La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : CA Osasuna - 1. března 2020   12:00

Sevilla
13' Nasjrí (Ó. Torres) • 45+1' Ocampos (Ó. Torres) • 90+3' Nasjrí (Koundé)
3:2
(2:0)
CA Osasuna
64' Aridane  (R. Torres) • 74' R. Torres
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Sergi Gómez, Escudero – F. Vázquez (75. L. de Jong), Fernando (32. Gudelj), Ó. Torres – Rony Lopes (66. Suso), Nasjrí, Ocampos.
Díaz – Banega, L. de Jong, Diego Carlos, Suso, Gudelj, Reguilón.
Carlos Del Cerro Grande – Ignacio Iglesias Villanueva, Miguel Martínez Munuera
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia, D. García, Aridane, Estupiñán – Oier (C) – Arnáiz (56. R. Martínez), R. Torres (90. U. García), Brašanac, Latorre (79. R. García) – Gallego.
R. Martínez – I. Pérez, Mérida, U. García, R. García, Cardona, Barja.

Rozhodčí Carlos Del Cerro Grande dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil dramatické utkání, ve kterém Sevilla dokázala zvítězit nad Osasunou 3:2. Domácí celek vedl v poločase 2:0 a vypadalo to, že zápas dohraje v naprostém klidu, protože v 54. minutě byl vyloučen gólman Herrera a Osasuna hrála jen v 10 hráčích. Nicméně hosté se nevzdali a během chvilky dokázali vyrovnat na 2:2, nejprve skóroval v 64. minutě hlavou Aridane a o 10 minut později proměnil R. Torres pokutový kop. Do konečného hvizdu už moc času nezbývalo a zdálo se, že zápas skončí remízou 2:2, ale Sevilla z posledních sil dokázala v nastaveném čase vstřelit gól, který vsítil Nasjrí a svoji druhou trefou v zápase zařídil domácím tříbodový zisk.
90+8'
90+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Do vápna přilétl nadýchaný centr, který Koundé hlavou sklepl před bránu, kde se k míči dostal JÚSUF NASJRÍ a se štěstím ho dostal za gólmanova záda. Sevilla tak v samotném závěru zápasu jde znovu do vedení.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o dlouhých 8 minut.
90'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Unai García.
89'
Střídající R. García odcentroval míč na přední tyč, kde hlavičkoval Brašanac, ale jeho pokus byl nepřesný, takže Bunú zasahovat nemusel.
89'
Osassuna bude zahrávat svůj druhý rohový kop v zápase.
85'
Do konce zápasu už moc času nezbývá. Sevilla sice kontroluje balon a pohybuje se s ním na soupeřově polovině, ale cestička k brance je dost trnitá.
85'
Brašanac byl dalším, kdo obdržel žlutou kartu.
84'
Torres teď za hru vysokou nohou obdržel žlutou kartu a v dalším ligovém zápase bude chybět.
83'
Kolmici do vápna dostal L. de Jong, ale dotlačit míč před branku se mu nepodařilo, protože gólman Martínez přihrávku v pohodě zastavil.
82'
Takový průběh druhého poločasu si Sevilla určitě nepředstavovala. Hosté hrají od 54. minuty pouze v 10 hráčích a podařilo se jim v rozmezí 10 minut vyrovnat na 2:2.
79'
K centrovanému míči se dostal Gudelj, ale jeho pokus hlavou mířil mimo tři tyče.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Antonio Latorre, přichází Rubén García.
78'
Sevilla bude zahrávat další rohový kop, tentokrát to vypadá na klasický centr do vápna.
77'
Sevilla rozehrála šestý rohový kop nakrátko a s míčem se dál pohybuje na útočné polovině.
76'
Gallego fauloval svého protihráče a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Luuk de Jong.
74'
Osasuna právě vstřelila branku!
Míč na penaltový puntík si položil ROBERTO TORRES a tvrdou ránou bezpečně pokutový kop proměnil.
73'
Tak sudí rozhodl, že se opravdu jednalo o hru rukou ve vápně a nařizuje pokutový kop.
69'
Escudero zahrál ve vápně rukou a VAR celou situaci zkoumá.
67'
Brašanac se ocitl v šanci, ale vyrovnat na 2:2 nedokázal, protože jeho rána byla nepřesná.
66'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Suso.
66'
Nasjrí se zapomněl v ofsajdu a útočná akce domácích byla přerušena.
64'
Standardní situaci si vzal na starost Roberto Torres, který odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde F. Vázquez nedokázal uhlídat svého protihráče a hlavičkující ARIDANE snížil na 2:1.
63'
Koundé fauloval svého protihráče a hostům nabídl výhodu volného přímého kopu.
62'
Sevilla zahrávala rohový kop a Nasjrí se prodral do zakončení, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel, takže se v 62. minutě stav skóre nemění.
61'
Latorre ze své levačky vyslal střelu na bránu, ale tento pokus mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Bunú.
58'
Exekutorem volného přímého kopu byl Rony Lopes, který chytře odstřelil zeď, ale Martínez byl připraven a tvrdou střelu lapil do náruče.
56'
Osasuna musí střídat: hrací plochu opouští ofenzivní hráč Arnáiz a do brány jde Martínez.
54'
Rozhodčí posoudil, že Herrera opravdu zahrál rukou mimo pokutové území a gólmanovi udělil červenou kartu.
52'
Herrera musel vystartovat z brány a musel zasahovat mimo šestnáctku. Rozhodčí mu odpískal ruku a celou situaci zkoumá VAR.
50'
Arnáiz dostal přihrávku a poté pálil asi z 18 metrů, ale jeho pokus byl nepřesný.
46'
Faulovaný byl Gudelj a Sevilla bude rozehrávat.
46'
Míč do druhého poločasu uvedla Sevilla.
46'
Rozhodčí Carlos Del Cerro Grande foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 2:0. Sevilla se do vedení dostala už ve 13. minutě, kdy se přesně trefil Nasjrí a v závěru se na listinu střelců zapsal také Ocampos. Na obě branky přihrával Ó. Torres. Osasuna se moc do šancí nedostávala, byla zatím spíš bezzubá a vytvořila si pouze jedinou střelu na branku, ale s tou si Bunú bez větších potíží poradil.
45+3'
45+1'
K rohovému praporku se postavil Óliver Torres a na hranici malého vápna poslal nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující LUCAS OCAMPOS a přesnou střelou ke vzdálenější tyči navýšil vedení domácích na 2:0.
45+1'
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45'
Sevilla zahrávala rohový kop, ale branku soupeře nijak neohrozila. Teď budou mít domácí hráči šanci na reparát.
44'
Brašanac si všiml, že se u levé postranní čáry rozbíhá Estupiñán a přihrál mu. Estupiñán postupoval s míčem sám a pak se prezentoval nepodařeným centrem, který skončil mimo hrací plochu.
40'
Nasjrí byl dobře postaven ve velkém vápně, kam taky dostal přihrávku a poté pálil z voleje, ale tento pokus postrádal přesnost.
39'
Brašanac se ve velkém vápně dostal k míči, který mu sklepl jeden ze spoluhráčů, ale Brašanac svoji šanci proměnit nedokázal.
38'
Roncaglia fauloval Ó. Torrese a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Sevilla bude rozehrávat.
35'
Roberto Torres to teď zkusil z větší dálky, ale Bunú byl připraven a střelecký pokus úspěšně zneškodnil.
32'
Je to tak, zraněný Fernando nemůže pokračovat ve hře a na trávníku ho nahrazuje Gudelj.
31'
Fernando si teď něco udělal se svalem a šel okamžitě k zemi, vypadá to, že bude muset střídat.
30'
Ó. Torres se prezentoval parádní přihrávkou za obranu, kterou si dokázal zpracovat Ocampos, ale ve stoprocentní příležitosti branku přestřelil.
29'
Ocampos ze své kopačky vyslal přízemní centr do šestnáctky, ale tam obráncům vypomohl Arnáiz a míč odehrál do bezpečí. Nikdo z domácích se tak do zakončení nedostal.
27'
Nepřesně střílel také Oier Sanjurjo.
26'
Teď se do zakončení sice dostal Enric Gallego, ale pálil velmi nepřesně, takže gólman Bunú mohl zůstat v naprostém klidu.
26'
Osasuna je zatím úplně bezzubá. Teď se sice hosté zdržují na soupeřově polovině, ale nedokáží si vytvořit žádnou šanci.
24'
Dnešní utkání toho příliš zajímavého zatím nenabídlo. K vidění byly jen dvě šance domácích, z nichž jedna skončila vstřelenou brankou. Doufejme, že se průběh hry změní k lepšímu.
21'
Proti pravidlům se teď provinil Estupiñán, ale jeho faul se obešel bez karetního trestu. Rozehrávat bude Sevilla.
16'
Volný přímý kop si vzal na starost R. Torres a vsadil na přímou střelu, ale ta branku domácích těsně minula.
15'
Fernando fauloval a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
13'
Óliver Torres obral soupeře o míč a okamžitě podnikl útočnou akci. Na levé straně se svému spoluhráči nabídl JÚSUF NASJRÍ, který od Torrese obdržel přihrávku, navedl si míč na střelu a technickou ránou nedal gólmanovi šanci.
12'
Odražený míč si zpracoval Rony Lopes a vyslal centr na bližší tyč, ale tam úřadoval připravený Herrera.
11'
Sevilla měla k dispozici další rohový kop, ale i tentokrát se Osasuna v pohodě ubránila.
10'
Protože Herrera vytěsnil míč na rohový kop, tak měla Sevilla výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžila.
9'
Na polovině hřiště vybojoval Escudero míč a sám s ním postupoval směrem k brance soupeře. Escudero si navedl míč na levačku a prezentoval se velmi dobrou střelou k tyči, kterou však gólman Herrera parádním zákrokem zneškodnil.
8'
Sevilla dnes v brance postrádá zraněného Tomáše Vaclíka, který si v minulém ligovém kole poranil koleno.
5'
Gólman Bunú si teď poprvé sáhl na míč, když do rukavic stáhl centr, který mířil na malé vápno. Z hostů se tak nikdo do zakončení nedostal.
4'
Proti pravidlům se teď provinil D. García a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Rozehrávat bude Sevilla.
1'

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Sergi Gómez, Escudero – F. Vázquez, Fernando, Ó. Torres – Rony Lopes, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz – Banega, L. de Jong, Diego Carlos, Suso, Gudelj, Reguilón.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, D. García, Aridane, Estupiñán – Oier (C) – Arnáiz, R. Torres, Brašanac, Latorre – Gallego.
Náhradníci: R. Martínez – I. Pérez, Mérida, U. García, R. García, Cardona, Barja.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro Grande – Ignacio Iglesias Villanueva, Miguel Martínez Munuera.
Oba týmy se naposledy střetly 8. prosince loňského roku, kdy se zrodila remíza 1:1. Osasuna tehdy bodovým ziskem přetnula čtyřzápasovou vítěznou sérii Sevilly ve vzájemných duelech.
Nováček soutěže z Pamplony si nevede zle, v tabulce se nachází v klidném středu, konkrétně na 12. místě. Nutno ovšem dodat, že momentálně se Osasuně zrovna dvakrát nedaří, když z posledních čtyř zápasů tři prohrála. Naposledy se tak stalo před týdnem, kdy doma podlehla 0:3 Granadě. I v tomto týmu je hlavním gólovým tahounem fotbalista z Argentiny. Je jím s jedenácti brankami šestadvacetiletý útočník Luis Ezequiel Avila.
Sevilla se v tabulce nachází na páté pozici, když má stejně bodů jako třetí Real Sociedad a čtvrté Atlético Madrid. Je tak ve hře o účast v základní skupině Ligy mistrů. V posledním kole vyhrála Sevilla na hřišti tabulkového souseda z Getafe rozdílem třídy 3:0 a dostala se tak o bod před něj. Na ligový duel se Sevilla naladila čtvrteční bezgólovou remízou s rumunskou Kluží, díky které postoupila do osmifinále Evropské ligy. Nejlepším klubovým střelcem je v této sezóně Lucas Ocampos. Pětadvacetiletý argentinský útočník se na celkovém počtu 34 vstřelených branek podílel osmi zásahy.
Krásné nedělní poledne. Španělská La Liga má dnes na programu zápasy 26. kola. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj mezi týmy Sevilla FC a CA Osasuna. Velkým papírovým favoritem utkání bude domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.