La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Sevilla - 30. října 2019   19:00

Valencia
81' Sobrino (Parejo)
1:1
(0:1)
Sevilla
45+3' Ocampos  (Fernando)
Valencia
Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (58. M. Vallejo), Coquelin (40. Kondogbia), Parejo (C) – Torres, Gómez, Lee Kang-in (69. Sobrino).
Doménech – Kondogbia, Diakhaby, J. Costa, T. Correia, M. Vallejo, Sobrino.
Carlos Del Cerro Grande – Juan Yuste Jiménez, Abrahám Álvarez Cantón
Estadio de Mestalla, Valencia
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Escudero (28. Gudelj) – Jordán, Fernando, Banega (79. F. Vázquez) – Ocampos, Chicharito (85. Munir), Ó. Torres.
Bunú – Pozo, Gudelj, F. Vázquez, Nolito, Munir, L. de Jong.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:16.
Je dobojováno a tento velmi napínavý mač nakonec končí dělbou bodů. Valencia byla ve druhém poločase o poznání lepší, nicméně vyrovnávací branky se dočkala až v na konci utkání, v 81. minutě se hlavou trefil Sobrino. Domácí se následně vyhecovali k závěrečnému tlaku, avšak obrana Sevilly nakonec odolala, a zápas tak skončil remízou 1:1.
90+5'
90+4'
Za postranní čarou si nějakou nevhodnou poznámku neodpustil již vystřídaný Lee Kang-in, jenž za tento prohřešek inkasoval žlutou kartu.
90+3'
Podobně to dopadlo také na opačném konci hrací plochy, Sobrinovu nabídku odvrátil Diego Carlos.
90+2'
Hosté se vydali dopředu a po dalším faulu Pareja zahrávali standardní situaci. Ta ale změnu ve skóre nepřinesla, neboť balon odhlavičkoval Garay.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Valencia CF).
89'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Parejo nabízel míč do prostoru penaltového puntíku, ale Vaclík vyběhl z brány a balon vyboxoval mimo vápno.
88'
Sevilla je momentálně horším týmem, a proto se snaží držet balon co nejdále od Vaclíkovy brány. To se jim ale zatím příliš nedaří.
87'
Velmi důležitý obranný zákrok teď předvedl Diego Carlos, jenž s vypětím všech sil odklidil míč do bezpečí před dotírajícím Sobrinem.
86'
Munir se hned zapojil do hry a nakonec se dostal až ke střele, kterou ale zblokoval přímo do náruče Cillessena Garay.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Chicharito, přichází Munir.
84'
Vázquez poslal míč do vápna a k hlavičce se dostal Chicharito, který ale nedokázal zamířit přesně.
83'
Domácím vstřelená branka samozřejmě vlila čerstvou krev do žil a nyní se snaží dostávat svého soupeře pod tlak. Zdá se, že závěr zápasu bude ještě zajímavý.
81'
Valencia právě vstřelila branku!
Tentokráte už to ale domácím klaplo a máme vyrovnáno! Parejo si vzal na starost volný přímý kop a našel přesně hlavu RUBÉNA SOBRINA, jenž přesným zakončením na zadní tyč překonal Vaclíka.
81'
Parejova nabídka směřovala na Kondogbiu, kterého ale v hlavičkovém souboji předčil důrazný Koundé.
80'
Sobrinova nabídka z pravé strany byla zblkována obranou hostů, uvidíme rohový kop.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Franco Vázquez.
78'
Parejo si chtěl propíchnout balon mezi dvěma protihráči, což se mu nepovedlo a následně musel zastavit rodící se brejk jen za cenu nedovoleného zákroku.
77'
Domácí se dočkali vyrovnávací branky, ovšem jejich radost netrvala dlouho, protože autorovi gólu Sobrinovi byl odmáván ofsajd.
76'
Následně hledal své spoluhráče ve vápně Wass, nicméně Vaclík včas vyběhl z brány a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
75'
Po faulu Fernanda měla Valenice k dispozici volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice, jenže Dani Parejo trefil pouze před sebou stojící zeď.
74'
Žlutou kartu dostává Fernando (Sevilla FC).
73'
Po několika odrazech se nakonec balon zjevil u Gómeze, jenž ale nedokázal míč zkrotit a rychle o něj zase přišel.
72'
Sobrino si už už chystal balon na střele, jenže na poslední chvíli mu utekl a následně ho daleko od Vaclíkovy svatyně odkopl Gudelj.
71'
Ocampos se po přihrávce Banegy mohl hnát do slibné šance, ale v době pasu se nacházel v ofsajdu, a proto byla jeho akce přerušena.
70'
Po faulu na Chicharita zahrávala Sevilla volný přímý kop. Banega nabízel míč na zadní tyč, odkud jej ale odklidil Garay.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Rubén Sobrino.
68'
Žlutou kartu dostává Gabriel (Valencia CF).
67'
Ocampos chtěl vysunout do útoku Chciharita, jenže pas střelce zatím jediné dnešní branky byl příliš dlouhý a bude z toho jen odkop od brány Cillessena.
66'
Dobře to teď udělal Jordán, jenž se kličkou zbavil Pareja a poté přenesl hru doleva na úplně volného Ólivera Torrese.
65'
Hráči v bílých dresech teď napadali hodně vysoko a nakonec to neslo ovoce, Banega totiž pod tlakem poslal míč jen ke Garayovi.
63'
Vypadá to, že zatím ne. Brazilský stoper domácích totiž po svých odešel za postranní čáru, kde už se dožaduje o povolení k návratu do hry.
62'
Na trávníku zůstává ležet Gabriel a na hrací plochu znovu musí lékařský tým. Uvidíme, zda budou domácí muset podruhé vynuceně střídat.
61'
Gayá chtěl vyslat do útoku Gómeze, ovšem u balonu byl první Gudelj, jenž se následně nechal domácím útočníkem faulovat.
60'
Banega se opřel do balonu z dobrých pětadvaceti metrů a jeho pokus nebyl vůbec špatný, nicméně Cillessen nakonec pokus argentinského špílmachra jen kontroloval.
59'
Momentálně sledujeme velmi bojovnou pasáž hry, v níž se ani jeden z celků nedokáže na delší dobu usadit na útočné polovině.
58'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Manu Vallejo.
57'
Jordán si navedl míč na pravačku a poté vypálil, nicméně bránu Cillessena o pořádný kus přestřelil.
56'
Ocampos u postranní čáry zajel do Gabriela a může být rád, že za svůj zbytečný zákrok neviděl žlutou kartu.
55'
Nyní to individuálně zkusil Ocampos, ovšem jeho akci hned po pár metrech utnul důrazný Gayá.
54'
Sevilla si je moc dobře vědoma svého hubeného náskoku, a proto se nyní snaží hrát ze zabezpečené obrany a dopředu se už moc nežene.
53'
Dopředu se znovu chtěl vydat Jesús Navas, jenže rychle k němu přistoupili dva protihráči, a hostující kapitán proto raději nahrál dozadu na Koundého.
52'
Žlutou kartu dostává Ezequiel Garay (Valencia CF).
51'
Následný rohový kop už žádné vzrušení nepřinesl, balon totiž odhlavičkoval na přední tyči stojící Fernando.
50'
Výborný Vaclík! Kondogbia před vápnem posunul míč na Maxiho Gómeze, proti jehož přízemní ráně vytáhl brankář Sevilly fantastický zákrok a udržel vedení svého celku.
49'
Cillessen teď poslal těžký pas Garayovi a ten byl hned pod tlakem Chicharita, nicméně s touto svízelnou situací si dokázal poradit.
48'
Parejo si všiml, že Vaclík je venku z brány, a tak se pokusil českého brankáře překvapit, ovšem kop se domácímu kapitánovi vůbec nepovedl a míč jen doskákal do zámezí.
47'
Na pravé straně se pokusil přes Gabriela přejít Navas, avšak brazilský stoper Valencie vyšel z tohoto souboje jako vítěz.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, zda domácí dokáží s tímto utkáním ještě něco udělat.
46'
Je za námi poměrně nervózní úvodní pětačtyřicetiminutovka a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro Sevillu. Oba celky měly v prvním poločase pasáže, v nichž byly o něco aktivnější než jejich soupeř. Branky se ale dočkali jen hosté, v nastavení využil parádního centru Fernanda Ocampos. K vidění bylo také poměrně dost tvrdých zákroků a hlavní sudí už rozdal celkem čtyři žluté karty.
45+7'
45+6'
V posledních minutách je k vidění spousta nedovolených zákroků, tím dalším se provinil Chicharito, jenž k zemi poslal Gabriela.
45+5'
Žlutou kartu dostává Carlos Soler (Valencia CF).
45+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla se na konci prvního poločasu dostává do vedení! Fernando dostal na pravé straně spoustu prostoru k centru, kterým přesně našel LUCASE OCAMPOSE a ten tvrdou ranou z hranice pokutového území překonal Cillessena.
45+2'
Žlutou kartu dostává Ferrán Torres (Valencia CF).
45+1'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Sevilla FC).
45+1'
Nad rámec prvního poločasu bylo vinou ošetřování nastaveno šest minut.
45'
Chicharito se chtěl s míčem probít až do pokutového území, jenže Gabriel mu stačil balon ukopnout od nohy.
44'
Standardku si teatrálním pádem chtěl vymodlit také Soler, nicméně hlavní sudí mu na tento divadelní výkon neskočil a hra plyne dál.
43'
Parejo sice poslal balon do velmi dobré pozice, nicméně nejvýše si naskočil Gudelj, jenž uklidil míč do bezpečí.
42'
Navas stáhl k zemi Gómeze a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
41'
Hosté velmi aktivně napadali rozehrávku Valencie a Gabriel byl nakonec donucen k dlouhému nákopu, který doputoval až k Vaclíkovi.
40'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Geoffrey Kondogbia.
39'
A vypadá to, že střídat se bude muset také na straně Valenice, neboť Coquelin odkulhal za postranní čáru, kde dal lékařům jasně najevo, že dál už to zkrátka nepůjde.
38'
Gayá zcela mimo hru srazil k zemi Jordána a ten se okamžitě skácel k zemi. Hlavní sudí tuto situaci nezaregistroval, takže se celá situace zřejmě obejde bez trestu.
37'
Navas se uvolnil na pravé straně a poté nabízel balon do vápna. Na jeho pas si naběhl Banega, jehož slabé zakončení ale neznamenalo pro Cillessena žádné nebezpečí.
36'
Wass se pokusil odcentrovat přes Ólivera Torrese, což se mu nepovedlo a navíc ještě poté v souboji přišel o balon.
35'
Naopak na hřišti se nám poměrně přitvrzuje, dalším ostrým zákrokem se prezentoval Koundé, jenž však z této situace vyvázl bez žluté karty.
34'
V posledních minutách sledujeme poněkud nudnější pasáž hry, ve které se ani jeden z celků nedokáže dostat do nějaké šance.
32'
Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).
31'
Dlouhý pas Pareja mířil na Gómeze, ale ten neměl šanci uspět v hlavičkovém souboji s Koundém.
30'
Na druhé straně se o individuální akci pokusil Óliver Torres, kterého však před vápnem čistým skluzem odzbrojil Gabriel.
29'
Už se ale opět hraje. Domácí měli k dispozici roh, po kterém pálil Wass. Dánský hráč ale dal do svého kopu příliš velkou razanci a bránu o pořádný kus přestřelil.
28'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Nemanja Gudelj.
28'
Sergio Escudero za potlesku obecenstva opouští hřiště na nosítkách. Doufejme, že španělský obránce bude brzy v pořádku.
27'
Ošetřování stále probíhá. Mezitím se za postranní čárou do hry chystá Nemanja Gudelj.
26'
Tak to nevypadá vůbec dobře. Při obranném zákroku se hlavami srazili Diego Carlos a Escudero a druhý jmenovaný na tom není vůbec dobře. Na hrací plochu už míří zdravotníci s nosítky.
25'
Lee Kang-in hledal z levé strany Gómeze. Ten se za balonem dral opravdu hodně aktivně, nicméně Koundé ho stačil odvrátit na roh.
24'
Zkušený fotbalista se nakonec po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že se nebude jednat o nějaký vážnější zdravotní problém.
23'
Na hrací ploše zůstává ležet Navas a hra je přerušena. Kapitánovi hostů se na nohy moc nechce a na trávník už za ním míří lékařský tým.
22'
Fernando chtěl Cillessena překvapit střelou z dálky, jenže bránu vůbec netrefil, takže nizozemský brankář mohl zůstat v klidu.
21'
Hosté se snaží malinko uklidnit hru a stopeři si teď už nějakou chvilku pouze vyměňují míč mezi sebou.
20'
Wass nadýchaným centrem našel volného Lee Kang-ina, který se do míče opřel z první a jeho rána nebyla vůbec špatná, avšak mezi tři tyče si cestu nenašla.
19'
Fernando ve středu pole stáhl k zemi Coquelina a hlavní arbitr mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutým napomenutím.
18'
Chicharito se obtočil okolo svého strážce a dokázal i vypálit, nicméně jeho střela byla kvůli signalizovanému ofsajdu navíc.
17'
V šestnáctce se po souboji s Koundém poroučel k zemi Gómez, jenž se dožadoval pokutového kopu. Ten ale hlavní sudí nenařídil a hra plyne dál.
16'
Domácí se v posledních minutách osmělili a momentálně se jim daří dostávat obranu Sevilly pod tlak.
15'
Parejův centr na přední tyč si našel Gabriel, jenž ale v krkolomné pozici nedokázal zakončit přesně.
14'
Lee Kang-in si na levé straně obehrál dva protihráče a poté vybojoval první roh pro svůj tým.
13'
Po něm vznikly v pokutovém území nemalé zmatky, které nakonec rezolutním odkopem vyřešil Garay.
12'
Modří zůstali nastěhovaní na útočné polovině a poté, co byl zblokován centr Ocampose, uvidíme rohový kop.
11'
Gabriel zaváhal v rozehrávce a jeho chyby mohl využít Ocampos, jenž však se svou šancí nenaložil vůbec dobře a nakonec ani nezakončil.
10'
Banega si teď vůbec neporozuměl s Escuderem a po jejich neshodě uvedou domácí míč do hry autovým vhazováním.
9'
V úvodu velmi aktivní Wass se znovu vydal dopředu, jenže před pokutovým územím mu balon lehce utekl a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Banegu.
8'
Hráči Sevilly sice zatím daleko více kombinují, avšak vůbec se jim nedaří dostat se k šestnáctce svého soupeře.
7'
Garay se dostal pod tlak napadajícího Chicharita, ovšem zachoval klid a ve spolupráci s brankářem Cillessenem z této složitější situace vyšel celkem v pohodě.
6'
Wass měl na pravé straně spoustu prostoru k centru, avšak ideální moment prováhal a jeho následnou nabídku zblokoval Óliver Torres.
5'
Banega si všiml rozběhnutého Navase a hned mu také adresoval svůj pas, jenže ten byl příliš dlouhý a hostující kapitán se k míči nedostal.
4'
Navas sice dokázal udržet balon ve hře po nepřesném pasu Fernanda, nicméně následně mu ho od nohy ukopl Gayá
3'
Dobrý centr poslal do vápna Escudero a Garay měl co dělat, aby míč odhlavičkoval před dotírajícím Ocamposem.
2'
S první akcí chtěl přispěchat na pravé straně Wass, ovšem jeho průnik neměl dlouhého trvání, neboť u půlící čáry mu stopku vystavil Fernando.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Valencie, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř naopak pro tento zápas zvolil modrou sadu.
1'

Valencia CF: Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C) – Torres, Gómez, Lee Kang-in.
Náhradníci: Doménech – Kondogbia, Diakhaby, J. Costa, T. Correia, M. Vallejo, Sobrino.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Escudero – Jordán, Fernando, Banega – Ocampos, Chicharito, Ó. Torres.
Náhradníci: Bunú – Pozo, Gudelj, F. Vázquez, Nolito, Munir, L. de Jong.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro Grande – Juan Yuste Jiménez, Abrahám Álvarez Cantón.
Sevilla FC

To Sevilla si na rozdíl od svého soupeře vede o poznání lépe a aktuálně se nachází na pátém místě, přičemž ztráta na vedoucí Granadu činí jen jeden jediný bod. Také Vaclík a spol. už si ale v tomto ročníku vybrali menší krizi, když na přelomu září a října prohráli tři ze čtyř zápasů v lize. Následně se však parta vedená trenérem Lopeteguiem opět zvedla a minulá dvě kola odehrála velmi dobře, jelikož ani jednou neinkasovala a celkem v pohodě si poradila s Levante a Getafe. Svou formu potvrzuje Sevilla také v Evropské lize, kde zatím ještě nedostala branku a suverénně vévodí skupině A.
Valencia CF

Valencia, která v posledních letech patří ke španělské nejužší špičce, se zatím v nové sezoně trápí a na svém kontě má jen tři výhry. Po mizerném startu sice v posledních týdnech přišlo mírné zlepšení, nicméně stále se nedá říct, že by svěřenci kouče Celadese podávali takové výkony, na které podle jmen na soupisce mají. Los Ches navíc měli v několika minulých mačích problémy s disciplínou, neboť v posledních třech soutěžních utkáních vždy dohrávali v početní nevýhodě. O víkendu byl proti Osasuně už v devětadvacáté minutě vyloučen Rodrigo a jeho tým následně padl na půdě ligového nováčka 1:3.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má v tomto týdnu na programu vložené kolo a k vidění bude také utkání, v němž změří své síly Valencia a Sevilla. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.