La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Real Sociedad - 13. července 2020   19:30

Villarreal
85' Cazorla (Chukwueze)
1:2
(0:0)
Real Sociedad
61' José  (Ödegaard) • 75' D. Llorente  (Oyarzabal)
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, A. Moreno – Trigueros (76. Baena), Anguissa – Moisés Gómez (62. B. Soriano), Cazorla (C), Ontiveros (89. M. Gaspar) – Niño (46. Chukwueze).
Guillermo Cuadra Fernández – Teodoro Sobrino Magán, Juan López Mir
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Moyà – Gorosabel, D. Llorente, Le Normand, Monreal (86. Muñoz) – Merino, Zubimendi – Oyarzabal (C), Ödegaard (65. Zubeldia), Barrenetxea (53. Portugués) – Isak (46. José).

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
Je konec a Sociedad nakonec vyválčil důležité tři body, díky kterým se stále drží v boji o evropské poháry. Utkání bylo ale velmi vyrovnané a nakonec rozhodly chyby domácí defenzivy, která si nepohlídala dva rohové kopy. Nejprve se v 61. minutě trefil Willian José, na kterého o několik chvil později navázal Llorente. Krátce před vypršením řádné hrací doby snížil Cazorla, ovšem jeho branka už přišla pozdě.
90+5'
90+4'
V závěru nastaveného času měli domácí rohový kop, ovšem balon odvrátil na přední tyči stojící Oyarzabal.
90+3'
Nyní je ale hra přerušena kvůli ofsajdu Williana Josého. Rozehrávky se nyní chopí Asenjo a všichni jeho spoluhráči už míří do vápna Sociedadu.
90+2'
Hosté to dělají velmi dobře a vše podstatné se stále odehrává na polovině Villarealu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Výborně to udělal Portugués, jenž potáhl balon několik desítek metrů a poté získal aut pro svůj tým.
89'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Javier Ontiveros, přichází Mario Gaspar.
88'
Žlutí se usadili před vápnem svého soupeře a snaží se prokombinovat do nějaké šance.
87'
Závěr zápasu tedy ještě může být napínavý. Uvidíme, zda Villareal dokáže v posledních minutách skóre srovnat.
86'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Nacho Monreal, přichází Aihen Muñoz.
85'
Villarreal právě vstřelil branku!
Máme zaděláno na drama! Chukwueze sice nejprve přišel o balon, nicméně ten se k němu se štěstím vrátil a nigerijský fotbalista ho následně poslal na hranici vápna. Tam ke střele napřáhl SANTI CAZORLA a na jeho pokus byl Moyà krátký.
84'
Ontiveros se odhodlal k ráně z velké dálky a pořádně protáhl Moyu, jenž balon zkrotil až napodruhé.
83'
Spolupráce těchto dvou se opakovala i o chvilku později, avšak tentokrát brazilskému forvardovi balon ukopl Albiol.
82'
Portugués udržel míč na hrací ploše a poté ho předložil Josému, jenž ale z velkého úhlu nezamířil přesně.
81'
Za obranu Sociedadu si zabíhal Soriano a nebýt zásahu Llorenteho, tak by šel sám na Moyu.
80'
Chukwueze to zkusil individuálně a dostal se až ke střele, která ovšem vyletěla vysoko nad bránu.
79'
Do konce zápasu chybí zhruba čtvrt hodiny. Pokud chtějí domácí vytěžit alespoň bod, musí už vrhat své síly především do útoku.
76'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Álex Baena.
76'
Ještě před rozehrávkou nařídil hlavní sudí krátkou přestávku na pití. Oba trenéři tak nyní mají chvilku na to, aby povzbudili své svěřence.
75'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
A tuto standardku už dokázal Sociedad přetavit v druhou branku! Domácí zcela pozapomněli na DIEGA LLORENTEHO, jenž se opřel do nabídky Oyarzabala a procpal míč za záda Asenja.
74'
Torres teď nezasáhl vůbec dobře a doslova daroval hostům další roh.
73'
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl, obrana Villarealu se bez problémů osvobodila.
72'
Po chybě jednoho z domácích fotbalistů šli hosté do přečíslení a nesehráli ho vůbec špatně. Celou akci nakonec zakončoval Merino, jehož pokus ale ztečoval nad bránu Torres.
71'
Nyní mohli domácí udeřit ze standardní situace, avšak centr Cazorly vyboxoval pozorný Moyà.
70'
Žlutou kartu dostává Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian).
69'
Villareal je po inkasovaném gólu paradoxně o něco lepší a nyní se mu daří kombinovat na útočné polovině.
68'
Po ostřejším zákroku Chukwuezeho si jeden z členů realizačního týmu Realu pustil ústa na špacír a hlavní sudí mu hned udělil červenou kartu.
67'
Jenže ten se hostům vůbec nepovedl, neboť na centr Oyarzabala neměl nikdo v modro-bílém šanci doskočit.
66'
Ve středu hřiště byl faulován Merino a San Sebastian bude mít k dispozici volný přímý kop.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Igor Zubeldia.
64'
Willian José zabojoval o téměř ztracený míč a nakonec byl za svou snahu odměněn, Real bude totiž vhazovat u vápna Villarealu.
63'
Domácí se ihned po rozehrávce vrhli do útoku a chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, avšak akce po pravé straně se s úspěchem nepotkala.
62'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Bruno Soriano.
61'
Rohový kop zahrávali také hosté, kteří se po něm dočkali úvodní branky! Ödegaard načechral balon přesně na hlavu WILLIANA JOSÉHO, jenž důrazným zakončením překonal Asenja.
60'
Cazorla posílal míč na přední tyč, avšak jeho nabídka si našel Le Normand a ten osvobodil svůj tým.
59'
Na Gorosabela dotíral Chukwueze a bek hostů byl nakonec donucen odehrát balon do zámezí. Následovat bude rohový kop.
58'
Gómez prováhal ideální možnost k centru a míč mu poté odebral Gorosabel. Z této situace se rozhodně dalo něco vytěžit.
57'
Akce po pravé straně ale úspěch neslavila, neboť Cazorla byl přistižen v těsném ofsajdu.
56'
Villareal nyní drží balon a vyčkává, zda se v obraně San Sebastianu neotevře nějaké okénko.
55'
Portugués zezadu zajel do Anguissy a může být rád, že z této situace vyvázl jen s domluvou.
54'
Cazorla nyní udržel míč proti dvěma soupeřům a pak byl faulován Zubimendim.
53'
Chukwueze si chtěl narazit s Triguerosem, ale zpětný pas domácího hráče zachytil Merino.
53'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Cristian Portugués.
52'
Barrenetxea měl spoustu prostoru ke střele, jenže v klíčový moment si balon ukopl a následně už ho k němu nepustil Trigueros.
51'
Chukwueze rozkmital své rychlé nohy, pláchl Monrealovi a poté nabízel balon do šestnáctky, kde ho pro sebe uzmul brankář Moyà.
50'
Ödegaard si už už naváděl míč na střelu, ale na poslední chvíli mu ho od nohy ukopl Albiol.
49'
Anguissa se pustil do riskantní kličky, nicméně za svou odvážnost byl odměněn a následně měl spoustu času na to, aby přenesl hru na Morena.
48'
José se vydal napadat rozehrávku soupeře, ovšem domácí obránci chybu neudělali, a balon tak stále drží Villareal.
47'
Torres posílal dlouhý balon na Chukwuezeho, jenž při snaze dostat se k míči fauloval Le Normanda.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Samuel Chukwueze.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
46'
Je za námi první pětačtyřicetiminutovka a hráči odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Zatím sledujeme poměrně svižné utkání, které nám nabídlo několik zajímavých šancí. Oba brankáři jsou ale zatím bezchybní a především díky nim se žádný střelecký pokus neujal.
45+5'
45+4'
Nebylo k ní daleko! Cazorla se zrychlil ve středu hřiště a následně napřáhl k přízemní ráně, která proletěla těsně kolem levé tyče.
45+3'
Závěr úvodního dějství patří domácím, kteří v posledních minutách obléhají pokutové území San Sebastianu. Dočkáme se ještě branky?
45+2'
Gómez to zkusil zpoza šestnáctky, ovšem jeho pokus neznamenal pro Moyu žádné nebezpečí.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny čtyři minuty.
45'
Ontiveros se odhodlal k dalšímu sólu, ale tentokrát ho dokázal odzbrojit vracející se Merino.
44'
Isak se pokusil obehrát Morena, jenže se sám ve svých kličkách zamotal a následně o balon přišel.
43'
Ontiveros poměrně ostře dohrál Oyarzabala a mohl být rád, že za svůj zákrok nedostal druhou žlutou kartu v zápase.
42'
Pravý bek domácích se následně propracoval až k centru, ovšem ten skončil v rukavicích hostujícího gólmana.
41'
Výborně to udělal Cazorla, jenž se zbavil svého strážce a poté přenesl hru doprava na volného Peñu.
40'
Do balonu se z velké dálky opřel Ontiveros a jeho pokus rozhodně nebyl špatný, avšak Moyà byl včas na svém místě a míč vyrazil.
39'
Trigueros si obhodil Llorenteho a ten ho následně poslal k zemi v rozporu s pravidly. Uvidíme standardní situaci domácích.
38'
Další nabídku Monreala vrátil do ohně Oyarzabal a Barrenetxea zakončoval z dobré pozice, jenže bránu netrefil.
37'
Monreal poslal do vápna dobrý centr z levé strany, avšak ve vápně se nacházel pouze Isak a ten neměl proti několikanásobné přesile šanci uspět.
36'
Žlutou kartu dostává Manu Trigueros (Villarreal CF).
36'
Oyarzabal si dnes již poněkolikáté naváděl balon na střelu, ovšem tentokrát ho k zakončení nepustil důrazný Torres. Kapitán Realu následně musel nahrát dozadu na Zubimendiho.
35'
Žlutou kartu dostává Javier Ontiveros (Villarreal CF).
35'
Sociedad sice hraje na útočné polovině, nicméně zatím se mu vůbec nedaří dostat se přes dobře zformovanou defenzivu Villarealu.
34'
Oyarzabal prostrkával míč na Isaka, avšak pas hostujícího kapitána s vypětím všech sil dokázal zastavit Albiol.
33'
Gorosabel propadl u půlící čáry a následně musel stáhnout k zemi unikajícího Ontiverose. V tomto případě se dala udělit i žlutá karta.
32'
Gómez se odvážně vrhl mezi dva protihráče, jenže se ukázalo, že si ukousl až příliš velké sousto, neboť balon mu odebral Merino.
31'
Už se opět hraje a balon mají ve svém držení hosté, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině.
30'
André Anguissa se nakonec zvedá a odchází za postranní čáru. Uvidíme, zda se bude muset střídat.
29'
Ošetřování stále probíhá, a hráči obou týmů tak mají krátkou přestávku, během které se mohou občerstvit.
28'
Kamerunský středopolař se stále nezvedá a na hrací plochu už je přivolán lékařský tým domácího celku.
27'
A je tu další faul, tentokráte se proti pravidlům provinil Anguissa, jenž si navíc při tomto zákroku sám ublížil.
25'
Gómez ztratil balon a při snaze získat ho zpět nedovoleně atakoval Monreala. Sociedad bude moct v klidu rozehrávat.
24'
Ontiveros se dravě protáhl po křídle a poté zakončoval na zadní tyč. Moyà však jeho pokus obře viděl a připsal si rutinní zákrok.
23'
Po rohovém kopu nastaly v pokutovém území domácích lehké zmatky a fotbalisté Realu se i dožadovali pokutového kopu kvůli hře rukou. Hra ale přerušena nebyla a míč následně odkopl Albiol.
22'
Švédský mladík se následně chtěl vymodlit penaltu po zákroku Torrese, nicméně následovat bude pouze roh.
21'
Výbornou práci odvedl Isak, jenž dotíral na Albiola a nakonec ho donutil odehrát míč jen do autu.
20'
Žlutí se v posledních okamžicích bránili, a proto se nyní snaží uklidnit hru a podržet míč na svých kopačkách.
19'
Oyarzabal si navedl balon do středu hřiště a zkusil to levačkou, jenže bránu o pořádný kus přestřelil.
18'
Peña se znovu utrhl na pravé straně a následně hledal své spoluhráče v pokutovém území, ale balon odhlavičkoval Le Normand.
17'
Peña si seběhl pro balon až na vlastní polovinu, nicméně dobře s ním vystoupil Le Normand, jenž mu nedal chvilku klidu a nakonec ho donutil k nepřesné přihrávce, kterou vystihl Merino.
16'
Gorosabel se nejprve chtěl vydat dopředu, ale poté si vše rozmyslel a raději nahrál dozadu na Llorenteho.
15'
Další akce Villarealu už bylo o něco povedenější a Cazorla dostal míč do vápna, kde na něj jen o pár decimetrů nedosáhl Niño.
14'
Gómez se po zisku míče vydal rychle dopředu, ovšem prováhal ideální moment pro přihrávku a poté ho odzbrojil vracející se Zubimendi.
13'
Poté ještě následoval rohový kop, ale nepovedený centr Ödegaarda skončil v náruči domácího strážce svatyně.
12'
Hosté předvedli nacvičený signál a nebyli daleko od úvodní branky! Na konci jejich souhry stál Le Normand, jehož zakončení fantasticky vytáhl Asenjo.
11'
Nyní už se ale píská. Trigueros poslal k zemi Ödegaarda a bude z toho standardka pro San Sebastian.
10'
Isak se poroučel k zemi po souboji s Albiolem a dožadoval se odpískání faulu, nicméně arbitr Fernández nechal hru plynout dál.
9'
Torres chyboval v rozehrávce a následně se musel rychle vracet, neboť u lajny už byl rozběhnutý Oyarzabal. Domácí stoper ale svou chybu napravil a nahrávku Merina vystihl.
8'
Peñovu nabídku si našel nikým neatakovaný Onitveros a hlavou zakončil těsně nad bránu.
7'
Právě Mikel Merino po svém zakončení nekontrolovaně spadl na záda a následně musel být ošetřován. Určitě se nejedná o nic příjemného, ovšem hostující záložník bude schopen pokračovat ve hře.
6'
Norský fotbalista o chvilku později rozehrál rohový kop. Do míče se hlavou opřel Merino, jenž však z velmi krkolomné pozice bránu minul.
5'
Ödegaard se uvolnil a poté nabízel míč do šestnáctky, avšak Albiol stačil jeho centr odklidit do bezpečí.
4'
Oyarzabal to zkusil individuálně po pravé straně, ale po pár metrech narazil na Morena a ten mu balon odebral.
3'
Cazorla si všiml sbíhajícího Niña a hned mu také adresoval svůj pas, jenže gólman Moyà celou situaci dobře přečetl, vyběhl z brány a míč před útočníkem Villarealu odkopl.
2'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
2'
Domácí okamžitě napadali rozehrávku svého soupeře a Gorosabel byl nakonec donucen k dlouhému nákopu, který vyletěl mimo hrací plochu.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít" Výkopu se ujali fotbalisté Sociedadu, kteří dnes nastupují v modro-bílých dresech. Jejich soupeř pak bude hrát ve žluté sadě.
1'

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, A. Moreno – Trigueros, Anguissa – Moisés Gómez, Cazorla (C), Ontiveros – Niño.
Náhradníci: Andrés Fernández – B. Soriano, Morlanes, Baena, Chukwueze, Leal, Chakla, Lozano, Alcácer, Quintilla, Martín, M. Gaspar.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Gorosabel, D. Llorente, Le Normand, Monreal – Merino, Zubimendi – Oyarzabal (C), Ödegaard, Barrenetxea – Isak.
Náhradníci: Remiro – José, Portugués, Muñoz, Zaldúa, Zurutuza, J. Pacheco, Roberto López, Zubeldia, Lobete, Djouahra, Aranbarri.

Rozhodčí: Guillermo Cuadra Fernández – Teodoro Sobrino Magán, Juan López Mir.
Real Sociedad San Sebastian

Také Sociedad si letos nevede vůbec špatně a tři kola před koncem má stále šanci na evropské poháry. Na rozdíl od svého dnešního soupeře ale koronavirová pauza San Sebastianu ublížila a momentálně se Real potácí ve výsledkové krizi. Po restartu soutěže vyhrál jen jedno utkání a logicky se tabulkou propadl o pár pater níže. V závěrečných kolech se navíc bude muset trenér Alguacil bez několika důležitých hráčů. Zranění už v této sezoně nepustí do hry Adnana Januzaje a otazník visí také nad Martinem Ödegaardem a Josebem Zaldúou. Oba borci nezasáhli do hry už v minulém utkání a pouze z tribuny sledovali, jak jejich spoluhráči nestačili na Granadu.
Villareal CF

Žlutá ponorka se po nepovedené minulé sezoně letos zvedla a už se opět pohybu v horních patrech tabulky. Aktuálně se nachází na páté pozici se ziskem sedmapadesáti bodů. Po restartu soutěže navíc hraje Villareal velmi dobře a z posledních osmi mačů prohrál jen jeden. Obrovský podíl na tom má veterán Santi Cazorla, jenž se po vážném zranění dokázal vrátit do top formy a i ve svých pětatřiceti letech patří k tomu nejlepšímu, co může LaLiga nabídnout. Parádní ročník prožívá také španělský forvard Gerard Moreno, který se v lize trefil už šestnáctkrát. V posledním utkání proti Getafe se sice mezi střelce nezapsal, nicméně pomohl svému týmu k důležité výhře 3:1.
Hezký pondělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga v těchto dnech napíše své šestatřicáté pokračování a k vidění bude také souboj Villarealu se San Sebastianem. Úvodní výkop je naplánován na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.