Doménech – Wass, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin (89. Čeryšev), Torres – Rodrigo (83. Kondogbia), Gómez (71. Gameiro).
Dmitrović – Tejero, P. Oliveira, Bigas, Cote – P. León, S. Álvarez (65. Atienza), Expósito, Inuj (71. De Blasis) – Enrich (C), Charles (82. Quique).
Y. Rodríguez – De Blasis, Burgos, R. Correa, Quique, Atienza, Bravo Díaz.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 13:20.
Valencia po šesti zápasech bez vítězství nad neoblíbeným Eibarem konečně našla cestu ke třem bodům. Ale byla to hodně strastiplná pouť. Baskický klub v některých momentech mohl klidně vyrovnat, nakonec se mu ale v koncovce nezadařilo. A tak o osudu klání rozhodla jedná branka Maxiho Gómeze z prvního poločasu.
90+5'
Dnešní utkání sleduje 39702 diváků.
90+3'
Valencia si proti oslabenému soupeři svoje vedení hlídá. Opravdu jen chvilku a bude se radovat ze zisku třech bodů. Marná je nyní snaha Eibaru směrem dopředu.
90+1'
Paulo Oliveira (EIB) neprotestoval. Pomohl si nevybíravým šlapákem vůči Danimu Parejovi, inkasoval žlutou kartu, a protože už jednu měl, vyfasoval také červenou. Spořádaně odešel do kabin.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Denis Čeryšev.
87'
Valencia mohla rozhodnout! Do ostrého úhlu se propracoval jeden z jejích hráčů, a byl to střídající Gameiro, jenž se snažil najít skulinku mezi nohama Dmitroviće, ten se ale nenechal nachytat na švestkách. Následný rohový kop Netopýrům nevyšel.
86'
Eibar se dostává do nebezpečných možností. Jenže vymyslet nějakou finální přihrávku je pro něj někdy problém. Zatím se domácím daří odolávat. Pořád má ale jejich sok dostatek času.
84'
Paulo Oliveira (EIB) je druhým hráčem Eibaru, kterého sudí Alejandro Hernández potrestal osobním trestem v podobě žluté karty.
83'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Geoffrey Kondogbia.
82'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Charles, přichází Quique.
79'
Nebude to vůbec snadný závěr pro domácí! Doménech měl zase plné ruce práce. Tuhle střelu Pedra Leóna konečky prstů vyrazil nad své břevno. Zase si celá Mestalla pořádně oddechla. Tedy alespoň domácí příznivci.
77'
Baskický celek mohl vyrovnat! Ale svůj tým podržel parádně Doménech. Perfektně se totiž vytáhl proti hlavičce Charlese, který tlačil balón pod jeho břevno. Neuspěl.
77'
Wass (VAL) si pomohl při zastavení svého soupeře rukama. A tenhle jeho přestupek ohodnotil sudí Alejandro Hernández žlutou kartou.
75'
Patnáct minut do konce. Od branky Gómeze se skóre směrem dopředu nepohnulo. Ale co není, může být. To by ovšem Eibar musel směrem dopředu působit o něco kreativněji.
73'
Emoce trochu na hrací ploše opadly. Nelze však předpokládat, že za tohoto stavu bude situace na hrací ploše za každých okolností klidná. V posledních minutách je taktéž hra hodně o osobních soubojích.
71'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Kévin Gameiro.
71'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Pablo De Blasis.
66'
Další sporný moment v pokutovém území! Snad Ferrán Torres upadl u bližší tyčky při snaze zakončit po souboji s protihráčem. Ale ani tenhle moment Netopýrům penaltu nepřisoudil. A nakonec si připsal úspěšný zákrok na své konto Dmitrović.
65'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Miguel Atienza.
64'
Utkání začíná být malinko hektičtější než doposud. Oba celky se navzájem pošťuchují, přitvrdilo se... Snad se tento celkem pohledný zápas nezmění například v debatní kroužky kolem rozhodčího.
62'
Emoce na hrací ploše planout. A sudí Alejandro Hernández musel situaci uklidnit. I proto vyfasoval žlutou kartu Charles (EIB).
60'
Paulo Oliveira zahrál ve vlastní šestnáctce rukou! Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale marně. Alejandro Hernández, i po krátké konzultaci s videorozhodčím, ani dodatečně na pokutovou značku neukázal.
59'
Dvě třetiny zápasu za námi. A šance obou týmů jsou stále otevřené. Eibar má určitě možnost utkání ještě zvrátit ve svůj prospěch. Rozhodně by neměl skládat své zbraně.
57'
Valencia mohla během krátké chvíle pojistit své vedení! Rodrigo se protlačil k levé straně do šance, přihrával před prázdnou bránu, jenže tam jeho spoluhráč, a byl to snad Gómez, na míč nedosáhl. Chyběl jen malý kousek, aby ho zachytil.
56'
...nebezpečná hlavička, určitě nebezpečná. Ale kýženým úspěchem neskončila. Valencia musela hlesnout, neboť Ferrán Torres poslal balón pouze vedle vzdálenější tyčky.
56'
Rodrigova střela byla zablokována. Alespoň vybojoval rohový kop pro Netopýry...
55'
Za obranu si naběhl Rodrigo, který chvilku podnikal s míčem, osamocen před Dmitrovićem, jenže pak bylo jeho počínání zastaveno pro ofsajd.
53'
Domácí v útoku dost polevili, jako by se soustředili už v nynější fázi utkání na udržení těsného náskoku. Nu, co dodat... Snad se jim tahle taktika nikterak nevymstí. Hosté začínají být na míči o dost častěji.
51'
Eibar smutní! Z ničeho nic mohl vyrovnat, a to po rohovém kopu. Jaume Doménech si nepočínal vůbec jistě vůči centr do šestnáctky, vyrazil ho pouze do Bigase, od jehož hlavy se míč odrazil do brankové konstrukce. Domácí fanoušci si určitě hodně oddychli.
50'
Prvních pět minut druhé půle nabídlo jen šedivou nudu. Tedy pokud utkání nesledují vyložení fanoušci defenzivního fotbalu. Pro ně je toto dění na hrací ploše bezpochyby chutnou laskominou.
48'
Ale ano, byl to faul. Rodrigo si vůči svému soupeři počínal nedovoleně. Mohl se dostat do brejku, jenže jeho počínání bylo zastavené. Správně posouzená situace, byť domácí publikum nadšené nebylo z tohoto rozhodnutí.
47'
Zatím v úvodních dvou minutách druhé půle musel zasahovat jen sudí Alejandro Hernández. Dvakrát hvízdl do píšťalky kvůli nedovoleným přestupkům. Jinak co se ofenzivních akcí týče, kde nic, tu nic...
46'
Průběžný výsledek tohoto klání je asi zasloužený. Valencia byla směrem dopředu aktivnější, od začátku se hnala za vstřeleným gólem, a ten jí nakonec zajistil hlavou Maxi Gómez. Eibar ale vystrkoval růžky, rozhodně se ve druhé půli nehodlá vzdávat. Netopýři by určitě neměli své vedení přeceňovat.
45'
44'
Ferrán Torres ukázal, že umí hrát na housle! Skvěle obehrál svého soupeře, kterému poslal míč mezi nohami, následnou přihrávkou však své spoluhráče v pokutovém území nenašel.
43'
Valencia kontroluje hru. Jejím hlavním cílem bude těsné vedení udržet až do konce poločasu. Hlavně neinkasovat. Gól do šatny by byl tím momentem, který by Netopýři rozhodně nepotřebovali.
42'
Valencia v útoku malinko polevila, Eibar se naopak protlačil do některých možností. Zatím ale bez kýženého úspěchu pro celek z Baskicka. Každopádně hodnotit můžeme první poločas jako hodně zajímavý. A na poměry španělské ligy rozhodně zajímavé, že sudí Alejandro Hernández zatím nesahal do své kapsičky pro jedinou žlutou kartu.
38'
Asi největší možnost na vyrovnání pro Eibar v dosavadním průběhu utkání! Doménech se proti pokusu Pedra Leóna, mířící pod břevno, pořádně nadřel. Nakonec domácí zachránil před možným inkasováním.
36'
...nakonec se k hlavičce propracoval jeden z hostujících hráčů, konkrétně kapitán Sergi Enrich, ale krkolomné zakončení nakonec nemohlo ohrozit Doménecha. Ten navíc vyběhl ze své brány, situaci hezky jistil.
35'
Eibar nyní obléhal bránu Doménecha, který si na míč v podstatě nesáhl. Jenže nějaké zakončení na řadu nepřišlo. Baskický celek je však stále u míče...
34'
Zatím je snaha baskického celku marná, co se týče vstřelení nějaké branky. Valencia vzadu působí velmi kompaktně. A až na jednu nebezpečnější střelu Inuje svého protivníka nepustila do nějaké větší příležitosti.
32'
Gómez měl na pravé straně hodně prostoru. Snažil se svou přihrávkou najít své spoluhráče v šestnáctce, jenže míč mu jeden z protivníků vyrazil do zámezí. Následný rohový kop nepřinesl Netopýrům nic.
30'
První půlhodina utkání je za námi. A přinesla s sebou rozhodně zajímavé momenty. Tou nejdůležitější dosavadní zprávou je ale určitě průběžné vedení Valencie, nutno podotknout, že zasloužené.
29'
Hosté budou muset v útoku bezpochyby zabrat. Zatím, tedy až na Inuje, působili spíše zamlklým dojmem. Vůbec se neukazuje ta skutečnost ohledně vzájemné bilance obou soupeřů. Hosté totiž v posledních šesti zápasech domácí hned čtyřikrát porazili.
27'
Valencia právě vstřelila branku!
Zasloužené vedení domácích. Přece jenom byli aktivnější vůči Eibaru a MAXI GÓMEZ už tentokráte překonal gólmana Dmitroviće poté, co hlavou zužitkoval nadýchaný centr z pravé strany od Wasse. Asistence: Daniel Wass.
26'
Útočné snažení obou týmů pokračuje i nadále. Valencia je úvodnímu gólu přece jenom blíže, ale bohužel pro něj, v koncovce má i trochu smůly. Eibar v podstatě hrozí jen z jakýchsi protiútoků.
24'
Rodrigovi chyběly jen decimetry! Valencia pěkně vykombinovala svého soupeře, Gómez mu adresoval přihrávku na zadní tyčku, ve skluzu však jeho spoluhráč na míč o kousek nedosáhl, a ten tak skončil jen v zámezí.
22'
Maličký klub z Baskicka se snaží směrem dopředu něco ukázat, zatím se mu ale opravdu nikterak nedaří. Jeho zakládání akcí je poměrně kostrbaté.
20'
Rozhodně zajímavá dvacetiminutovka, ne že ne. Valencia byla nebezpečnější, nicméně v koncovce se jí nedařilo. A neproměňování šancí jí nakonec může mrzet. Ve dvou případech je přitom zničilo pravidlo o ofsajdu.
18'
Hra se v posledních čtyřech, pěti minutách přece jenom trochu uklidnila. Valencia měla k dispozici jeden rohový kop, ten ale nezužitkovala, Rodrigo totiž mířil mimo. Jako by se Eibar vzadu přece jenom začal více formovat.
16'
Baskický celek se nyní snažil založit nějakou kloudnější akci, domácí obrana ale zatím funguje velmi dobře. Jsou to bezpochyby hosté, kdo se musejí vzadu hodně ohánět.
15'
Valencia se i nadále tlačí do gólových šancí, Rodrigo spolu s Gómezem, podporováni kapitánem Danim Parejem, pořádně provětrávají soupeřovu obranu. Zatím jsou domácí nebezpečnější.
13'
Poprvé se třepotala síť! A to za hostujícím gólmanem Dmitrovićem. Jenže branka neplatí, rozhodčí Alejandro Hernández jí, sice se zpožděním, ale přece, neuznal kvůli těsnému ofsajdu. Přitom Gómez to udělal chytře, obešel brankáře a zamířil do prázdné brány.
11'
Vidíme zatím poměrně pohledné utkání. Alespoň úvodní minuty naznačují, že by se mohlo jednat o hodně zajímavý souboj. Oba celky po novém roce evidentně prahnou po třech bodech.
10'
Taktéž hosté se poprvé výrazněji střelecky osmělili! Svou pravačku vyzkoušel Inuj, který tlačil míč ke vzdálenější tyčce, o kousek ale kýžený a chtěný prostor minul.
8'
Eibar se zatím na soupeřovu polovinu hřiště často nedostával. Ale uvidíme, je teprve začátek zápasu. Připomeňme, že s Valencií má v posledních třech sezónách opravdu velmi dobrou bilanci.
7'
Netopýři začínají hned od úvodu tlačit na pilu! Na tribunách to jenom zahučelo. Ke střele se propracoval Ferrán Torres, který vyslal z voleje svou pravačkou nebezpečnou pumelici, ta ale nakonec skončila vedle Dmitrovićovy brány.
5'
Obrovská možnost domácího celku! Nakonec se ale proměnila v ofsajd. Po rohovém kopu se před gólmanem Dmitrovićem objevil zcela sám Rodrigo, jenže pouze v nedovoleném postavení. A stejně zamířil pouze do srbského muže v rukavicích.
2'
Nic zásadního se zatím na hrací ploše neudálo. Až následující chvíle ukážou, jestli bude zápas opatrný tak, jako ukázaly úvodních několik desítek vteřin.
1'

Valencia CF: Doménech – Wass, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin, Torres – Rodrigo, Gómez.
Náhradníci: Cillessen – Kondogbia, Sobrino, Gameiro, J. Costa, Garay, Čeryšev.

SD Eibar: Dmitrović – Tejero, P. Oliveira, Bigas, Cote – P. León, S. Álvarez, Expósito, Inuj – Enrich (C), Charles.
Náhradníci: Y. Rodríguez – De Blasis, Burgos, R. Correa, Quique, Atienza, Bravo Díaz.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – José Naranjo, José Alcoba.
Domácí se nebudou moci spolehnout na trojici zraněných ve složení Cristiano Piccini, Goncalo Guedes a Manu Vallejo, těžko říct, jestli už zdravý bude I Kang-In. Hostům chybí potrestaný Fabián Orellana, je pak otázkou, jestli do hry vstoupí Iván Ramis, Anaitz Arbilla a Kike García.
Před novým rokem na tom byli určitě lépe Netopýři, kteří se v tabulce pohybovali, na rozdíl od svého soka, v horní polovině průběžného pořadí a po osmnácti odehraných kolech nasbírali o devět bodů více. Baskický celek bude v tomto souboji outsiderem, každopádně spolehnout by se mohl na vzájemnou bilanci se svým protivníkem a také na to, že naposledy ukončil svou negativní sérii bez výhry a skolil Granadu.
Valencia, bojující letos v LaLize o příčky, které by mu v příští sezóně zaručily evropské poháry, přivítá svého hodně neoblíbeného protivníka. Postaví se mu Eibar, který naposledy skolila v roce 2016. Od té doby s ním v šesti případech hned čtyřikrát prohrála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.