La Liga -  ONLINE PŘENOS -  Real : Eibar - 14. června 2020   19:30

Real
4' Kroos (Benzema) • 30' Ramos (E. Hazard) • 37' Marcelo
3:1
(3:0)
Eibar
60' Bigas  (De Blasis)
Real
Courtois – Carvajal (46. F. Mendy), Varane, Ramos (C) (61. Militao), Marcelo – Modrić (84. Valverde), Casemiro, Kroos – Rodrygo (61. Bale), Benzema, E. Hazard (61. Vinícius Júnior).
Altube, Aréola – F. Mendy, James Rodríguez, Bale, Valverde, Militao, Asensio, B. Díaz, Vinícius Júnior, Isco, Hernandez.
Cuadra – Sobrino, López
Alfredo di Stéfano Stadium (Madrid)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla (84. Burgos), Rafa (58. Bigas) – Cristóforo, S. Álvarez – Orellana (58. P. León), Expósito, De Blasis (78. Inuj) – Kike García (58. Enrich).

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.
Dnešní výhrou se Real vrátil na dvoubodové manko za Barcelonou, v příštím zápase ve čtvrtek přivítá Valencii.

Eibar po třetí prohře v řadě zůstává šestnáctý, na pásmo sestupu disponuje náskokem dvou bodů a ve středu přivítá Athletic Bilbao.
Hráčem zápasu je vyhlášen Toni Kroos, zcela zaslouženě. Německý středopolař vstřelil důležitou první branku zápasu a ve středu hřiště byl pro hru Realu nesmírně platný.
V historicky prvním zápase La Ligy na madridském stadiónu Alfreda di Stefana Real Madrid poráží Eibar 3:1 díky třem brankám v prvním poločase, které postupně vstřelil Toni Kroos, Sergio Ramos a Marcelo, hosté po změně stran zkorigovali stav díky teči Pedra Bigase.
90+5'
90+4'
Pedro Leon se ještě neúspěšně pokusil o jednu individuální akci po pravém křídle, pod nohy mu včas skočil Thibault Courtois.
90+3'
Sebastian Cristóforo za svůj zákrok vidí žlutuou kartu.
90+2'
Toni Kroos byl faulován Cristóforem ve středu hřiště, rozhodčí Cuadra pak ještě sledoval, zda-li bude mít smysl poskytnout Realu výhodu, nakonec odpískal nedovolený zákrok.
90+1'
Rozhodčí Cuadra oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Pedro Leon lobovanou přihrávkou našel v pokutovém území Cristofora, tomu se v těžké pozici nepovedlo vystřelit. Hosté se pak dožadovali odpískání penalty za údajnou ruku Varana, ten však zahrál míč břichem.
89'
Cristóforo neuspěl v souboji s Casemirem, míč se navíc odrazil do zámezí od hostujícího fotbalisty a vhazuje Marcelo.
87'
Baleův přetažený centr si Júnior Vinícius nedokázal zpracovat, míč mu odskočil za postranní čáru.
87'
Další nedovolený zákrok Casemira, který je stále jediným hráčem na trávníku se žlutou kartou na kontě.
86'
Vinícius dostal od Benzemy přihrávku do volného prostoru, ovšem výborně si proti brazilskému útočníkovi vedl hostující stoper Burgos a dokázal Viníciuse čistě zastavit.
85'
Do centru Pedra Leona stačil vložit nohu Júnior Vinícius, hosté vhazují.
84'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Anaitz Arbilla, přichází Esteban Burgos.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.
83'
Centr Takešiho Inuje doletěl k brankáři Courtoisovi.
81'
Žlutou kartou je napomenut hostující trenér José Mendilibar za přehnané reakce směrem k rozhodčím.
80'
Nedovolený zákrok je odpískán Júnioru Viníciusovi.
78'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pablo De Blasis, přichází Takaši Inuj.
78'
Fotbalisté už jsou rozestaveni zpět na hrací ploše a ve hře se může pokračovat.
76'
Také ve druhém poločase fotbalisté dostávají přestávku k občerstvení.
76'
Po autovém vhazování Eibaru končí útočná snaha hostů faulem na Viníciuse.
75'
Correův centr trefil jen Marcela, hosté se ale stále snaží být nebezpeční.
73'
Casemiro se žlutou kartou na kontě podrazil Cristófora a může být velmi rád, že rozhodčí Cuadra nevytáhl kartu ze své kapsy znovu.
72'
Hosté se dostali pod drobný tlak presinkem soupeře, brankář Dimitrović pak odkopem odevzdal míč fotbalistům v bílém.
70'
Přízemní centr Pedra Leona se nebezpečně prokutálel předbrankovým prostorem, Sergi Enrich na míč nedosáhl.
69'
Pedro Leon se dostal do nebezpečné pozice v pokutovém území Realu, pálil ale přímo do Courtoise. Rána to byla sice jedovatá, ovšem nepříliš dobře umístěná.
67'
Brazilský střelec třetí branky Realu už je zpět na hrací ploše, rozcvičovat se ale začal Javi Hernandez.
66'
Marcelo už je na nohou a odchází do zámezí po svých, měl by být schopen v zápase pokračovat.
65'
Eden Hazard si v hledišti leduje kotník, Sergio Ramos stehenní sval, na trávníku pak zůstává sedět v bolestivé pozici Marcelo. To nejsou úplně příznivé zprávy pro Zinedina Zidana.
65'
Pedro Leon se neúspěšně snažil najít střeleckou pozici v pokutovém území, hosté by jistě rádi zápas ještě více zdramatizovali.
63'
Real kombinuje na útočné polovině a snaží se dobývat defenzivu Eibaru.
61'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Gareth Bale.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Éder Militao.
60'
Eibar právě vstřelil branku!
Hosté korigují stav neuvěřitelně šťastným způsobem! Rodrygo po rohu zahrál míč směrem na vlastní branku, po teči Pabla De Blasise míč tečoval také záda PEDRA BIGASE, od nějž se balón odrazil mezí nohy Courtoise, jenž si míč srazil do sítě!
58'
Sergi Enrich mohl snížit svým prvním dotykem s míčem, když po rohu hlavičkoval do břevna!
58'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Pedro León.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Sergi Enrich.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Rafa, přichází Pedro Bigas.
57'
Thibault Courtois musel vytáhnout první špičkový zákrok! Eduardo Exposito zakončil svoji individuální akcí parádní střelou mířící do šibenice, Courtois ale míč vyrazil konečky prstů na roh!
56'
Hostům se povedlo ve středu hřiště vybojovat míč, Kike García pak byl podražen Casemirem.
54'
Eden Hazard se na levém křídle pokusil kličkami umotat hlavu Paulu Oliveirovi, tomu se ale následný centr povedlo nasměrovat k brankáři Dimitrovićovi.
53'
Correa se pokusil zakombinovat s Orellanou, ten byl ale pokryt domácími fotbalisty.
52'
Po rohu ještě domácí zůstali usazeni v pokutovém území Eibaru, Rodrygův centr ale Sergio Remos v záklonu hlavičkoval jen velmi nepřesně, navíc je máván ofsajd.
51'
Hazardův centr hosté s vypětím všech sil odvrátili na rohový kop, z něj se Rela neprosadil.
49'
Real Madrid kombinuje s míčem na útočné polovině a snaží se dostat před branku soupeře.
47'
Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).

Casemiro byl velmi pozdě v souboji s Fabianem Orellanou, kterého nedovoleně atakoval zezadu.
47'
Eibar po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Daniel Carvajal, přichází Ferland Mendy.
46'
Real Madrid do druhého poločasu chystá jedno střídání, Ferland Mendy nahradí Daniela Carvajala.
Real Madrid po prvním poločase jasně vede nad Eibarem 3:0, když o branky se postupně prosadili Toni Kroos, Sergio Ramos a Marcelo, přičemž Sergio Ramos a Marcelo se coby obránci dokázali prosadit z otevřené hry.

Eibar byl dlouho střelecky aktivnější, zatím ale nedokázal nijak pořádně ohrozit Thibaulta Courtoise, na druhé straně Real z pěti střel vyprodukoval tři branky a dvě další velké šance.
45+2'
45+2'
V samém závěru se do Marcelova centru pohotovým halfvolejem opřel Rodrygo, brankář Dimitrović ale byl u své levé tyče včas a dokázal míč vyrazit!
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Cuadra přidává dvě nastavené.
45'
Rohovým kopem disponoval také Real, Kroosův centr se ale neujal.
44'
Z rohu se hosté nedokázali nijak prosadit.
43'
Correův pas do pokutového území srazil Marcelo na rohový kop, první pro Eibar.
42'
Correovi už se sice povedlo odcentrovat, domácí defenziva ale nepustila soupeře k balónu.
41'
Fabian Orellana si na levém křídle netroufl na centr, přihrál zpět dozadu a hosté musí hrát od středové čáry.
40'
Centr Rafy Soarese doletěl jen k brankáři Courtoisovi.
39'
Rodrygovi se nepovedlo zpracovat Kroosovu přihrávku, Eibar už se přesunul na útočnou polovinu.
37'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Třetí střela Realu Madrid sice už v brance neskončila, když Hazard po Benzemově přihrávce z úhlu neprostřelil Dimitroviće, Sergio Álvarez pak ale nedůsledně odehrál míč jen k MARCELOVI, jenž prudkou ránou levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
36'
Correův centr odrazil do zámezí Casemiro, hosté budou vhazovat poblíž útočného rohového praporku.
34'
Střelecké pokusy na kontě Eibaru přibývají, Exposito ale z dálky zakončoval přímo do středu branky, Thibault Courtois si připsal snadný zákrok.
33'
Pauza trvala více než dvě a půl minuty, ve hře už se bude moci pokračovat hostujícím výkopem ze středového kruhu.
31'
Po půlhodině hry je hráčům poskytnuta přestávka k občerstvení.
30'
Je to neuvěřitelné, ale také druhá střela domácích končí v síti! Sergio Ramos rozjel útočnou akci přechodem středu hřiště, Karim Benzema pak přesně přihrál Edenu Hazardovi, přičemž hostům vůbec nevyšla ofsajdová past, Hazard zůstal zcela osamocen před Dimitrovićem a ještě naservíroval míč SERGIU RAMOSOVI před prázdnou branku!
30'
na střelecké pokusy je to 1:3, ta gólová střela Kroose je zatím jedinou z dílny Realu.
29'
Correův centr se odrazil k Orellanovi, ten ale trefil jen Rafaela Varana.
27'
Karim Benzema si zpracoval dlouhé přenesení na pravé křídlo, pak ale nedokázal obelstít bránícího Rafu.
26'
Kroos rozehrál po zemi na Marcela, jehož centr bezpečně stáhl ze vzduchu hostující brankář.
25'
Domácí vybojovali první rohový kop zápasu a mohou se nastěhovat před Marka Dimitroviće.
24'
Rodrygo si obhodil Rafaela Soarese, tomu je pískán nedovolený zákrok za stažení mladého fotbalisty Realu.
23'
Podobně jako v ostatních duelech 28. kola, tak i v Madridu nerozehrané fotbalisty trápí během prvního poločasu po dlouhé pauze řada nepřesností.
21'
Pablo De Blassis se pokusil vysunout do pokutového území Exposita, ten byl ale důsledně pokryt Casemirem.
19'
Po Expositově faulu na Luku Modriće už domácí rychle navázali hru volným kopem.
18'
Eibar se čím dál častěji snaží tlačit na polovinu Realu, Orellanova přihrávka je sražena do zámezí.
17'
Luka Modrić se pokusil posunout míč do běhu Hazardovi, výrazně blíže ale měl k míči brankář Marko Dimitrović.
15'
Pablo De Blassis z pravého křídla dokázal propasírovat svoji přihrávku před branku, Kikemu García pak měl míč na dlouhou nohu a zakončoval výrazně mimo domácí branku. Hosté se marně dožadovali rohového kopu za údajnou teč.
14'
Právě Orellana pak rozehrál standardní situaci, oblouček do pokutového území mu ale nevyšel.
13'
Orellana převzal přihrávku od Exposita, Kroos mu pak přišlápl kotník a píská se proti Realu. Kroos by se nemohl divit, pokud by viděl žlutou kartu, zatím se ale pokračuje bez karet.
12'
Pohlednou kombinační souhru hostů na pravé straně hřiště zakončoval střeleckým pokusem Cristóforo, mířil ale přímo do připraveného brankáře Courtoise.
10'
Hosté nadále hru kouskují fauly, tentokrát Sergio Álvarez atakoval Luku Modriće nad rámec pravidel, všechny fauly se ale udály v blízkosti středové čáry.
9'
Dalšího faulu se hosté dopustili na Edena Hazarda.
8'
Hosté se provinili nedovoleným zákrokem ve středu hřiště, fotbalisté v bílém rychle rozehráli volný kop.
6'
Kike García při průniku do pokutového území spadl k zemi po souboji s Casemirem, rozhodčí Cuandra nechal svoji píšťalku v klidu a bude se kopat od branky Los Blancos.
5'
Rozhodčí Cuandra ještě diskutoval situaci s kolegy u videa, protože postavení Benzemy při přihrávce na něj bylo velmi těsné, nakonec ale bylo vše v pořádku a branka je tak regulérní.
4'
Karim Benzema z levého křídla sice mezi třemi protihráči nepronikl do pokutového území, míč se ale šťastně odrazil k TONIMU KROOSOVI, jenž se z hranice pokutového území trefil parádní ranou pod břevno!
3'
Zatím se hraje výhradně ve středu hřiště, Real rozvážně rozjíždí útočnou akci od obranného kvarteta.
1'
Ve vzájemných duelech Realu Madrid s Eibarem nehrozí barevný konflikt, Real hraje samozřejmě v bílých dresech, hosté rovněž oblékli svoji obvyklou sadu, tedy červeno-modrou.
1'
Úvodního výkopu se ujal Karim Benzema a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku stadiónu Alfreda di Stefana, před utkáním ještě uctí památku zesnulých při koronavirové pandemii.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: Altube, Aréola – F. Mendy, James Rodríguez, Bale, Valverde, Militao, Asensio, B. Díaz, Vinícius Júnior, Isco.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla, Rafa – Cristóforo, S. Álvarez – Orellana, Expósito, De Blasis – Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Quique, Burgos, Tejero, Inuj, Bigas, Cubero, Papakouli Diop, Charles, Enrich, Cote, P. León.

Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků. Kvůli rekonstrukci slavného stadiónu Santiago Bernabeu se duel uskuteční na cizím stadionu, a sice na Alfredo di Stéfano Stadium v Madridu, jenž je tréninkovým centrem.
Vzájemná utkání

Oba týmy se v probíhající sezóně už utkaly. Na začátku listopadu se hrál duel v Eibaru a dominoval Real Madrid, který zvítězil přesvědčivě 4:0. Dnes na tuto výhru budou chtít domácí navázat, hosté naopak chtějí oplácet. Favorit zápasu je jasný, uvidíme, zda tuto roli Real naplní nebo zda hosté svého soka překvapí a uhrají nějaké body.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru mají úplně opačné problémy. Zatímco Real Madrid bojuje o titul, Eibar pak musí příslušnost v LaLize ještě bodově potvrdit, jinak by hosty mohl čekat sešup o patro níže, čili do druhé španělské ligy. Hráči Eibaru jsou v tabulce na šestnáctém místě se ziskem sedmadvaceti bodů a jsou tak jen dva bodíky od osmnácté pozice, která už znamená sestup z nejvyšší španělské ligy. Což rozhodně není mnoho a ještě se tak mohou o existenci v LaLize strachovat. Mají na to ještě jedenáct kol včetně toho dnešního.
Real Madrid CF

Fotbalisté hvězdného Realu Madrid jsou v tabulce LaLigy na druhém místě v těsném závěsu za největším rivalem, a sice Barcelonou s šestapadesáti body. Nad konkurentem v boji o ligový titul mají ztrátu dvou bodů. Po pandemii koronaviru se tak boje ve Španělsku vrací zase zpátky a týmy se už těší na návrat k fotbalu. Madridští fotbalisté naposledy sehráli ostrý zápas 8. března, na který by ale raději zapomněli. S dvanáctým Betisem totiž na jeho půdě padli 1:2 a ztratili tak tři body. Kdyby zápas zvládli, španělské lize by tak nyní vévodili oni. O to více dnes prahnou po třech bodech a pokusí se naplnit roli favorita nad Eibarem, jenž tak naopak bude chtít silný celek o nějaký ten bod obrat.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu osmadvacáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Real Madrid CF a SD Eibar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.