La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real - 9. ledna 2021   21:00

0:0
(0:0)
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, Cruz – R. Torres, Oier (C), Moncayola, I. Pérez – Calleri (78. Budimir), R. García (77. Jony).
Soto – J. López, Barcena
Estadio El Sadar (Pamplona)
Real
Courtois – L. Vázquez, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić (75. M. Díaz) – Asensio (66. Valverde), Benzema, E. Hazard (75. Isco).

Real tak podruhé za poslední tři zápasy jen remizuje. Po zápase na hřišti Elche znovu venku nevyhrál. V příštím kole bude hrát na trávníku Alavese, který v letošní sezoně doma porazil Barcelonu. Hosté jsou momentálně druzí o bod za Atléticem Madrid. To má ale tři utkání k dobru.

Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Dokonáno jest! V nepohledném a hodně nudném utkání jsme branku neviděli. Nicméně nutno podotknout, že až na jednu šanci si Real nevytvořil víceméně nic a dnes si nezasloužil vyhrát. Nedostal se ani k závěrečnému tlaku a na půdě předposledního celku španělské LaLigy tak ztrácí dva body. Utkání se hrálo za hodně špatných podmínek, když 90 minut sněžilo. To ovlivnilo špatný terén, kdy se občas míč odrážel jako při kulečníku a trajektorie míče byla dost nečitelná. Na druhou stranu – podmínky byly pro oba týmy naprosto stejné. Nakonec je z toho zasloužená plichta.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:3.
90+4'
90+3'
Real rozjel po pravé straně poslední akci zápasu a při centru z křídla upadl na hraně malého vápna Casemiro. Dožadoval se odpískání penalty za zákrok zezadu v podání Oiera. Ten mu vyčinil od plic. Pokutový kop se nepískal. Nedošlo ani na konzultaci s VAR! K vidění bylo ještě nějaké pošťuchování před brankou. Rozhodčí kartu neudělil.
90+3'
Domácí ukončili hostující snažení na půli, ale posléze chybovali na levé straně.
90+3'
Osasuna drží míč u vápna Realu.
90+2'
Ferland Mendy převzal míč na levé straně poté, co se Courtois vymanil z tlaku. Následovala přihrávka do běhu na Casemira, k tomu včas přistoupila domácí defenziva.
90+1'
Tři minuty se nastavují!
90'
Mendy si vyměnil míč na levé straně s Benzemou a poté nepřenechal balón levačce Kroose. Zakřičel si a vzal to na sebe, pravou nohou pálil křížem nad břevno.
89'
Druhá neuznaná branka Realu je na světě! Rozhodčí nechal dohrát akci. Asensio si po centru do pravé poloviny vápna přehodil míč na levačku a jeho nástřel uklidil Benzema ve skluzu na bližší tyči do sítě. Nicméně už Asensio byl přistižen v ofsajdu!
88'
Ferland Mendy sklepl nahrávku Torrese z pravé strany na kopačku Courtoise. Tak či onak – Real se nemůže dostat ani k závěrečnému tlaku.
87'
Aridane odhlavičkoval centr z pravé strany u dlouhé tyče, Real se snaží presovat.
86'
Jony odstartoval zajímavý útok levou stranou. V jeho závěru měl Budimir proti sobě Casemira a Vázqueze, kteří hodlali blokovat jeho potenciální pokus. Po nahrávce pod sebe zakončoval Jony vysoko nad branku.
85'
Budimir si obhodil obránce, balón se poté odrazil k Torresovi na pravé straně a první zmiňovaný si říkal o přihrávku vzduchem do běhu, nicméně dopustil se útočného faulu na Casemira.
85'
Jony se po obranném zákroku Varanea dostal k odraženému míči, jeho centr zleva ale byl zablokován.
84'
Raphaël Varane vyskočil z pravé strany a rukou trefil zezadu do hlavy Budimira. Za tenhle zákrok mohla klidně přijít první žlutá karta zápasu.
83'
Sergio Ramos se natlačil při nákopu na pravou stranu před Budimira a pomohl si Courtoisem.
82'
Lucas Vázquez vypíchl míč ve skluzu zprava proti Jonymu a ještě si chtěl vynutit autové vhazování pro hosty, což se mu nepovedlo.
81'
Poté, co oba celky vystřídaly, tak tlak Realu má spíše klesající tendenci.
80'
Isco udělal na levé straně kličku á la Zidane. Hosté postupovali až do velkého vápna, kde proti Mendymu stáli čtyři domácí fotbalisté.
79'
Casemiro nemohl zpracovat dlouhou nahrávku na levé straně. Na souboj s přistupujícím Aridanem tak ani nedošlo. Vykopávat může Herrera.
79'
Nacho Vidal vhazoval z pravé strany, ale domácí nebyli na své útočné polovině příliš dlouho.
78'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Ante Budimir.
77'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Jony.
77'
Real je ve druhém poločase výrazně aktivnější. Nicméně není mu to vůbec nic platné a Osasuna sahá po bodu.
76'
Mariano Díaz vyslal nedůraznou střelu křížem z pravé strany šestnáctky, Herrera chytil míč na přední tyči bez větších problémů. I kdyby se tak nestalo, tak byl Díaz v ofsajdu.
75'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Isco.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Mariano Díaz.
74'
Sergio Herrera vyběhl z brány při centru z pravé strany a chtěl, aby se na hraně malého vápna pískal Benzemův zákrok. Nicméně pískaný byl zřejmě až faul na Jonyho.
73'
Vázquez následně ještě získal roh, ale hosté nikterak neprověřili Herreru v domácí brance.
73'
Federico Valverde nemohl hrát na pravé straně, protože se nacházel v ofsajdu.
71'
Torres se otočil kolem Kroose, nezastavil jej ani Varane, a tak přihrál na levou stranu. Mezitím seběhl na penaltu, ale zakončení z první trefil nečistě. Nicméně byla to velice dobrá pozice.
70'
Modrićova šajtle zleva šla na hruď Benzemy, u něho byl Aridane. Poté se domácí ubránili centru Mendyho.
69'
Valverde posunul balón na pravou stranu na Vázqueze, ten pro změnu na Modriće. Následoval pas na rychlého Mendyho, jenž si míč předkopl, až hrací předmět skončil za brankou Herrery.
68'
Oier fauloval rukama Ramose při centru z levé strany.
67'
Domácí nepustili Mendyho ke křižné nahrávce od Modriće na levé straně a balón tak drží Herrera.
66'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Federico Valverde.
65'
Benzema roztáhl hru na pravou stranu na Vázqueze, ten posadil centr na hlavu Modriče, jenž se odpoutal od beka, avšak mířil vedle brány.
64'
Federico Valverde půjde do hry. Kouč Zidane chystá střídání.
63'
David García zasáhl rukou do obličeje hostujícího Asensia, hra byla přerušena.
63'
Ferland Mendy si na levé straně hodil míč na pravačku, ale jeho centr k protější tyči přistál na hlavě bránícího hráče.
61'
Gól Realu neplatí! Jony si vůbec nerozuměl na hraně vápna s Torresem! Kroos si narazil se spoluhráčem a hezky odcentroval k zadní tyči, kde se položil do zakončení hlavou Karim Benzema! Ten následně ještě v pádu snad napotřetí dorazil míč do sítě. Nicméně v době centru německého spoluhráče se nacházel v ofsajdu! Ani nebyl zapotřebí VAR!
59'
Eden Hazard zůstal ležet na zemi po souboji s Jonym, rozhodčí pískal faul na hostujícího záložníka.
58'
Lucas Vázquez pokazil centr z pravé strany, u zadní tyče nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
57'
Hazardovi vyšla narážečka na levé straně, Belgičan už byl ve vápně, ale klička na pravou nohu už nebyla přesná.
56'
Modrić měl špatný první dotek s míčem v pravé části vápna, Real získal míč vzápětí a při nahrávce proti noze pálil Casemiro z jedničky výrazně vedle přední tyče!
55'
Benzema dotíral na Aridaneho, který zpracovával nahrávku Vidala. Domácí stoper běžel v jednu chvíli čelem proti své brance, ale vypořádal se s Francouzem za svými zády.
54'
Mendy naběhl na nahrávku mezi dva obránce a Aridane srážel balón na bližší tyči. Vzápětí jej Vidal odhlavičkoval.
53'
Aridane zvolil jistotu v podobě pasu z půle a zapojení Herrery.
52'
Modrić nahrával do ulice na pravé straně, ale do jeho pasu se vložil Calleri svou nohou.
51'
David García si na pozici posledního beka dovolil kličku. Následný útok levou stranou skončil centrem na přední tyč do rukavic padajícího Courtoise.
50'
Marco Asensio poslal až moc vysoký centr z pravé strany a hrát bude Herrera.
50'
Což byl první pokus Realu na branku v tomto střetnutí.
49'
Sergio Herrera měl na druhé straně těžší práci, ale robinsonádou doprava vytěsnil míč do bezpečí proti Asensiovi a jeho levačce.
49'
Thibaut Courtois se nenechal nachytat při zakončení doprostřed branky ze střední vzdálenosti.
48'
Při nahrávce do levé poloviny vápna na Benzemu na hranici ofsajdu skočil Herrera pod nohy francouzského útočníka.
48'
Nakonec Hazard centroval zprava. Herrera vyrazil balón a jeho spoluhráč promáchl, pro Osasunu to nemělo fatální následky.
47'
Hosté si jen přihrávají na útočné polovině.
46'
Naprosto vyrovnaný první poločas. Upřímně řečeno – byla to velká nuda. Za vše hovoří statistika střel, jak na branku, tak mimo ni. Domácí si vytvořili jedinou šanci, ale ta byla pořádná. Courtois vyrážel zakončení hlavou po rohu směřující pod horní tyč a měl, co dělat, aby uhájil svou bránu. Hosté toho skutečně v útočné fázi moc nepředvedli. Trápí se. Vůbec jim neprospívá to, že se hraje za příšerných podmínek, kdy padá sníh a trávník je opravdu v nedobrém stavu, což ovlivňuje trajektorii míče. Často je jediná jistota nejistota.
Fauly – 4:1
45'
45'
Kroos si narazil, ale jeho centr na druhou tyč vyboxoval připravený Herrera.
44'
Ferland Mendy vystřelil z levé strany na zadní tyč mezi nohama Vidala, ten tečoval balón na roh.
44'
Aridane komunikoval s Herrerou při přihrávce Kroose z levé strany do šestnáctky, což byl základ proto, aby se Osasuna ubránila.
43'
Už se jim to ani nepovede, protože přišli o míč. Domácí začínají protiútok autovým vhazováním Cruze z levé strany.
42'
Hosté se nemohou prosadit proti pohyblivé obraně domácích.
41'
Nacho Vidal ve skluzu odehrává nahrávku na levou stranu na Mendyho do zámezí.
40'
Ramos se položil do centru z pravé strany k bližší tyči, kam si dobře sbíhal Oier.
39'
Domácí drží míč u středového kruhu.
38'
Lucas Vázquez namazal Callerimu, ten obešel prvního hráče, ale pak mu Varane vypíchl balón. To nic nemění na tom, že to byla velká chyba hostujícího krajního beka.
37'
Upřímně řečeno – už člověk viděl i zajímavější fotbalové poločasy.
36'
Toni Kroos faulován při přebírání míče na polovině hřiště, hosté se rozhodli pro rozehrávku nakrátko.
36'
V době, kdy, co se týče střel na branku, vede výrazný papírový outsider 1:0.
35'
Modrić kombinoval s Vázquezem a Hazardem na pravé straně, jenže Chorvat přetáhl centr ke vzdálenější tyči a vykopávat tak bude Herrera.
34'
Realu to směrem dopředu moc nejde, nezměnil to ani Modrić, při odrazu míče pouštěl Aridane balón do šestnáctky, kde si počkal Herrera.
33'
Rubén García šel v závěru svého sóla levou stranou ve velkém vápně do dvou hostujících fotbalistů.
33'
Na vyložené šance tedy vyrovnáno, stejně jako na branky.
32'
Sergio Herrera vyrazil centr zleva na přední tyč jen k Modrićovi, ten nadvakrát dorážel, domácí srazili balón za bránu.
31'
Co chybělo, aby z toho byl první gól zápasu? Moc ne! Rubén García poslal míč na hlavu spoluhráče a Courtois vyrážel zakončení pod víko! Obrovská šance a první loženka zápasu!
30'
Raphaël Varane nezpracoval na první pohled snadnou přihrávku Vázqueze z pravé strany a bude z toho roh!
29'
Lucas Vázquez centroval, míč se poté nadvakrát odrazil do velkého vápna k noze Herrery.
28'
Hosté sevřeli domácí u šestnáctky, ale zakončit nedokázali.
27'
Výkon domácích není vůbec špatný. Rozhodně to není tak, že by hosté dominovali.
26'
Občas se míč odráží jako při kulečníků a v dnešním zápase je jediná jistota nejistota.
25'
Iñigo Pérez se omlouvá Vázquezovi za faul na pravé straně u hostujícího vápna po ztrátě balónu.
24'
Rubén García se při snaze o přesunutí na útočnou polovinu po levé straně dožadoval odpískání Vázquezova faulu. Hlavní rozhodčí však do hry nezasahoval.
23'
0:0 na střely na branku i mimo ni.
22'
Lucas Vázquez poslal centr z pravé strany pod sebe do míst, kde číhali tři, nebo dokonce čtyři domácí hráči.
22'
I kvůli opravdu velice špatným pracovním podmínkám pro dvaadvacet hráčů sledujeme víceméně vyrovnaný zápas.
21'
Rubén García si na levé straně stáhl míč hrudí na nohu, poté měl Cruz, co dělat, aby jej udržel na hrací ploše.
20'
Hosté zrychlili kombinaci na pravé straně, ale nahrávka na paty Hazarda znamenala konec snažení.
19'
Jonathan Calleri nedosáhl ve skluzu u vzdálenější tyče na centr Rubéna Garcíi z levé strany. Garcíova myšlenka ale nebyla vůbec špatná.
18'
Juan Cruz napravil svou chybu při rozehrávce a obral o míč Modriće, vzápětí jej posunul pod sebe na Herreru.
17'
Juan Cruz se rozeběhl na levé straně, ale na Vázqueze si v souboji jeden na jednoho nepřišel.
16'
Při zpracování míče měl okolo sebe Benzema tři domácí fotbalisty, ale vymanil se z tohoto sevření.
15'
Při Mendyho centru z levé strany vápna si musel Aridane na první tyči dávat pozor, aby si nevstřelil vlastní branku.
14'
Opravdu zajímavé, jak špatný trávník dokáže ovlivnit kvalitu utkání. Hlavně trajektorie míče je dost nečitelná.
13'
Real odvrátil centr na kratší tyč, poté Aridane stáhl na zem Benzemu a hosté se marně dožadovali žlutého trestu pro domácího stopera.
13'
Rubén García měl zprvu daleko k nákopu u levé lajny, ale nedobrý trávník mu hezky zpomalil skákající míč, a tak jej rozběhnutý domácí fotbalista stihl na hřišti. Vzápětí jeho centr odehrál vracející se Vázquez na roh.
12'
Nacho Vidal dobře četl křižný pas na levou stranu z pohledu hostujících fotbalistů a ti tak nadále čekají na svůj první pokus mezi tři tyče v tomto duelu.
11'
Thibaut Courtois se nohama zapojil do rozehrávky a vyměnil si míč s Ramosem, následovalo využití levé strany.
10'
Hraje se hlavně na útočné polovině Realu, ale v šestnáctce Osasuny prakticky hosté nic nevymysleli.
9'
Pane jo, to vypadalo, že Herrera podcenil nákop z dálky a reagoval celkem pozdě, nicméně poradil si s odskokem míče od trávníku na svou pravou stranu.
8'
Rubén García se stáhl z levé strany při bránění útoku soupeře. Real vzápětí zablokoval rozehrávku domácích.
7'
Real má převahu na držení míče, ale zatím nevystřelil.
6'
Modrić našel křižnou nahrávkou na levé straně Mendyho, ten si až moc předkopl balón podél beka, což se podepsalo na nekvalitním centru do ohně.
5'
David García srazil centr z pravého křídla na roh. Ten rozehrál hostující celek nakrátko, při balónu k zadní tyči si zakřičel Herrera.
5'
Casemiro centroval křížem zprava jen na hlavu obránce, Real ale ještě zůstává na míči.
4'
Calleri přerušil postupný útok držením z pravé strany a zezadu proti Casimerovi zhruba na polovině hrací plochy.
3'
Hosté přenesli hru na pravou stranu na Vázqueze, tomu pomohl Modrić. Domácí stačili zhustit prostor u vápna a nahrávku na Benzemu kontroloval Herrera.
2'
Thibaut Courtois nakopl míč po pasu od Ramose na levou stranu, ale Eden Hazard se neprosadil v hlavičkovém souboji.
1'
Terén skutečně není ideální. Sníh je na drtivé části trávníku.
1'
Real v bílém rozehrál, Osasuna oblékla červené dresy.
1'
Dvaadvacet fotbalistů a tři rozhodčí nastupuje na hrací plochu. Doprovází je poletující sníh.

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, Cruz – R. Torres, Oier (C), Moncayola, I. Pérez – Calleri, R. García.
Náhradníci: Álvarez, J. Pérez – J. Martínez, Navas, Brandon, U. García, Budimir, Oroz, Gallego, Jony, Roncaglia, Barja.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: Altube, Lunin – Ödegaard, Valverde, Odriozola Arzallus, Marcelo, Isco, Nacho Fernández, Vinícius Júnior, Militao, M. Díaz.

Rozhodčí: Soto – J. López, Barcena.
V posledních týdnech se hodně spekuluje o tom, že Real brzy opustí ikona a kapitán Sergio Ramos. Velkému sběrateli červených karet po sezoně skončí smlouva v Realu. Ruce si mnou katarští šejkové vlastnící Paris Saint-Germain a moc by se jim zamlouvalo, kdyby se Ramos setkal ve francouzském týmu s Lionelem Messi, který je v naprosto stejné situaci v Barceloně, co se týče platnosti smlouvy. Momentálně platí, že Ramos vyhrál v dresu Realu Madrid pětkrát španělskou ligu, čtyřikrát Ligu mistrů a celkem získal 22 trofejí.
Na lavičce Realu bude dnes zřejmě chybět Zinédine Zidane, který se v posledních dnech potkal s osobou nakaženou koronavirem a byla mu nařízena izolace. Ještě ve čtvrtek tak jeho účast na tomto střetnutí byla hodně nejistá, ačkoliv se podrobil testu na koronaviru, jehož výsledek byl negativní. Pakliže by skutečně nemohl Zidane odkoučovat tento duel, tak bych jej nahradil asistent. David Bettoni.
Hlavním rozhodčím zápasu bude César Soto. V letošní sezoně odpískal ve španělské lize sedm duelů a udělil celkem 32 žlutých karet a žádnou červenou. Soto nesoudcoval jakékoliv utkání Osasuny či Realu Madrid. Ještě zmiňme jeho asistenty. Těmi budou Juan López a Israel Barcena. O pořádek mezi střídačkami se bude starat čtvrtý rozhodčí Carlos Aranda.
Soupeřem Realu Madrid bude Osasuna Pamplona. Ta skončila v loňské sezoně na desátém místě. Nováček nejvyšší španělské soutěže, který se do LaLigy vrátil po dvouleté odmlce si tedy nevedl vůbec špatně. To, pokud vezmeme výsledky v letošní sezoně, tak z domácího mužstva se pomalu, ale jistě stává horký adept na sestup o patro níž a zdá se, že Osasuna bude mít, co dělat, aby uhájila svou ligovou příslušnost. Svěřenci španělského kouče Arrasateho vytěžili ze svých šestnácti odehraných zápasů pouhých čtrnáct bodů a v tomto ohledu je na tom ve španělské lize horší pouze Huesca. Na výhru čeká od 24. října. Vítězství se dočkala pouze třikrát. Z patnácti vstřelených branek domácích jich nejvíc vstřelil čtyřgólový Roberto Torres.
Real Madrid jde do dnešního duelu z druhého místa v ligové tabulce, když na vedoucí Atlético ztrácí dva body. Městský rival má ale ještě dva zápasy k dobru. Za aktuální postavení Bílého baletu ve španělské lize může hlavně nedobrý vstup do sezony. Real se tehdy dokonce klepal vůbec o to, aby v konkurenci Interu Milán, Gladbachu a Šachťaru Doněck postoupil ze základní skupiny Ligy mistrů. Židle pod koučem Zidanem se pořádně kývala, ale vedení klubu legendárního Francouze podrželo. Real tak v osmifinále narazí na Atalantu, senzaci uplynulého ročníku Champions League.

Jinak, co se týče posledních výsledků v LaLize, tak Real odčinil zaváhání na půdě nováčka z Elche (remíza 1:1) a před týdnem porazil v domácím prostředí Celtu Vigo poměrem 2:0 (6. Vázquez, 53. Asensio).
Osasuna čeká na výhru nad Realem devět let. Alespoň bod uhrála naposledy 14. prosince 2013. V posledních sedmi zápasech pokaždé zvítězil Real. Osasunu porazil i v minulém vzájemném střetnutí v únoru 2020, a sice 4:1, ačkoliv musel utkání otáčet.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 18. kola španělské LaLigy, ve kterém se střetnou CA Osasuna a Real Madrid. Začínáme ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.