La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Villarreal - 21. února 2021   21:00

Bilbao
44' Berenguer
1:1
(1:1)
Villarreal
16' G. Moreno
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Berenguer (78. Capa), Dani García, Unai López, Muniain (C) – Raúl García (83. Villalibre), I. Williams.
del Cerro Grande – Yuste, García
San Mamés Barria (Bilbao)
Villarreal
Asenjo – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza (85. Chukwueze) – Trigueros (62. Niño), Capoue (85. J. Costa), Parejo – G. Moreno, Alcácer (62. Pino), Moisés Gómez (70. Estupiñán).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového pracovního týdne!
Výsledek 1:1 znamená posun Athletiku Bilbao na 10. místo, zatímco Villarreal CF bude po 24. kole držet 6. příčku.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:12.
V Baskicku se dnes budou body dělit! Už od počátku přitom převzal iniciativu utkání domácí tým, který se však nechal v 16. minutě nachytat a zásluhou Morena lovil míč ze sítě. První poločas pak dlouho nic moc zajímavého nepřinesl, až na jeho konci rozvlnil síť Berenguer. Tohoto povzbuzení chtěl Athletic využít i ve druhé polovině, i přes konstantní tlak a několik šancí však sveřepé defenzívě Žluté ponorky znovu na kloub nepřišel.
90+3'
90+3'
Chukwuezeho zakončení ve skluzu zastavil Iñigo Martínez. Bylo to hrudí, nikoliv rukou, jak si mysleli a přáli fotbalisté Villarrealu.
90+2'
Hra se plynule přelévá ze strany na stranu, oba týmy ovšem nechávají pevně zavřená zadní vrátka.
90+1'
Pervis Estupiñán se neumí dostat do zápasu, další jeho centr našel svůj konec v rukavicích Simóna.
90'
Nastavení bude v závěru druhého dějství o objemu pouhých tří minutek.
90'
Tempo zápasu nám směrem ke konci základní hrací doby upadá, ani jeden tým nechce riskovat svůj bod.
88'
Chukwueze se ambiciózním pokusem snažil překvapit Simóna, balón ale skončil na tribuně za brankou.
86'
Za zbytečně ostrý souboj ve středovém kruhu vyfasoval žlutou kartu Unai López, jemuž tak vinou disciplinárního trestu unikne příští ligový duel.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Jaume Costa.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Samuel Chukwueze.
85'
Naopak Capův servis vyhledal hlavu Ikera Muniaina, těsně bráněný forvard však na zadní tyči zakončoval o kousek mimo!
84'
Estupiñán vůbec nevyměřil razanci centru, který poslal až na opačnou stranu hřiště.
84'
Domácí se musí mít proti občasně vyjíždějícím hostům na pozoru, inkasovat by totiž bylo v této fázi utkání a po takové převaze velmi laciné.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Asier Villalibre.
82'
Villarreal vybojoval kousek za půlící čárou autové vhazování, čímž si připustí pár sekund oddychu.
81'
Kolem obránců ladně protancoval Yuri Berchiche, zpětný pas na malé vápno ovšem defenzíva snadno zachytila.
80'
Teď se ale Athletic přeci jen prorval před pokutové území Asenja a buší do hostující obrany.
79'
Ostrý presink Žluté ponorky na polovině Bilbaa neumožňuje Baskům svižnější přesun kupředu.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Ander Capa.
77'
Estupiñán s autovým vhazováním u praporku Athletiku dlouho váhal, nakonec měla ale akce rychlý konec a rukama uvedou míč zpět do pohybu domácí.
76'
Villarrealu se podařilo trochu povolit otěže Bilbaa a vyjet na útočnou půlku.
74'
V dohře závaru ještě došlo k nedovolenému zákroku Estupiñána na Berenguera, z následné standardní situace se však srovnatelný chaos nekonal.
73'
Po centru Berenguera hlavičkoval více než nebezpečně Iñaki Williams, Sergio Asenjo se ale vytáhnul a gólový pokus vyrazil!
72'
Tuto standardku ovšem narušil útočný přestupek Iñiga Martíneze.
71'
Nový muž na hřišti Estupiñán ztečoval de Marcosův centr na třetí roh v krátkém sledu.
70'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Pervis Estupiñán.
70'
V tomto případě už obrana Villarrealu odhlavičkovala nadobro pryč.
70'
Po bloku Gerarda Morena se bude roh opakovat ze stejný strany.
69'
Rohový kop má k dispozici domácí tým.
68'
Raúl García si teď do pokutového území vyloženě šel pro penaltu, sudí mu ale na špek neskočil a ukazuje na výkop brankáře.
68'
Skrytá Berenguerova jedovka z pravé strany pokutového území donutila Asenja vyrážet!
67'
Pohledná kombinace Bilbaa umožnila centrovat de Marcosovi, přízemní míč však skončil velmi levně na kopačkách Capoua.
66'
Pedraza při srdnatém napadání fauloval.
65'
Na obou koncích hřiště nyní pozorujeme neúspěšné pokusy o ohrožení soupeřovy branky.
64'
Série soubojů na půlce hostů vyznělo lépe pro bránící tým, jenž bude vhazovat.
63'
Čerstvé nohy jsou bezesporu odpovědí na nevalný herní projev Villarrealu.
62'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Fernando Niño.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Yeremi Pino.
61'
Celou situaci ještě Bilbao dohrálo a po pádu Muniaina v šestnáctce se na rozhodčím střetlo několik vyčítavých pohledů, o nedovolený zákrok se ovšem jednoznačně nejednalo.
61'
Villarrealu kontr opět nevyšel, stejně tak ale Albiol zpomalil a v podstatě ukončil brejk vedený Williamsem.
59'
Ze stále relativně slušné vzdálenosti zkusil štěstí přímou cestou Unai López, mezi tři tyče však nemířil.
59'
Při odvážnému průniku mezi několika obránci si Berchiche vynutil faul Triguerose. Výsledkem je zajímavá standardní situace.
58'
Unai López chtěl vystřelit po zpětné přihrávce Williamse z jedničky, Parejo ale ve skluzu nepustil míč ke svému gólmanovi.
57'
Ojedinělý protiútok Villarrealu teď ztroskotal na nedohodě mezi Morenem a Parejem, který si místo náběhu šel pro míč.
56'
Domácí jsou i přesto nadále dominujícím celkem a nepouštějí si soky příliš k tělu.
55'
Napomenutí v podobě žluté barvy se nevyhnulo ani Juanu Foythovi. Argentinský zadák poslal u postranní čáry k zemi nevybíravým způsobem Ikera Muniaina.
53'
Zblízka si prohlédnul žlutou kartu Dani García, který po zadku prosvištěl pod nohama Triguerose a poslal jej při rozehrávce k zemi.
53'
Iñaki Williams nedosáhnul na centr z pravého křídla, Asenjo provede odkop od brány.
52'
Na levé straně si Pedraza našel přihrávku ze středu pole, těžký úhel mu ale umožnil vypálit jen vedle.
51'
Capoue si při stínění míče před Berenguerem jednoznačně pomohl horními končetinami, což mu sudí nemohl odpustit.
50'
Naskýtá se nám podobný obrázek jako na samotném začátku klání, kdy Villarreal horko těžko zdolával vysoko postavené řady Bilbaa.
49'
Poprvé ve druhém poločase si tak mohou osahat merunu rovněž hosté.
48'
Domácím se rýsovala zajímavá šance, to by ale musel Óscar de Marcos zkrotit vysoký pas přes hlavy obránců, což se mu nepovedlo! Balón tak bez většího boje skončil u Asenja.
47'
Villarreal nástup Bilbaa zatím přečkal, červeno-bílé pruhy ovšem zůstávají na útočné polovině.
46'
Williams získal o Albiola rychlý rohový kop pro svůj tým.
46'
Athletic rozehrál druhou polovinu střetnutí.
46'

Ofsajdy: 1 – 1
Na San Mamés jsme nesledovali nějak přehnaně ofenzivní úvodní dějství, ve výsledku jsme se ale přeci jen dočkali hned dvou gólů. Ten první vstřelil už po čtvrthodině hry Gerard Moreno, jehož Villarreal následně bez zádrhelů bránil hubený náskok. Z první šance v zápase se ale prosadili před koncem půle také domácí, za něž skóroval Álex Berenguer. Stav je tedy remízový, mentální výhoda je však jednoznačně na straně Bilbaa.
45+1'
45+1'
Oba celky už očekávají odchod do útrob stadionu.
Nastavuje se jedna minutka.
45'
Autor gólu ještě po pádu do brány musel být rychle ošetřen.
44'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Do kabiny přichází vyrovnání baskického souboru! Berchicheho perfektní střílený centr z levého křídla proletěl po teči na přední tyči až k ÁLEXI BERENGUEROVI, který byl u míče dříve než jeho strážce Torres a uklidil jej do odkryté sítě!
43'
Parejova slaboučká rána nenadělala Simónovi zhola žádné problémy.
42'
Pedrazův přetažený centr skončil až u Foytha, hosté ale zůstávají v držení míče.
41'
Krom přímého volného kopu musel Villarreal ustát také roh, s oběma standardkami si ale poradil.
40'
První žlutou kartu utkání vidí hostující středopolař Capoue. V souboji s Garcíou byl viditelně pozdě a zbytečným skluzem si vysloužil napomenutí.
39'
Svěřenci trenéra Marcelina rozhodně neztrácejí v nasazení, přechod do útoku jim ale dnes zkrátka vázne.
38'
Villarreal se každopádně znovu ujal cenného zboží, a přestože přespříliš neútočí, příznivý výsledek bez potíží drží.
36'
Gerard Moreno lačnil po odražené meruně na polovině Bilbaa, u míče byl ale dříve stoper Martínez, který nedopustil žádné potíže.
35'
Po hodně dlouhé době se hostům konečně podařilo udržet balón. Mohou tedy trochu zklidnit hru a dát si od defenzívy menší oddych.
34'
Iker Muniain se snaží tvořit, jeho zakončení zpoza šestnáctky ovšem ztroskotalo hned na prvním bloku.
33'
Jako zkušený mazák si poradil Pau Torres, když hrudí sklepnul balón z levé strany vlastnímu brankáři.
32'
Asenjo raději zahrál nebezpečný propadlý míč do zámezí, Villarreal na sebe však nechává vyvíjet stále větší tlak.
31'
Sám faulovaný kapitán vzal na bedra tíhu okamžiku, gólman byl ale včas venku z brány a centrovaný kopačák vyboxoval.
30'
To ovšem neznamená, že by Athletic nějak polevoval. O kopačku přišel po šlapáku Triguerose Muniain a domácí rozehrají přímý volný kop asi ze třiceti metrů.
29'
Berchicheho nečekaná koncovka z levého křídla postrádala jak razanci, tak umístění. Asenjovi skončil přízemní pozdrav v náručí.
28'
Standardku hosté zneutralizovali, podobně jako o chvíli později Berenguera, jenž neprošel po pravé straně.
27'
Takřka v jedenácti lidech se Villarreal musel zatáhnout do vlastního vápna, aby odolal náporu. Výsledkem je rohový kop pro Bilbao.
25'
Zády k bráně protivníka si vynutil Moisés Gómez faul. Incident se udál přibližně v půlce hřiště.
25'
Do ohně se pokoušeli domácí poslat balón také z levého křídla, tady ale pro změnu vázla přesnost. Asenjo bude vykopávat.
24'
Postavení mimo hru naopak přerušilo akci de Marcose. Nepřesná hlavička Williamse tedy ani nebyla platná.
23'
Nebezpečný centr Pedrazy musel odhlavičkovat do bezpečí Iñigo Martínez.
22'
Další nedovolený zákrok domácího mužstva znovu kouskuje hru.
21'
Arbitr zpozoroval přestupek Berchicheho, jenž si za půlící čárou okatě přidržel kličkujícího Morena.
20'
Žlutá ponorka ustála chvilkový tlak protivníka a sama může zareagovat.
18'
Svým fandům u televizních obrazovek by pochopitelně udělal Athletic bleskovým vyrovnáním velkou radost, přes obranu Villarrealu ale tak snadná cesta nevede.
16'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté jdou svým prvním zakončením v zápase do vedení! Alfonso Pedraza byl nejdříve po samostatném průniku na hranici pokutového území připraven o míč, kopačák ale doputoval jen k GERARDU MORENOVI, který utaženou ránou posadil balón do spodního rohu branky! Unai Simón neměl na snajprovu famózní levačku nárok! Mírnou tečí se o to přičinil rovněž stoper Yeray.
15'
Poté, co balón nějakou tu chvilku kmital výhradně mezi domácími, se pokusil využít momentu překvapení Unai López, jeho neumístěnou střelu zdálky ovšem Sergio Asenjo pohodlně pokryl.
14'
A obratem pokračuje lítý boj o území, ve kterém si mančafty nedarují ani centimetr.
13'
Paco Alcácer nenašel přízemním centrem kolegu Morena, příliš se však zlobit nemusí. Sudí totiž zpětně odmával jeho ofsajdové postavení.
12'
Strany si často vyměňují míč, zatím žádná však nedokázala v ofenzívě napáchat výraznější škody.
11'
Hra se nyní koncentruje v imaginárním středním pásmu, tedy přibližně mezi šestnáctkami.
9'
Slovo si hodlal opět vzít Villarreal, Capoue ovšem při banální přihrávce zahnal spoluhráče Foytha mimo herní plochu.
8'
Ze střední vzdálenosti se snažil překvapit Asenja García, balón ale poslal o několik decimetrů mimo!
7'
Williams to přehnal s napadáním Capoua, kterého povalil k zemi. Sudí odpískal faul.
6'
Baskové brání v kompaktním bloku, přes který se v úvodní fázi hry hledají těžko sebemenší skulinky.
5'
Alfonso Pedraza zhatil přechod kupředu pasem do autu, v sekvenci po vhazování se ale dopustil faulu Raúl García. Hosté tedy mají znovu merunu na svých kopačkách.
5'
Tato anabáze však v podání domácích borců neměla delšího trvání, z obrany rozehrává opět Villarreal.
4'
Athletic se přesunul na útočnou polovinu a kombinuje kolem šestnáctky Žluté ponorky.
3'
Villarreal prvotní trable vyřešil vysokým nákopem vpřed, balón ale skončil v zámezí.
2'
Presink čerstvého Bilbaa značně znepříjemňuje soupeřovu rozehrávku. Po zisku míče se okamžitě pokusil vypálit Berenguer, střela mu ale sjela a zamířila za postranní čáru.
1'
Oba týmy si rychle dvakrát vyměnily držení míče. Do útoku se tedy znovu snaží přejít Villarreal, tentokráte už s tím ale tolik nespěchá.
1'
Hostující výběr se postaral o rozehrávku ze středového puntíku.
1'
Fotbalisté společně s rozhodčími už vycházejí z kabin na vcelku hustý déšť.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Berenguer, Dani García, Unai López, Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, Capa, I. Gómez, Lekue, Morcillo, Nolaskoain, Sancet, Vencedor, Vicente, Villalibre, Zarraga.

Villarreal CF: Asenjo – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Trigueros, Capoue, Parejo – G. Moreno, Alcácer, Moisés Gómez.
Náhradníci: Rulli – Bacca, Baena, J. Costa, Estupiñán, Chukwueze, Ra. Funes Mori, Niño, Pino, Ratiu, Harper.

Rozhodčí: del Cerro Grande – Yuste, García.
Vzájemné zápasy:

Oba týmy proti sobě drží velmi vyrovnaný statistický zápis. Z historických 47 duelů jich šestnáct ovládlo Bilbao, čtrnáct skončilo remízou a zbylých sedmnáct připadlo Villarrealu.

Střety těchto dvou celků obvykle nepřinášejí příliš vstřelených branek. Sezóna 2019/20 přinesla výsledky 0:0 a domácí výhru Athletiku 1:0, přičemž první střet probíhajícího ročníku skončil po gólech Williamse a Piny na půdě Villarrealu 1:1.
Villarreal CF:

Zatímco Bilbao by nahlíželo na umístění mezi nejlepšími šesti jako valný a nečekaný úspěch, pro jeho nadcházejícího soupeře se jedná o předem vytyčený cíl. Účastník Evropské ligy, u jehož kormidla od léta stojí bývalý trenér Arsenalu Unai Emery, v tuto chvíli trůní na 6. příčce Primera División, o kterou se zasloužil osmi výhrami, třemi prohrami a těžko uvěřitelnými dvanácti remízami.

Právě smíry už stály Žlutou ponorku značnou porci bodů, která může v konečném součtu chybět. O defenzivním přístupu Villarrealu přitom svědčí rovněž fakt, že má z vedoucích týmů soutěže po Seville nejnižší průměr gólů na zápas, celkem 2,4. Z venkovních hřišť ovšem relativně pravidelně vozí cenný lup. Mimo Estadio de la Cerámica na španělské scéně třikrát triumfoval, dvakrát se musel sklonit soupeři a šestkrát se o body tradičně podělil.

Ani Villarreal nemůže počítat s kompletní soupiskou. Zdravotní trable totiž pronásledují středopolaře Francise Coquelina a Vicenteho Iborru společně s duem krajních beků Gaspar, Moreno.

Poslední zápasy:

RB Salzburg 0:2 Villarreal CF (Evropská liga)

Athletic Bilbao:

Poslední prvoligový ryze baskický klub zažívá ve druhé polovině probíhající sezóny velké obrození. Celek přebral místo Gaizky Garitana kouč Marcelino a Bilbao zaznamenalo okamžité zlepšení výkonů i výsledků. Aktuálně náleží Athletiku v lize 10. místo s bilancí 8-4-10, nadále navíc působí v Copa del Rey, kde za sebou má první část semifinálového dvojzápasu proti Levante. A to jsme ještě nezmínili triumf v superpoháru., kde postupně porazil Real Madrid i Barcelonu.

V dosavadním průběhu ročníku 2020/21 to ani tak nebyla herní nemohoucnost jako zbytečné ztráty, co sráželo tým ze severu Pyrenejského poloostrova dolů. Se skóre 32:26 totiž rozhodně nezapadá mezi ostatní mužstva spodní poloviny tabulky. Na domácím hřišti se však Bilbau stabilně daří, zatím zde v lize šestkrát vyhrálo, jednou remizovalo a ve čtyřech případech prohrálo.

Stratég Marcelino bude muset počítat s několika málo ztrátami. Žluté karty vyřadí z výběru obyčejné členy základní sestavy Mikela Vesgu a Unaie Núñeze, se zraněním pak dlouhodobě marodí Peru Nolaskoain, který letos neodehrál jedinou soutěžní minutu.

Cádiz CF 0:4 Athletic Bilbao (LaLiga)
Athletic Bilbao 1:1 Levante UD (Copa del Rey)
Athletic Bilbao 1:1 Valencia CF (LaLiga)

Nejlepší střelci v soutěži:

Álex Berenguer
Iñaki Williams (oba 5 gólů)

Iñaki Williams (4 asistence)
Hezký den všem příznivcům španělské kopané! Tento přenos se bude věnovat utkání 24. kola LaLigy, které spolu svede Athletic Bilbao a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.