La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Valladolid - 24. srpna 2019   19:00

Real
82' Benzema (Varane)
1:1
(0:0)
Valladolid
88' Guardiola  (Plano)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Isco (68. Jović), Casemiro, Kroos, Bale – Benzema (90. L. Vázquez), James Rodríguez (57. Vinícius Júnior).
Navas – Nacho Fernández, Jović, Militao, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Valverde.
González – Rodríguez, Carreňo
Santiago Bernabeu, Madrid
Valladolid
Masip – Moyano (C) (59. Rubio), Olivas, Karim, Nacho Martínez – Porro (80. Antoñito), Fede (84. Tuhami), Míchel, Plano – Ünal, Guardiola.
Lunin – De la Fuente, Fernández, Tuhami, Antoñito, Rubio, T. Villa.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 18:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:11.
Fotbalisté Realu Madrid i přes trvalou převahu nedokázali porazit Valladolid.

Dlouhé trápení domácích ve finální fázi prolomil až v 82. minutě Karim Benzema, přesto madridský gigant nedovedl zápas do vítězného konce, neboť v 88. minutě po výborné akci Plana vyrovnal Sergi Guardiola a Valladolid si odveze šťastný, ale velmi tvrdě vybojovaný bod.
90+5'
90+5'
Po Kroosově centru Jović v těžké pozici mezi několika soupeři hlavičkoval vysoko nad branku.
90+5'
Žlutou kartu dostává Waldo Rubio (Real Valladolid).
90+4'
Lucas Vázquez byl faulován u postranní čáry, je tu poslední standardní situace pro Real Madrid.
90+4'
Na Míchelův roh si naskakoval Enes Ünal, v záklonu ale míč jen prodloužil za pokutové území.
90+3'
Nebezpečně vyhlížející centr Míchela domácí odvrátili jen na rohový kop, Valladolid zůstane nastěhován u branky Realu Madrid.
90+2'
Casemiro za faul na Guardiolu vidí žlutou kartu a Valladolid dostane možnost standardní situace v hloubi útočné poloviny.
90+2'
Na dlouhý nákop do pokutového území si ke vzdálenější tyči naběhl Carvajal, pravý bek už ale nedokázal zkrotit míč ve hřišti.
90+1'
Rozhodčí González oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Lucas Vázquez.
88'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! SERGI GUARDIOLA napravil svůj střelecký neúspěch z předchozí obrovské příležitosti a po přistrčení Óscara Plana prostřelil Thibaulta Courtoise!

Plano pronikl po útočné polovině a pak Guardiolovi naservíroval skutečně skvělou přihrávku mezi domácími zadáky.
86'
Rohový kop pro Valladolid, s centrem zleva si Thibault Courtois poradil a pevně stáhl míč ze vzduchu.
85'
Vinícius Júnior potáhl míč po útočné polovině, na hranici pokutového území padl k zemi kolem bránícího Karima, rozhodčí González mu ale tento pád nezbaštil.
84'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Anuar Tuhami.
82'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Real Madrid přežil kritickou chvíli a následně udeřil! Varaneho přihrávku si na hranici pokutového území zády k brance zpracoval KARIM BENZEMA a perfektní střelou z otočky kolem čerstvého Antoňita pokořil Masipa přesnou ránou k tyči!
80'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Antoñito.
79'
První obrovská šance Valladolidu! Nacho Martínez perfektně přihrával z levého křídla a Sergi Guardiola v pádu nedokázal nasměrovat míč na domácí branku! To byla ohromná příležitost na senzaci!
78'
Benzema už vstal na nohy a zdá se, že by přeci jen mohl být schopen zápas dohrát.
78'
Karim Benzema je nadále v péči lékařů a jeho pokračování v zápase je ohroženo.
76'
Zdravotní potíže trápí Karima Benzemu, ten si vyzul kopačku a bolestivě se drží za prsty na levé noze.
75'
Poprvé musel Courtois výrazněji do akce! Projektilu Rubia zpoza pokutového území sice nechyběla razance, mířil ale přímo doprostřed branky a Courtois jej tak vyrazil mimo dosah hostujících hráčů číhajících po dorážce.
75'
Porrův centr snadno stáhl Thibault Courtois, belgický brankář už rozehrává na své spoluhráče.
74'
Dalšího faulu domácích se dopustil Casemiro v souboji s Guardiolou, Valladolid se posouvá na polovinu domácích.
73'
Žlutou kartu dostává Toni Kroos (Real Madrid CF).

Kroos je potrestán za faul u postranní čáry.
71'
Do statistik dnešního zápasu se zapíše také střelecký pokus Toniho Kroose, dále už se na něj ale vzpomínat nebude, jelikož německý středopolař zakončoval velmi nepřesně.
69'
Trápení "bílého baletu" mohl protrhnout Luka Jović, srbský útočník po několika sekundách pobytu na trávníku ale hlavičkou orazítkoval břevno hostující branky!
68'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Luka Jović.
67'
Další neúspěšná akce domácích, madridský Real se nadále trápí ve finální fázi svých akcí.
65'
Na Casemirův centr si zaběhl Carvajal, od tyče ale nepřesně přihrával zpět "do ohně". Další snaha Realu je pak ukončena útočným faulem Karima Benzemy.
63'
Kroos se pokusil přetaženým centrem vyzvat ke střele z voleje Isca, ten ale branku netrefil a navíc je Casemirovi pískán nedovolený prohřešek.
62'
Vinícius Júnior se neúspěšně pokusil proniknout zleva do pokutového území, rozhodčí González ale viděl Planův faul a je tu standardní situace pro madridský velkoklub v podobě "zkráceného rohu".
61'
Utkání už se posunulo do závěrečné půlhodiny a Real Madrid stále není schopen vstřelit branku kompaktně bránícímu Valladolidu.
60'
Nepříliš kvalitní centr Viníciuse Kiko Olivas jen bezhlavě odkopl k postranní čáře, po odrazu míče do zámezí ale vhazovat budou moci hosté.
59'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Waldo Rubio.
59'
Do hry už se pomalu chystá Waldo Rubio, měl by nahradit právě Javiho Moyana.
58'
Zdravotní potíže trápí Javiho Moyana, hostující kapitán musí být ošetřen.
58'
Gareth Bale po čase zase trefil branku, přízemní ránu zpoza pokutového území ale nasměroval přímo k brankáři Matipovi.
57'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Vinícius Júnior.
56'
Hostujícímu rohu se Real Madrid bezpečně ubránil.
55'
Enes Ünal potáhl míč po útočné polovině, pak v souboji s Carvajalem vybojoval první rohový kop Valladolidu v dnešním zápase.
54'
Kroosův pas na pravé křídlo byl příliš dlouhý pro Garetha Balea.
53'
Na Marcelův povedený centr si naskočil Gareth Bale, také jeho další hlavička ale těsně míjí branku Valladolidu!
52'
James Rodríguez vnikl do pokutového území prostřednictvím narážečky s Iscem, pak si ale netroufl na střelu z úhlu a následně nepřesně centroval.
51'
Iscův prudký centr našel v pokutovém území Benzemu, ten ale nebyl v ideální pozici k zakončení a zády k brance prodloužil míč nad břevno.
49'
Marcelo se pokusil mezi dvěma protihráči proniknout do pokutového území, po drobném kontaktu s Javim Moyanem se skácel k zemi, hvizd rozhodčího Gonzáleze ale nevybojoval.
48'
Utkání na stadiónu Santiaga Bernabea sleduje 63 037 diváků.
47'
Hosté zaútočili ve větším počtu hráčů, Guardiola ale svůj průnik po pravé straně zakončil nepřesnou střelou od rohu pokutového území.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, intenzivně se ale rozcvičuje Vinícius Júnior.
46'
Fotbalisté Realu Madrid měli proti Valladolidu v prvním poločase trvalou převahu, tu ale zatím nedokázali využít a tak především díky často nepřesné koncovce domácích zůstává skóre bezbrankové.
45+1'
45+1'
Rozhodčí González k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Po šťastném odrazu se míče v pokutovém území domácích ujal Sergi Guardiola, tomu ale nevyšel první dotyk s míčem a balón už pak nedostihl na hrací ploše.
44'
Ve střelecké statistice už Real odskočil na 14:2, skóre ale zůstává bezbrankové.
43'
Čtvrtý roh domácí rozehráli po zemi, Marcelo pak nabil na střelu Carvajalovi, tomu ale rána z dálky vůbec nevyšla a mířila daleko vedle branky.
41'
Po třetím rohu Realu se do vzduchu vyšrouboval Casemiro, branku ale vysoko přestřelil.
40'
Nápor Realu pokračuje, Carvajal tentokrát přihrával před branku po zemi, Bale se pokusil zakončovat v pádu, míč ale v krkolomné pozici jen posunul k Masipovi.
39'
Po Cavajalové centru hlavičkoval Gareth Bale, Jordi Masip byl u své brankové čáry na zemi včas a míč lapil.
38'
A znovu bylo rušno před hostující brankou! Karim Benzema se uvolnil na levé straně pokutového území, Masip jeho přízemní ránu vyráží.
36'
Míchel zaváhal při rozehrávce v hloubi vlastní poloviny, míč vypíchl Marcelo a domácí akci zakončil velmi nebezpečnou střelou zpoza pokutového území James Rodríguez, Kolumbijec byl ale znovu nepřesný.
34'
Po souhře s Marcelem Kroos načechral míč na hlavu Jamese Rodrígueze, ten byl v pokutovém území zcela osamocen, branku ale asi o půl metru míjí!
33'
Fede byl pozdě v souboji s Iscem, soupeři došlápl na nohu a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto utkání.
32'
Carvajal centrem zprava sice našel v pokutovém území Isca, ten ale v těžké pozici nedokázal nasměrovat míč na branku.
31'
Drobné prodlevy při krátkém ošetření Ünala fotbalisté obou týmů využili k hromadnému občerstvení.
30'
Óscar Plano potáhl míč po útočné polovině, pak přihrával do těsného ofsajdu Enesu Ünalovi, rozhodčí ale před signalizováním ofsajdu nechali akci dohrát, Ünala do zakončení nepustil důsledně bránící Sergio Ramos.
29'
Na trávníku tentokrát leží otřesený Casemiro, brazilský záložník Realu Madrid se těžce zvedá na nohy, bude ale v pořádku.
28'
Carvajal podrazil Enese Ünala, míče se mohou zmocnit hosté.
27'
Také Rodríguezově ráně z volného kopu ale chyběla přesnost a proletěla nad břevnem.
27'
Nacho Martínez fauloval Casemira nedaleko vlastního pokutového území, následovat bude nebezpečná standardní situace ve prospěch Realu Madrid.
26'
Na střely domácí vedou už 7:2, na bránu je to ale zatím jen 1:0.
26'
Bale potáhl míč po útočné polovině a u rohu pokutového území se nadechl ke střele kolem Nacha Martíneze, pálil ale velmi nepřesně.
24'
Gareth Bale posadil svůj centr na hlavu Karima Benzemy, ten v záklonu hlavičkuje mimo hostující branku.
22'
Óscar Plano si na útočné polovině našel prostor k zakončení, svoji střelu zpoza pokutového území ale nasměroval zhruba dva metry nad břevno.
21'
Óscar Plano ve středu hřiště trefil rukou v osobním souboji do tváře Sergia Ramose, píská se proti hostům.
20'
Rohový kop pro Real, domácí jej rozehráli po zemi a kombinační souhru zakončil nepřesnou střelou James Rodríguez.
18'
Jednoduchá akce Valladolidu, po Masipově dlouhém výkopu Enes Ünal vyhrál hlavičkový souboj a posunul míč ke Guardiolovi, ten ale od roku pokutového území zakončoval jen do bránícího Cavajala.
17'
Gareth Bale se uvolnil na pravém křídle, pak ale svým centrem nenašel žádného spoluhráče. O poznání nadějněji vypadal centr Marcela zleva, Benzema se ale do zakončení neprotlačil.
16'
Valladolid se po zisku míče ve středu hřiště pokusil přenést hru na polovinu Realu, tam ale vydržel jen několik sekund.
14'
Nadále se hraje na jednu branku, Casemiro připravil palebnou pozici pro Marcela, brazilská souhra ale končí jen dalekonosným pokusem nad břevno.
13'
Po souhře Carvajala s Jamesem Rodríguezem míč doputoval v pokutovém území k osamocenému Baleovi, jenž do míče trkl špičkou kopačky a nasměroval jej těsně vedle vzdálenější tyče.
11'
Carvajal si na pravém křídle šikovně zasekl míč kolem Nacha Martíneze, jemný centr domácího beka pak ale doplachtil k Jordimu Masipovi.
9'
Carvajalův centr srazil Óscar Plano, míč však nasměroval jen zpět na kopačky domácích fotbalistů.
8'
Znovu v akci aktivní Gareth Bale, Velšan ale svým centrem zprava překopl všechny hráče v pokutovém území.
7'
Iscův přetažený centr našel volného Garetha Balea, ten ale z voleje jen sklepl míč k brankáři Masipovi.
6'
Real Madrid už je zase usazen na útočné polovině a dobývá soupeřovo pokutové území.
5'
Neúspěšná kombinace Marcela s Iscem na levém křídle, rozehrávat bude moci hostující brankář Masip.
3'
Gareth Bale se prohnal podél pravé postranní čáry, pak svým centrem našel jen bránícího Salisa.
1'
Rozehráno! Real Madrid hraje v tradičních bílých dresech, hosté oblékli tmavé.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Isco, Casemiro, Kroos, Bale – Benzema, James Rodríguez.
Náhradníci: Navas – Nacho Fernández, Jović, Militao, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Valverde.

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Nacho Martínez – Porro, Fede, Míchel, Plano – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: Lunin – De la Fuente, Fernández, Tuhami, Antoñito, Rubio, T. Villa.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Carreňo.
Oba celky v úvodním kole španělské nejvyšší soutěže zvítězili, a tak se nacházejí na předních příčkách tabulky. Jako první se zaměříme na Real, jenž si vyšlápl na Celtu Vigo, kterou porazil na její půdě 3:1. Ovšem střetnutí nedohrál pro červenou kartu Chorvat Luka Modrič, jenž bílému baletu bude chybět i tentokrát. Domácí celek nemůže počítat ani se službami Marca Asensia a Edena Hazarda. Navíc otazníky visí i nad dalšími třemi hráči.

Také Valladolid si v úvodním kole počínal vítězně, jelikož zvítězil poměrem 2:1 na půdě Betisu. Hostujícímu mužstvu tak patří zatím čtvrtá pozice, kterou by klub jistě bral i na konci sezóny. Real ovšem čeká další těžká zkouška, jelikož Madrid je jedním z aspirantů na titul.
Vítám všechny fanoušky španělského fotbalu u druhého kola LaLigy, v níž se proti sobě postaví Real Madrid CF a Real Valladolid. Roli favorita pak bude plnit domácí celek, který ale trápí rozsáhlá marodka zejména v záložní řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.