La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Real Betis - 29. února 2020   16:00

Valencia
60' Gameiro (Guedes) • 89' Parejo (Wass)
2:1
(0:0)
Real Betis
90+3' Loren  (Moreno)
Valencia
Cillessen – Wass, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Torres (88. Sobrino), Parejo (C), Kondogbia, Soler – Gómez (46. Guedes), Gameiro (74. Čeryšev).
Doménech – Florenzi, Guedes, Čeryšev, Guillamón, Sobrino, Lee Kang-in.
Adrian Cordero Vega
Estadio de Mestalla (Valencia)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Sidnei, Moreno – Guardado (82. Loren), González (72. Aleñá) – Fékir, Canales, Joaquín (C) (72. Tello) – Iglesias.
D. Martín – Feddal, Aleñá, Barragán, Loren, G. Rodríguez, Tello.

Skončilo nám utkání španělské La Ligy mezi celky Valencia CF a Real Betis. Domácí vyhráli 2:1 a posunuli se na sedmou příčku v tabulce s dosavadním ziskem 41 bodů. Výhra se ale pro domácí barvy nerodila lehce. Přestože Betis byl v úvodu poločasu lepší, tak do vedení šli zásluhou Gameira domácí. V závěru padly dvě branky na obou stranách, které určily konečný stav 2:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 13:9.
90+4'
90+3'
Real Betis právě vstřelil branku!
V závěrečné minutě nastaveného času ještě došlo ke snížení. Obrana domácích lehce podcenila bránění centru Emersona. Míč se po šťastném odrazu dostal k LORENOVI, jehož bomba skoro protrhla síť. Hosté sice snižují, ale čas na vyrovnání zřejmě mít už nebudou. 2:1. Asistence: Alex Moreno.
90+1'
Cillessen zlikvidoval nepříjemnou střelu Lorena. Betis se ale snaží ještě něco s tímto zápasem udělat.
89'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia pečetí svou dnešní výhru! Krásnou akci zakončil vstřelenou brankou DANI PAREJO. Gólovou situaci mu připravil Daniel Wass, který se neukvapil, a s přehledem vybídl svého spoluhráče v lepší pozici. Parejo už prudkou střelou k tyči neměl problém s posláním míče do sítě. 2:0. Asistence: Daniel Wass.
88'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Rubén Sobrino.
87'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
87'
Mohlo být rozhodnuto! Denis Čeryšev se uvolnil na levém křídle, odkud vypálil směrem k zadní tyči. Rychlý brejk Valencie ale brankou neskončil, neboť balón prostor brány jen o centimetry minul.
86'
Canalesova standardní situace nebyla rozehrána příliš dobře. Obránci domácího celku bez větších potíží odvrátili balón.
85'
Betis se snaží vynutit si tlak. Celkem se mu to i daří. Domácí jsou zatažení na své polovině.
84'
Při rohu se ve vápně Valencie udála další nepřehledná situace. Nakonec se jeden z hostujících hráčů odhodlal ke střele, která však mezi tři tyče nezamířila.
83'
Nabil Fékir si navedl balón na levačku. Jakmile se zjevil ve vápně, tak po zemi vypálil. Jeho ránu ale odrazil stoper Gabriel na rohový kop.
83'
Domácí mířili do přečíslení, ale odmáván jim byl ofsajd. Hra se tak musela pozastavit.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Loren.
81'
Velice riskantní rozehrávka byla k vidění v pokutovém území Betisu. Fotbalisté v zelených dresech ale dokázali odpálit míč dopředu, přestože Soler vysoko napadal.
80'
Žlutou kartu dostává Andrés Guardado (Real Betis).
79'
Přízemní centr do vápna hostů byl pořádně nebezpečný. V rozhodující chvíli ale stoper Sidnei zasáhl tak, že domácí hráč nemohl zakončit.
78'
K míči se postavil Dani Parejo, jehož pokus brankou neskončil. Betis se tak ubránil a Robles bude odkopávat od své brány.
76'
Emerson fauloval poblíž pokutového území. Zhruba z pětadvaceti metrů rozehraje domácí tým za pár chvil přímý kop.
75'
Sidnei zastavil postup vpřed v podání Valencie. Domácí tým v tuto chvíli ušetřil cenné vteřiny.
74'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Denis Čeryšev.
73'
Fékir je dnes nejaktivnějším mužem v hostujících barvách. Několikrát se dostal k zakončení a nyní se navíc pokoušel o zajímavou přihrávku středem hřiště.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Cristian Tello.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Edgar González, přichází Carles Aleñá.
71'
Cillessen zlikvidoval střelu Canalese. Mířila pouze do středu brány.
70'
Propadlý míč mířil do vápna domácích. Valencia ale vše přežila bez úhony.
69'
Fékir kouzlil s míčem na noze na hranici vápna. K pokusu se ale neodhodlal.
67'
No pozor! Mohlo být vyrovnáno. Po rohovém kopu hostů se totiž v nepřehledné situaci před bránou dostal k zakončení patičkou Edgar González. Defenzivní záložník Betis bránu o pár čísel netrefil. Tento moment si zřejmě bude vyčítat Cillessen, jenž z brány vystartoval v nevhodnou chvíli.
66'
Gabriel při svém pádu fauloval Fékira. Hosté budou rozehrávat standardní situaci.
65'
Iglesias zvládl osobní souboj a přihrál na levou stranu. K centrovanému míči se ale Joaquín nedostal.
64'
Hosté budou muset kombinovat opět z vlastní poloviny. Valencia dobře brání.
63'
Emerson schytal ostrou ránu od Solera. Žlutá karta se ale tasit nebude.
62'
Valencia se zatáhla. Nyní brání v jedenácti lidech začínající akci Betisu.
60'
Domácí jdou do vedení! Akce započala na levé straně, kde se k míči dostal Guedes. Právě tento hráč poté přihrál KÉVINU GAMEIROVI, který prokázal svou kvalitu. Navedl si míč ke střele a z hranice pokutového území vyslal parádní střelu, která od zadní tyče zapadla do brány. 1:0. Asistence: Gonçalo Guedes.
59'
Diakhaby se stačil včas vrátit na svou pozici a Canalesovi nepovolil zajímavý průnik po pravém křídle.
59'
Hosté uklidnili situaci. Nyní si mění míč na svých kopačkách na své polovině hřiště.
57'
Mándí ubránil Gameira, který se k ráně z otočky nedostal. Valencii však byl odpískán ofsajd, a proto bude kopat Robles.
56'
Valencia se už oklepala z úvodních nepodařených minut. Dlouho držela míč okolo šestnáctky hostů, ale průniková přihrávka na Gameira přesná nebyla.
55'
Gayá se už chystal ke střele z voleje, ale na poslední okamžik mu byl vypíchnut míč z kopačky.
54'
Centr domácích do pokutového území vůbec nebyl špatný. Nechybělo moc k tomu, aby se Mouctar Diakhaby dostal k hlavičce.
54'
Soler získal míč a ve velké rychlosti se jej pokusil prostrčit na Guedese. Ofenzivní hráč domácích se ale k zakončení neprotlačil.
53'
Betis dobře vyplnil prostor ve středu hřiště. Valencia se za úvodních osm minut druhé půle vůbec nedostala do hry.
52'
Kondogbia je ošetřován na hrací ploše. Byl přišlápnut svým soupeřem.
51'
Domácí odvrátili rohový kop Betisu. Gameiro se ale v útočné pozici nenastartoval, a míč tak došel až k brankáři Roblesovi.
50'
Emerson si vyměnil míč s Fékirem, který se pokusil o přízemní centr. Obrana Valencie zapracovala výborně.
49'
Betis pokračuje ve skvělém úvodu poločasu. I nadále drží balón na svých kopačkách.
47'
Viděli jsme zřejmě největší šanci zápasu. Valencia zbytečně otevřela svou obranu a dopředu se řítila zelená lavina. Ke střele z ideální pozice na penaltovém puntíku se dostal Fékir, jehož pokus se otřel o horní tyč.
47'
Borja Iglesias se dostal k míči ve vápně soupeře. Snažil se přihrát, ale viděl, že není volno. Proto to poté zkusil technickou střelou, která ale přesná nebyla.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Gonçalo Guedes.
46'
První poločas nám právě skončil. Branku jsme sice neviděli, ale pohledný fotbal z obou stran ano. V úvodu byli aktivnější domácí, ale v posledních zhruba dvaceti minutách už Betis. Šance jsme viděli na obou stranách, takže doufáme, že v podobném duchu se odehraje také poločas druhý.
45+1'
45'
José Gayá se v posledních vteřinách dostal ke střele zhruba z pětadvaceti metrů. Roblese pořádně protáhl.
45'
Hosté dohrávají tento poločas na balónu. Uvidíme, jestli se bude nad rámec řádné hrací doby ještě něco nastavovat.
44'
Valencia včas zapracovala proti přihrávce, která mířila na Joaquína.
43'
Carlos Soler se na chvíli utrhl ve vápně hostů, ovšem jeho zakončení důrazné nebylo. Směřovalo pouze do míst, kde stál Joel Robles.
43'
Moreno pronikl do šestnáctky, ale při finální fázi přesný nebyl.
42'
Sidnei zakřižoval Gameira, ovšem útočník domácího celku se pohyboval v ofsajdu. Praporek pomezního sudího tak šel okamžitě nahoru.
41'
Valencia se ubránila dlouhým nákopem vpřed. Robles ale vystartoval z brány a ihned míč lapil.
40'
Betis to zkoušel po pravé straně, kombinoval dobře, ale nakonec se dostal z dobré pozice. Přesto však hosté pokračují v kontrole míče.
39'
Hosté ale v posledních minutách ožili. Snaží se být aktivní před bránou celku v bílých dresech.
38'
Do hry byl zapojen videorozhodčí. Při již zmiňovaném centru došlo ve vápně k podezřelé situaci, která jako penaltová však vyhodnocena nebyla.
37'
Betis rozehrál svůj první roh v zápase. Canalesův centr prosvištěl vápnem, ale byl až příliš dlouhý.
36'
Fékirova prostrkávačka nenašla adresáta. Přesto se Real Betis stále drží na polovině Valencie.
35'
Žlutou kartu dostává Geoffrey Kondogbia (Valencia CF).
34'
Domácí předvedli krásnou akci na levé straně. Po několika narážečkách se k míči dostal Gameiro, jehož centr však zpacifikoval Robles.
33'
Valencia svůj kop od rohového praporku nerozehrála dobře. Dopředu rychle pádil Canales, který se mezi přesilou domácích hráčů neprosadil.
33'
Kévin Gameiro si zabíhal za obranu, ale k míči se nedostal. Hosté raději odpálili míč na rohový kop, a tak bude mít Valencia další možnost skórovat.
32'
Alex Moreno inkasoval za ostrý zákrok na útočné polovině hřiště první žlutou kartu v tomto utkání.
30'
Míče se ujal Mándí. Betis rozehrává od své brány na krátko.
29'
Nabil Fékir znovu ukázal svou šikovnost na balónu. Prokličkoval se až do vápna, odkud ale zamířil do boční sítě.
27'
Emerson se uvolnil na pravé straně a založil útočný výpad hostů. Jeden z hostujících hráčů poté vyslal nebezpečný centr, který domácí obrana se štěstím odvrátila.
26'
Torres nastartoval svou rychlost, ale za levého beka se dostat nedokázal. Míč skončil v zámezí. Za malý okamžik se bude kopat od Roblesovy svatyně.
25'
Gameiro byl na pravé straně čistým způsobem zastaven. Betis tak míří dopředu.
25'
K odraženému míči se dostal asi dvacet metrů od brány Gayá, který to opět zkoušel střelou. Jeho přízemní pokus ale obránci Betisu dokázali zastavit.
24'
Valencia bude mít za malou chvíli k dispozici další rohový kop.
23'
Sidnei fauloval na své polovině. Hlavní rozhodčí zatím kartu ze své kapsy netasí.
23'
Jeden z hostujících hráčů se snažil vystřelit z hranice šestnáctky, ale v rozhodující okamžik byl zastaven Gabrielem.
22'
Kondogbia rozehrál celkem riskantně, ale přece byl přesný. Valencia zkouší hrát kombinační fotbal už ze své poloviny.
21'
Hosté se drží na polovině domácích. Vhazovat budou aut z levé strany.
20'
Betis pokračoval v aktivitě, ale nakonec o míč přišel.
19'
Joaquín na druhé straně velmi dobře rozehrál standardní situaci. Svůj pokus obhodil okolo zdi a brankář Cillessen měl co dělat, aby míč vyrážel před brankovou čárou.
17'
Gayá předvedl parádní fotbalový moment. Z obrovské dálky vyslal technické zakončení, které se od břevna odrazilo zpět do hry. Robles byl na tento zajímavý pokus krátký.
16'
Gabriel oslovil dlouhou přihrávkou Gameira, který však neprostrčil míč za obranu hostů ideálně.
15'
Parejo opět zkusil rozehrát techicky a hned po bráně. Balón ale skončil v zámezí.
14'
Domácí pokračovali v aktivní hře na pravé straně. Nakonec dokázali vybojovat rohový kop.
14'
Ferrán Torres získával prostor na pravém křídle, ale v rozhodující moment byl pozastaven Sidneiem.
12'
Valencia to zkoušela rychlým kontrem. V závěru akce ji však zradila nepřesnost.
11'
Nabil Fékir se z ničeho nic objevil ve vápně. Po šťastném odrazu se dostal skoro až k malému vápnu, ale Gabriel dokonale vystihl jeho pokus o střelu. Zabránil tak možné brance.
10'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Hra zatím ale pokračuje.
9'
Carlos Soler se pokusil získat míč na útočné polovině, ale nedokázal to, protože byl pískán útočný faul.
9'
Hosté drží míč na svých kopačkách. Oba celky se snaží být aktivní na míči, jenže směrem dopředu jsme toho zatím moc neviděli.
8'
Alex Moreno zvládl své defenzivní úkoly velice dobře. Dokázal doběhnout průnikovou přihrávku a ihned poté si pomohl s Roblesem.
6'
Rohový kop z kopačky Daniho Pareja se směřoval do brány. Betis měl štěstí, že míč nezapadl k zadní tyči.
5'
José Gayá poslal do pokutového území nebezpečný centr z levé strany. Obrana hostů ale dokázala zareagovat a následně odvrátila míč na roh.
5'
Aktivitu opět přebral domácí tým. Zkouší to po zemi středem hřiště.
4'
Dlouhé přenesení hry ale neoslovilo Joaquína, jenž se pohyboval na levém křídle.
3'
Sidnei byl nyní aktivní při držení míče ze strany Betisu. Nakonec se mu rozehrávka celkem povedla.
3'
Domácí kombinují na polovině hřiště. Snaží se si vynutit tlak hned na začátku.
2'
Torres předvedl hezkou kličku u pravé strany. Dostal se o pár metrů více dopředu, ale přesto pak ztroskotal na bránícím hráči.
1'
Úvodní výkop měli hosté. Ihned si při rozehrávce pomohli i s Roblesem, neboť Valencia hned v úvodu vysoko napadala.
1'
Valencia nastupuje v bílé barvě dresů. Hostující Betis oblékl svou tradiční zelenobílou kombinaci.

Valencia CF: Cillessen – Wass, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Torres, Parejo (C), Kondogbia, Soler – Gómez, Gameiro.
Náhradníci: Doménech – Florenzi, Guedes, Čeryšev, Guillamón, Sobrino, Lee Kang-in.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, Sidnei, Moreno – Guardado, González – Fékir, Canales, Joaquín (C) – Iglesias.
Náhradníci: D. Martín – Feddal, Aleñá, Barragán, Loren, G. Rodríguez, Tello.

Rozhodčí: Adrian Cordero Vega.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v listopadu loňského roku a tehdy byl úspěšný Betis, jenž doma bral tři body za těsnou výhru 2:1. Domácí tak mají svému soupeři dnes co vracet.
Real Betis

To hosté z Realu Betis jsou na tom o dost hůře. V současné době jsou v tabulce LaLigy na třinácté pozici a zapsali třicet bodů. Jsou sice v klidném středu tabulky, ale na místo, které zaručuje sestup o patro níže, mají náskok pouhých osmi bodů, takže pokud se chtějí této pasti vyhnout, měli by více bodovat. Betis naposledy sehrál remízu 3:3 na svém stadionu s Mallorcou a na tento bodový zisk bude chtít navázat i dnes ve Valencii. Nic lehkého však hosty nečeká. Uvidíme, kdo se po konci utkání bude radovat z výhry, nebo zda se budou body dělit. Nechme se překvapit.
Valencia CF

Domácí Valencia nemá špatně rozehranou sezónu, když se nachází na osmém místě se ziskem osmatřiceti bodů. A stále tak hraje o pohárovou Evropu. Bodovou ztrátu má minimální, takže může ještě zabojovat jak o kvalifikaci o Evropskou ligu, tak i o Ligu mistrů a její skupinovou fázi. Valencia naposledy nebodovala na půdě Realu Sociedad, kde prohrála 0:3. Nedařilo se jí ani v osmifinále Ligy mistrů. V Atalantě padla 1:4 a nemá moc dobrou pozici pro odvetu. Dnes budou chtít domácí hráči proti Betisu bodovat, aby si udrželi naděje na poháry.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu šestadvacáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Valencia CF a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.