La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Sevilla - 12. ledna 2021   21:30

Atlético
17' Á. Correa (Trippier) • 76' Saúl (M. Llorente)
2:0
(1:0)
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso – Lemar (66. Saúl), Koke (C), M. Llorente, Carrasco (88. Felipe) – Á. Correa (66. Félix), L. Suárez (82. Torreira).
Estrada – Cebrián, Porrasová
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Sevilla
Bunú – Navas (C) (78. Ó. Torres), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić, Fernando, Jordán (59. Óscar Rodríguez) – Suso (78. L. de Jong), Nasjrí (84. Munir), Ocampos.
Díaz, Pastor – Munir, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Óscar Rodríguez, Ó. Torres, Aleix Vidal, F. Vázquez, L. de Jong.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji úspěšnou druhou polovinu pracovního týdne.
Atlético Madrid si vítězstvím znovu dělá prostor na 1. místě, Sevilla si ale naopak v boji o pohárovou Evropu příliš nepomohla. Aktuálně se nachází na 6. příčce.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 0:6. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:11.
Vylidněné tribuny Wandy Metropolitano dnes přihlížely vítězství domácího týmu poměrem 2:0. Zejména ve druhé půli se přitom Atlético jevilo velmi pasivně a drtivou většinu času „jen" bránilo, ale v tomto přesně tkví kouzlo stratéga Diega Simeoneho. Sevilla si na jeho defenzívě vylámala zuby a jelikož nedokázala zúročit žádnou ze svých několika málo šancí, musel přijít trest. Colchoneros dali po gólu v obou poločasech, nejdříve se prosadil Correa, po něm Saúl.
90+4'
90+4'
Také tuto prekérní situaci Colchoneros přečkali a po útočném faulu jednoho z hostí už pravděpodobně zápas dohrají.
90+3'
Andalusané žádali po zpracování Lucase Torreiry penaltu, rozhodčí jim ale přiřknul jen rohový kop, o úmyslnou ruku se totiž nejednalo.
90+3'
V momentu Llorenteho pasu se Félix nacházel v postavení mimo hru. Atlético se tedy ani nemá čas nadechnout a už musí znovu bránit.
90+2'
Sevilla se rozhodně nevzdává, s každou vteřinkou se jí ale zisk bodů výrazně vzdaluje.
90+1'
Přímáku od pravé postranní čáry se chopil Rakitić, tým z hlavního města ale po centru koncovku nepovolil.
90'
Závěr utkání nám přinese ještě čtyřminutové nastavení.
89'
Atlético už v podstatě rezignuje na jakékoliv ofenzivní snahy a soustředí se čistě na obranu dvougólového náskoku.
88'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Felipe.
88'
Po dalším rohu zakončoval Diego Carlos, brazilský stoper ale Oblakovu klec neohrozil, mířil mimo.
87'
Z rohového kopu se dostal k hlavičce Rakitić, jehož prvotní pokus skončil na tyči, od které míč nedokázal nasměrovat do brány ani dobíhající Fernando!
86'
Sevilla drží Atlético v obklíčení, kontaktní branky se ale dočkat neumí.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Munir.
84'
Nasjrí si v rohu hřiště vymodlil nedovolený zákrok, následný přímák ovšem nic významného nepřinesl.
82'
Trenér Sevilly Lopetegui vidí po slovní výměně se střídaným Luisem Suárezem žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Lucas Torreira.
81'
Na Júsufa Nasjrího po Rodríguezově zblokované koncovce a slibném odrazu zívala odkrytá síť, snajpr se ale přepočítal a bránu přestřelil!
79'
Nepříjemná situace se teď odehrála v šestnáctce Atlétika Madrid, kde se střetly hlavy Diega Carlose a Josého Giméneze. Druze jmenovaný po samotném zákroku nevypadal vůbec dobře, nakonec se ale dal vcelku rychle dokupy a už se pokračuje ve hře.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Óliver Torres.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Luuk de Jong.
76'
Atlético právě vstřelilo branku!
V podstatě jako blesk z čistého nebe přichází druhá branka Atleti! Marcos Llorente z pravého křídla našel na hraně šestnáctky SAÚLA, jenž si vyčíhal ten pravý moment k vyvážené střele, která dnes podruhé překonala Júsufa Bunuúa! Ten se může zlobit na svou nedostatečně dostupující obranu.
75'
Kontr vedl mladičký João Félix, bleskově se ale s Portugalcem zatáhnul Acuña a míč zakopnul na aut.
75'
Saúl přizvednul Ocamposův centr, nasnadě je tedy také roh s pořadovým číslem devět.
74'
Atlético čelí také této herní situaci bez škody.
73'
Na zataženého Carrasca se pokoušel něco vymyslet Jesús Navas, zkušený borec se však nakonec musel spokojit alespoň se ziskem rohového kopu.
73'
Sevilla se urputně snaží ustálit svůj tlak, zatím je jí to ale pramálo platné.
72'
João Félix zavadil o chodidlo Lucase Ocampose a obratem přerušil jeho postup vpřed.
71'
Poté, co znovu zahráli nedovoleně hosté, kopal Yannick Carrasco ze značné dálky přímý volný kop, dalekonosnou svíci ale vlastnímu brankáři poslal hlavou do náručí Júsuf Nasjrí.
70'
Emoce teď vytryskly při faulu Rodrígueze na Félixe přímo před lavičkami, vše se ale během chvilky urovnalo.
69'
Zejména v posledních minutách čelí Atlético snaze hostí bez jakýchkoliv problémů.
68'
Sevilla se znovu nastěhovala do ofenzivní třetiny hřiště, Ocamposova přihrávka z hloubi pole ale skončila až za brankovou čárou.
67'
Suárez zmařil sekvenci přihrávek svého mančaftu, když zamýšlený pas do strany posadil přímo na nohu Navasovi.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází João Félix.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Saúl.
65'
Další rohový kop rozehrál Rodríguez nakrátko pro Susa, jehož centr se ovšem donesl až do zámezí.
64'
Kop od praporku si vzal na svědomí Óscar Rodríguez, standardní situace ale v tomto zápase zatím ani jednomu z týmů příliš nevycházejí.
63'
A znovu se Koundé pokoušel propašovat míč do šestnáctky, v tomto případě z toho vzejde rohový kop.
62'
Do pozice hodné centru se dostal paradoxně až stoper Jules Koundé, jeho pas na penaltový puntík ovšem nikdo z hostí dostatečně neanticipoval.
61'
Andaluský mančaft teď přenáší svou kombinaci z jedné strany na druhou a hledá skulinky.
60'
Fernando perfektně předskočil Suáreze a zachoval tak držení míče Seville.
59'
V ofsajdovém postavení se nechal načapat Yannick Carrasco.
59'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Óscar Rodríguez.
58'
Ve výsledku ale Savićův záměr vyšel, ze standardky se totiž nezrodil ani náznak šance.
57'
Savić nedal nejmenší šanci rozběhnout se Júsufu Nasjrímu, kterému mírně brnknul o nohy. Žlutému trestu se Černohorec nevyhne.
55'
Roh z kopačky Trippiera šanci nepřichystal.
54'
Po plynulé otočce s míčem se do zakončení šteloval Ocampos, včasně jej ale dostoupil Savić a dokonce o něj získal odkop od brány pro vlastní tým.
53'
Arbitr si ještě šel bleskově něco vyříkat s vedoucím domácího mužstva. Problém nejspíše tkvěl v nějaké průpovídce směrem k rozhodčím.
52'
Samotní Andalusané pro změnu rozehrávali rohový kop, Atlético si ale vše solidně pohlídalo.
50'
Obětí nedovoleného zákroku se stal v rohu hřiště na polovině Sevilly Carrasco a z následného centrovaného přímáku se zrodil vcelku slušný zmatek. Hosté nicméně nakonec nebezpečí odvrátili.
48'
První žlutou kartu zápasu vidí zpětně za svůj faul na Jordána Koke, který tak bude muset vynechat příští ligový zápas Atlétika v Eibaru.
46'
Nasjrí si našel po Koundého prostrkávačce prostor za defenzivní linií a jeho střelu z velkého úhlu musel vyrážet Jan Oblak! O nějak obzvláště těžký zákrok se ovšem nejednalo.
46'
Marcos Acuña se okamžitě pokoušel provětrat obranu Atlétika ostrým centrem, Correa ale načasovaným zákrokem trajektorii míče brzy zatrhnul.
46'
Sevilla rozkopla druhou polovinu klání.
46'
Dvaadvacet statečných již vybíhá zpět na zelený pažit.

Ofsajdy: 1 – 0
Úvodní dějství nám přineslo navzdory obecně defenzivnímu naladění obou týmů záživnou podívanou. Otěže utkání většinu času třímali hosté a dokonce si proti těžko prostupné defenzívě Atlétika vypracovali několik příležitostí ke skórování. Gólově radosti se však během prvních pětačtyřiceti minut dočkal jen Ángel Correa, který rozvlnil síť utaženou jedovkou po Trippierově přihrávce do šestnáctky.
45'
45'
Domácí se už už hnali do brejku, jenže to by nesměl hlavní rozhodčí odpískat faul Yannicka Carrasca, který se postaral o odzbrojení Joana Jordána.
44'
Rukou zasáhnul do hry zatím hodně viditelný Koundé. Atleti pochopitelně s rozehrávkou na vlastní polovině příliš spěchat nebude.
44'
Suárezův zbytečný faul zabránil rovněž Atlétiku v útočném výpadu.
43'
Sevilla má teď hodně těžkou práci s tím se vůbec dostat na dostřel Oblakovy svatyně.
42'
Rohový kop domácích mezitím rozehrál Thomas Lemar, již na první tyči se ovšem o jeho likvidaci postaral Lucas Ocampos.
41'
Zajímavý pohled nám teď poskytla kamera. Náhradníci Atlética se rozcvičují za pomoci rotopedů přistavených na tribuně.
40'
Na stejné myšlenkové vlně se nestřetli Ocampos s Navasem. Druhý jmenovaný dostal od Argentince přihrávku na paty a neměl ji jak zkrotit.
39'
Znovu mohou Colchoneros posbírat vážené desítky vteřin za půlící čárou.
38'
Laxní Lemarova přihrávka málem poslala do šance Sevillu, Atlético se ale stihlo v mžiku zatáhnout pod balón a situaci odbránit.
37'
Suáreze efektivně dostoupil Carlos a znemožnil mu zpracovávat přihrávku z Kokeho kopačky. Míče se následně jali kolegové z obrany.
36'
Další faul hostí, tentokráte Marcose Acuñi, daruje přímák místním borcům.
35'
Odvážné řešení volil Jesús Navas, když se pokusil z jedničky centrovat do šestnáctky. Balón mu ale vůbec nesednul a zamířil rovnou za branku Jana Oblaka.
34'
Nedovolený zákrok Ocampose při napadání je nakonec tím, co přeruší kombinační sekvenci hostí.
33'
Navas nepovedenou přihrávkou do středu mírně zahnal Jordána, ten si ale vypomohl skluzem a udržel merunu pro svůj tým.
32'
O pár sekund později Bunú vyzrál na Llorenteho pres vyváženým dloubáčkem. Sevilla tak může přejít do útoku.
31'
Ambiciózní Suárezova střela zpoza šestnáctky nenadělal Bunúovi sebemenší potíže.
31'
Ačkoliv Koundé vystihnul přihrávku na obranné polovině, nezmohl se na nic jiného než pouhé odevzdání cenného zboží.
30'
Atlétiku se teď daří povolovat zámek Sevilly alespoň chvílí strávenou za polovinou hřiště.
29'
Přímý volný kop překazil vlastním kolegům útočným faulem Jules Koundé.
28'
Hermoso se vůbec nemazal se šikovným Ocamposem a jednoduše jej bodyčekem poslal na trávník. Rozhodčímu nezbylo než u postranní čáry pískat nedovolený zákrok.
27'
A znovu je to Sevilla, která se staví kolem území domácího souboru.
25'
Zničehonic mohl přidělat trenéru hostí Julenu Lopeteguimu další vrásku na čele Luis Suárez! Uruguayský kanonýr si za obranou vyhlédnul elegantní lob, koncovku z prvního dotyku ovšem zneškodnil pohotový Bunú!
23'
Sevilla i nadále klepe na dveře Atlétika, to je ovšem v odolávání nátlaku soupeře možná nejlepším týmem současnosti, což nyní jen potvrzuje.
21'
Nadějnou šanci k bleskovému vyrovnání zahodila Sevilla! Nasjrímu nejdříve po Rakitićově průnikovce uzmul míč vybíhající Oblak, který ale zase otevřel bránu pro dorážejícího Marcose Acuñu! Jenže krajní bek poslal ze stoprocentní pozice svou jedovku mimo oblast mezi třemi tyčemi!
19'
Madridští hodlají uštknout v krátkém časovém sledu podruhé. Tentokráte se sice do brankové příležitosti nedostali, po Jordánově zpracování rukou se ovšem ne zcela neoprávněně dožadovali pokutového kopu. Hostující středopolař si ovšem nakopl horní končetinu sám a v tomto případě se přestupek nepíská.
17'
Domácí tým jde přibližně po čtvrthodině hry do vedení! Trippierova zpětná přihrávka do vápna našla skvěle si počínajícího ÁNGELA CORREU, který si přebral míč a z nezištné pozice v obklopení obránci vyslal přízemní gólovou zásilku na bližší tyč! Bunú vinou ne zrovna ideálního výhledu nedokázal včas reagovat!
15'
S razancí vysokého pasu se přepočítal Diego Carlos, který poslal balón přímo do zámezí.
14'
O podobný kousek se snažil na opačném konci hracího pole Thomas Lemar, Francouz však ani nepropálil vystavený blok.
14'
Znovu se jednalo o marockého forvarda, který se stal středem pozornosti. Jeho střelecký pokus ze střední vzdálenosti skončil na reklamních bannerech.
13'
Nasjrí mocně stíhal vysoký nákop za obranu, před překročením brankové čáry jej ovšem nedoběhnul.
12'
Zatím se oba týmy střídají na tahu, defenzívy však pracují téměř bezchybně.
10'
K zemi se po lehoučkém kontaktu s Julesem Koundém skácel Luis Suárez, tady se ale penalta rozhodně pískat nemohla.
9'
Ocampos se pokoušel přihrávku obránců z jedné sklepnout na Jesúse Navase, kapitán Sevilly ovšem tento krok nečekal a vůbec nebyl v náběhu. Autové vhazování tudíž vrací balón domácím.
8'
Do útočné fáze se tak znovu může přesunout hostující ekipa, zdolávání obranné hráze Atlétika jí ale dělá značné potíže.
6'
Po několika odrazech v pokutovém území Sevilly zakončoval hlavou Correa, jeho pokus ovšem chytil Bunú a navíc byl máván ofsajd.
5'
Ofenzívou se nyní prezentují také Colchoneros, zatím ale bránu hostí přímo neohrozili.
3'
První větší šance zápasu připadla Ivanu Rakitićovi, který se po rohovém kopu v šestnáctce zorientoval nejrychleji a akrobaticky zblízka prozkoušel pozornost Jana Oblaka! Tomu při krocení meruny pomohla tyč, pokus chorvatského středopolaře ovšem i tak postrádal potřebnou razanci.
2'
Standardní situace se chopil Suso, jehož zajímavý střílený centr levačkou byl odvrácen na roh.
1'
Domácí rychle přišli o balón a zaútočit tak mohla Sevilla. Lucas Ocampos se šikovně otočil s míčem a na levém okraji šestnáctky na sebe získal faul Carrasca.
1'
Rozehrávku si vzali na starost Atleti.
1'
Od úvodního hvizdu nás dělí jen posledních pár chvil.
Hráči obou týmů už se šikují v tunelu.
Trávníkáři na Wanda Metropolitano viditelně odvedli úctyhodnou práci. Po sněhové bouři Filomena, která v posledních dnech sužuje Madrid, není na hřišti ani stopy.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso – Lemar, Koke (C), M. Llorente, Carrasco – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Grbić, San Román – Kondogbia, Lodi, Felipe, Saúl, Šaponjić, Félix, Torreira, Vrsaljko, Vitolo, Soriano.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić, Fernando, Jordán – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Munir, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Óscar Rodríguez, Ó. Torres, Aleix Vidal, F. Vázquez.

Rozhodčí: Estrada – Cebrián, Porrasová.
Vzájemné zápasy:

Pohled do rozsáhlé historie společných utkání těchto dvou týmů favorizuje celek z hlavního města. Atlético nad Sevillou dominuje s bilancí 62-53-49.

Zajímavé ovšem je, že hned poslední čtyři vzájemná utkání skončila remízou. Loňská ligová sezóna přinesla nejdříve v Seville smír 1:1 a poté na půdě Atlétika 2:2.
Sevilla FC:

Úřadující vítěz Evropské ligy v probíhající sezóně nejvyšší španělské soutěže sice na svůj protějšek z Wanda Metropolitano nestačí, i tak se však bezpochyby jedná o jeden z nejkousavějších týmů Pyrenejského poloostrova. Při pohledu na tabulku bychom zjistili, že Seville náleží s 30 bodíky pěkné 6. místo. Výsledková bilance andaluského celku je přitom 9-3-4.

Stratég Julen Lopetegui by si však přál posun na pozice zajišťující přímou kvalifikaci do Champions League a směrem k němu může stavět, stejně jako Atlético, na neprostupné obraně. Méně než třináct branek z vlastní sítě lovil právě jen nejbližší soupeř. Zvenku navíc Sevilla pravidelně vozí cenné zboží. Mimo domovský stadion zatím čtyřikrát triumfovala, dvakrát se musela smířit s bodovou dělbou a stejně tak dvakrát odjela s prázdnou.

Před střetem dvou osmifinalistů Ligy mistrů má hostující tým o něco delší seznam nedostupných hráčů. K dispozici Lopeteguimu rozhodně nebudou Escudero s Vaclíkem a pod otazníkem zůstává ofenzivní univerzál Carlos Fernández.

Poslední zápasy:

Sevilla FC 3:2 Real Sociedad San Sebastian (LaLiga)

Atlético Madrid:

V hlavách fanoušku Colchoneros jistě dodnes běží záběry z posledního zisku ligového titulu v roce 2014. Od té doby stačili Atleti „jen" na dvě druhá místa, ale trofej pro vítěze Primera División zatím pojedenácté v historii nepotěžkali. Pokud si však letos udrží svou dosavadní výkonnost, na boj o prvenství mohou zcela reálně pomýšlet. S úctyhodnými dvanácti výhrami, dvěma remízami a jednou prohrou momentálně vévodí tabulce, do které si dosud nasbírali 38 bodů.

Dlouhodobá zbraň týmů trenéra Diega Simeoneho je pochopitelně pevná defenzíva. Ta v probíhajícím ligovém ročníku inkasovala pouhopouhých šest branek, které podstatně vyvažují ne zase tak přesvědčivých 29 vstřelených. Na Wanda Metropolitano přitom Atlético ještě letos neprohrálo. Sedmkrát bodovalo naplno a jen bezbranková remíza s Villarealem mu mírně kazí skóre.

Zatímco v Lize mistrů postoupil madridský klub vcelku pohodlně z druhého skupinového místa, v Copa del Rey utrpěl během minulého týdne těžkou porážku. Ze hřiště třetiligové Cornelly si přivezl potupnou porážku 1:0. Co by ovšem mohlo stratéga Simeoneho alespoň trochu utěšit, to je velmi hubená listina absencí, na které v tento moment figuruje jen Héctor Herrera. Zdravotní způsobilost mexického středopolaře je nejasná.

Cornella 1:0 Atlético Madrid (Copa del Rey)
Deportivo Alavés 1:2 Atlético Madrid (LaLiga)
Atlético Madrid 1:0 Getafe (LaLiga)

Luis Suárez (9 gólů)

Ángel Correa (5 asistencí)
Hezký den všem fanynkám i fanouškům té nejlepší světové kopané! V rámci tohoto přenosu společně zaostříme na dohrávaný duel 1. kola LaLigy, ve kterém se střetnou Atlético Madrid a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.