La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : CA Osasuna - 12. září 2020   21:00

0:2
(0:1)
CA Osasuna
10' Adrián López  (Oier) • 79' R. García  (Torró)
Cádiz
Gil – Carcelén, Mauro (64. Jönsson), Cala, Espino – Salvi (78. Alejo), Mari (C) (64. Álex Fernández), González, Bodiger (46. Malbašić) – Negredo (78. Lozano), Pombo.
Díaz – Becerril, Escuela
Estadio Ramón de Carranza
CA Osasuna
Herrera – Vidal, Aridane, D. García, Cruz – R. Torres, Oier (C), Moncayola, I. Pérez (71. Torró) – Adrián López (75. Cardona), R. García (85. Barja).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:21.
Fotbalisté Cádizu nestačili v úvodním kole La Ligy na Osasunu, které podlehli 0:2. Poprvé se skóre měnilo už v 10. minutě, kdy se po vysunutí od Oiera prosadil Adrián López. Domácí se snažili, ale do šancí se dostávali málo. Ještě v prvním dějství stojí za zmínku příležitost Pomba, který zakončoval z dobré pozice nad břevno. Po změně stran protáhl hostujícího gólmana Herreru pěknou ranou z přímého kopu Carcelén a později ho zaměstnal také Pombo, jehož střelu k bližší tyči strážce svatyně Osasuny vytlačil na roh. V 79. minutě však podruhé udeřili hosté. Po dlouhém autu prodloužil Torró míč za sebe a Rubén García svou příležitost proměnil.
90+5'
90+4'
Hostující protiútok táhl Marc Cardona. Pokusil se najít Lucase Torra, který chtěl ještě prodlužovat balón na zadní tyč, ale ukázalo se, že se nacházel v ofsajdovém postavení.
90+3'
Filip Malbašić poslal do hostující šestnáctky z levé strany další centr. Nabíhající Anthony Lozano na balón nedosáhl.
90+2'
Jorge Pombo se dostal k centru z levé strany. Balón ale skončil v zámezí.
90+1'
Utkání bude nastaveno o pět minut!
90'
Kike Barja to udělal na levém křídle dobře. Udržel míč v souboji s Carcelénem a nechal se faulovat dalším domácím hráčem.
88'
Nacho Vidal se skácel na zem v domácí šestnáctce. Na penaltu pro Osasunu to ale nebylo.
87'
Nyní Alejo u postranní čáry fauloval. Míč tak mají opět hostující fotbalisté.
86'
Hosté vhazují na útočné polovině a mohou tak pošetřit cenný čas.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Kike Barja.
84'
Po standardní situaci Álexe Fernándeze hlavičkoval nad bránu Jens Jönsson.
83'
Pronikající Alejo byl zastaven faulem. Je z toho takový lepší rohový kop pro Cádiz.
81'
Domácí mají na zvrat něco přes deset minut. Dá se počítat s tím, že sudí minimálně tři minutky nastaví.
79'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hosté zvyšují svůj náskok a výrazně se tak přiblížili k vítězství! Dlouhý aut hozený do šestnáctky prodloužil hlavou za sebe Lucas Torró. Míč si následně našel RUBÉN GARCÍA, který ho v pádu usměrnil pod břevno svatyně Cádizu – 0:2.
78'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Anthony Lozano.
78'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Iván Alejo.
76'
Máme tu povinnou přestávku na občerstvení.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Marc Cardona.
74'
Ani tento roh Cádizu nepřinesl vyrovnání. Osasuna drží těsný náskok.
73'
Hezká narážečka domácích! Álex Fernández balón připravil patičkou pro Jorgeho Pomba, který z levé strany šestnáctky mířil po zemi k bližší tyči, ovšem Herrera balón vyškrábl na roh!
72'
Hosté si málem připravili šanci po standardní situaci! Výtečný centr hledal Aridaneho, kterému sebral stoprocentní příležitost brankář David Gil, jenž situaci skvěle přečetl a odehrál balón těsně před stoperem Osasuny!
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází Lucas Torró.
68'
Přihrávka do křídla hledala Salviho. Domácí fotbalista ale na míč nedosáhl a vhazovat tak bude celek z Pamplony.
67'
Další rohový kop domácích. Osasuna se opět ubránila.
65'
Žlutou kartu dostává Juan Cruz (CA Osasuna).
64'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází José Mari, přichází Álex Fernández.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Marcos Mauro, přichází Jens Jönsson.
63'
Isaac Carcelén se postavil k exekuci přímého kopu. Mířil dobře, ale Sergio Herrera míč, které letěl k pravé tyči z jeho pohledu, vyrazil na roh!
61'
Vypadá to, že domácí budou střídat. A zřejmě se bude jednat o vícenásobnou změnu.
59'
Domácí kombinovali na útočné polovině. José Mari přenesl hru na levou stranu, kde byl Jorge Pombo. Ten ale na křídle nic většího nevymyslel a stále tak platí, že Osasuna drží těsné vedení.
56'
Roberto Torres to zkusil přímo. Jeho rána ale minula bránu tak o dva metry.
55'
Marcos Mauro fauloval v hlavičkovém souboji Adriána Lópeze. Osasuna má k dispozici přímý kop z dobré pozice...
54'
Rohový kop domácích. Centr Jorgeho Pomba se snesl jen do rukavic brankáře Sergia Herrery.
53'
Po standardní situaci Péreze vracel Aridane balón hlavou do ohně. Tam se dostal k zakončení Rubén García, který zamířil jen do prostoru, jenž měl David Gil pokrytý.
52'
Běžecký souboj s Malbašićem zvládl David García, který míč odehrál ke svému brankáři.
50'
Důvod k odpískání penalty ale rozhodčí sedící u systému VAR nenašel. Hlavní sudí Díaz tak opět zahajuje hru.
49'
Pombo zahrál roh do hodně nebezpečného prostoru, ovšem z hostujícího pohledu výborně zareagoval Oiler, jenž balón z malého vápna odkopl. Rozhodčí ještě něco konzultuje s kolegou u videa. Zřejmě se jedná o případnou ruku obránce Osasuny Davida Garcíi...
48'
Čerstvý Filip Malbašić si to namířil podél levé postranní čáry dopředu a vybojoval pro domácí rohový kop.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Yann Bodiger, přichází Filip Malbašić.
46'
Po prvním poločase mohou odcházet do šaten spokojenější fotbalisté Osasuny. Hosté začali velmi dobře a v 10. minutě je poslal do vedení Adrián López, který proměnil únik, do něhož ho poslal svou přihrávkou kapitán Oier. Domácí kontrovali jedinou větší příležitostí, v níž ale Jorge Pombo zamířil z první nad bránu. Hráči Cádizu potřebují přidat především v šestnáctce soupeře.
45+3'
45+3'
První poločas se blíží ke svému konci. Domácí Bodiger se ještě snažil přesvědčit sudího, že byl v hlavičkovém souboji faulován. Pan Díaz ale přisuzuje autové vhazování hostům.
45+1'
Sergio González zahrál roh na bližší tyč, kde se dostal k hlavičce Marcos Mauro. Zamířil nad.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty. Rohový kop pro domácí...
44'
Míč za hostující obranu si pohlídal Aridane, který balón odhlavičkoval svému brankáři.
43'
David Gil lapil míč po nezachyceném nákopu na Adriána Lópeze. Od brankáře Cádizu tak bude začínat další útočná snaha nováčka soutěže.
42'
Spolupráce Pomba s Negredem na levé straně. Druhý jmenovaný posunul míč na Yanna Bodigera, který centroval téměř od brankové čáry. Spoluhráče ale nenašel.
41'
Domácím byl odmáván ofsajd. Rozehrávat bude brankář Herrera.
39'
Álvaro Negredo hrál míč už za postranní čárou. Následný centr do rukavic Herrery už tak byl navíc. Hosté vhazují.
38'
Statistika držení míče je momentálně naprosto vyrovnaná. Oba celky to mají přesně půl na půl.
37'
Jorge Pombo obešel Roberta Torrese a poslal před hostující bránu ostrý centr. Herrera balón vyboxoval do bezpečí.
35'
Hostující stoper David García stáhl rukama k zemi Álvara Negreda a za své počínání vyfasoval žlutou kartu.
34'
Nyní je hra opět zahájena.
32'
Rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení aktérů utkání.
31'
Jorge Pombo se nadechl k zajímavému průniku. Obešel dva hostující hráče, následně si však další postup rozmyslel a uklidnil hru přihrávkou do strany. Teď už sledujeme postupný útok nováčka z Cádizu.
30'
Hosté drží míč na svých kopačkách a momentálně kontrolují obraz hry.
28'
Držení míče – 46 % : 54 %
27'
Domácí se ubránili. Odražený míč pak napálil z velké dálky mimo bránu Jon Moncayola.
26'
Roberto Torres odcentroval z pravé strany na bližší tyč. Tam zasáhl Cala, který balón odvrátil na rohový kop.
25'
Hráči Osasuny působí o něco fotbalověji. Vedoucí gól je viditelně uklidnil.
23'
Iñigo Pérez se pokusil z levé strany odcentrovat, ovšem našel pouze domácího obránce.
22'
Momentálně se hraje především ve středu hřiště.
19'
Pěkná souhra hostí. Adrián López na jejím konci přihrál na pravou stranu šestnáctky Robertovi Torresovi, který však zamířil jen do středu brány. David Gil byl připraven.
17'
Vyrovnání měl na kopačce Jorge Pombo! Ten si naběhl na velmi dobré přenesení hry a zakončoval z levé strany šestnáctky. Jeho volej však skončil nad břevnem!
16'
Moncayola byl faulován ve středu hřiště. To znamená rozehrávku pro hosty.
15'
Hostující brankář Sergio Herrera nepospíchá s uvedením míče do hry. Osasuna se momentálně nemá kam hnát.
13'
Jorge Pombo nastřeloval míč do šestnáctky z levé strany. Álvara Negreda ale nenašel, obrana Osasuny byla připravena.
12'
Hosté si mohou gratulovat k povedenému začátku, kterým zchladili nadšení domácího nováčka.
10'
Hosté se ujímají vedení! Jejich kapitán Oier vyprodukoval krásnou průnikovou přihrávku, kterou poslal do úniku ADRIÁNA LÓPEZE. Útočník Osasuny si v koncovce počínal chladnokrevně, když míč dloubl přes vybíhajícího brankáře Davida Gila do sítě – 1:1.
9'
Dlouhý nákop Davida Garcíi nikoho z nabíhajících spoluhráčů neoslovil. Rozehrávat bude domácí brankář David Gil.
8'
Domácí Salvi se rozběhl na pravé straně, ale protihráče nepřekonal. Obrana Osasuny pak pokryla také přihrávku Carceléna, která hledala právě Salviho.
6'
Aridane je už na nohou a hra může pokračovat.
5'
Hra musela být přerušena, protože ošetření potřebuje hostující Aridane. Ten se zranil bez cizího zavinění.
2'
Domácí kapitán José Mari se dostal do prvního náznaku příležitosti. Bránu ale z hranice šestnáctky netrefil.
1'

Cádiz CF: Gil – Carcelén, Mauro, Cala, Espino – Salvi, Mari (C), González, Bodiger – Negredo, Pombo.
Náhradníci: Cifuentes, Flere – Jönsson, Alejo, Akapo, Rhyner, Fali, Lozano, Álex Fernández, Augusto Fernández, Malbašić, Baró.

CA Osasuna: Herrera – Vidal, Aridane, D. García, Cruz – R. Torres, Oier (C), Moncayola, I. Pérez – Adrián López, R. García.
Náhradníci: R. Martínez, Pérez – Gallego, Cardona, Torró, Barja, Oroz, Roncaglia, J. Martínez, Navas, Zabarte.

Rozhodčí: Díaz – Becerril, Escuela.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v sezóně 2018/2019. Nejprve Osasuna zvítězila doma 2:1, na půdě Cádizu se pak body dělily po bezbrankové remíze. Osasuna se na konci umístila na prvním místě a jak už bylo zmíněno, postoupila do LaLigy, zatímco Cádiz to čekalo v letošním roce.
CA Osasuna

Hosté z Osasuny jsou v LaLize druhým rokem, loni byli oni v pozici nováčka, otrkali se a v nováčkovském ročníku skončili nakonec na pěkném desátém místě a uhájili si tak další rok účasti ve španělské lize. Také fotbalisté Osasuny odehráli čtyři duely. Vedli si stejně, jako jejich dnešní soupeř. Taktéž dvakrát vyhráli, jednou se se soupeřem rozešli smírně a jednou odešli ze hřiště jako poražený tým. Půjde tedy dost možná o vyrovnaný souboj a uvidíme, který z týmů zapíše první výhru, či se budou body dělit.
Cádiz CF

Dnes domácí tým Cádiz CF je v nejvyšší španělské lize nováčkem. V uplynulém ročníku, který poznamenala pandemie koronaviru a byl na dlouhou dobu přerušen, se nakonec fotbalisté Cádizu umístili na druhém místě tabulky LaLigy 2 a vysloužili si tak postup mezi nejlepší španělské týmy. V přípravě sehráli celkem čtyři duely. Dvakrát vyhráli, jednou remizovali a jednou pak prohráli. Jsou tak dobře připraveni začít sezónu a pokusí se získat hned první body v LaLize.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Nový ročník LaLigy dnes odstartoval a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Cádiz CF a CA Osasuna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.