La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Cádiz - 14. prosince 2020   21:00

Celta Vigo
6' Nolito (Aspas) • 31' Aspas  • 43' Beltrán (Aspas) • 45+1' Méndez (Denis Suárez)
4:0
(4:0)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Aidoo, Olaza – Tapia (67. Baeza) – Méndez (77. Fontán), Denis Suárez (67. Yokuşlu), Nolito (77. De León) – Aspas, S. Mina (34. Beltrán).
Guillermo Cuadra – Teodoro Sobrino, Juan López
Abanca-Balaídos (Vigo)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro (C), Espino (46. Izquierdo) – Alejo (46. Pombo), Jönsson (69. Garrido), Álex Fernández, Perea – Negredo (70. Lozano), Á. Giménez (70. Malbašić).

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 24:9.
Je konec a Celta si bezpečně dokráčela pro třetí výhru v řadě. Na tu zadělala už v prvním poločase, po kterém vedla o čtyři branky. Ve druhém dějství si domácí svůj náskok zkušeně pohlídali a svému soupeři téměř nedali šanci na zdramatizování zápasu. Hosté si mohli v závěru připsat alespoň čestný zásah, ovšem Blanco Carcelénův přímák dobře vyrazil.
90+4'
90+3'
Domácím pátá branka zkrátka není přána. De León šel sám na bránu a překonal Ledesmu, nicméně gól byl znovu odvolán kvůli ofsajdu.
90+3'
Do vápna Realu přilétl další centr, ovšem Araujo byl při bránění pozorný a balon odklidil do bezpečí.
90+2'
Žlutí v závěru zahrávali ještě jednu standardku a Garrido po ní zakončoval z velmi dobré pozice, nicméně bránu netrefil.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Blanco se vydal mimo šestnáctku a udělal dobře, neboť svým výběhem a následným odkopem zmařil šanci Malbašićovi.
89'
Fontán to v souboji s Carcelénem přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
88'
Aspas na sebe natáhl dva protihráče a poté prostrčil míč na Olazu, jenž se zjevil sám před Ledesmou. Hostující brankáře i překonal, avšak gól nebyl znovu uznán kvůli ofsajdu.
87'
Fali vyslal dlouhý nákop na Lozana, ovšem před ním stačil zasáhnout stoper Araujo.
86'
Do konce utkání zbývá zhruba pět minut a Vigo stále drží komfortní náskok. O výhru už by je mohl připravit jen fotbalový zázrak.
85'
Aidoo se dostal do menší slovní přestřelky s Maurem a jejich spor musel vyřešit až hlavní sudí, který oběma velmi důrazně domluvil.
84'
Rohový kop zahrávali také domácí, avšak ani oni se po něm nedokázali prosadit.
83'
Následný roh už neznamenal pro bránu Celty žádné nebezpečí, neboť balon odvrátil na přední tyči stojící Beltrán.
82'
Blanco nyní podržel svůj tým, a stále tak může myslet na čisté konto. Do míče se z dobré pozice opřel Carcelén, proti jehož střele vytáhl domácí brankář velmi povedený zákrok.
81'
Lozano se šikovně zbavil svého strážce a před šestnáctkou ho poslal k zemi Olaza. Uvidíme další standardku hostů.
80'
Garrido ve středu hřiště nepříjemně přišlápl kotník De Leónovi a musel být rád, že za svůj zákrok nebyl potrestán žlutou kartou.
79'
Je tu další ofsajd Cádizu a opět se v postavení mimo hru ocitl honduraský útočník Lozano.
78'
Balon se po několika odrazech dostal k Pombovi a ten zakončoval z první. Do jeho rány stačil vložit nohu Araujo, jenž nepustil míč na bránu.
77'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Lautaro De León.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází José Fontán.
76'
Nolito teď trochu zbytečně fauloval Malbašiće, a nabídl tak Cádizu standardní situaci.
75'
Hosté se dostávali do zajímavého přečíslení, avšak jejich akce byla přerušena kvůli ofsajdu Lozana.
74'
Velmi důležitý obranný zákrok předvedl Fali, jenž precizním skluzem vypíchl míč unikajícímu Beltránovi.
73'
Druhý poločas už nám příliš fotbalové krásy nenabízí a zatím v něm nebyla k vidění žádná branková příležitost.
72'
Beltrán si nedokázal zpracovat nahrávku Aspase a poté ještě fauloval Carceléna, takže hosté budou rozehrávat.
71'
Zpoza vápna vypálil levačkou Pombo, který donutil domácího brankáře k zákroku. Blanco byl ovšem pozorný a míč vyrazil.
70'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Anthony Lozano.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Giménez, přichází Filip Malbašić.
69'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Jon Ander Garrido.
68'
Na Malla velmi aktivně dorážel Negredo a domácímu kapitánovi nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na brankáře Blanca.
67'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Okay Yokuşlu.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Miguel Baeza.
66'
S chutí hrající Aspas se opět protáhl po křídle, avšak jeho následný centr z vápna odkopl Mauro.
65'
Pombovi se u postranní čáry zamotal míč pod nohy a toho využil Araujo, jenž svého soupeře čistě odzbrojil.
64'
Hosté znovu zapomněli na Aspase a ten svůj samostatný únik přetavil v pátou branku. Radost domácích však netrvala dlouho, neboť celé situaci předcházel ofsajd.
63'
V posledních minutách navíc více drží balon a momentálně sledujeme jejich poklidnou kombinaci před vlastní šestnáctkou.
62'
Hráči Celty jsou od začátku druhého poločasu zataženější a vycházejí z pevné obrany. Je jasné, že dopředu už nijak zvlášť spěchat nebudou.
61'
Nakonec se autor čtvrtého gólu Celty za pomoci lékařů zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.
60'
Po zákroku Maura se stále nezvedá Méndez, který je očividně otřesen.
59'
Žlutou kartu dostává Marcos Mauro (Cádiz CF).
58'
Žlutí zahrávali další volný přímý kop, ale ani tentokrát se nikdo z nich nedostal k zakončení.
57'
Žlutou kartu dostává Néstor Araujo (Real Club Celta de Vigo).
56'
Obrana Cádizu zaspala na polovině hřiště a pustila do akce Aspase. Ten se odhodlal ke střele zpoza vápna, nicméně jeho slabý pokus neznamenal pro Ledesmu žádné nebezpečí.
55'
Negredo dnes již poněkolikáté udržel balon proti přesile a poté se nechal faulovat Araujem.
54'
Žlutou kartu dostává Denis Suárez (Real Club Celta de Vigo).
53'
Aspas se zbavil svého strážce a poté si píchl míč okolo Maura. Na to však zareagoval Ledesma, který vyběhl z brány a balon před domácím forvardem ukryl ve své náruči.
52'
Izquierdo se uvolnil na levé straně a následně nabízel míč do šestnáctky. V ní ale opět úřadoval Blanco, jenž balon uzmul pro sebe.
51'
Hostující stoper to stejným způsobem zkusil i o chvilku později, nicméně ani tentokrát nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
50'
Fali hledal dlouhým nákopem Negreda, jenže ten se nacházel v jasném ofsajdu, a proto se do hry ani nezapojoval.
49'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop z poměrně slibné pozice, nicméně centr Pomba skončil jen v Blancově náruči.
48'
Ghanský stoper měl vyražený dech, ovšem díky rychlé pomoci se nakonec z celé situace oklepal a bude schopen pokračovat ve hře.
47'
Araujo při snaze odkopnout míč zasáhl kopačkou do žeber svého spoluhráče Aida a ten se okamžitě skácel k zemi. Na hrací plochu už míří lékařský tým Celty.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Jorge Pombo.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Jairo Izquierdo.
46'
Hlavní sudí ukončil první poločas, po kterém Celta vede 4:0. Domácí se do svého soupeře pustili s velkou chutí a hned v šesté minutě je poslal do vedení Nolito. Hra se pak trochu vyrovnala a Cádiz měl šanci srovnat, nicméně domácí své vedení udrželi a ve druhé polovině úvodního dějství přidali další tři branky. Postupně se prosadili Aspas, Beltrán a Méndez.
45+6'
45+5'
Suárez chtěl nastartovat Malla, jenže ten neměl nárok zastihnout prudký pas domácího středopolaře na hrací ploše.
45+4'
Z dálky to zkoušel Espino, avšak jeho pumelice vylétla vysoko nad Blancovu pokladnici.
45+3'
Další akci domácích táhl Aspas, ovšem tentokráte byla defenziva Cádizu připravena.
45+2'
Mezitím bylo nad rámec prvního poločasu nastaveno pět minut.
45+1'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
A Vigo navíc před koncem úvodního dějství přidává čtvrtý gól! Hosté dali ve středu hřiště spoustu prostoru Suárezovi, jenž nadýchaným bochánkem našel sbíhajícího BRAISE MÉNDEZE a ten před Ledesmou stačil balon nasměrovat mezi tři tyče.
45'
Pro hosty to bude nyní už hodně těžké, neboť třígólová ztráta po prvním poločase se zkrátka nedohání snadno.
43'
Celta vede už 3:0! Domácí několik desítek sekund kombinovali na útočné polovině a Nolito následně zrychlil hru prudkou nahrávkou na Aspase. Ten dokázal balon podržet a poté ho poslal proti noze FRANU BELTRÁNOVI, jenž s přispěním teče jednoho z obránců překonal Ledesmu.
42'
Negredo při snaze udělat si prostor zasáhl rukou do obličeje Malla a byl mu odpískán faul.
41'
Cádiz začíná být nebezpečný! Carcelén z pravé strany našel Giméneze, jehož povedená střela z voleje prolétla jen těsně kolem vzdálenější tyče.
40'
Negredo vystihl rozehrávku Malla a poté vyslal do akce Aleja. Ten to celé vzal na sebe a z úhlu chtěl překvapit Blanca, jenž si ale svou přední tyč pohlídal.
39'
Na druhé straně se po pravé straně probíjel Aspas, který ale nakonec těsně před pokutovým územím o míč přišel.
38'
Ta ale nic důležitého nepřinesla, jelikož nepovedený centr Aleja si pro sebe ze vzduchu stáhl Blanco.
37'
Nyní už byla spolupráce hostů o poznání lepší a po nedovoleném zákroku Malla si Cádiz vyzkouší standardní situaci.
36'
Perea si neporozuměl s Álexem a po jejich neshodě budou domácí fotbalisté vhazovat.
35'
Aidoo to zkoušel vzduchem na Aspase, ovšem ten nebyl v náběhu, a míč tak doputoval k Ledesmovi.
34'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Fran Beltrán.
33'
Mezitím opět zůstává na trávníku ležet Santi Mina, jenž se drží za pravé rameno. Zdá se, že jeho zdravotní problémy mu nedovolí pokračovat.
32'
Lehce frustrovaný Jönsson sestřelil Nolita a musí být rád, že za svůj zákrok nebyl potrestán žlutou kartou.
31'
A domácí se skutečně dostávají do dvoubrankového vedení! Balon si na penaltový puntík postavil IAGO ASPAS, který poslal Ledesmu na druhou stranu a penaltu bezpečně proměnil.
29'
Zdá se, že původní rozhodnutí platí. Celta tak bude mít velkou šanci na zdvojnásobení svého vedení.
28'
Mina špatně dopadl na rameno a nyní je v péči lékařů. Hlavní sudí mezitím s asistentem u videa konzultuje, zda se brankář Cádizu skutečně dopustil nedovoleného zákroku v pokutovém území.
27'
Mina se ze strany hnal sám na bránu a ve vápně ho podrazil vyběhnuvší Ledesma. Bude z toho pokutový kop pro Vigo!
26'
Po sérii několika ztrát ve středu pole se míče zmocnil Méndez, jenž raději přihrál dozadu na Olazu.
25'
Blancova laxní rozehrávka skončila jen u Giméneze a ten hned pálil na poloprázdnou bránu. Střela však hostujícímu útočníkovi vůbec nesedla a balon zamířil vysoko nad bránu.
24'
Aspas se v pokutovém území velmi ochotně poroučel k zemi po souboji s Espinem a dožadoval se penalty. Ta v tomto případě ale nemohla být v žádném případě nařízena.
23'
Cádiz chvilku kombinoval před vápnem domácích, ovšem po ofsajdu Negreda se balon vrátí na kopačky fotbalistů Viga.
22'
Za odraženým balonem se vydal Giménez a nakonec donutil Arauja odehrát míč jen do autu.
21'
Aspas se odvážně vrhl mezi dva obránce a po kontaktu s Carcelénem se skácel k zemi. Hlavní sudí ale dal svým gestem najevo, že faul pískat nehodlá.
20'
Výborně to udělal Denis Suárez, který ve středu hřiště nasadil jesličky Álexovi a poté nahrál úplně volnému Mallovi.
19'
Espino odcentroval do šestnáctky a míč si znovu hledal Negredo, jenž byl však tentokráte dobře pokryt.
18'
Dalšího nedovoleného zákroku se u postranní čáry dopustil Tapia, který za svůj faul klidně mohl dostat žlutou kartu.
17'
Nolito přišel o míč a při snaze získat ho zpět fauloval Jönssona. Obrana Cádizu tak dostane chvilku na oddych.
16'
Vigo je v posledních minutách daleko více na balonu a daří se jí kombinovat na útočné polovině.
15'
Mallo opět zprava hledal ve vápně číhajícího Nolita, ovšem ten se kvůli zásahu Maura k dalšímu zakončení nedostal.
14'
Po levém křídle to zkoušel Olaza, nicméně proti dvěma obráncům se neprosadil.
13'
Úvod utkání je velmi svižný a oba celky už měly několik šancí. Doufejme, že se bude v podobném tempu pokračovat i nadále.
12'
Mohlo být srovnáno! Centr od rohového praporku prodloužil na přední tyči Álex a balon se pak dostal k Negredovi, který však orazítkoval jen tyč.
11'
Poprvé si na balon sáhl také brankář Celty Blanco, jenž vyrazil na roh technický pokus Aleja.
10'
Žlutí to teď zkusili středem hřiště, ale Álexe u půlící čáry čistě odzbrojil Denis Suárez.
9'
Mallo parádní centrem našel Nolita a ten měl další slibnou šanci, avšak v tomto případě bránu přestřelil.
8'
Cádiz chtěl přispěchat s rychlou odpovědí, ovšem individuální akce Aleja se s úspěchem nepotkala.
6'
Domácí se po šesti minutách hry dostávají do vedení! Celta rychle přenesla balon na levou stranu, kde se ho zmocnil NOLITO. Ten dobře zakombinoval s Aspasem a poté prudkou střelou na přední tyč překonal Ledesmu.
5'
Mallo si chtěl narazit s Minou, nicméně zpětný pas španělského útočníka byl hodně nepřesný a balon skončil za postranní čárou.
4'
Ledesma nyní vyběhl mimo pokutové území a na poslední chvíli odkopl míč před dotírajícím Aspasem. To byl hodně důležitý zásah hostujícího brankáře.
3'
Aspas se vydal napadat rozehrávku soupeře a v souboji s Carcelénem si pomohl nedovoleným způsobem. Hosté tak budou moct v klidu rozehrávat.
2'
Mauro si vyměnil balon s Falim a poté poslal dlouhý nákop na Negreda, před kterým zasáhl Mallo.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Cádizu, kteří dnes nastupují ve žlutých dresech. Jejich soupeř pak zvolil světle modrou sadu.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Aidoo, Olaza – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: Villar, Fernández – Costas, Rodríguez, Carreira, Yokuşlu, Baeza, Fontán, Sáenz, De León, Beltrán.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro (C), Espino – Alejo, Jönsson, Álex Fernández, Perea – Negredo, Á. Giménez.
Náhradníci: Gil – Cala, Akapo, Bodiger, Pombo, Alcalá, Izquierdo, Salvi, Lozano, Malbašić, Garrido, Nano.

Rozhodčí: Guillermo Cuadra – Teodoro Sobrino, Juan López.
Cádiz CF

Cádiz odehrál minulý ročník ještě ve druhé lize a poté, co obsadil stříbrnou pozici, se mohl radovat z postupu mezi španělskou elitu. Žluto-modří pokračují v kvalitních výkonech i v nejvyšší soutěži a fotbalovou veřejnost zatím velmi překvapují, neboť po jedenácti kolech jim patří páté místo. Důležitou postavou tohoto celku je španělský veterán Álvaro Negredo, který má i ve svých pětatřiceti letech stále co nabídnout. Bývalý hráč Manchesteru City či Sevilly o sobě dal vědět i minulý týden, kdy se jedním gólem podílel na výhře 2:1 proti Barceloně.
Real Club Celta de Vigo

Celta loni neprožila vůbec dobrou sezonu a nakonec museli být v klubu rádi, že udrželi prvoligovou příslušnost. Ani do letošního ročníku nevstoupili svěřenci kouče Coudeta dobře a od samého začátku se pohybují ve spodních patrech tabulky. Mimo sestupové pozice se Vigo drží především díky zkušenému kanonýrovi Iagu Aspasovi, jenž je se šesti přesnými zásahy jednoznačně nejlepší střelec týmu. Poslední branku přidal minulý týden proti Bilbau a podílel se na výhře 2:0. Pro Real se navíc jednalo o druhý tříbodový zisk v řadě.
Hezký pondělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Třinácté kolo LaLigy je téměř minulostí a na programu už je jen dnešní dohrávka, ve které změří své síly Celta Vigo a Cádiz. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.