La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Atlético - 31. ledna 2021   16:15

Cádiz
35' Negredo (Salvi) • 71' Negredo
2:4
(1:2)
Atlético
28' L. Suárez   • 45' Saúl  (Lemar) • 50' L. Suárez   • 88' Koke  (Á. Correa)
Cádiz
Ledesma – Carcelén (55. Garrido), Mauro, Cala (87. Malbašić), Izquierdo (87. Augusto Fernández) – Salvi (C), Fali (87. Nieto), Jönsson, Perea – Lozano (67. Šaponjić), Negredo.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio Ramón de Carranza (Cádiz)
Atlético
Oblak – Savić, Felipe, J. Giménez – Torreira (46. Vrsaljko) – M. Llorente, Koke (C), Lemar (60. Lodi), Saúl (84. Kondogbia) – L. Suárez (85. H. Herrera), Félix (60. Á. Correa).

To už je ze zápasu Cádizu s Atléticem Madrid vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Atlético Madrid má na čele tabulky již desetibodový náskok a k tomu ještě zápas k dobru. To Cádiz padá ve vyrovnaném středu aktuálně na třináctou příčku.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 7:7.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Atlético Madrid vítězí na trávníku nováčka z Cádizu 4:2.

Ani jeden z týmů se nedokázal v úvodních minutách prosadit do souvislejšího tlaku. Změna stavu tak přišla až po půlhodině hry, kdy po faulu na Félixe proměnil standardní situaci exkluzivním přímým kopem Luis Suárez. Následně se ale do útoku vrhl i Cádiz a netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Álvaro Negredo zakroutil parádní střelu ke vzdálenější tyči. Ale ve 45. minutě přišla šťastná teč Saúla a lídr La Ligy se vrátil do nejtěsnějšího vedení. V nastaveném čase sice zahrál Koke rukou ve vápně, ale penalta se nakonec nekopala.

Záhy po startu druhého poločasu přišel faul na Lemara a nařízenou penaltu s velkým přehledem proměnil Luis Suárez. Cádiz se ale rozhodně nevzdal a zatlačil favorizovaného soupeře. Odměna přišla dvacet minut před koncem, kdy z krkolomné střely snížil Álvaro Negredo. Hned několikrát musel madridský tým zachraňovat Oblak, ale hlavičku Negreda i Šaponjiće dokázal udržet před brankovou čárou. Pojišťovací branka přišla až v samém závěru, kdy Correovi pobídku proměnil Koke.
90+4'
90+3'
Už už to vypadalo, že by mohl Correa postupovat z pravé strany téměř sám na Ledesmu, ale nakonec je odmáván a i odpískán ofsajd.
90+2'
Zdravotní potíže má v hostujícím dresu Renan Lodi. Po krátkém ošetření se ale může pokračovat v závěru zápasu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Cádiz se ještě snaží snížit v samém závěru ztrátu, ale obrana Atlética je stažena hluboko na vlastní polovině. Navíc centr Salviho nebyl z nejpřesnějších.
88'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético si z trávníku nováčka soutěže odveze všechny tři body! Po autovém vhazování prošel do pokutového území Correa, poté přišla parádní přihrávka k osamocenému KOKEMU, který už si se zakončením do odkryté branky věděl rady.
87'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Fali, přichází Manuel Nieto.
87'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Juan Cala, přichází Filip Malbašić.
87'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jairo Izquierdo, přichází Augusto Fernández.
87'
Jan Oblak si nechal postavit čtyřčlennou zeď. K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Álvaro Negredo, ale nakonec pálil Fali jen nad branku.
86'
Po faulu střídajícího hráče navíc přichází velmi nebezpečná situace těsně před pokutovým územím Jana Oblaka.
85'
Kondogbia se okamžitě po příchodu na trávník zapisuje mezi hříšníky. Žlutou kartu vidí po faulu na Faliho.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Héctor Herrera.
84'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl, přichází Geoffrey Kondogbia.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Perea odcentroval od rohového praporku jen do rukavic Jana Oblaka.
81'
Atlético je v posledních minutách pod tlakem a nedokáže se na delší dobu dostat k balonu. Také Suárez už se stáhl na vlastní polovinu trávníku.
80'
Další šance Cádizu! Po zmatcích v pokutovém území Atlética se dostal k zakončení Ivan Šaponjić, ale i tentokrát podržel hosty parádním zákrokem slovinský gólman.
79'
Salviho nechal odcentrovat z pravé straně Vrsaljko. Balon si ale na malém pokutovém území stáhl do rukavic Oblak. Negredo tentokrát neměl šanci.
78'
Koke takticky zastavil faulem ve středu pole nadějně se rozvíjející akci soupeře a po zásluze inkasuje žlutou kartu.
77'
A vyrovnání opravdu nebylo daleko! Álvaro Negredo jednoznačně přeskočil v hlavičkovém souboji Saviće, ale nedůraznou hlavičkou nechal vyniknout Oblaka.
76'
Tvrdý souboj ve středu pole vyhrál Šaponjić. Cádiz se tlačí směrem k brance Atlética a pokukuje po vyrovnání.
75'
Až od stoperů museli rozehrávat domácí fotbalisté. Mauro si přihrával s Calou kolem napadajících soupeřů. Nakonec balon propadl až k Negredovi.
74'
Právě střídající Šime Vrsaljko inkasuje žlutou kartu. U postranní lajny tvrdě poslal k zemi Negreda.
73'
Domácí cítí šanci na srovnání. Salvi se prosadil kolem Vrsaljka, poté však nedokázal lépe odcentrovat směrem k Negredovi.
71'
Cádiz právě vstřelil branku!
Cádiz z ojedinělého zakončení snižuje! Přetažený centr vrátil do ohně Šaponjić, balon se odrazil do klubka hráčů, kde se nejlépe zorientoval ÁLVARO NEGREDO, který lehce se štěstím překonal Jana Oblaka.
70'
Marcos Llorente byl v nadějném postavení na hranici vápna, ale šanci ke střele prováhal a následné zakončení Suáreze z nouze vylétlo vysoko nad.
69'
Kokeho průniková přihrávka sice mířila k Suárezovi, ale ten si byl vědom svého postavení v ofsajdu a nechal tak míč propadnout k obraně soupeře.
68'
Tempo zápasu postupem času opadává. Cádiz sice v posledních minutách má balon častěji u kopaček, ale k ohrožení Oblakovy branky ještě nedošlo.
67'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Ivan Šaponjić.
66'
Saúl sice nasadil jesličky Pereovi, ale poté nedokázal lépe udržet míč na kopačce. Cádiz s klidem odklidil míč do bezpečí.
64'
Příchod Garrida osvěžil domácí pravou stranu, ale ani jeden centr ještě neprošel až před Oblaka. Obrana hostů potvrzuje parádní formu v letošní sezoně.
63'
I po více než hodině zápasu vede Atlético Madrid 3:1. Nyní nebyl Suárez daleko od hattricku, ale z hranice vápna pálil jen vedle levé tyče.
62'
O faul si říkal Lozano. Llorente sice lehce strčil do útočníka Cádizu, ale hlavní rozhodčí nechal hru těsně před vápnem Atlética pokračovat.
61'
Zničehonic musel být Oblak v pozoru. Salvimu uletěl centr z pravé strany až směrem na branku Atlética. Balon však skončil těsně nad břevnem.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Renan Lodi.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa.
59'
Střídající Garrido sice přetáhl centr přes celé vápno, ale míč nakonec zachytil Salvi. Další centr dokázal hlavičkovat Lozano jen vedle hostující branky.
58'
Jönssonova nahrávka našla na levém kraji Pereu. Obrana madridského celku se ale bleskově stáhla až k pokutovému území.
57'
Domácí fotbalisté se i nadále pokoušejí o zdramatizování zápasu. Salvi prudkým pasem našel Negreda, ale zády k brance Oblaka příliš nezaměstnal.
56'
Atlético se při dvoubrankovém vedení zatahuje lehce do obrany. Nyní ale získal míč ve středu pole Lemar a zajistil hostům oddech v obraně.
55'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Jon Ander Garrido.
54'
Negredo si stáhl vysoký balon do běhu, rychle se ale u něj objevil Giménez a bezpečně ukončil nadějnou akci domácího celku.
53'
Llorente s Kokem si několikrát vyměnili míč na levém kraji. Poté musel rozehrávat také Felipe se Savićem.
52'
Hosté jsou i nadále nažhaveni k ofenzivě. Félix okamžitě po rozehrávce vystartoval po Falim a získal pro Atlético balon.
50'
Atlético uniká do vedení o dva zásahy! Balon si postavil na penaltový bod LUIS SUÁREZ. Uruguayský útočník zamířil po rychlém rozběhu k pravé tyči, to Ledesma padal na opačnou stranu.
50'
Penalta pro Atlético! Mauro sestřelil v pokutovém území Lemara. Lemar to udělal šikovně, byl u balonu dříve a nechal se faulovat.
49'
Kapitán domácích Salvi měl otevřenější prostor u pravé postranní čáry. Ani jeho centr až ke svému adresátovi neprošel.
48'
Také první tým tabulky se dostal k prvnímu útočku. Lemarova pobídka skončila u střídajícího Vrsajka. Následný prudký pas již zablokovala obrana Cádizu.
47'
Druhý poločas odstartovali aktivněji domácí fotbalisté. Perea posílal přihrávku do pohybu Negredovi, ale obrana Atlética se stačila stáhnout.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Šime Vrsaljko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:23.
Nakonec se v prvním poločase přidalo dokonce šest minut, ty jsou však minulostí a hráči odcházejí do šaten za vedení Atlética nad Cádizem 2:1.

45+6'
45+5'
Po dlouhých rozmluvách ve vápně Atlética závěr prvního poločasu pokračuje výkopem Jana Oblaka.
45+3'
K překvapení domácích fotbalistů je penalta zrušena. Hlavní sudí se byl podívat na opakovaný záběr a nakonec se bude kopat od branky.
45+2'
Penalta pro Cádiz. Koke podklouzl v pokutovém území při průniku Perey. Míč zasáhl rukou a hlavní rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový bod.
45+2'
Z půlící čáry se snažil domácího gólmana překvapit Luis Suárez, ale pokus střelce dnešní první branky zamířil jen mimo tři tyče.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Madridský celek se těsně před přestávkou vrací do vedení! Po rozehrávce rohového kopu odcentroval do vápna Lemar, následně na první tyči míč šťastně tečoval za Ledesmu SAÚL.
44'
Minutu před odchodem do šaten byl u balonu Marcos Llorente. Proti trojnásobné přesile se však do pokutového území neprosadil.
42'
S Lemarem si pomohl Koke, následně ale hosté museli stáhnout na vlastní polovinu. K rozehrávce se tak dostal i Stefan Savić s Felipem.
41'
Žlutou kartu vyfasoval také Joao Félix, kterému se nelíbil výrok postranního rozhodčího a je potrestán za nesportovní chování.
40'
Pět minut před koncem prvního poločasu vidí žlutou kartu také Jairo Izquierdo. Ten na levém kraji přišlápl rozehrávajícího Kokeho.
39'
Také střelec vyrovnávací branky potřebuje ošetření na hrací ploše. Zdá se, že to ale nebude nic vážného.
38'
Lucas Torreira přibrousil ve středu pole Negreda a je po právu potrestán žlutou kartou.
37'
Najednou jsou o poznání aktivnější hostující fotbalisté. Félix si přišel pro balon až téměř ke stoperům, ale poté nebyla kombinace s Lemarem nejpřesnější.
35'
Vedení Atlética netrvalo ani deset minut. Podél pravé postranní lajny proklouzl na útočnou polovinu Salvi, poté se balon odrazil k nohám ÁLVARA NEGREDA, který parádním obstřelem ze vzdálenější tyči překonal Jana Oblaka.
34'
Anthony Lozano sice ve vápně skončil na trávníku, ale hlavní rozhodčí byl velmi blízko celé situace a nechal hru pokračovat.
33'
Hosté uklidňují hru pomalou kombinací u středového kruhu. Saúl však udělal chybu při zpracování a dovolil Lozanovi k rychlému přechodu do vápna.
31'
Koke nepříjemně naháněl rozehrávajícího Calu. Domácí stoper nakonec dokázal odehrát balon alespoň k nohám Salviho na pravé straně.
30'
Po půlhodině hry vede Atlético na půdě nováčka nejvyšší španělské soutěže o jednu branku. Cádiz se snaží o rychlé vyrovnání, ale akci Lozana zastavila nepřesnost.
28'
Atlético se ujímá vedení výstavní trefou LUISE SUÁREZE! Po faulu Maura na Félixe měli hosté k dispozici rozehrávku ze třiceti metrů. Již čtyřiatřicetiletý Uruguayec zakroutil míč přes zeď přesně k levé tyči.
27'
Jeremías Ledesma vykopával od své branky do souboje Lozanovi. Propadnutý balon poté pohlídal až za koncovou čáru Giménez.
26'
Salvi skvěle centroval do pokutového území. Míč si našel na zadní tyči Antohony Lozano, ale nakonec nedokázal zamířit přesně do branky.
25'
S Jönssonem si narazil Perea, následně pokračovala akce domácího týmu u Negreda. Salviho poté srazil k zemi bránící Saúl.
23'
Suárez posouval míč na pravou stranu k Llorentemu. Přes staženou obranu nováčka soutěže se nemůže prokombinovat ani lídr ligy.
22'
Nakonec se Carcelén rychle vrací do hry a bude moci pokračovat v zápase. Suárezovu pobídku směrem na Félixe zablokoval skvěle postavený Mauro.
21'
Isaac Carcelén se po souboji se Saúlem drží za zadní stehenní sval a bude muset být ošetřen. S bekem Cádizu to nevypadá nejlépe.
20'
Felipe ramenem odhodil sprintujícího Negreda až na pomezního rozhodčího. Akce Cádizu byla zastavena v dostatečné vzdálenosti od Oblaka.
19'
Od Giméneze putovala rozehrávka jen ke kolegům ze stoperské trojice. Nakonec Savić přihrával podél postranní lajny Llorentemu, ale to už byla obrana domácího celku zformována.
18'
Ledesmova rozehrávka zamířila až na polovinu hostujícího celku. Hlavičkový souboj však vyhrál pro Atlético Stefan Savić.
16'
Suárez zachytil míč na postranní čáře. Hosté se okamžitě přesunuli až k pokutovému území Cádizu, ale Kokeho přihrávce šla jen do ofsajdu.
15'
První nadějná akce lídra La Ligy. Suárez dostal nahrávku do vápna, ale ze stoje se nedokázal rychleji otočit směrem k brance. Po odraženém balonu pálil Saúl jen těsně nad břevno.
14'
Ve středu trávníku si několikrát vyměnili míč Koke s Llorentem. Poté přišla přihrávka do běhu Saúlovi, kterého ale na poslední chvíli předskočil Carcelén.
13'
Od rohového praporku centroval Félix, ale jeho centr přelétl pokutové území a skončil zcela mimo hru. Obrana Cádizu zasahovat nemusela.
12'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Suárez sice rozběhl patičkou Saúla, ale poté již přišel jen zblokovaný centr. Atlético bude pokračovat rohem.
11'
Ke slovu se dostávají znovu domácí. Salvi až příliš dlouho čekal s centrem do vápna, až se k němu rychle přiblížil bránící Giménez.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Atlético se postupně dostává do tempa, ale k Ledesmovi se ještě ani nepřiblížilo.
9'
Félix odkulhává s lékaři za postranní lajnu. Mezitím rozehrál z místa přestupku Koke, který však ve vápně našel jen bránícího Faliho.
8'
S Félixem se ve středu pole nepáral Perea. Stále jen jednadvacetiletý útočník je po přišlápnutí kopačky na trávníku a musí být ošetřován.
7'
Hosté vysunuli napadání až k vápnu soupeře. Félix nebyl daleko od zisku míče, ale nakonec budou vhazovat domácí.
6'
Ve středu pole měl okolo sebe prostor Thomas Lemar, poté byl v náběhu Llorente, ale až do pokutového území se neprodral.
5'
Také Atlético se dostalo k balonu. Od Saviće putovala přihrávka ke Kokemu. Hostující kapitán ale pozdržel rozběhnutou akci a to už se obrana Cádizu stačila vrátit.
4'
Izquierdo vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Cádiz rozhodně proti prvnímu týmu tabulky nebude jen bránit a zahajuje utkání ve vysokém tempu.
3'
Akce Cádizu pokračovala rozehrávkou od rohového praporku. Prvotní centr byl zblokován, ale od Gimenéze se balon odrazil jen za postranní lajnu.
2'
Domácí to zkusili prvním útokem po pravé straně. Carcelén přihrával více k ose trávníku, odkud vypálil Perea a Jan Oblak měl hned v úvodu zápasu co dělat, aby míč vyrazil na rohový kop.
1'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté domácího Cádizu. Po Negredovi se dotkl balon také Fali se Salvim.
1'
Hlavní rozhodčí se svými asistenty již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas jednadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy mezi Cádizem a Atléticem Madrid může za několik málo okamžiků začít.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Mauro, Cala, Izquierdo – Salvi (C), Fali, Jönsson, Perea – Lozano, Negredo.
Náhradníci: Gil, Garrancho – Alcalá, Baró, Pombo, Malbašić, Šaponjić, Augusto Fernández, Alejo, Garrido, Martín, Nieto.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Felipe, J. Giménez – Torreira – M. Llorente, Koke (C), Lemar, Saúl – L. Suárez, Félix.
Náhradníci: Grbić – Vrsaljko, Á. Correa, Lodi, M. Dembélé, Kondogbia, Vitolo, H. Herrera, Á. García.

Atlético Madrid

Atlético v minulém ročníku La Ligy marně nahánělo nedostižné duo Real – Barcelona. Na zlatou pozici nakonec ztratili fotbalisté vedení trenérem Simeonem dokonce propastných sedmnáct bodů. I přes šestnáct remíz v soutěžním ročníku skončili Atleti na třetím místě a zajistili si postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Právě na úvod Ligy mistrů Atlético prohrálo se suverénním Bayernem, ale nakonec si v konkurenci Salcburku a Lokomotivu Moskva vybojovalo velmi jistě do jarní části, kde se v osmifinále utká s Chelsea.

Atléticu výrazně pomohl v nové sezoně příchod Luise Suáreze, který skončil v Barceloně a rozhodl se pro angažmá v konkurenčním týmu z Madridu. Právě na úkor Suáreze odešel na konci roku 2020 z Atlética další hrotový útočník Diego Costa, který se hledá další angažmá.

Madridští mohou po dlouhých sedmi letech znovu přerušit nadvládu Realu s Barcelonou. Po osmnácti odehraných kolech jsou jednoznačně na čele tabulky se sedmibodovým náskokem a navíc mají jeden zápas k dobru před druhým Realem. Třetí Barcelona už ztrácí bodů deset. Základ úspěchu Atlética dává neprostupná obrana, s osmi obdrženými góly je jednoznačně nejlepší v lize. Simeone se může spolehnout na jednoho z nejlepších brankářů světa Jana Oblaka, kterého podporují Gimenéz, Savič a Felipe. O góly se v útoku poté dělá Suárez, Llorente nebo mladý Joao Felix.

Právě Suárez s Felixem se prosadili v posledním soutěžním utkání proti Valencii a přispěli tak k vítězství 3:1.
Cádiz CF

Cádiz se po patnácti letech vrací mezi španělskou elitu! Loňskou sezonu strávil Cádiz v druhé nejvyšší soutěži, kterou nastartoval již v samém úvodu pěti výhrami v řadě. Od samého začátku pomýšlel tým z jihu Španělska na postup a ten také po velké bitvě získal. Přitom v závěru sezony prohrál třikrát v řadě, ale díky ztrátám soupeřů se mohl radovat z druhého místa a přímého postupu. Až v závěrečném dvaačtyřicátém kole předstihla Cádiz Huesca o jediný bod.

Nováček La Ligy rozhodně není jen do počtu. Po sedmi odehraných zápasech se držel s jedenácti body na vynikající šesté pozici. Aktuálně sice patří Cádizu jedenáctá příčka, ale s minimální ztrátou na týmy před sebou. Od poloviny prosince se už ale nováčkovi nejvyšší soutěže příliš nedaří sbírat důležité body. Z posledních osmi duelů totiž vyhrál pouze jeden a to na domácí půdě proti Alavés. Před týdnem padl 0:3 na půdě zvedající se Sevilly.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěže La Ligy pokračuje již jednadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Cádizu, který na domácím stadionu přivátí Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.