La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Celta Vigo - 16. května 2021   18:30

Barcelona
28' Messi (S. Busquets)
1:2
(1:1)
Celta Vigo
38' S. Mina  (Aspas) • 89' S. Mina
Barcelona
ter Stegen – R. Araújo, Piqué (64. Dest), Lenglet – S. Busquets – O. Dembèlé (70. Trincão), Moriba (86. Pjanić), Pedri (46. Puig), Alba – Griezmann (70. Braithwaite), Messi (C).
Bengoetxea
Camp Nou (Barcelona)
Celta Vigo
Villar – K. Vázquez, N. Araujo, Domínguez, Caricol – Denis Suárez – Méndez, Beltrán (90+3. Sotelo), Nolito (69. Solari) – Aspas (C) (78. Perez), S. Mina.
Sequeira – Juncà, Sotelo, Solari, Perez.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 12:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:14.
Je dobojováno. Domácí Barcelona sice vedla v prvním poločase o jednu branku, hosté ale dokázali vyrovnat. Ve druhé půli pak byli domácí znovu lepším týmem, ale v závěru zápasu se podruhé trefil Santiago Mina, jenž poslal hosty do vedení a nakonec už nikdo neskóroval, takže hosté si z Camp Nou odvezou všechny tři body a to znamená jediné, Barcelona už nemá vůbec žádnou šanci na zisk ligového titulu. V posledním kole si to na dálku o první místo rozdají madridské celky Atlético a Real.
90+4'
90+3'
Lionel Messi se dostal do zakončení, když nabral rychlost a dostal se k velkému vápnu, jeho levačka ale míč vystřelila jen metr vedle levé tyče Ivána Villara.
90+3'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Hugo Sotelo.
90+2'
Dest střílel jen mimo tři tyče a míč má ve své moci Marc-André ter Stegen, jenž ho chystá k dalšímu odkopu od svého zařízení.
90'
Nastavovat se ještě budou tři minuty navíc.
89'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
V závěru zápasu se trefují hosté a otáčejí stav na svou stranu. Solari střílel na branku soupeře, ale rána šla do tyče a odrazila se k SANTIAGU MINOVI, který pohotově dorazil balon do částečně odkryté sítě a svou druhou přesnou trefou tak přiblížil hosty ke třem bodům – 1:2.
88'
Zápas jde pomalu ale jistě do svého finiše. Určitě ještě sudí nastaví nějakou tu minutu navíc. Nyní jsou v akci zase domácí hráči, kteří to zkoušejí před Ivánem Villarem.
87'
Další Messiho akce, míč mu ale vypíchl soupeř a dostal se hned do zakončení na druhé straně. Augusto Solari ale jen svou střelou nechal vyniknout brankáře Barcelony Marca-Andrého ter Stegena.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Miralem Pjanić.
85'
Lionel Messi si naběhl za obranu soupeře a poté levačkou zakončil koníčkem, míč však brankář Iván Villar dostal do rukavic a je po šanci domácích.
84'
Následoval volný přímý kop hostů, který ale pro ně nedopadl dobře. Míč má v moci Marc-André ter Stegen a okamžitě ho odkopává až na polovinu Celty de Vigo.
83'
Domácí Lenglet fauloval tvrdě svého soupeře a sudí mu uděluje žlutou kartu. A protože už domácí hráč jednu měl, rovnou inkasuje i tu červenou a předčasně pro něho duel končí.
82'
Barcelona sice svého soupeře střelecky doslova přehrává, ale ne a ne vsítit vedoucí branku. Hosté tak stále na Camp Nou drží cennou remízu.
81'
Messi už mohl střílet v pokutovém území, ale celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na levou stranu pro Jordiho Albu, který ale míč minul.
80'
Rohový kop zahrál Lionel Messi, ale z této standardní situace se domácí celek neprosadil.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Miguel Perez.
76'
Messiho centr do pokutového území nenašel adresáta, ale jen připraveného obránce hostů, který hned balon poslal do bezpečí.
73'
Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (FC Barcelona).
73'
Hosté zvýšili aktivitu a znovu se ocitli v šanci před domácí brankou, ale pokus Aspase šel jen vedle tyče branky ter Stegena.
71'
Denis Suárez vyslal nebezpečnou přízemní střelu směrem na ter Stegena, ten ale nadvakrát jeho střelu zneškodnil. Už si rovná míč v rukavicích a bude ho odkopávat ven.
70'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Trincão.
70'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Martin Braithwaite.
69'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Augusto Solari.
68'
Ousmane Dembèlé rychle zakončil před Ivánem Villarem a ten zapisuje další dobrý zákrok a míč má ve své moci.
67'
Hosté ztratili míč a s ním se na druhou stranu dostávají opět hráči Barcelony, kteří se pokusí ohrozit Ivána Villara.
65'
Ousmane Dembèlé se proháčkoval až do malého vápna, kde zpětnou přihrávkou chtěl vyzvat Lionela Messiho, ale druhý jmenovaný na míč nedosáhl.
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Piqué, přichází Sergiño Dest.
62'
Marc-André ter Stegen si připsal dobrý zákrok proti střele jednoho z hostů a po delší době si tak sáhl na míč.
61'
Velká šance Barcelony. Ronald Araújo si v těsné blízkosti Villarovy branky vyskočil a hlavičkoval, jenže míč poslal jen těsně nad břevno jeho svatyně!
60'
Hodina hry je minulostí, stále oba celky hrají nerozhodně 1:1. Znovu mají více ze hry domácí hráči, kterým se však nedaří znovu strhnout vedení na svou stranu.
59'
Hostům se nepovedl přechod na polovinu Barcelony, ta převzala znovu iniciativu a do zakončení se dostal Lionel Messi, ovšem Iván Villar byl pozorný ve své brance.
57'
Dobrá akce pro hosty, kterou však zastavil ofsajd a u míče jsou pro změnu zase hráči Barcelony. Antoine Griezmann zrychlil hru po pravé straně, ale s centrem do pokutového území to už bylo horší.
56'
Ricard Puig ve skluzu zajel do nohy Santiaga Miny a dostává žlutou kartu.
55'
Po nepřesném zakončení hostů se k míči dostali domácí hráči a jdou do pomalého přenesení hry na druhou stranu hřiště.
54'
Ricard Puig zblízka nezakončil přesně, po něm se nepovedla střela ani Ilaixu Moribovi. Iván Villar tak má další odkop od své branky.
53'
Lionel Messi zahrál volný přímý kop a jeho nadýchaný centr do pokutového území sebral jen pozorný Iván Villar. Ten hned odkopl balon za vlastní polovinu.
51'
Carlos Domínguez poslal tvrdě k zemi Ousmaneho Dembèlého a ten skončil na zemi. Za tento prohřešek pak hlavní rozhodčí vytáhl první žlutou kartu v utkání.
51'
Brais Méndez si nabíhal na centr z pravé strany do pokutového území, ale na balon nedosáhl.
50'
A poté po přihrávce Messiho nabíhal po levé straně Jordi Alba, ale už sám věděl, že to nemůže stihnout. Míč končí v zámezí a u něho tak budou zase hosté.
49'
Autové vhazování zahrál Lionel Messi a domácí hráči se tak mohou ještě déle zdržet na polovině Celty de Vigo.
48'
Lionel Messi zahrál centr do pokutového území, kde si však vyskočil hostující brankář Iván Villar a má balon ve své moci. Následně ho bude odkopávat od svého zařízení.
47'
Antoine Griezmann se vymotal kolem obrany soupeře a poslal míč Lionelu Messimu, který ale zahrál rukou a je pískáno.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Ricard Puig.
46'
Střely na branku: 3 – 1
První poločas zápasu mezi Barcelonou a Celtou de Vigo je u konce. Oběma týmům trval rozjezd do provozní teploty o něco déle, nakonec se ale skóre měnilo. V osmadvacáté minutě se trefil Lionel Messi po přihrávce od Busquetse hlavou a zapsal tak už třicátou trefu v probíhající sezóně. Nicméně hosté nelenili a o deset minut později slavili vyrovnání. Santiago Mina poslal okolo Gerarda Piquého nepříjemnou střelu z hranice velkého vápna a zaskočil nejen jeho, ale i brankáře Barcelony ter Stegena, který nemohl nic dělat a jen přihlížel, jak mu letí balon do brány. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 19:31.
45'
45'
Míč mají ještě hosté, ale už se nic nestane. Hlavní sudí nepřidá ani minutu navíc a první část hry je tedy u konce.
44'
Centr Ilaixe Moriby zastavila obrana hostů a hned na to se Celta pokusila o protiútok, ale marně. Míč totiž znovu získali domácí hráči a ti tak na polovině svého soupeře ještě zůstali.
43'
Faulovaný byl Ronald Araújo, kterého fauloval hostující Iago Aspas a u míče je Barcelona. Ta se tak může ještě v závěru prvního poločasu dostat do ohrožení branky Celty de Vigo.
42'
Ronald Araújo poslal míč Lionelu Messimu, ten poté pálil z hranice velkého vápna, avšak jen do obrany soupeře.
40'
Domácí se nesmířili s tím, že přišli o své vedení a hned po inkasovaném gólu se vydali před Ivána Villara, kterého ale nepřekonali.
38'
A je vyrovnáno. Vůbec první střela hostů, která končí rovnou přesným zásahem. Krásně to udělal SANTIAGO MINA, jenž si zpracoval přihrávku a poté skrze Gerarda Piquého zakončil. Dokonale tak domácí zaskočil a ter Stegen byl v brance v tu chvíli jen jako divák – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Iago Aspas.
36'
Precizně rozestavená obrana Barcelony nepustila hosty do blízkosti branky Marca-Andrého ter Stegena a hned na to se rýsovala akce na opačné straně. Lionel Messi však nemohl zakončit, protože byl Nolitem faulován.
35'
A nyní už znovu na polovině hostů operuje domácí celek, Sergio Busquets servíroval Messimu další přihrávku, kterou ale zachytil ze vzduchu jeden z obránců Celty de Vigo.
34'
Po dlouhé době se také na polovinu Barcelony podívali hráči Celty, Iago Aspal ale vystřelil jen vedle branky ter Stegena.
33'
Ousmane Dembèlé skrze obranu soupeře poslal míč na Ilaixe Moribu, ten ale nedokázal balon zachytit. Ten si tak převzali hosté a míří dopředu.
32'
Lionel Messi se ocitl v malém vápně, ale nedosáhl na míč po přihrávce od Sergia Busquetse.
31'
Domácí zahrávali dva rohové kopy po sobě, ale ani jednou se z těchto standardních situací nedokázali dostat do zakončení před brankou Ivána Villara.
30'
Po půlhodině hry svítí na ukazateli skóre stav, který je příznivější pro domácí hráče, hosté se zatím nedostali do vážnějího ohrožení ter Stegenovy branky.
28'
Barcelona právě vstřelila branku!
Nyní už se zadařilo a Barcelona jde v osmadvacáté minutě do vedení. Krásnou přihrávku poslal na LIONELA MESSIHO Sergio Busquets a prvně jmenovaný pak z voleje zakončil hlavou k protější tyči – 1:0. Byla to už třicátá branka Messiho v této sezóně. Asistence: Sergio Busquets.
27'
Ilaix Moriba posunul rychle na Ousmaneho Dembèlého, jenž vyslal technickou střelu směrem na Villara, ale nebyl úspěšný.
26'
Nolito vyzval dobrou přihrávkou Santiaga Minu, jenž chtěl pokračovat do pokutového území, ale nakonec ho zastavil obránce Barcelony, který celou pohlednou akci Celty překazil.
25'
Jordi Alba po zemi poslal míč na nabíhajícího spoluhráče, ale jeho centr byl příliš prudký, takže ho Ronald Araújo dobře nezpracoval.
23'
Ousmane Dembèlé byl faulován soupeřem a sudí píská další faul. U balonu tak hráči Barcelony zůstanou a opět se budou snažit ohrozit soupeřovu svatyni.
22'
Lionel Messi rozehrál další akci svého týmu, Katalánci se dostávali před pokutové území, ovšem nepřesný centr Gerarda Piquého končí jen na betonové hrázi z hráčů hostů.
21'
Faul na Méndeze, u míče jsou hosté a od vlastního brankáře jdou pomalu do přechodu před domácí bránu.
20'
Další dobře rozehraná akce domácích, kterou už chtěl zakončit Antoine Griezmann, avšak jeho pokus skončil jen na obraně Celty de Vigo.
19'
Santiago Mina si rovnal obranu, autové vhazování totiž zahrával Lionel Messi a Barcelona tak může jít znovu dopředu.
18'
Antoine Griezmann vyslal střelu špičkou kopačky, to se mu nepovedlo. Podobně si po něm počínal i Lionel Messi, jenž poslal svou střelu nad břevno Villarovy brány.
16'
Stále sledujeme spíše opatrný fotbal, domácí Barcelona má ale přeci jen více ze hry a dostala se do další šance, kterou zastavila obrana Celty.
14'
Jordi Alba nyní fauloval hostujícího Vázqueze a i pro něho je tu výtka od hlavního rozhodčího. U míče jsou hosté, kteří okamžitě pádí na druhou stranu hřiště.
13'
ter Stegen rozehrál míč na Sergia Busquetse, ten ho převzal na svou kopačku a rázem se rodila další akce Barcelony. Jenže Brais Méndez zastavil právě Busquetse nedovoleným zákrokem a sudí píská faul.
12'
Agilní Lionel Messi se opět pokusil o zakončení v pokutovém území, zase to ale bylo hodně nepřesné. Akce Barcy pak pokračovala dále, ale ta střílela znovu do plných.
11'
Ousmane Dembèlé vystřelil z první na branku hostů, jeho střela z voleje ala byla příliš vysoká a končí na prázdné tribuně za brankou Ivána Villara.
11'
Sergio Busquets dostal na levou stranu přihrávku, poté okopíroval levou čáru pokutového území, ale jeho zakončení šlo jen vedle pravé tyče branky Ivána Villara.
10'
Messi už byl nyní u akce Barcelony, kdy si míč obhodil před obráncem Celty, poté okamžitě vystřelil pravačkou, ale jen do hráče před ním.
9'
Dlouhý nákop Alby chtěl sebral Lionel Messi, ale nakonec si hrudí dobře míč nezpracoval a hned na to ho i ztratil. Nicméně ho spoluhráči získali zpět a Barcelona zůstává na území Celty de Vigo.
8'
Pedri si přehodil míč na lavačku a poté z hranice velkého vápna poslal střelu obloučkem, která ale zamířila jen nad břevno hostující branky. Následuje tak jen odkop od ní, který provede Iván Villar.
7'
Sergio Busquets posunul míč na Antoineho Griezmanna, druhý jmenovaný však znovu nedotáhl domácí akci, byl o míč obrán.
6'
Další vhazování od postranní čáry pro Barcelonu. Poté se po pravé straně dostával do akce Antoine Griezmann, ovšem byl v ofsajdové pasti a to postrannímu sudímu neuniklo.
4'
Úvod zápasu zatím nepřináší nijak atraktivní fotbalovou podívanou, ale určitě se oba týmy rozehřejí do provozní teploty a poté už si vypracují nějaké větší šance.
3'
Jenže znovu mají Katalánci těžký průběh do útoku, beci Celty de Vigo jsou velmi pozorní a nedovolují svému soupeři jakékoli ohrožení Villarovy branky.
2'
Po zisku míče šli do útoku hosté, táhli ho středem hřiště, avšak obrana domácí Barcelony zakročila a dostala balon znovu pod kontrolu a přenáší hru na opačnou stranu.
1'
Zatím se to domácím nepovedlo, hosté je zatáhli na vlastní území, kde ale zakopli míč do zámezí, Barcelona tak zahraje autové vhazování.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarala domácí Barcelona a už se pokouší dostat se poprvé na polovinu soupeře.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Lenglet – S. Busquets – O. Dembèlé, Moriba, Pedri, Alba – Griezmann, Messi (C).
Náhradníci: Tenas, Neto – Umtiti, Firpo, Dest, Pjanić, Puig, Fernandes, Braithwaite, Trincão.

Real Club Celta de Vigo: Villar – K. Vázquez, N. Araujo, Domínguez, Caricol – Denis Suárez – Méndez, Beltrán, Nolito – Aspas (C), S. Mina.
Náhradníci: Sequeira – Juncà, Baeza, Sotelo, Solari.

Rozhodčí: Bengoetxea.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil v probíhající sezóně se odehrál v říjnu loňského roku a úspěšnější byla Barcelona, která zvítězila na půdě Celty 3:0. Hosté se tak dnes pokusí tuto prohru odčinit a svému soupeři ji vrátit.
Real Club Celta de Vigo

Hosté ze Celty de Vigo jsou v tabulce osmí a dosud získali padesát bodů. Jsou tak mimo pohárovou Evropu, sice na šesté i páté místo ztrácejí pět bodů, ve hře jich mají ještě šest, ale i zde se dá předpokládat, že celky před nimi si své pozice budou chtít pojistit. Nicméně jejich forma je nyní skvělá, ve čtyřech utkáních po sobě dokázali zvítězit a plně tedy bodovali. Ještě se tak určitě pokusí, byť šance na postup do pohárové Evropy je malá, zabojovat. V opačném případě by aspoň zbytek sezóny chtěli zakončit úspěšně. Čeká nás zajímavá bitva, která jistě zajistí i kvalitní fotbalovou podívanou.
FC Barcelona

Fotbalisté dnes domácí Barcelony jsou v tabulce LaLigy na třetím místě s šestasedmdesáti body a už zřejmě promarnili všechny šance na zisk titulu. Dvě kola před koncem sice mají ještě nějakou šanci, na první místo ztrácejí čtyři body, to by však museli oba poslední ligové zápasy vyhrát a spoléhat na to, že klopýtne jak Real Madrid tak i Atlético Madrid, které je první. Nemají to tedy vůbec ve vlastních rukou a dá se spíše očekávat, že Atlético to už jednoduše nepustí. Ale stát se ještě samozřejmě může cokoli. Barca si za situaci může sama. Po prohře 1:2 s Granadou sice hned na to brala tři body po výhře nad Valencií, pak ale dvakrát po sobě ztratila čtyři body, protože dvakrát remizovala. A ty teď v boji o první místo mohou citelně chybět. Nicméně si katalánský celek už s předstihem zajistil pro nový ročník Ligy mistrů účast v její skupinové fázi.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je sedmatřicáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy FC Barcelona a Real Club Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.