu a hosté vhazují.
31'
Zelenobílí jsou zatím nadále při chuti. Opět drží míč a snaží se přiblížit k bráně soupeře.
29'
Hráči Betisu tedy svou převahu dokázali korunovat vedoucím zásahem. Teď jsou na řadě hosté ze San Sebastianu, kteří do utkání nastoupili v roli tabulkově lépe postaveného celku.
27'
Domácí se prosazují z následného rohového kopu! Centr Canalese se snesl na hlavu BORJI IGLESIASE, jehož zakončení sice brankář Álex Remiro přizvedl do břevna, ovšem od něj se balón odrazil za brankovou čáru.
26'
První šance Betisu! Emerson posunul míč do ulice na Sergia Canalese, který postupoval z pravé strany na hostující bránu. Trefil však jen nohy vybíhajícího brankáře Álexe Remira!
25'
Další akce domácích začíná od jejich stoperské trojice.
24'
Stále čekáme na nějakou gólovou příležitost. Větší útočnou aktivitu nadále prokazují fotbalisté Betisu.
23'
Domácí Andrés Guardado dostal žlutou kartu za ostrý zákrok ve středu hřiště.
22'
Aleñá roztáhl hru na pravou stranu, odkud posílal míč na vzdálenější tyč Emerson. Tam ale byli jen obránci Realu Sociedad.
19'
Betis má mírnou územní převahu. Hosté brání a chtějí vyrážet do brejků.
16'
Akci domácích zastavil za cenu faulu Diego Llorente. Hostující stoper za něj obdržel žlutou kartu.
14'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, který skončil jen zablokovanou střelou Sergia Canalese. Celé akci ale předcházela hezká kombinace hráčů Betisu.
13'
Edgar González zastavil útok hostí faulem. Standardní situace pro baskický tým.
10'
Domácím byl tentokrát odmáván ofsajd.
9'
Veterán Joaquín vyvinul na levém křídle velmi slušnou rychlost. Přes bránící hráče si navedl míč na pravačku a litovat může jen ne úplně povedeného zakončení, které proskákalo poměrně daleko vedle vzdálenější tyče hostující brány. Betis začíná tlačit.
7'
Dobré přenesení hry na pravou stranu šestnáctky, kde byl Sergio Canales. Tomu ale střela z obtížné pozice nesedla a obránci Realu Sociedad balón odkopávají.
6'
Standardní situaci zahrával Joaquín. Centr zkušeného fotbalisty hostující obrana odvrátila.
4'
Totéž teď praktikují i hosté. Brankář Robles nasadil ve vlastní šestnáctce úspěšnou kličku napadajícímu Mikelovi Oyarzabalovi.
2'
Domácí se snaží od začátku vysoko napadat. Hráči Realu Sociedad naopak chtěli rozehrávat postupným útokem, nakonec ale mohou být rádi, že míč neztratili a budou alespoň vhazovat.
1'

Real Betis: Robles – Mándí, Bartra, González – Emerson, Canales, Aleñá, Guardado, Moreno – Joaquín, Iglesias.
Náhradníci: D. Martín – Loren, Sidnei, D. Lainez, Tello, Barragán, G. Rodríguez.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Zaldúa, Le Normand, D. Llorente, Muñoz – Ödegaard, Guevara, Merino, Oyarzabal – Portugués, Isak.
Náhradníci: Zubiaurre – José, Pardo, Sangalli, Barrenetxea, Sagnan, Gorosabel.

Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo.
Real Betis (13. místo, 6 – 6 – 7, skóre 26:32, 24 bodů)
Betis disponuje rozhodně zajímavým kádrem a určitě nehraje špatný fotbal. Výsledky týmu ale zůstávají za očekáváním. Když celek ze Sevilly na přelomu listopadu zvítězil třikrát v řadě, zdálo se, že se konečně rozjíždí do očekávaných otáček. Z dalších tří ligových duelů však Andalusané vytěžili jen dva body za remízy. Tu uhráli i naposledy na půdě Alavésu. Pocit z vítězství fotbalisté Betisu zakusili alespoň před týdnem, kdy v pohárovém utkání triumfovali 3:0 na půdě Clubu Portugalete.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Espanyol – Betis 2:2
Antoniano – Betis 0:4 (Copa del Rey)
Betis – Atlético 1:2
Alavés – Betis 1:1
Club Portugalete – Betis 0:3 (Copa del Rey)
Real Sociedad (6. místo, 9 – 4 – 6, skóre 33:25, 31 bodů)
Celek ze San Sebastianu se může v případě vítězství přitáhnout na rozdíl jediného bodu ke čtvrté Seville. Baskové naposledy podlehli na domácím trávníku 1:2 Villarrealu, ale z předchozích čtyř ligových duelů si připsali dvě výhry a dvě remízy. Před týdnem si navíc zlepšili náladu v poháru, na hřišti čtvrťoligové Ceuty totiž zvítězili 4:0 po bezgólovém prvním poločase.

Posledních 5 zápasů Realu Sociedad:
Real Sociedad – Barcelona 2:2
Becerril – Real Sociedad 0:8 (Copa del Rey)
Osasuna – Real Sociedad 3:4
Real Sociedad – Villarreal 1:2
Ceuta – Real Sociedad 0:4 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V neděli odpoledne se odehraje utkání 20. kola španělské La Ligy mezi třináctým Betisem a šestým Realem Sociedad. Tabulkový rozdíl mezi soupeři nemusí nic znamenat, aktuální forma obou týmů je totiž dosti podobná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.