La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Granada - 24. ledna 2021   14:00

CA Osasuna
27' Budimir  • 39' Budimir (Barja) • 86' Moncayola
3:1
(2:0)
Granada
50' Suárez
CA Osasuna
Herrera – M. Sánchez (46. Cruz), D. García, U. García, Roncaglia – Oier (C), Torró, I. Pérez (68. Moncayola) – Barja (81. R. Torres), Budimir (46. Calleri), Jony (45+2. R. García).
J. Fernandez
Estadio El Sadar (Pamplona)
Granada
Rui Silva – Foulquier (46. Quini), G. Sánchez (C), D. Duarte, Neva (81. Puertas) – J. Vallejo (46. J. Molina), Montoro – Kenedy (81. Soldado), Milla, Machís – Suárez (85. Vico).

Hostům se podařilo dosáhnout rychle branky na 1:2 z jejich pohledu a vypadalo to, že uvidíme ofenzivní snažení i nadále. Opak byl však pravdou. Osasuna pochopila, že se nemůže nechat zatáhnout do defenzívy a dařilo se jí aktivně bránit. Díky tomu dosáhla i své třetí branky v závěru zápasu a rozhodla o svém vítězství. Útoky jejich soupeře nebyly dnes natolik nebezpečné a může tak slavit cenné tři body do tabulky, které nutně potřebují.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:8. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:15.
90+6'
90+6'
Lucas Torró dostal nyní hodně zbytečnou kartu. Po odpískání faulu na straně Granady odpálil míč daleko ven ze hřiště.
90+5'
Rychlý protiútok vypadal hodně slibně, vracející obránce Osasuny však dokázal běžet se soupeřem a před brankou odpravil míč do autu.
90+6'
Žlutou kartu dostává Germán Sánchez (Granada CF).
90+4'
Hosté se nadechovali ke své jedné z posledních útočných akcí, kterou zastavuje ofsajd.
90+3'
Domácím se daří držet míč na druhé straně hřiště, což jim velmi vyhovuje a jsou hodně blízko k cennému vítězství.
90+2'
Ani tento roh neskončí pro hosty brankovou příležitostí.
90+1'
Ovšem domácí jsou v pásmu sestupu a jakýkoliv bod s týmem v popředí tabulky je hodně vítaný. Druhý poločas se nastavuje o šest minut.
90'
Menší dodatek: při třetí brance Osasuny vznikla obrovská radost na lavičce, zvláště emotivně to prožíval jejich trenér. Vypadalo to, jakoby Osasuna zrovna získala nějaký titul.
89'
Z dobré pozice nyní Granada zahrávala standardní situaci, ale nakonec se jim nepodařilo bezprostředně ohrozit branku soupeře.
88'
Facundo Roncaglia se dopustil faulu u brankové postranní čáry a rozhodčí jeho akt odměnil druhou žlutou kartou v zápase a tento obránce musí předčasně ze hřiště.
86'
Osasuna právě vstřelila branku!
Obrovská radost na straně domácích! Obrana Granady už nebyla kompaktní a Osasuna toho využila k pěkné útočné akci. Autorem branky je JON MONCAYOLA, který si seběhl na odražený míč a zpoza obránce se mu podařilo vystřelit a umístit míč k pravé tyči.
85'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Fede Vico.
83'
Hosté mají míč ve svém držení, avšak stále je jejich útočná snaha hodně bezzubá a bez nějakého nápadu nebo pořádného zakončení.
81'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Antonio Puertas.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Roberto Soldado.
81'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Roberto Torres.
80'
Hra postrádá nějaký větší spád a spíše sledujeme snahu Osasuny udržet jedno brankový náskok a prozatím marný pokus Granady o vyrovnání.
79'
Po odehrání centru od rohového praporku se pokoušel ve vápně zpracovat míč jeden z hráčů Granady a po lehkém kontaktu si ochotně lehl na trávník. No, řekl bych, že tohle hostující hráč trochu více nafilmoval.
79'
Přece se jim nakonec podařilo dostat míč do vápna, odkud pak směřoval na rohový kop.
78'
Útok vedený po levé straně nevyšel a Granada to musí zkusit jinou cestou.
77'
Žlutou kartu dostává Domingos Duarte (Granada CF).
75'
Hra tedy opět pokračuje. Granada se pokoušela útočit, ale nedostala se na dostřel branky Herrery.
74'
Jonathan Calleri se nejspíš nesmířil s verdiktem rozhodčího a vidí žlutou kartu za protesty.
74'
Zajímavé, nakonec se nebude rozehrávat ani roh, ani penalta, ale míč budou mít hosté.
72'
Tak ona se nejspíše ani neřeší situace ve vápně, ale situace, která předcházela centru, zda hráč Granady nepřidržel soupeře v době zahrávání jeho centru.
71'
No, ale hlavní sudí míří k videu a ještě si zkontroluje celou situaci!
70'
Po rychlém centru z pravé strany se hráč Osasuny dostal ke střele, kterou soupeř odrazil hlavou, spíše svým krkem. Ruce měl přitom hodně vysoko a domácí se chvíli dožadovali ruky! Nakonec budou zahrávat roh.
69'
Obránce Osasuny musel spěchat se svou přihrávkou na svého brankáře a ten musel velmi rychle odstřelit míč zpět do hřiště. Hráč Granady nyní vynaložil rychlý pressink.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází Jon Moncayola.
67'
Míč skončil v autu, ihned po vhazování se Granada dopustila útočného faulu a musí vyklidit polovinu svého soka.
65'
Nakonec z toho byl hodně nepřesný centr na zadní tyč z levé strany. Odkop od branky domácích.
64'
Kombinace hostí, která zatím nebere nějakého konce, uvidíme, co se jim podaří směrem na branku Osasuny vymyslet.
63'
Facundo Roncaglia fauloval soupeře loktem, za což se většinou žlutá karta rozhodně dává.
63'
Ze strany domácích sledujeme opatrnou hru, kdy už tolik neútočí. Naopak Granadě se nedaří vytvořit nějaký souvislejší tlak.
62'
Po delší době musel zasahovat i Silva, který před dobíhajícím hráčem zachytil míč.
61'
Luis Javier Suárez se objevil před brankou soupeře, což je nejvyšší pohotovost pro obranu. Tentokrát se po centru z levé strany k míči nedostal a vše vyřešil brankář.
60'
Sergio Herrera je stále ošetřován, avšak už stojí na nohou a vypadá, že bude moci pokračovat ve hře.
59'
...přinesla centr před branku, kde zasahoval Herrera a odrazil míč. Následně je pískán faul na jeho osobu.
58'
Standardní situace pro Granadu v blízkosti rohového praporku...
55'
Ofsajd nyní zastavil útok Granady, která dle předpokladů dokázala brzy snížit a mají poměrně dost času i k případnému otočení skóre ve svůj prospěch.
54'
Hosté se nyní dopustili faulu na polovině soupeře a ten bude moci nyní rozehrát míč v poklidu.
53'
Domácí se nyní snaží také být aktivní směrem dopředu, neboť v úvodu druhého poločasu se nechali více zatáhnout do defenzívy a ví, že takhle by to dál nešlo.
52'
Osasuna zahrával standardní situaci z levé strany a ta byla tečována hráčem v šestnáctce. Míč však zamířil mimo tři tyče.
50'
Granada právě vstřelila branku!
A máme tu brzké snížení! Z pravé strany přišel dobrý centr do vápna, kde se míč odrazil od obránce a to přesně do míst, kde se pohyboval LUIS JAVIER SUÁREZ, který nepohrdl naskytnuté příležitosti a křižnou střelou poslal míč do branky.
49'
Střílený centr byl ihned odražen zpět na půlku, kde jej zachytává defenzíva hostí.
49'
Faul Osasuny poblíž půlící čáry a Granada bude pokračovat ve své snaze dobýt jejich branku.
48'
Hosté si míč u praporku rozehráli na krátko a až poté přišel centr, který byl hlavičkován nad branku.
47'
Tato přihrávka byla krátká a nedostala se do vápna. Hráč si však srazil míč na roh a Granada má hned v úvodu poločasu možnost využít tuto standardní situaci.
46'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Juan Cruz.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jesús Vallejo, přichází Jorge Molina.
46'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Jonathan Calleri.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Quini.
46'
Hráči Osasuny zvládli tento poločas na výbornou. V začátku zápasu byli hodně aktivní a to bylo korunováno jejich prvním zásahem. Následně jejich soupeř vyrovnal více hru a dostal se do jedné slibné šanci. Avšak pak udeřili opět domácí. I po druhé inkasované brance začali přebírat iniciativu hosté a vznikla z toho jedna šance. Uvidíme, nakolik se hosté připraví do druhého poločasu a zda se jim snižující brankou podaří dramatizovat utkání.
45+3'
45+2'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jony, přichází Rubén García.
45+1'
V první nastavené minutě jsme nic neviděli, neboť patřila k ošetřování hráče Osasuny, který bude nucen nejspíše střídat.
45'
První poločas dostal tři minuty nastaveného času.
44'
Hosté mají opět míč více pod kontrolou, ale zatím se horko těžko dostávají přes obranný val soupeře.
43'
Dobrý přízemní centr z pravé strany, který dokázal hráč v tísni tečovat a nepříliš prudká střela končí mimo levou tyč branky Osasuny!
41'
Nyní se však musí bránit dalšímu útočnému pokusu domácích, kteří mají tento zápas velmi slušně rozehraný.
40'
Pro hosty jejich druhá inkasovaná branka znamená jedině – vstřelit co nejrychlejší kontaktní branku a dramatizovat utkání.
39'
Sotva si hosté začali získávat určitou převahu, tak dostávají další lekci z produktivity! Autorem branky je ANTE BUDIMIR, který si přesně naběhl před branku a hlavičkou tečoval přesný centr. Asistence: Kike Barja.
39'
Žlutou kartu dostává Dimitri Foulquier (Granada CF).
38'
Snaha o přímou střelu, která skončila přesně na zdi Osasuny. Míč se následně odrazil do autu.
37'
Žlutou kartu dostává Manu Sánchez (CA Osasuna).
36'
Luis Javier Suárez dostal dobrý míč, ale ještě musel obejít bránícího hráče, což se mu nepodařilo. Nicméně následně si došel pro faul a získal příhodnou standardní situaci pro svůj tým.
35'
Obránce Osasuny nyní špičkou kopačky zastavil míč a taky dobře myšlenou kličku od soupeře.
34'
A zase se míč vrací až k půlce hřiště, odkud hosté hledají další cestu blíž k brance Herrery.
33'
Kombinace Granady, která se pokouší dostat na dostřel branky svého soupeře, ale tomu se zatím daří dobře bránit.
31'
Hosté začali více držet míč na svých kopačkách, ovšem brankář Herrera zatím nemusel řešit nic závažného.
30'
Dlouhý centr však byl rychle odražen soupeřem a míč je opět u brankáře Silvy.
29'
Kousek za polovinou hřiště došlo k faulu na hráče Granady, která nyní bude posílat dlouhý míč do vápna domácích.
28'
Uvidíme, jestli hosté na inkasovanou branku odpoví větším tlakem a hlavně jestli se budou dostávat taky do nějakých souvislejších útočných akcí.
27'
Poněkud mdlá hra Granady a naopak aktivnější hra Osasuny, přináší jejich první trefu! Autorem branky je ANTE BUDIMIR, který před brankou využil dobrý centr z levé strany od Jonyho.Míč se však k cestě Budimira odrazil od dvou hráčů, kteří jej nedokázali zastavit.
24'
Kenedy je v krátké době opět na trávníku a vypadá, že má nějaké poranění v dolní části své nohy. Vypadá to na brzké střídání Granady?
23'
Útočná snaha domácích nyní nevedla k ničemu zásadnímu. Míč může v poklidu odehrát od své branky Silva.
22'
A po dalším centru, tentokrát z pravé strany, který vyslal Kenedy, se v e vápně k hlavičce dostal Luis Javier Suárez, který však nezamířil ideálně.
21'
Centr Granady z levé strany vypadal dobře, ale před brankou se k míči jako první dostal obránce Osasuny.
20'
Hra je nyní přerušena, neboť jeden z pomezních rozhodčí měl nějaké problémy s vysílačkou nebo naslouchátkem pro dorozumívání s ostatními kolegy na hřišti.
18'
Z pohledu hostujícího celku je to zatím spíše čekání na nějakou šanci, či chybu ze strany soupeře.
17'
Vhazování Granady z pravé strany přinesl dlouhý aut do šestnáctky, kde si obrana Osasuny následně poradila s danou situací.
16'
Centr na přední tyč dokázal jeden z hráčů Granady odhlavičkovat mimo šestnáctku. Míč se rychle vracel zpět před branku, ale tento centr byl hodně nepřesný.
15'
Osasuna stále hraje aktivně a nyní si přechodem do útoku po pravé straně, vybojovala rohový kop.
14'
Ta však končí pro hosty špatně. Hned v době rozehrání míče se jeden z hráčů dopustil útočného faulu a hra je hned přerušena.
13'
Kenedy si to naplánoval přímo do vápna, ale jeho pokus o průnik se nezdařil, neboť byl faulován. Standardní situaci pro hosty z pravé strany.
11'
Jesús Vallejo přišlápl nohu Oierovi a tento tvrdší faul na polovině hřiště je odměněn první žlutou kartou v zápase.
10'
Jejich další snaha z levé strany nepřinesla nakonec centr do vápna. Granada vhazuje aut.
9'
Domácí celek má v úvodu zápasu hru pod kontrolou a dokáže dobře útočit.
8'
Po šikovném centru od Jonyho si před branku naběhl Ante Budimir a ten tečoval míč nad branku. První větší a hezká šance z pohledu Osasuny v dnešním zápase!
7'
Domingos Duarte se dopustil faulu a nabízí domácím zajímavou standardní situaci ze střední vzdálenosti.
6'
Obrana domácích nepustila Granadu do útoku a u levé postranní čáry jim vystavila stopku.
5'
Další útok Osasuny po pravé strany už přinesl nebezpečné zakončení! Po přihrávce na střed šestnáctky si ke střele připravil míč Jony a ten zamířil přesně do míst, kde čekal Silva!
4'
Domácí nyní poslali dva centry do vápna, ale ani jeden z nich se jim nepodařil využít.
3'
Unai García jako poslední muž v zadních řadách nyní musel rázně odehrát míč do autu, aby se soupeř nedostal do samostatného úniku.
2'
Hráč Granady napadal brankáře Herreru a dopustil se nedovoleného zákroku. Nyní může brankář Osasuny v klidu rozehrát.
1'
Sergio Herrera a jeho první kontakt s míčem a to po přihrávce od svého spoluhráče.
1'

CA Osasuna: Herrera – M. Sánchez, D. García, U. García, Roncaglia – Oier (C), Torró, I. Pérez – Barja, Budimir, Jony.
Náhradníci: Álvarez, J. Pérez – Calleri, Cruz, Gallego, R. García, J. Martínez, Moncayola, Navas, R. Torres.

Granada CF: Rui Silva – Foulquier, G. Sánchez (C), D. Duarte, Neva – J. Vallejo, Montoro – Kenedy, Milla, Machís – Suárez.
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Díaz, Quini, J. Molina, N. Pérez, Puertas, P. Sánchez, Soldado, Soro, Vico.

Rozhodčí: J. Fernandez.

CA Osasuna

Domácí celek se nachází na devatenácté pozici s celkovým počtem 16 bodů. Tým z Pamplony se herně zvedl a sbírá body za remízové stavy, nicméně stále se pohybuje v pásmu sestupu. V minulém kole se Osasuně podařilo překvapivě obrat o body Valencii (1+1). Domácí mají jeden z nejhorších útoků a se svými 16 vstřelenými brankami jim patří předposlední místo v rámci celé LaLigy.

Granada CF

Granada má dobře rozjetou Evropskou ligu, kde na ni čeká ve vyřazovací fázi Neapol. Účast v druhé nejprestižnější soutěži si vybojovala po minulém dobrém ročníku. A i tento ročník má Granada slibně rozehraný. Drží sedmou pozici s 28 body a nachází se tedy těsně pod pohárovými příčkami. V minulém kole sehrála Granada remízový zápas (2:2) s Villarrealem, týmem, který se nachází tabulkově výše a bod pro Granadu byl hodně důležitý v jejich snaze se umístit v první šestce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.