La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Sevilla - 27. září 2020   18:30

48' Salvi (Negredo)
1:3
(0:0)
Sevilla
65' L. de Jong  (Navas) • 90' Munir  (Jordán) • 90+5' Rakitić  (Munir)
Cádiz
Cifuentes (C) – Carcelén, Mauro, Cala, Espino – Salvi (84. Fali), Jönsson (71. Augusto Fernández), Mari (76. Malbašić), Pombo (84. Bodiger) – Álex Fernández, Negredo (77. Lozano).
Jimenez D. (ESP)
Estadio Ramón de Carranza
Sevilla
Bunú – Navas (C), Sergi Gómez (60. Jordán), Diego Carlos, Acuňa – Ó. Torres (61. Munir), Gudelj, Rakitić – Suso (69. Óscar Rodríguez), Nasjrí (60. L. de Jong), Ocampos (78. Gil).

Z tohoto utkání je to všechno. Děkujeme za pozornost, příjemný zbytek večera. Na viděnou.
V týdnu se Cádiz představí na hřišti Bilbaa. Sevilla bude hostit Levante.
Čtrnáctý Cádiz má po třech odehraných zápasech v tabulce tři body za jednu výhru. Stejně je na tom desátá Sevilla, která však odehrála jen jediný duel – ten dnešní.
Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:14.
Fotbalisté Sevilly zvládli svou letošní ligovou premiéru a odvezli si z půdy nováčka vydřené tři body. Cádiz šel krátce po změně stran do vedení, když se z voleje trefil pohotově k levé tyči Salvi Sanchéz, o vedení ale přišel. V 65. minutě zužitkoval dobrou přihrávku Navase v gólovou hlavičku střídající Luuk de Jong. Když už se zdálo, že vše směřuje k dělbě bodů, nezachytil v 90. minutě Cala průnikovou přihrávku Jordána, a tak mohl Munir El Haddadi dokonat z brejku obrat. Domácí následně museli otevřít hru, z čehož pramenil ještě jeden únik Sevilly. El Haddadi přihrál před odkrytou klec Ivanu Rakitičovi a ten se radoval ze snadné branky. Tu muselo ještě posvětit video.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Fali (Cádiz CF).
90+5'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je to tak! IVAN RAKITIČ zpečetil po Munirově nesobecké přihrávce z pravé strany střelou do odkryté branky výhru Sevilly.
90+5'
Podle opakovaných záběrů o ofsajd v žádném případě nešlo, a tak musí být gól po přezkoumání videa jednoznačně uznán.
90+4'
Hosté se hnali ve dvou hráčích sami na brankáře Cádizu a přidali třetí trefu, byl ale signalizován ofsajd.
90+2'
Žlutou kartu dostává Augusto Fernández (Cádiz CF).
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Marcos Mauro (Cádiz CF).
90'
Juan Cala trestuhodně nedosáhl na průnikovou přihrávku Joana Jordána, a tak se MUNIR EL HADDADI řítil úplně sám na Alberta Cifuentese. Hostující útočník zachoval chladnou hlavu a pálil tvrdě k pravé tyči.
89'
Ivan Rakitić si naběhl na Jordánův vzdušný pas za obranu, tváří v tvář brankáři ale střílel jen doprostřed klece.
88'
Původně rychlá akce Cádizu tři na tři byla zpomalena. Následně se ke střele zpoza vápna dostal Alfonso Espino, jeho slabý přízemní pokus se ale dokutálel daleko vedle levé tyčky.
87'
Filip Malbašić teď zřejmě nepochopil záměr spoluhráče, a tak přišla nadějná prostrkávačka na pravý okraj šestnáctky vniveč.
86'
Po centru z pravé strany byl pískán útočný faul na Munira. Rozehrávat bude Sevilla.
85'
Po dvojitém střídání dostali domácí balon až k brance Sevilly, kde vytěžili rohový kop.
84'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jorge Pombo, přichází Yann Bodiger.
84'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Fali.
83'
Nic vážného se ale po něm před brankou Alberta Cifuentese nestalo. Zakrátko je pískán faul na Salviho, který gestem k lavičce ukázal, že potřebuje střídat.
82'
Přízemní rána Luuka de Jonga byla sražena na rohový kop. Ten rozehrají hosté z levé strany.
81'
Do konce utkání schází posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Zatím to v Cádizu vypadá na dělbu bodů. Remízu by domácí jistě brali.
80'
Domácí podnikli rychlý protiútok tři na dva po pravé straně hřiště, balon ale nakonec ztratili.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Bryan Gil.
78'
Juan Cala klepl ve výskoku hlavou o Jesúse Navase, který se skácel k zemi. Žlutá karta.
77'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Anthony Lozano.
76'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází José Mari, přichází Filip Malbašić.
74'
Jorge Pombo byl faulován u postranní čáry. Balon pro Cádiz.
73'
Míč se stěhuje ze strany na stranu. Cádiz je rozhodně aktivnější než v prvním poločase, více ze hry má ale nicméně i nadále Sevilla.
71'
Ivan Rakitić si naběhl za obranu na přízemní průnikovou přihrávku, sám ale následně nahrával až zpoza brankové čáry.
71'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Augusto Fernández.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Óscar Rodríguez.
67'
Suso přišlápl uvnitř středového kruhu nohu Isaacu Carcelénovi a vidí za své počínání žlutou kartu.
65'
Teď už ale nizozemský útočník zakončoval přesně! Skvělou práci odvedl na pravém křídle Jesús Navas, který se kličkami zbavil hned dvou protihráčů a odcentroval na malé vápno, kde LUUK DE JONG hlavičkou k levé tyči srovnává skóre zápasu!
64'
Na centrovaný míč z levé strany si na malém vápně naskakoval Luuk de Jong, nějaký ten centimetřík mu ale k zásahu balonu scházel.
63'
Centr do vápna nenašel svého adresáta. Hrát mohou fotbalisté Sevilly.
62'
Teď se každopádně bude muset Sevilla bránit. Joan Jordán zastavil průnik Jorgeho Pomby pouze za cenu faulu.
61'
Čtyřiapadesátiletý trenér Julen Lopetegui se rozhodl oživit hru svého celku hned třemi novými tvářemi.
61'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Munir.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Joan Jordán.
59'
Domácí záložník je přímo na hrací ploše nadále v péči lékařů. Sevilla zároveň chystá střídání.
58'
Balon se dostal mimo šestnáctku, kde udeřil Nemanja Gudelj ve výskoku loktem Álexe Fernándeze. Rozhodčí dnes poprvé vytahuje žlutou kartu.
58'
Teď se však mohou hosté nastěhovat před Cifuentese. Následovat bude rohový kop.
57'
Cádiz hrál většinu prvního poločasu pod tlakem. V tom druhém ale pokropil favorita ledovou sprchou. Sevilla se zatím ne a ne dostat do tempa.
55'
Óliver Torres hledal nadýchaným balonem na zadní tyči Júsufa Nasjrího, tomu ale k zakončení nějaký ten krok scházel.
52'
Lucas Ocampos si u rohového praporku dost možná vybil i frustraci z dosavadního průběhu. Jeho faul nezůstal bez povšimnutí rozhodčích.
51'
Na druhé straně zahrozil přízemním pokusem Álvaro Negredo. Tentokrát balon vyrážel Jasín Bunú.
50'
Lucas Ocampos se uvolnil ke střele z levé strany, mířil ale na střed branky, kde míč vyrazil Alberto Cifuentes.
48'
Cádiz právě vstřelil branku!
Domácí jdou zkraje druhé půle do vedení! Jorge Pombo odcentroval z levé strany na zadní tyč, kde balon vracel před malé vápno Álvaro Negredo na SALVIHO SANCHÉZE. Ten následně pálil z voleje k levé tyči mimo dosah Jasína Bunúa!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Úvodní půle zápasu mezi Cádizem a Sevillou branku nenabídla. Nováček vstoupil do utkání aktivně, Sevilla ale postupně začala přebírat aktivitu a byla čím dál častěji nastěhována na polovině domácích. Už v 8. minutě pálil přesně k pravé tyči Ocampos, gól ale nebyl pro předešlý ofsajd uznán. Krátce před půlhodinou hry orazítkoval Torres levou tyčku. Dobré šance měl i Nasjrí, jednou ale mířil mimo, podruhé jej vychytal Cifuentes. O převaze Sevilly svědčí i statistika držení míče. Ten měli hosté ve své moci v 80 procentech času.
45+1'
45+1'
Poločas se dohrává na půlce Cádizu. K vidění byl pád ve vápně, pokus o nůžky i nepřesná hlavička. Alberto Cifuentes ale vážnější problém řešit nemusel.
45+1'
Hlavní arbitr Jimenez nastaví v úvodním dějství jedinou minutu.
44'
Střílený centr doplachtil jen do rukavic pozorného Alberta Cifuentese.
43'
Hra se rychle vrátila zpět na útočnou polovinu Sevilly. Ta má k dispozici standardní situaci, na přímou střelu to ale není.
42'
Na začátku 42. minuty si Cádiz kopne už svůj pátý roh. Sevilla je zatím na třech.
41'
Ze střední vzdálenosti se do balonu opřel Suso, mířil ale nad břevno.
40'
Po vzdušném pasu od spoluhráče pálil po zemi k levé tyči Júsuf Nasjrí, Alberto Cifuentes ale dobře zareagoval a míč vyrazil na rohový kop.
39'
Sevilla zůstává i nadále aktivní. Nákop za obranu se jí každopádně nepovedl. Vše skončilo jen autovým vhazováním.
36'
Na zemi leží José Mari. Ten absolvoval ve vlastní šestnáctce vzdušný souboj s Diegem Carlosem, kterému je tak pískán útočný faul.
35'
Na druhé straně střílel aktivní Jorge Pombo, míč mu ale sjel z kopačky a nabral opačnou faleš. Kroutil se tak výrazně vedle pravé tyče.
34'
Júsuf Nasjrí si naběhl za obranu, tváří v tvář ale pálil trestuhodně vedle levé tyče! Mrzet ho to nakonec nemusí, byl v těsném ofsajdu.
33'
Sevilla je již delší dobu vládcem dění na hrací ploše a "utahuje šrouby". Góly z toho zatím nejsou.
31'
Ivan Rakitić dostal zpětnou přihrávkou z pravé strany nabito na střed velkého vápna, balon mu ale skočil, a tak jej netrefil vůbec ideálně!
30'
Končí úvodní půlhodina střetnutí. Regulérní branky jsme se zatím nedočkali, byť možnosti oba týmy měly.
28'
Lucas Ocampos našel pěkným dloubáčkem Ólivera Torrese, který si ze vzduchu elegantně zpracoval balon a vypálil z hranice malého vápna, z úhlu ale orazítkoval jen levou tyčku.
27'
Padající list doskákal po zmatcích domácích zadáků až do rukavic pozorného Alberta Cifuentese. Ten ihned posílá míč dopředu.
26'
Lucas Ocampos faulován na prostředku hřiště. Rozehrávat bude opět Sevilla.
26'
Hosté sice kombinují s balonem na polovině Cádizu, domácí ale velmi pozorně brání vlastní šestnáctku. Zatím je to neprostupný beton.
25'
V posledních desítkách vteřin je to pro změnu Sevilla, kdo takříkajíc tahá pilku. Obrana Cádizu se musí mít hodně na pozoru.
23'
Jorge Pombo si naběhl zezadu do Nemanji Gudelje. Paradoxně je to domácí záložník, kdo ze souboje vyšel s větší bolístkou.
22'
Hosté se připravili o možnost k zakončení pořádně přetaženým centrem z levé strany. Vhazování pro domácí.
21'
Sevilla se vymanila ze soupeřova zámku. Momentálně operuje s balonem poblíž středového kruhu.
19'
Cádiz měl k dispozici standardní situaci. Tu rozehrál nakrátko, k ohrožení branky Sevilly se posléze nedostal.
18'
Centrovaný balon vyboxoval Jasín Bunú mimo šestnáctku. Odtud zkoušel Jorge Pombo pohotovou střelu bez přípravy, cílil ale výrazně vedle levé tyčky.
17'
A ti si vypracovali další rohový kop. Tentokrát se bude zahrávat z levé strany.
17'
Sevilla si s centrem na přední tyč poradila, nadále ale mohou útočit domácí.
16'
Obrovské zmatky v pokutovém území Sevilly vyřešil nouzovým odkopem na další roh Sergi Gómez.
15'
Nováček La Ligy bude mít další možnost na ohrožení hostující klece. Kopne si svůj první roh.
14'
Hra se přesunula na protější konec hřiště. Z levé strany poslal před branku střílený centr Jorge Pombo a Jasín Bunú měl štěstí, že ani jeden ze dvou nabíhajících hráčů Cádizu na balon nedosáhl.
13'
Suso odcentroval z pravé strany na přední tyč, Lucas Ocampos ale v akrobatické pozici nezasáhl balon ideálně.
12'
Sevilla po ospalejším úvodu přeci jen přebírá aktivitu. Momentálně jsou hráči v bílých dresech nastěhováni na půlce Cádizu.
11'
Ten přišel až po více než dvou minutách. Branka neplatí!
9'
Sudí Jimenez ještě konzultuje celou situaci s kolegou u videa. Čeká se na verdikt.
8'
Lucas Ocampos pálil po zpětné přihrávce z pravé strany neomylně k pravé tyčce, gól ale není uznán pro předešlý ofsajd!
7'
Centr Ólivera Torrese, který přilétl do šestnáctky z levé strany, byl odhlavičkován Álexem Fernándezem.
6'
Lucas Ocampos kombinoval na levém okraji velkého čtverce. Nakonec byl od míče odstaven za cenu rohového kopu.
5'
Sevilla uklidňuje hru na vlastní polovině hřiště. Nováček vstoupil do zápasu aktivně.
3'
Fotbalisté Cádizu nastoupili k utkání ve žlutých dresech. Favorité ze Sevilly hrají v bílých.
2'
José Mari dostal nabito na střed hřiště a dělovkou z nějakých dvaadvaceti metrů hned zkraje zápasu pořádně protáhl Jasína Bunúa!
1'

Cádiz CF: Cifuentes (C) – Carcelén, Mauro, Cala, Espino – Salvi, Jönsson, Mari, Pombo – Álex Fernández, Negredo.
Náhradníci: Flere, Gil – Akapo, Baró, Bodiger, Erimuya, Augusto Fernández, Garrido, Fali, Lozano, Malbašić, Perea.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Sergi Gómez, Diego Carlos, Acuňa – Ó. Torres, Gudelj, Rakitić – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Vaclík – L. de Jong, Munir, Escudero, Gil, Jordán, Koundé, Pozo, Fernando, F. Vázquez, Óscar Rodríguez.

Rozhodčí: Jimenez D. (ESP).
Oba týmy se spolu naposledy utkaly zkraje ledna 2018, a to v rámci španělského poháru. Sevilla tehdy vyhrála na stadionu soupeře 2:0, v domácí odvetě pak 2:1 a postoupila do čtvrtfinále.
Sevilla skončila v loňském ročníku La Ligy na čtvrté pozici, kde měla stejný počet bodů (70) jako třetí Atlético Madrid. Úřadující šampion Evropské ligy si v domácí soutěži odbyde svou letošní premiéru, a to jen tři dny poté, co se představil v Superpoháru UEFA. Španělský klub v něm vedl nad vítězem Ligy mistrů Bayernem Mnichov od 13. minuty 1:0, nakonec ale padl 1:2 po prodloužení.
Cádiz je v La Lize nováčkem. Mezi španělskou elitu postoupil klub poté, co skončil v loňském ročníku o patro níže druhý jen o bod za Huescou. A právě s Huescou se Cádiz utkal v minulém kole a připsal si v něm první letošní tři body za venkovní výhru 2:0. Nutno říci, že zápas to byl velmi nezáživný a pokud bude chtít nováček uspět i tentokrát, bude muset proti favoritovi podat diametrálně odlišný výkon. Se třemi body a vyrovnaným skóre 2:2 je Cádiz zatím na devátém místě tabulky.
Krásný nedělní podvečer u sledování španělské La Ligy! V rámci jejího třetího kola se dnes střetnou týmy Cádiz CF a Sevilla FC. Velkými papírovými favority budou fotbalisté hostujícího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.