La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Getafe - 30. prosince 2020   19:15

Atlético
20' L. Suárez (Carrasco)
1:0
(1:0)
Atlético
Oblak – Vrsaljko (57. Saúl), Savić, Felipe, Hermoso – Lemar (71. Torreira), Koke (C), M. Llorente, Carrasco – L. Suárez (80. J. Giménez), Félix (71. Á. Correa).
Mateu Lahoz – Nevado, Martínez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Getafe
Yáñez – Iglesias, Dakonam (C), Etxeita, Olivera – Portillo, Nemanja Maksimović, Timor (88. Patrick), Cucurella – Jaime Mata (69. Ünal), Ángel Rodríguez.
Soria – Arambarri, Abdulai, Alba, Chema, Patrick, Ünal.

Atlético Madrid vítězí nad Getafe 1:0, čímž si upevňuje pozici lídra španělské La Ligy. Svůj náskok před městským rivalem Realem navýšilo sice jen na tři body, ale Real Madrid po večerním zápase na hřišti nováčka z Elche bude mít už o dva odehrané zápasy více.

Getafe zůstává v tabulce na čtrnáctém místě s náskokem pouhých dvou bodů na sestupové pásmo a musí se tak ohlížet zejména za sebe.
90+3'
90+3'
Atlético bude vhazovat na útočné polovině, to už si domácí pohlídají.
90+2'
Po čase zase zahrozili domácí, před Yáňeze se prokličkoval Ángel Correa, v těsné brankářově blízkosti se mu ale nepovedlo vystřelit.
90+2'
Nastavený čas už se posunul do své druhé poloviny, zatím se hraje jen ve středu hřiště.
90+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Ve druhém poločase je střelecký stav 1:5, hosté jsou aktivnější, nadále se ale nemohou výrazněji prosadit.
89'
Maksimovićův centr propadl ke Cucurellovi, jeho střela je ale sražena k Janu Oblakovi.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází John Patrick.

Do hry přišel teprve sedmnáctiletý záložník.
87'
Na střelecké pokusy už Getafe vede 10:9, Jana Oblaka přesto hosté pořádně neprověřili.
87'
Enesi Ünalovi ale rána z volného kopu vůbec nevyšla, míč proletěl vysoko nad brankou a někteří jeho spoluhráči se jen zklamaně chytili za obličej.
85'
Při centru Timora bylo v pokutovém území šest hostujících hráčů, nikdo z nich se do zakončení nedostal, ovšem krátce poté byl Djakonam faulován Saúlem v blízkosti pokutového území, což už bude velmi nebezpečná standardní situace.
84'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).

Nový muž na hřišti je potrestán za podražení Cucurelly.
84'
Z pátého rohu Atlético nijak nezahrozilo.
83'
Žlutou kartu dostává Xabier Etxeita (Getafe CF).

Hostující stoper dostal žlutou kartu zřejmě za nějaké protesty.
82'
Enesi Ünalovi je pískán faul na Kokeho, Atlético může rozehrávat volný kop u postranní čáry.
81'
Neúspěšná akce domácích na pravém křídle, akce končí ofsajdem Llorenteho.
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází José Giménez.

Při uruguajském střídání domácí trenér Simeone výrazně posiluje zadní řady, Atlético by mělo pokračovat na tři stopery.
78'
Maksimovićův centr doletěl jen na hlavu Kokeho, odraženého míče se zase zmocnili hosté.
77'
Tentokrát je pískán faul Ünalovi v souboji s Hermosem, Atlético nadále plně kontroluje průběh zápasu. Ale je to stále o jedinou branku...
75'
Žlutou kartu dostává David Timor (Getafe CF).

Hostující středopolař podrazil Kokeho.
74'
Juan Iglesias v souboji s Carrascem vybojoval autové vhazování, čemuž se domácí fotbalista pořádně diví, neboť skutečně mělo vhazovat Atlético. Ale rozhodně to není něco, co by mělo mít vliv na průběh tohoto zápasu.
73'
Belgičanovi ale centr nevyšel, skončil už na dvoučlenné zdi.
73'
Domácí vybojovali standardní situaci, u postranní čáry se k centru chystá Yannick Carrasco.
71'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Lucas Torreira.
70'
David Timor se pokusil vystřelit z dobrých pětatřiceti metrů, jeho nepovedený pokus se ale dokutálel daleko vedle branky.
69'
Rohovému kopu soupeře se Atlético ubránilo, Getafe musí začít další útočné tažení ze středu hřiště.
69'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Enes Ünal.
69'
Po sražené střele Marca Cucurelly bude následovat rohový kop, před nímž vystřídají hosté.
68'
Zmíněná jihoamerická dvojice si na vstup do zápasu ještě musí počkat, zatím mají míč v držení hosté.
67'
Domácí trenér Diego Simeone připravuje dvojité střídání, do hry se chystají Ángel Correa s Lucasem Torreirou.
66'
I další Lemarův centr hosté odvrátili do bezpečí.
66'
Po zásahu Davida Timora přijde vzápětí čtvrtý roh.
65'
Yannick Carrasco potáhl míč po levém křídle, pak jeho přihrávku Iglesias srazil na třetí roh Atlética.
64'
Juan Iglesias nepřesně střílel z dálky, odkopávat od branky bude Jan Oblak.
62'
Getafe zahrozilo ze zajímavě sehraného protiútoku, Jaime Mata se uvolnil na pravém křídle, pak však vysoko přestřelil domácí branku.
61'
Právě Llorente pak vhodil dlouho aut do pokutového území, kde se míč odrazil k Joau Felixovi, tomu se v přehuštěném prostoru nepovedlo vystřelit.
60'
Llorente při průniku podél pravé postranní čáry vybojoval autové vhazování poblíž rohového praporku.
58'
Podle obrazu hry by se na post pravého beka měl stáhnout Marcos Llorente.
57'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Šime Vrsaljko, přichází Saúl.

Zajímavé střídání Diega Simeoneho, pravého obránce nahradí výrazně ofenzivnější fotbalista.
56'
Nepřesný centr Juana Iglesiase doletěl k brankáři Oblakovi.
54'
Neúspěšná snaha Maty s Cucurellou u postranní čáry, po odrazu míče do zámezí se autového vhazování ujme Sime Vrsaljko.
52'
Nadále platí, že Getafe zatím vystřelilo jen třikrát, na branku Jana Oblaka pak letěla jediná střela, ta jej navíc moc neprověřila.
51'
Getafe se usadilo u pokutového území Atlética, hosté se ale jen stěží dostávají do zakončení.
49'
Neúspěšný výpad Vrsaljka po pravém křídle, k centru jej nepustil Mathias Olivera.
48'
Aktivněji druhý poločas rozehrálo Atlético, zatím se ale bojuje převážně ve středu hřiště.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Atlético mělo v prvním poločase územní převahu, kterou nejdříve mohl využít Thomas Lemar, ovšem trefil tyč. Skóre zápasu tak otevřel po centru Carrasca ze standardní situace Luis Suárez. Getafe bude muset po přestávce přidat, pokud chce dnes na Wanda Metropolitano usilovat o ligové body.
45+1'
45+1'
Po nakrátko rozehraném rohu se míč vrátil ke Carrascovi, jehož následný centr se neujal a vzápětí rozhodčí Mateu Lahoz ukončil první poločas.
45+1'
Suárez se v přehuštěném prostoru před brankou neprobil do zakončení, vybojoval alespoň roh.
45+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Střely z volného kopu se ujal právě Suárez, ovšem nepostřelil hostující zeď. Sime Vrsaljko pak vracel míč před branku, kde se ke střele neprobil Yannick Carrasco.
43'
Luis Suárez si prohodil míč mezi nohama Etxeity, pak byl sokem faulován a následovat bude nebezpečná standardní situace v blízkosti pokutového území Getafe.
41'
Getafe dosud vyprodukovalo sedm útočných akcí, čtyři po levé straně, tři po pravé, středem hosté zatím nezaútočili.
40'
Velmi nepovedený centr Francisca Portilla doletěl za domácí branku, rozehrávat bude Jan Oblak.
38'
Po zhruba minutové prodlevě už se může ve hře zase pokračovat.
37'
Po jednom ze soubojů ve středu hřiště trápí zdravotní potíže Ángela Rodrígueze, hostující útočník musí být ošetřen.
36'
Po dalším centru se do zajímavé příležitosti dostal Xabier Etxeita, netrefil však míč dobře a branku vysoko přestřelil.
36'
Getafe dosud zahrálo 56% svých rohových kopů k bližší tyči, nejinak tomu bylo i teď, hosté ale nijak nezahrozili.
35'
Mathias Olivera svým průnikem po levé straně hřiště vybojoval první roh pro Getafe.
34'
Po standardní situaci hostů se míč odrazil před branku k volnému Ángelu Rodríguezovi, ten ale hlavičkoval jen do připraveného brankáře Oblaka. Slovinská hvězda Atlética se poprvé výrazněji zapojila do zápasového dění.
33'
Také v druhém souběžně hraném zápase se domácí ujali vedení, konkrétně Celta Vigo nad Huescou.
31'
Vrsaljkův centr doskákal k brankáři Yáňezovi, ten rychle rozehrál na své spoluhráče v obraně.
30'
Joao Felix teď možná trochu přemotivovaně skluzem sestřelil Dakonama, rozhodčí Mateu Lahoz ponechal hostům výhodu.
28'
Série nepřesností na obou stranách, odkopu od branky se ujme Rubén Yáňez.
26'
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (Atlético Madrid).

Černohorský obránce Atlética se snažil pokrýt míč před Matou, toho však loktem zasáhl do obličeje a vynechá první zápas Atlética v novém roce.
25'
První rohový kop zápasu rozehrál Thomas Lemar a našel před brankou Luise Suáreze, jehož hosté nedůsledně pokryli, další hlavička uruguajského kanonýra ale končí nad brankou.
24'
Ángel Rodríguez si prohlíží žlutou kartu za tvrdý zákrok na Thomase Lemara.
22'
Marc Cucurella se uvolnil na levém křídle a hledal v pokutovém území nabíhajícího Maksimoviće, domácí ale pokryli přihrávku levého záložníka Getafe.
21'
Neúspěšná akce Francesca Portilla na pravém křídle, k míči už se vrací Atlético.
20'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético se ujímá vedení! Lemar rozehrál volný kop nakrátko s Carrascem, jehož přesný centr hlavou prodloužil do sítě LUIS SUÁREZ!
18'
Po nedovoleném zákroku Jaimeho Maty bude Atlético rozehrávat standardní situaci na útočné polovině.
16'
Djené Dakonam se srazil s Thomasem Lemarem a ztěžka se zvedal z trávníku, bude ale v pořádku.
15'
Na střelecké pokusy v úvodní čtvrthodině vede Atlético 4:1.
14'
Thomas Lemar si naběhl do pokutového území na přihrávku Carrasca, pak z ostrého úhlu trefil tyč!
13'
Neúspěšný průnik Luise Suáreze do pokutového území, stopku mu vystavil hostující kapitán Dakonam.
12'
Carrasco na levé straně potáhl míč kolem Iglesiase, pak ale nacentroval jen do rukavic Yáňeze.
11'
Marcos Llorente se dokázal uvolnit na pravém křídle kolem Timora, pak ale nepřesně přihrával před branku.
9'
Hosté se teď pokusili prosadit postupným útokem, ten byl zastaven na pětadvaceti metrech od branky, brzy se ale Getafe vrátilo zpět k míči.
7'
První střelecké zakončení hostů si připsal do statistik Ángel Rodríguez, jeho technická rána od rohu pokutového území mířila zhruba metrů a půl nad branku.
6'
Carrasco si od postranní čáry navedl míč podél pokutového území na střelu, s prudkou ránou pravačkou si brankář Yáňez poradil.
5'
Po hostujícím zisku míče mohl Ángel Rodríguez vyrazit do rychlého brejku, ovšem nepovedlo se mu dobře převzít míč, sám se vyhnal k postranní čáře, pak už si hostující zadáci pohlídali jeho centr na Cucurellu.
3'
Atlético hraje ve velmi ofenzivní sestavě a bude se snažit být neustále nebezpečné, teď Hermoso našel v pokutovém území Suáreze, ten hlavičkoval mimo branku.
2'
Do centru Llorenteho se pokusil nůžkami zavěsit Joao Felix, nepovedlo se mu ale dobře trefit míč.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v modrém hrající hosté, rovněž Atlético obléklo své tradiční dresy, tedy červeno-bíle pruhované.
1'
Fotbalisté už přicházejí na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Felipe, Hermoso – Lemar, Koke (C), M. Llorente, Carrasco – L. Suárez, Félix.
Náhradníci: San Román – Camello, Á. Correa, Kondogbia, Saúl, R. Sánchez, M. Sánchez, Šaponjić, Vitolo, Torreira, Lodi, J. Giménez.

Getafe CF: Yáñez – Iglesias, Dakonam (C), Etxeita, Olivera – Portillo, Nemanja Maksimović, Timor, Cucurella – Jaime Mata, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Soria – Arambarri, Abdulai, Alba, Chema, Patrick, Ünal.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Nevado, Martínez.

Atlético Madrid

Domácí celek je na první pozici s celkovým počtem 32 bodů. Stejný počet bodů má i druhý Real Madrid, který statečně stíhá domácí celek! Madridský celek sehrál na domácím hřišti doposud sedm utkání a zatím ještě neprohrál (pouze jednou remizoval). I jejich skóre je velmi slušné – 18:2 v domácím prostředí. Celkem jejich skóre činí 26:5 a Atlético má nejlepší defenzívu v celé soutěži a lze konstatovat, že i jednu z nejlepších defenzív v rámci top pěti nejlepších lig v Evropě.

Atlético však nyní musí řešit i nečekaný odchod Diega Costy, který s klubem rozvázal smlouvu a již jej neuvidíme v dresu Atlética. Nejvíce v tomto klubu zazářil v sezóně 2013/2014, kdy nastřílel 27 ligových branek během daného ročníku. Poté přestoupil do Chelsea, kde ve svých dobrých výkonech pokračoval. Následně se před třemi lety vrátil z Chelsea zpět do Atlética.

Getafe CF

Hostům patří až třináctá příčka s celkovým počtem 17 bodů. Nyní se jim příliš nedaří, v posledním kole remizovali 1:1 s Celtou Vigo, předtím sice vyhráli 2:0 nad Cadizem. Před danou výhrou však dvakrát prohráli a zkrátka na vítězství si Getafe musí většinou počkat několik zápasů. Doposud slavili vítězství jen čtyřikrát a to již po čtrnácti odehraných zápasech!
Hostům se navíc zranil jeden z klíčových hráčů, kdy na dobu tří až čtyř týdnů bude mimo hru Juan Camilo Hernández, který si přivodil svalové zranění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.