La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Valencia - 18. června 2020   22:00

Real
61' Benzema (E. Hazard) • 74' Asensio (F. Mendy) • 86' Benzema (Asensio)
3:0
(0:0)
Real
Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde (74. Asensio) – Modrić, Benzema, E. Hazard (82. Vinícius Júnior).
Sánchez – Cabaňero, Gallego
Alfredo di Stéfano Stadium, Madrid
Valencia
Cillessen – Wass, Guillamón, Mangala, Gayá – Torres (59. Guedes), Parejo (C) (69. Coquelin), Kondogbia, Soler (69. Čeryšev) – Rodrigo (77. Lee Kang-in), Gómez (59. Gameiro).

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 14:2. Střely mimo: 2:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:11.
Real Madrid znovu stáhl svoji ztrátu na Barcelonu na rozdíl dvou bodů, přičemž oba španělské suverény teď čeká těžký zápas na hřištích soupeřů, Barcelona se představí už zítra v Seville, Real Madrid pak v neděli v San Sebastianu.

Valencia zůstává osmá a vysněná Liga mistrů se ji začíná vzdalovat, situaci si bude moci trochu vylepšit v neděli, kdy přivítá třináctou Osasunu Pamplona.
Fotbalisté Realu Madrid vítězí nad Valencií 3:0, když v prvním poločase svoji převahu sice ještě zužitkovat nedokázali, po změně stran už ale na trávníku zcela dominovali a také stříleli branky.

Tu první po souhře s Edenem Hazardem vstřelil Karim Benzema, pak se po několika sekundách pobytu na hřišti prosadil Marco Asensio, hrající první zápas po těžkém zranění z loňského července a tu nejlepší parádu si Karim Benzema nechal na závěr zápasu, kdy skvělým kouskem zvýšil na konečných 3:0.
90+4'
90+4'
Valencia hraje s míčem na útočné polovině, oslabení hosté už ale zřejmě nebudou mít dostatek fyzických ani psychických sil, aby ještě ohrozili Courtoise.
90+2'
Ještě jednu branku mohl přidat Toni Kroos, Němcova hlavička ale zamířila těsně vedle hostující branky.
90+1'
José Sánchez oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Hosté v závěru zápasu ještě přichází o vyloučeného Lee Kang-ina. Korejský útočník okopával nohy Sergia Ramose jako záhony na zahrádce a rozhodčí Sánchez jej okamžitě posílá do šaten.
88'
Domácí už mají zase míč pod kontrolou a přihrávají si ve středu hřiště.
86'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hotová paráda KARIMA BENZEMY!

Celé akci předcházel fantastický obranný zákrok Casemira před vlastním pokutovým územím, kdy čistě vypíchl míč Guédesovi a Real rozjel bleskový protiútok, v jehož závěru Asensio nasměroval těžkou přihrávku Benzemovi, ten si ale šikovně obhodil bránícího protihráče a skvělý volej nechytatelně nasměroval do sítě!
85'
Kroosova rána mířila pod břevno, ovšem chyběla ji potřebná razance a Cillessen ji tak vytáhl nad branku.
84'
Hugo Guillamón zahrál rukou v blízkosti vlastního pokutového území, dostává žlutou kartu a následovat bude velmi nebezpečná standardní situace ve prospěch Realu.
84'
Další útočná snaha domácích končí těsným ofsajdem Karima Benzemy.
82'
Také Vinícius mohl skórovat hned po příchodu na trávník, když z úhlu běžel vstříc brankáři Cillessenovi, Vinícius ale volil přihrávku na Asensia, kterou ale dokázal vystihnout José Gayá.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior.
81'
Fotbalisté Realu teď hrají bago se soupeřem, hosté se marně snaží dostat k míči.
79'
Druhý rohový kop Valencie při neúčasti Pareja zahrával Lee Kang-in, s Korejcovým centrem si domácí defenziva poradila.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Lee Kang-in.
77'
Po přestávce na občerstvení se ve hře může pokračovat rozehrávkou hostů ze středového kruhu.
74'
Úžasný příběh! MARCO ASENSIO nastoupil poprvé v této sezóně, když celou dosud promarodil po těžkém zranění z loňského léta a prosadil se snad po dvaceti sekundách pobytu na trávníku!

Ferland Mendy individuálně obešel Daniela Wasse a Asensio jeho pas uklidil do branky pohotovým volejem!
74'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Marco Asensio.
73'
Los Blancos už se zase usadili na útočné polovině, Carvajalův centr Guillamón odkopl do zámezí.
71'
Po čase zase zaútočila Valencie, Coquelin po průniku středem hřiště přihrál doprava Wassovi, tomu ale nevyšel centr do pokutového území. Míč mířil do míst, kam si nenabíhal nikdo v modrém.
70'
Mendymu se sice povedlo odcentrovat přes Daniela Wasse, míč ale schoval do svých rukavic nizozemský brankář Valencie.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Denis Čeryšev.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Francis Coquelin.
67'
Benzema se šikovnou průnikovou přihrávkou pokusil vysunout do pokutového území Hazarda, blíže k míči ale měl Jasper Cillessen.
66'
Po Kroosově rohu se Sergio Ramos srazil s Eliaquimem Mangalou a znovu byl otřesen, domácí kapitán to v posledních minutách pořádně schytává.
65'
Eden Hazard připravil palebnou pozici pro Luku Modriće, jeho prudkou ránu z nějakých pětadvaceti metrů Cillessen vyráží na roh.
64'
Karim Benzema kličkoval na hranici pokutového území, pak se mu povedlo posunout míč Hazardovi, ten ve velké šanci přestřeluje branku!
63'
Neúspěšná kombinace hostů na pravém křídle, odkopu od branky se ujme Thibault Courtois.
61'
Až desátá střela domácích na branku končí v síti! Eden Hazard si vyměnil míč s Lukou Modrićem, pak v pádu jej posunul ke KARIMU BENZEMOVI, jenž tváří v tvář proti Cillessenovi už nedal nizozemskému brankáři nejmenší šanci!
59'
Sergio Ramos odnesl nějakým šrámem souboj s Rodrigem, domácí kapitán musí být ošetřen.
59'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Gonçalo Guedes.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Kévin Gameiro.
58'
Devátou střelu domácích přímo na branku zaznamenal Fede Valverde, jeho pokusu nechyběla razance, mířila ale do středu branky.
58'
Carvajalův centr přeletěl Edena Hazarda, to úplně není typ fotbalisty na sbírání vzdušných centrů.
57'
Defenzivní blok Valencie je čím dál pasivnější, Real se ale v zahuštěném prostoru nemůže dostat do zakončení.
55'
Benzemovu přihrávku na rozběhnutého Mendyho velmi dobře přečetl Daniel Wass, dánský fotbalista pak vybojoval nedovolený zákrok krajního obránce Realu.
54'
Na soupeřovu polovinu se na chvíli podívala i Valencia, Gayův centr ale stáhl ze vzduchu Courtois a hosté se rychle vrací do defenzivní formace.
53'
Hosté si mohou oddychnout po nedovoleném zákroku Sergia Ramose na Guillamóna, fotbalisté v bílém ale zrychlují obrátky svého výkonu po přestávce.
52'
Real se nadechuje k náporu, neujala se ale přihrávka Hazarda před branku zprava, ani Mendyho centr zleva.
51'
Karim Benzema z levého křídla pronikl do pokutového území, pak ale svoji střelu neprocedil přes bránící hosty.
50'
Ferrán Torres tvrdě narazil na rameno Sergia Ramose a těžce se zvedal na nohy, mladý křídelník španělské jednadvacítky bude v pořádku.
48'
Po Carvajalově nadraženém centru se Benzema neprotlačil do zakončení přes Eliaquima Mangalu.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté se pomalu vrací na trávník, druhý poločas bude brzy zahájen.
První pětačtyřicetiminutovka nabídla velmi atraktivní podívanou, během nichž domácí vystřelili osmkrát na branku, Cillessena zatím ale nepřekonali. Na opačné straně Rodrigo trefil tyč, pak už hostující útočník dokázal skórovat, branka ale byla odvolána kvůli ofsajdu útočného parťáka Maxiho Gómeze.
45+5'
45+5'
Ferrán Torres si u postranní čáry nedokázal zpracovat těžkou přihrávku Pareja.
45+4'
Nepřesný centr Kroose doskákal do zámezí, Jasper Cillessen se ujme odkopu od branky.
45+3'
Po dalším rohu zakončoval z osmnácti metrů Eden Hazard, při jeho přízemní ráně si Jasper Cillessen připisuje už osmý úspěšný zákrok během prvního poločasu.
45+2'
Toni Kroos ránou ze střední vzdálenosti trefil jen záda Josého Gayi, následovat bude rohový kop.
45+1'
Valencia mohla využít otevřené obrany Realu, Rodrigo přenesl hru k volnému Torresovi, ten si míč zpracoval, pak ale neprostřelil bránící zadáky domácích.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Sánchez přidává pět nastavených.
45'
Přetažený centr Kroose doplachtil ke Casemirovi, jeho hlavičku doprostřed branky pokryl Jasper Cillessen.
45'
Carvajalův centr mladý Guillamón uklidil na rohový kop.
45'
Začíná poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu, dá se ale čekat velmi macaté nastavení.
44'
Geoffrey Kondogbia vypálil pořádný projektil ze snad pětatřiceti metrů a Courtois vyráží jeho ránu k rohovému praporku!
43'
Nepříliš častý obrázek hry, kdy si hosté pozvolna přihrávají, ovšem z útočné poloviny se zatáhli až k brankáři Cillessenovi.
41'
Po souhře s Carvajalem Casemiro namířil svůj centr do náruče Jaspera Cillessena.
40'
Po rychlejším přechodu hostů přes střed hřiště Daniel Wass centroval jen do rukavic Thibaulta Courtoise.
39'
Karim Benzema se v pokutovém území pokusil vylepšit pozici Edenu Hazardovi, ten se ale k zakončení nedostal.
37'
Eden Hazard se neprobil do pokutového území Valencie, před ním neudržel stabilitu a o míč přišel.
36'
Po téměř tříminutové přestávce se ve hře může pokračovat.
33'
Po Casemirově nedovoleném zákroku rozhodčí Sánchez poskytuje hráčům možnost občerstvení.
32'
Carvajalův nebezpečný centr mířil na Benzemu, před ním ale stačil zasáhnout Daniel Wass.
32'
Real je natlačen u pokutového území Netopýrů, do dalšího zakončení se domácím zatím nedaří dostat.
31'
Fede Valverde nepropasíroval svoji přihrávku na Modriće, do dráhy míče vstoupil Mangala.
29'
Dani Carvajal se nadechl k parádnímu sólu, kdy si nejdříve narazil míč o bránícího Solera, pak se v pokutovém území vyhnul Kondogbiovi, z ostrého úhlu ale nevyzrál na Jaspera Cillessena!
28'
Dani Parejo hledal prostor, kam si naskakoval Eliaquim Mangala, k němu ale míč nedoletěl.
27'
Útočná snaha hostů bude pokračovat rohovým kopem, vůbec prvním v dosavadním průběhu zápasu.
25'
Valverde na pravém křídle zakombinoval s Hazardem, jeho centr proletěl až za brankou Valencie.
25'
Po čtyřminutové prodlevě se ve hře může pokračovat.
24'
José Gayá za protesty inkasuje žlutou kartu.
24'
Branka Valencie je nakonec odvolána kvůli Gómezově ofsajdu!
22'
Řeší se ještě postavení Gómeze v momentě Solerovy přihrávky, dokonce i rozhodčí Sánchez Martínez se přišel podívat k monitoru.
21'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia se ujímá vedení! Gayův prudký centr se sice neujal, odraženého míče se zmocnil Carlos Soler, jehož střílenou přihrávku Maxi Gómez prodloužil k RODRIGOVI, jenž zblízka překonal Courtoise!
20'
Hazard málem vystihl nepříliš ideální Solerovu zpětnou přihrávku, od Belgičana se ale míč odrazil jen do zámezí.
18'
Wassův vysoký centr se stal pochoutkou pro Thibaulta Courtoise.
17'
Eden Hazard si před pokutovým územím navedl míč na ránu pravačkou, tu pak ale nasměroval přímo do středu branky. Cillessen si připsal pátý úspěšný zákrok, dnes by za jistých okolností mohl i útočit na rekordy.
15'
Modrićovi nevyšel centr, chorvatský středopolař jej nasměroval mimo dosah svých spoluhráčů a míč doskákal za brankovou čáru.
14'
Do vedení mohla jít také Valencie! Rodrigo dostal přihrávku do volného prostoru a mířil rovnou ke Courtoisovi, přízemní ránou pak trefil vzdálenější tyč domácí branky!
13'
Cillessen tentokrát musel zasahovat proti dalekonosné ráně Toniho Kroose, jednalo se už o čtvrtou střelu Realu Madrid na branku. Připomínám, že v minulém zápase proti Eibaru měl Real šest střel celkem za celý zápas.
12'
První tutovka Realu! Karim Benzema posunul míč do běhu Edenu Hazardovi, jenž se ocitl zcela osamocen před Cillessenem, nizozemský brankář ale vytáhl skvělý zákrok a Hazardovu střelu vyrazil!
11'
Brankář Courtois teď musel vyběhnout daleko ze své branky, aby doběhl k míči u postranní čáry dříve než Rodrigo, to se belgickému brankáři Realu Madrid povedlo a odkopl balón do zámezí.
11'
Karim Benzema na levém křídle připravil střeleckou příležitost pro Toniho Kroose, jeho rána mířila přímo do rukavic brankáře Cillessena.
10'
Carvajalův centr postrádal přesnost, míč snadno stáhl ze vzduchu brankář Cillessen.
9'
Luka Modrić nepřešel přes dvacetiletého stopera Valencia Huga Guillamóna, pro mladého odchovance Valencie se jedná o velkou výzvu dnes.
8'
Modrićův nákop do pokutového území byl příliš vysoký pro Karima Benzemu, rozehrávky se ujme brankář Cillessen.
7'
Parejův centr Courtois vyrazil jen ke Carlosi Solerovi, tomu nevyšlo střelecké zakončení ze střední vzdálenosti.
6'
Po hostujícím přechodu na útočnou polovinu byl faulován Ferrán Torres, po Casemirově zákroku bude následovat první standardní situace pro Valencii.
6'
Při Carvajalově centru byl Karim Benzema zdvojen a k míči se neprotlačil.
4'
Casemirova štiplavá střela zamířila k Jasperu Cillessenovi, ten míč s jistotou pokryl.
3'
Federicu Valverdemu je pískán nedovolený zákrok, míče se zmocní Valencia.
3'
Benzemova přihrávka zleva do pokutového území je sražena do zámezí, Ferland Mendy už vhodil míč do hry.
2'
Real se po zisku míče přesunul na polovinu Valencie, kde si domácí pozvolna přihrávají.
1'
Utkání se hraje za ideálních fotbalových podmínek, na kraji Madridu je aktuálně 23 °C.
1'
Úvodního výkopu se ujali ve světle modrých dresech hrající hosté, Real Madrid oblékl tradiční bílou barvu.
1'
Na stadiónu Alfreda di Stefana se vše připravuje k zahajovacímu výkopu souboje Realu Madrid s Valencií.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde – Modrić, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: Altube, Aréola – Bale, Asensio, B. Díaz, Hernandez, Vinícius Júnior, Marcelo, Militao, James Rodríguez, Rodrygo.

Valencia CF: Cillessen – Wass, Guillamón, Mangala, Gayá – Torres, Parejo (C), Kondogbia, Soler – Rodrigo, Gómez.
Náhradníci: Doménech – Coquelin, J. Costa, T. Correia, Diakhaby, Florenzi, Gameiro, Guedes, Sobrino, Lee Kang-in, Čeryšev, M. Vallejo.

Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Gallego.
Valencia CF

Valencia loni na poslední chvíli přeskočila na čtvrtém místě tabulky Getafe, čímž si zajistila účast v Lize mistrů, kde dokráčela do osmifinále.

Letos má k postupu mezi evropskou elitu zatím daleko, ovšem ztráta šesti bodů na Atlético Madrid by ještě nemusela být nehratelná. Ta ztráta může být větší o jeden bod, pokud San Sebastian vyhraje dnes večer v baskickém derby na trávníku Alavésu.

Po koronavirové přestávce zatím Valencia odehrála jeden zápas a městské derby s Levante nabídlo mimořádně strhující koncovku, když po bezbrankovém průběhu a vyloučení hostujícího Rogera Martího Valencia využila přesilovku díky Rodrigově trefě v 89. minutě, v osmé minutě nastavení ale menší z valencijských klubů dokázal vyrovnat díky penaltové trefě Melera.
Real Madrid CF

Real Madrid v prvním utkání po koronavirové přestávce přesvědčivě porazil Eibar 3:1, byť ke třem brankám mu stačilo všehovšudy šest střeleckých pokusů. Lídr španělské ligy Barcelona má po restartu ve dvou kolech stoprocentní bilanci a Real na ni ztrácí pět bodů, má ale k dobru dnešní zápas.

V domácím prostředí Real Madrid zůstává ve španělské nejvyšší soutěži neporažen, když ve čtrnácti zápasech ztratil body jen čtyřikrát za remízu. Nutno ale dodat, že výhodu domácího prostředího dnes až tolik mít nebude, nejen kvůli chybějícím divákům, ale také kvůli stadiónu, na němž odehrál nedělní zápas poprvé v historii La Ligy.

Největším problémem Realu z utkání proti Eibaru jsou zranění, trenér Zidane v zápase přišel o Carvajala, Hazarda a Sergia Ramose, jejichž start je velmi nejistý.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného zápasu 29. kola španělské Primera Division, v souboji dvou účastníků jarní fáze Ligy mistrů Real Madrid přivítá Valencii.

Utkání se odehraje na stadiónu Alfreda di Stefana v tréninkovém centru Realu Madrid, neboť legendární stadión Santiago Bernabeu prochází rekonstrukcí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.