La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Espanyol - 16. února 2020   12:00

Sevilla
17' Ocampos (Suso) • 82' Suso
2:2
(1:1)
Espanyol
36' Embarba   • 51' Lej  (Calleri)
Sevilla
Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Reguilón (55. Gudelj) – Banega (67. L. de Jong), Fernando, F. Vázquez (46. Nolito) – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Bunú – Escudero, Koundé, Gudelj, Munir, L. de Jong, Nolito.
Cordero – Escuela, Cerezo
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Espanyol
Diego López – Javi López, Espinosa, Cabrera, Pedrosa – Darder, V. Sánchez, Roca, Embarba (75. F. Calero) – Lej (72. V. Gómez), Calleri (83. Ferreyra).
Prieto – Melendo, V. Gómez, Vargas, Iturraspe, Ferreyra, F. Calero.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:0. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:9.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí. Sevilla se s Espanyolem rozchází smírně 2:2.

Sevilla vkročila do zápasu o poznání aktivněji. A hned z první vážnější situaci šla do vedení. Po Susově nadýchaném centru se na vzdálenější tyči prosadil k hlavičce Lucas Ocampos a pokusem do protipohybu překonal Diega Lópeze. S čistým kontem nezůstal ani Tomáš Vaclík. Gómez totiž na hranici vápna fauloval Calleriho, nabídl tak soupeři volný přímý kop, který bez potíží využil Adrián Embarba.

Po změně stran dokázal Espanyol jít do vedení, když se po vyhraném souboji Calleriho dostal do střelecké pozice Wu Lej a bez potíží překonal Tomáše Vaclíka. Následně ale přišly komplikace pro hosty, Víctov Sánchez byl po druhé žluté kartě vyloučen a Sevilla dokázala proti oslabenému soupeři vyrovnat, když se prosadil individuální akcí Suso.
90+5'
90+4'
Espanyolu se nechtělo rozehrávat z místa přestupku, nakonec ale přišel dlouhý nákop, který sebral do rukavic Tomáš Vaclík.
90+3'
Po zákroku Diego Carlose na Dardera je hra přerušena. Na hrací plochu musí dokonce lékaři, kteří se budou starat o hostujícího záložníka.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Nápor Sevilly pokračuje i v nastaveném čase. Po De Jongově přihrávce do vápna se dostal do zajímavého prostoru Nasjrí, ale z úhlu se mu již Lópeze překonat nepodařilo.
90'
Nolitova klička před vápnem Lópeze nepřekvapila. Následnou střelu tak napálil domácí záložník jen do soupeře před sebou.
88'
Sevilla se i nadále tlačí do útoku. Fernando si narazil s Nolitem, poté byl ve hře i Luuk De Jong, ale obrana Espanyolu už je hodně stažená před vápnem.
87'
Marc Roca si pomohl rukou v souboji se Susem a po zásluze byl odměněn žlutou kartou od hlavního rozhodčího.
86'
Domácí teď odstřelují branku Espanyolu. Nejprve Navas jen těsně minul horní roh hostující konstrukce, poté ještě střílel Nolito, ale ani on nebyl přesný.
85'
Domácí myslí dokonce na zvrat zápasu. De Jongova přihrávka hledala Susa, který pro Sevillu získal alespoň rohový kop.
84'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Suso to zkusil téměř totožně jako před malou chvílí, ale tentokrát pálil mimo tři tyče.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Facundo Ferreyra.
82'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla se raduje z vyrovnání! Už už to vypadalo, že se domácí opět zastaví těsně před vápnem, ale tentokrát to vzal na sebe SUSO, který si navedl míč na levou nohu, poté ještě kličkou obešel obránce a střelou k první tyči překonal Diega Lópeze.
81'
Fernandův centr z pravé straně se nebezpečně odrážel v malém pokutovém území, ale míč nakonec získal do své moci jen Diego López.
80'
Domácím již příliš času na vyrovnání nezbývá. Sevilla sice proti oslabenému soupeři drží balon pod kontrolou, ale šance nepřibývají.
79'
Nolito posouval míč ještě k Susovi, ten se snažil protlačit až do vápna, ale proti Espinosovi s Cabrerou se ke střele neprosadil.
78'
Na pravé straně unikal s míčem Jesús Navas. Nakonec se odhodlal ke střele Suso, který ale znovu příliš Lópeze v hostující brance nezaskočil.
76'
Pedrosa si udělal prostor k centru, poté sice našel Ocampose, který z druhého doteku pálil směrem na branku, ale Diego López byl připraven.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Fernando Calero.
74'
Další pozdvižení v hostujícím vápně. Nasjrí sice spadl za hranicí šestnáctky, ale jen před zrakem hlavního rozhodčího, který okamžitě naznačil, že pískat nebude.
73'
Lucas Ocampos získal míč na levé straně, poté přenesl hru přes celou šířku trávníku až k Navasovi. Domácí bek však na Rocu kličkou nevyzrál.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Víctor Gómez.
71'
Gudelj pálil z těsné blízkosti pokutového území, ale našel jen horní část obranné zdi. Sevilla může pokračovat rohovým kopem.
70'
Espanyolu se závěr zápasu komplikuje. Víctor Sánchez nestačil v rychlostním souboji na Nasjrího a po kontaktu schytal druhou žlutou kartu a následně i červenou.
69'
Domácí zvyšují útočnou snahu. Fernardova přihrávka našla Ocampose, který se ale musel s míčem otáčet směrem k brance a toho využil Espinosa.
68'
Ocampos se po prudkém centru od rohového praporku sice dostal do zakončení hlavou, ale z nadějné pozice branku hostujícího celku trestuhodně minul.
67'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Luuk de Jong.
66'
Barcelonský tým se i nadále bez potíží brání bezzubému útoku domácího celku. Banega ani ve spolupráci s Nolitem nepřešel do šestnáctky.
65'
Susova spolupráce s Ocamposem nebyla nejpřesnější. Espanyol se tak znovu témět zadarmo dostal k míči ve středu trávníku.
64'
Po dlouhém autu přilétl balon až do pokutového území. V něm se ale dostal nejvýše ze všech domácí Sergi Gómez, který zažehnal nebezpečí.
62'
Embarba parádně zakroutil míč do prostoru vzdálenější tyči, český gólman se tak tak natáhl po balonu a stačil ho vyrazit do bezpečí. Espanyol bude pokračovat v náporu autem.
61'
Hlavní rozhodčí musí opět krotit vášně. Domácí se po odpískání faulu dožadovali volného přímého kopu, ale sudí přisoudil míč hostům.
60'
Po hodině hry vede Espanyol nad Sevillou o jednu branku. Navíc nyní schytal žlutou kartu střídající Gudelj.
58'
Sevilla sice drží balon ve středu pole, ale přes zhuštěný prostor před šestnáctkou se nemůže prokombinovat do šance.
57'
Calleri bojoval o míč v těsné blízkosti domácího vápna. Útočníkovi Espanyolu však chyběl dobrý půl metr, aby získal míč v nebezpečném prostoru.
56'
Po několika odrazech ve středu pole se dostal k míči Banega. Přihrávka do středu našla Nolita, který byl ale v obležení hned několika soupeřů.
55'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Nemanja Gudelj.
54'
Domácí přece jen zvyšují svou útočnou aktivitu. Nolitova přihrávka měla najít rozběhnutého Susa, který ale ve vápně prohrál silový souboj s Espinosou.
53'
Sevilla bude muset zabrat, pokud chce i nadále pomýšlet na bodový zisk z dnešního duelu. Navasův centr však skončil daleko za vápnem.
51'
Espanyol právě vstřelil branku!
Espanyol se záhy po startu druhého poločasu ujímá vedení! Calleri vyhrál důležitý hlavičkový souboj, poté se míč odrazil přesně do pohybu WU LEJ, který si ještě tělem udělal prostor před Gómezem a poté snadno překonal Tomáše Vaclíka.
50'
Víctor Sánchez je potrestán žlutou kartou za faul ve středu pole na střídajícího Nolita.
49'
Pedrosa riskoval při rozehrávce a tak tak, že toho Ocampos nevyužil k zisku míče. Nakonec se ale Barcelona dokázala u balonu udržet i s dávkou štěstí.
48'
Javi López přihrával po lajně k Darderovi, poté byl u míče i Wu Lej, ale to už se stačila domácí obrana stáhnout ve větším počtu až před vápno.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Reguilónovi utekl balon dále od kopačky a poté si musel domácí hráč pomoci faulem.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Nolito.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 13:06.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Sevilla hraje s Espanyolem zatím nerozhodně 1:1.

45+4'
45+3'
Ocampos na levé straně spolupracoval s Reguilónem, poté ale přišla nepřesná přihrávka a toho dokázal využít k zisku balonu pro Espanyol Marc Roca.
45+2'
Espanyol se ještě v závěru první půle snaží překonat obranu soupeře. Darderova pobídka ke Callerimu neprošla a tak se k balonu dostali domácí.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned čtyři minuty.
45'
Balon nebezpečně poskakoval v malém pokutovém území Espanyolu, ale v blízkosti nebyl jediný domácí fotbalista.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Suso. Zkoušel oslovit Ocampose, který ještě centroval do vápna, kde se ale prosadil k obranné hlavičce pouze Cabrera.
42'
Oba fotbalisté jsou v pořádku a závěr prvního poločasu může za několik málo okamžiků pokračovat.
41'
Nepříjemný střet tentokrát přišel v pokutovém území. Calleri se střetl s hlavou Sergiho Gómeze a na trávník musí přispěchat lékaři.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Sevilla je z vyrovnání zaskočena a nemůže se usadit v bezpečném prostoru daleko od vlastní branky.
39'
Embarba nepříjemně napadat rozehrávku domácího týmu. Wu Lej následně sestřelil u postranní lajny Reguilóna a je potrestán žlutou kartou.
38'
Najednou je barcelonský tým při chuti. Espanyol se znovu tlačil do útoku, ale jako první byl u balonu Diego Carlos, který si ještě pomohl přihrávkou k Vaclíkovi.
36'
Espanyol z volného přímého kopu srovnává krok! Balon si postavil na místo faulu ADRIÁN EMBARBA. Vaclík měl před sebou hned desetičlennou zeď přes kterou vůbec nic neviděl a toho využil skrytou ránou právě Embarba.
34'
Nakonec to je "jen" žlutá karta pro Gómeze a pouze volný přímý kop z hranice pokutového území.
33'
Hlavní rozhodčí se jde podívat na opakované záběry za postranní lajnu.
31'
Darder skončil na trávníku po kontaktu s Gómezem, následně hra ještě pokračovala, ale celou situaci nakonec bude muset zkoumat video.
30'
Po půlhodině hry vede Sevilla před domácím publikem nad Espanyolem o jedenu branku. O tu se postaral po nadýchaném centru Suso zakončující Lucas Ocampos.
28'
Po úvodní brance zápasu se hry výrazně zklidnila. Ani jeden z týmů se nemůže postupnou kombinací dostat až před brankáře.
27'
Adrián Embarba se koncentroval na svůj kop z místa přestupku, ale svůj pokus namířil jen do horní části obranné zdi. Následný roh si pohlídal ve vápně Vaclík.
26'
Prudký pas do šestnáctky předvedl Suso. Míč ale zachytil Espinosa a hra se okamžitě přesunula. Akci hostů musel řešit jen za cenu faulu Diego Carlos.
25'
Ve středu pole se provinil faulem Víctor Sánchez. Domácí mají možnost poslat míč do vápna z volného přímého kopu.
24'
Hostům se ani nadále nedaří prokombinovat až do blízkosti Tomáše Vaclíka. Callerimu utekl balon až za koncovou čáru a rozehrávat bude právě český reprezentant.
23'
Wu Lej si posouval míč podél postranní lajny, ale při snaze obejít Reguilóna vycestoval s balonem až do zámezí.
22'
Opět byl v roli nahrávače Suso. Tentokrát posouval míč do vápna po trávníku, našel Nasjrího, který ale už z úhlu nedokázal více potrápit Lópeze v hostující brance.
20'
Marc Roca spolupracoval s Cabrerou, poté byl u balonu i Embarba na levé straně. Nakonec hlavičkoval Wu Lej, ale jeho pokus mířil jen do prostor, kde byl i Tomáš Vaclík.
19'
Espanyol se snaží o rychlou odpověď. K balonu se ale ve středu pole dostal jen domácí Fernando, který uklidňuje hru z pohledu domácího týmu.
17'
První šance a Sevilla se ujímá vedení! Suso si navedl míč více k ose trávníku, poté z třiceti metrů nacentroval ke vzdálenější tyči, kde už čekal na šanci LUCAS OCAMPOS. Domácí útočník se opřel do balonu hlavou a křížným pokusem překonal Diega Lópeze.
17'
Už už to vypadalo, že by se domácí mohli prosadit ke střele. Nasjrí si pomohl přihrávkou k Susovi, ten mu míč vrátil, ale poté už byla hostující obrana zformována před vápnem.
16'
S Fernandem si narazil Banega, následně viděl rozběhnutého Reguilóna, ale přihrávka na krajního obránce byla až příliš prudká a míč skončil mimo hrací plochu.
15'
Domácí kombinují ve středu pole a čekají na vhodný moment k útoku. U balonu se vystřídala celá trojice záložníků.
14'
Espinosa vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Espanyol se však nedokázal v pokutovém území prosadit proti stažené obrany domácího celku.
13'
Suso oslovil přihrávkou po lajně Navase, ten mu balon ještě vrátil, ale to bylo vše, co tato dvojice předvedla. Následoval jen nepřesný centr, který skončil jen za brankou.
11'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Sevilla je sice více u balonu, ale Diega Lópeze ještě zaměstnat nedokázala.
10'
A znovu se řešila penalta pr Sevillu. Tentokrát spadl v šestnáctce Suso, kterého srazil López, ale hlavní sudí po konzultaci s kolegy u videa nechal rozehrávat jen roh.
9'
Lucas Ocampos si to namířil z levé strany až do pokutového území. Ještě si kličkou na pravou stranu dělal prostor, ale následnou ránu poslal jen do obránce před sebou.
8'
Nepřesnost také v domácí kombinaci. Fernandova přihrávka na Vázqueze nebyla z nejpřesnějších. Domácí se však velmi rychle dostali zpět k míči.
7'
Perfektní práci v obraně předvedl Navas. Tělem před sebe nepustil Dardera, který si navíc musel pomoci pouze faulem. Domácí budou rozehrávat z klidové pozice.
6'
Wu Lej zastavil ve vápně nešikovně Ocampose a stadionem to jen zašumělo. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat a domácí musí na penaltu zapomenout.
5'
Útočnou akci Sevilly vedl po pravé straně Jesús Navas. Zkušený bek přihrával více k ose trávníku na Fernanda, který ale už nedokázal předat míč do pohybu Nasjrímu.
4'
Espanyol měl k dispozici první rohový kop dnešního zápasu. Prudký centr ale sebral hned na první tyči bránící Reguilón a bylo po šanci hostujícího týmu.
3'
A právě Lucas Ocampos získal míč zpět pro domácí ve středu pole. Ani útočník Sevilly se ale nedokázal vymotat z obležení soupeřů.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. První útok ale patřil Seville, Banegova přihrávka ale až na Ocampose neprošla.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, F. Vázquez – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Bunú – Escudero, Koundé, Gudelj, Munir, L. de Jong, Nolito.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, Espinosa, Cabrera, Pedrosa – Darder, V. Sánchez, Roca, Embarba – Lej, Calleri.
Náhradníci: Prieto – Melendo, V. Gómez, Vargas, Iturraspe, Ferreyra, F. Calero.

19.08. 2017 Sevilla – Espanyol 1:1
Fotbalisté Sevilly se sice v případě úspěchu v dnešním zápase mohou zpět vyhoupnout na čtvrtou příčku tabulky, ale mohlo být ještě veseleji. Tým Tomáše Vaclíka totiž v posledních pět zápasech vyhrál pouze jednou a to když v domácím prostředí přehrál 2:0 průměrnou Granadu. Od té doby ztratil dva body za remízu 1:1 až s patnáctým Alavés. Před týdnem dokonce aktuálně pátý tým La Ligy prohrál na trávníku Celty Vigo, která bude mít ještě co dělat, aby se vůbec v nejvyšší španělské soutěži udržela. Sevilla se může spolehnout na svou defenzivu. S průměrem pouze jedné inkasované branky na zápas patří k nejlepším v celé soutěži.

Naopak Espanyol bude muset o účast mezi španělskou elitou i v příštím ročníku ještě pořádně bojovat. Aktuálně je tým z Barcelony až posledním dvacátém místo, ale na nesestupové příčky ztrácí pouze tři body. V posledních pěti duelech Espanyol hned dvakrát zvítězil. Překvapivě si přivezl všechny tři body z trávníku Villarrealu, kde vyhrál 2:1. Další důležité vítězství přišlo před týdnem, kdy barcelonský celek překonal jediným gólem De Tomase Mallorcu. Zatímco Sevilla má jednu z nejlepších obran v lize, tak Espanyol je v této činnosti se čtyřiceti inkasovanými góly úplně nejhorší.
Krásné nedělní poledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již čtyřiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Sevilly, která před domácím publikem přivítá Espanyol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.