La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Getafe - 12. května 2021   20:00

Celta Vigo
24' Nolito (S. Mina)
1:0
(1:0)
Celta Vigo
Villar – K. Vázquez, Aidoo, Domínguez, Caricol – Beltrán – Méndez (69. Holsgrove), Denis Suárez, Nolito (69. Solari) – Aspas (C), S. Mina (82. Mallo).
Sequeira – Baeza, Holsgrove, Juncà, Mallo, Solari, Sotelo, G. Alonso.
Melero – Martínez, Alcoba
Abanca-Balaídos (Vigo)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Chema, Olivera – Iglesias (60. Kubo), Nemanja Maksimović, Aleñá, Cucurella – Ünal (60. Jaime Mata), Ángel Rodríguez.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Celta Vigo v rámci 36. kola porazila Getafe nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a zůstala v boji o evropské poháry.

Domácí vstřelili vítězný gól v prvním poločase, konkrétně ve 24. minutě. Centr z pravé strany prodloužil Mina na Nolita a čtyřiatřicetiletý španělský fotbalista prostřelil Soriu mezi nohama. Hosté bojovali a po většinu střetnutí byli aktivnějším týmem, ale čisté konto Villarovi zrušit nedokázali. Největší šanci hostů měl na sklonku první půle Rodríguez, s jeho technickou střelou si ovšem gólman poradil.

Svěřenci kouče Coudeta si pojistili osmé místo a sedmému Villarrealu se přiblížili na dva body. Pokud by jej ve zbývajících dvou kolech dokázali přeskočit, zúčastnili by se příští rok nově vzniklé Evropské konferenční ligy. Getafe je šestnácté, náskok na osmnáctou Huescu čítá čtyři body.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:18.
90+5'
90+4'
Poslední možnost srovnat měli hosté z přímého kopu. Exekuce volného přímého kopu se chopil Carles Aleñá, Nemanja Maksimović v záklonu hlavičkoval vysoko nad.
90+3'
Frustrace hráčů Getafe je velká. Poté, co balón opustil hrací plochu, Mathias Olivera nesmyslně strčil do Denise Suáreze, jenž si nenechal nic líbit a také protihráče pošťouchl. Oba aktéři souboje obdrželi kartu žluté barvy.
90+2'
Vyrovnáním pohrdl Ángel Rodríguez. S balónem doběhl až do vnitra šestnáctky. Střílel na přední tyč, avšak rozvlnil pouze boční síť.
90+1'
V úvodu nastaveného času inkasoval žlutou kartu další hostující fotbalista, a sice Chema. Sám nefauloval, ale po zákroku na svou osobu si neodpustil ostřejší slova směrem k rozhodčímu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Taktický faul provedl Carlos Domínguez skvěle. Vyrobil ho jen pár metrů za polovinou hřiště a navíc takovým způsobem, že vyvázl bez žlutého kartónku.
88'
Třicet metrů běžel Kevin Vázquez s balónem na kopačce. V pádu nakonec zvládl přenést hru doleva na Caricola, který hru pozdržel zpětným pasem.
87'
Denis Suárez si všiml vyběhnuvšího Sorii a zkusil jej přehodit z dobrých třiceti metrů. Hostující gólman měl štěstí, míč proletěl těsně vedle pravé tyčky.
86'
Levačkou poslal hrací předmět do vnitra pokutového území Mathias Olivera. Nejvýše se vyšponoval do vzduchu Hugo Mallo, míč poslal mimo velké vápno.
85'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Nemanja Maksimović. Vložil tělo před Vázqueze a kulatý nesmysl nechal dokutálet mimo hrací plochu. Soria bude odkopávat.
84'
Těsně za hranicí šestnáctky zpracoval balón Jordan Holsgrove. Místo očekávaného zakončení ještě hledal uličkou Aspase, k němu balón nepustil Chema.
83'
Nedorozumění mezi Augustem Solarim a Denisem Suárezem vedlo ke ztrátě míče. Druhý jmenovaný očekával nahrávku do nohy, avšak dostal ji do běhu.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Hugo Mallo.
81'
Na hráčích v tmavě modrých dresech je viditelná frustrace. Podruhé v krátkém časovém sledu chtěli odpískání pokutového kopu ve svůj prospěch, opět bez úspěchu.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka. Celta i nadále drží těsný náskok a tři body by ji ještě udrželi v boji o pohárovou Evropu. Getafe by naopak v případě porážky zůstalo těsně nad sestupovým pásmem.
79'
Penalta se kopat nebude. Joseph Aidoo sice zahrál rukou, avšak nakopl si ji sám, a to je hlavní důvod, proč k odpískání „desítky“ nedošlo.
78'
Hosté se dožadují odpískání pokutového kopu. Marc Cucurella ve skluzu poslal míč do Aidooa, jenž si pak sám nastřelil horní končetinu. Arbitr Melero situaci konzultuje s videorozhodčím.
77'
Djené Dakonam po neúspěšné standardce Getafe zůstal v pokutovém území. K souboji jeden na jednoho vyzval Minu, uspěl domácí hráč.
76'
Naslepo vyslal polovysoký míč zleva Jaime Mata. Adresát Ángel Rodríguez kulatý nesmysl podskočil, následně Jordan Holsgrove odhlavičkoval balón do zámezí.
75'
Vysoký centr na zadní tyč mířil na hlavu Nemanji Maksimoviće. Ten se nakonec k hlavičce nedostal, protože ještě před ním přizvedl balón mimo jeho dosah Solari.
74'
Damián Suárez ze zdánlivě ztracené situace vybojoval standardku v podobě rohového kopu, a to když nastřelil blokujícího Caricola.
73'
Vypadá to na problém s levým stehenním svalem. Bek Celty Vigo stoupl na nohy bez cizí pomoci a odkulhal mimo hrací plochu. Zda bude pokračovat zůstává otázkou.
72'
Kevin Vázquez tvrdě zajel skluzem do Cucurelly, sám si však přitom ublížil. Na trávník jsou přivoláno zdravotníci domácího mužstva.
71'
Skvělou práci odvedl Takefusa Kubo. Nejprve na sebe natáhl dva hráče, posléze poslal míč k pravé lajně, kde viděl spoluhráče Rodrígueze. Pro jeho centr si vyběhl brankář.
70'
Jakožto poslední obránce si Djené Dakonam dovolil odvážnou kličku po lajně proti Iagu Aspasovi, který s kličkou po lajně vůbec nepočítal, nechal se nachytat.
69'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Augusto Solari.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Jordan Holsgrove.
68'
Výborné pokrytí míče ukázal Kevin Vázquez. Nenechal se rozhodit Carlesem Aleñou, španělský středopolař pak protihráče zatáhl za dres.
67'
První žlutou kartu utkání si zblízka prohlédl Damián Suárez. Na vlastní polovině šel do skluzu proti Aspasovi, místo balónu ale trefil jenom nohy soupeře.
66'
Nohama si opět zahrál Iván Villar. Chladnou hlavu zachoval i navzdory blížícímu se Kubovi, levou nohou poslal kulatý nesmysl na volného Aidooa.
65'
Za obranu nabíhal Nolito. Chyběl krok k tomu, aby postupoval sám na gólmana. Jenže v prvním momentu na balón nedosáhl a zastihl jej až u lajny, odkud již nic zajímavého nevymyslel.
64'
Nov příchozí Jaime Mata se neuvedl úplně ideálním způsobem. Zabral do plného sprintu, přitom ale zasáhl pravou rukou do obličeje Beltrána. Útočný faul.
63'
Příliš dlouho otálel s rozehrávkou Mathias Olivera. Rázem se ocitl osamocený proti třem protihráčům. V bezvýchodné situaci podle očekávání míč ztratil.
62'
Premiérová žlutá karta zápasu visela ve vzduchu. Carles Aleñá stáhl Aspase s jasným cílem zabránit protiútoku. Španělský středopolař si však vyslechl pouze domluvu.
61'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Celta Vigo nadále drží jednobrankové vedení, Getafe ale bojuje ze všech sil alespoň o vyrovnání.
60'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Takefusa Kubo.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
59'
Hráči Celty chtěli odpískání penalty po údajné hře rukou Dakonama. Melero nechal ve hře pokračovat, situaci si videorozhodčím ani nenechal zkonzultovat.
58'
Sám proti třem neměl Damián Suárez šanci na úspěch. Prvního sice obešel, ale kulatý nesmysl si dal daleko od nohy, do bezpečí pak hrací předmět odkopl Aaron Caricol.
57'
Po odpískání nedovoleného zákroku Vázqueze došlo k menší potyčce mezi faulujícím a faulovaným Ünalem. Rozhodčí oběma udělil ústní napomenutí.
56'
Mizerné zpracování stálo příležitost Ángel Rodríguez. Balón mu od pravačky odskočil příliš daleko, čehož Kevin Vázquez využil bez problémů.
55'
Marc Cucurella zabral a vystihl nahrávku Caricola na Minu. Následně vlasatého záložníka hostujícího mužstva fauloval Aidoo.
54'
Fotbalisté ve světle modrých dresech kombinují na útočné půli a hledají mezírku v defenzivě soupeře. Zatím marně, beci Getafe výborně vykrývají prostor.
53'
Nedovolený zákrok předvedl kousek za polovinou hřiště Juan Iglesias. Méndeze okopával tak dlouho, až donutil arbitra Melera přerušit hru.
52'
Iago Aspas si narazil s Caricolem, načež z levé strany šestnáctky vyslal přízemní centr na penaltu, k nabíhal Nolito. Těsně pře dním zakročil Dakonam.
51'
Na jistotu vsadil Joseph Aidoo, proti němuž vystartoval Ángel Rodríguez. Do hry stoper zapojil gólmana Villara, ten okamžitě odpálil míč na útočnou polovinu.
50'
Carlos Domínguez přeběhl s míčem na útočnou polovinu a lbem hledal Santiaga Minu. Míči ovšem dal malou výšku, Marc Cucurella hlavou sklepl kulatý nesmysl pro Chemu.
49'
Velmi dobře zahrál Djené Dakonam. Stoper Getafe pod tlakem pustil letící míč pod nohama brankáři, David Soria sebral míč do rukavic.
48'
Domácího kapitána Iaga Aspase zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V době Vázquezovy nahrávky se forvard nacházel za posledním obráncem.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Favorizovaná Celta vede po prvním poločase nad Getafe nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre střetnutí momentálně udává gól ze 24. minuty, kdy si Minou prodloužený centr našel Nolito, který balón poslal do sítě mezi nohama gólmana Sorii. Hosté bojují o udržení a potřebují každý bod. V utkání jsou zatím o něco aktivnějším týmem, avšak efektivita je nulová. Velkou příležitost ke srovnání měl ve 43. minutě Ángel Rodríguez, jeho pokus ovšem výborným zákrokem vyrazil Villar.
45'
44'
Kýžené srovnání nepřišlo ani z následného rohového kopu. Enes Ünal centrem hledal hlavu Marca Cucurelly, ten zasáhl pouze před sebou stojícího Beltrána.
43'
Vyrovnání měl na kopačce Ángel Rodríguez. Po podklouznutí Domíngueze měl před sebou poslední překážku v podobě Ivána Villara, jenž konečky prstů vyrazil střelu směřující k levé tyči. Výborný zákrok.
42'
Postavení mimo hru zastavilo v rozběhu Marca Cucurellu. Ten byl za posledním obráncem přichycen dnes podruhé, i v tomto případě vystartoval hodně brzy a nedalo se hovořit o těsném prohřešku.
41'
Faul tentokráte na hostujícího fotbalistu. Carles Aleñá si míč pokryl tělem na jedničku, načež Kevin Vázquez místo balónu nakopl jeho pravý kotník.
40'
Středem měl Marc Cucurella dveře zavřené. Dlouho avizoval, že si míč zkusí prohodit skrze stoperskou dvojici, která soka skřípla do kleští.
39'
Velmi dobře zapracoval do defenzivy Aaron Caricol. V rychlostním souboji předčil Rodrígueze, před něj dal tělo a následně vybojoval faul na svou osobu.
38'
Getafe v závěru úvodního dějství přidává na tempu. Carles Aleñá přes dva soupeře uvolnil Enese Ünala, jehož rána o pořádný kus minula pravou část brankové konstrukce.
37'
Iván Villar si pořádně zahrával s ohněm. Tentokráte si dlouhou dobu hrál sbalónem po malé domů, před Rodríguezem odkopl kulatý nesmysl za pět minut dvanáct.
36'
Coudetova družina nikam nespěchá, což je pochopitelné. Kombinuje na vlastní polovině a číhá na další zaváhání soupeřovy defenzivy. To zatím nepřichází.
35'
Cenné vteřinky podržel Iván Villar. Nepřesná nahrávka Chemy skončila u jeho nohou, gólman následně vzal míč do rukou až v době, kdy od něj byl Marc Cucurella pár centimetrů.
34'
Odvážné výkop Soriovi vyšel. Kolem pravačky dotírajícího Nolita poslal míč vzduchem k pravé lajně, kde čekal úplně volný Nemanja Maksimović.
33'
Damián Suárez bodlem posunul balón po lajně, kam doběhl nejrychleji bránící Fran Beltrán. Rozhodčí přerušil hru, odpískal faul Minovi na přihrávajícího Suáreze.
32'
Z poloviny hřiště obdržel pomalou malou domů David Soria. Musel pořádně zabrat, aby míč dostihl dříve než Vázquez, kulatý nesmysl následně odpálil do zámezí.
31'
Santiago Mina tvrdě rozdýchává střet s Mathiasem Olivereou. Bek Getafe přiběhl do souboj se sokem pozdě a zezadu jej bolestivě udeřil do zad. Arbitr Melero zákrok neviděl, proto nechal ve hře pokračovat.
30'
Rychlou kombinací na jeden dotek domácí vyřadili ze hry hned tři presující protihráče. Joseph Aidoo vzápětí přenesl hru doleva na Minu.
29'
Utkání má náboj. Getafe po obdrženém gólu zapnulo vyšší rychlostní stupeň, ovšem svatyně Iván Villar stále odolává.
28'
Přenesená hry postrádalo přesnost. Aaron Caricol viděl Vázqueze, jenže kulatý nesmysl poslal příliš vysoko, spoluhráč neměl možnost na míč doskočit.
27'
Sám proti dvěma měl Enes Ünal jen malou šanci na úspěch. Skončil na zemi a požadoval odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu. Neúspěšně.
26'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Carles Aleñá. Na středu se zbavil hned dvou protihráčů, načež vypálil technický projektil o kousek nad břevno.
24'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Domácí zůstali u balónu a výsledkem je vedoucí trefa! Centr Aspase z pravé strany prodloužil Mina za sebe na úplně volného NOLITA, který tváří v tvář prostřelil gólmana Soriu mezi nohama.
23'
Pro přetažený centr si na zadní tyč naběhl Aaron Caricol. Hlavou sklepl kulatý nesmysl pro sebe na Beltrána, ten ani nadvakrát neprostřelil blokujícího Dakonama.
22'
Brais Méndez obelstil Djeného Dakonama, což se hostujícímu kapitánovi vůbec nelíbilo. Zatáhl konkurenta za res, čímž mu zamezil v pohybu.
21'
Rychlý protiútok Getafe táhl po pravé lajně Enes Ünal. Navázal na sebe dva soupeře, aby následně ve středu uvolnil Rodrígueze. R8na z druhého doteku prosvištěla těsně nad.
20'
Další akci domácího mužstva zastavil hvizd hlavního rozhodčího. Brais Méndez sice balón vybojoval, avšak jen s přispěním nedovolených prostředků.
19'
Iago Aspas periferně věděl o Nolitovi, který domácímu kapitánovi zabíhal za záda. Domluva ale nevyšla úplně ideálně, prodlouženou hlavičku sebral Chema.
18'
Střílený centr Marca Cucurelly zleva tečoval Enes Ünal pouze špičkou kopačky. Pro volný balón si bez problémů vyběhl brankář Villar.
17'
Možná poněkud překvapivě mají v dosavadním průběhu střetnutí hosté. Je vidět, že jim jde o holé přežití, zatímco domácí mají jen teoretickou šanci na poháry.
16'
V malém pokutovém území naskočil na vysoký balón Aleni útočník Ángel Rodríguez. Hlavičku poslal nad bránu, přitom navíc loktem nedovoleně atakoval soka.
15'
V souboji tělo na tělo Mathias Olivera poslal na trávník Santiaga Minu. Forvard zlostně rozhodil rukama, ani tak si ovšem nevymodlil odpískání faulu.
14'
Hráči domácích nikam nespěchají. Carlos Domínguez mohl zkusit založit rychlý protiútok, avšak zvolil sázku na jistotu, pas kolegovi z obrany Suárezovi.
13'
Stoper Chema nedal v hlavičkovém souboji Suárezovi nejmenší šanci. Navíc dokázal balón poslat do lajny k nohám spoluhráče Aleni.
12'
Po krátké odmlce si míče užil i domácí strážce svatyně Iván Villar. Nemusel řešit nic složitého, hlavička Enese Ünala postrádala na přesnosti.
11'
Mathias Olivera zpracoval dlouhé autové vhazování Dakonama, jenže následně předvedl špatnou orientaci a při snaze nahrát poslal míč mimo hrací plochu.
10'
Proti centru od rohového praporku vystartoval z brány David Soria. Ze střetu s Vázquezem vyšel vítězně, navíc jej soupeř fauloval.
9'
Domácí ukázali, že i oni umí útočit. Ale až k zakončení nedošlo, dobře myšlený centr Caricola srazil do zámezí skluzující Chema.
8'
Aktivní Marc Cucurella vystartoval za defenzivní linii příliš brzy. Výsledkem je postavení mimo hru, obrana Celty může na okamžik vydechnout.
7'
Akce hráčů v tmavě modrém ještě pokračovala. Denis Suárez tentokráte místo vymýšlení složitostí centroval a Djené Dakonam prodloužil míč do země nikoho.
6'
Zajímavý signál, kdy si na hranici šestnáctky sběhl Marc Cucurella. Míč ovšem dostal na paty, proto nemohl střílet z první, jak bylo původně zamýšleno.
5'
Za dlouhým nákopem Carlese Aleñi spěchal Marc Cucurella. Balón dostihl, ale z velkého úhlu už pouze nastřelil protihráči. Vybojoval alespoň roh.
4'
Celta pro změnu zkusila štěstí vzduchem, rovněž z pravé strany. Centr Kevina Vázqueze však měl k úspěchu daleko, balón našel pouze rukavice gólmana.
3'
Svěřenci kouče Bordaláse Jiméneze zkusili štěstí po pravé lajně. Ángel Rodríguez hledal rozběhnutého Enese Ünala, tomu vystavil stopku Denis Suárez.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních světle modrých dresech. Hostující Getafe pro dnešní střetnutí obléklo dresy barvy tmavě modré.
1'

Real Club Celta de Vigo: Villar – K. Vázquez, Aidoo, Domínguez, Caricol – Beltrán – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Aspas (C), S. Mina.
Náhradníci: Sequeira – Baeza, Holsgrove, Juncà, Mallo, Solari, Sotelo, G. Alonso.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Chema, Olivera – Iglesias, Nemanja Maksimović, Aleñá, Cucurella – Ünal, Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Yáñez – Abdulai, Koffi, Arambarri, Cabaco, Etxeita, Chakla, Josete, Kubo, Jaime Mata, Nyom.

Rozhodčí: Melero – Martínez, Alcoba.
Getafe CF

Getafe loni bojovali o pohárové příčky do posledního kola, nakonec neúspěšně. Letos mají úplně jiné problémy, a sice záchranářské. Tři kola před koncem okupují šestnácté místo, přičemž na osmnáctou Huescu disponují čtyřbodovým náskokem, ještě tedy není vyhráno ani zdaleka. Getafe se v posledních týdnech nedaří, z předešlých deseti ligových střetnutí porazilo pouze 2:0 Huescu, jinak čtyřikrát zvítězili a pětkrát prohráli. Nejlepším střelcem týmu je Ángel Rodríguez s šesti góly.
Real Club Celta de Vigo

Fotbalisté Celty Vigo mohou odehrát zbytek sezóny v poklidném duchu. Teoreticky by dokonce ještě mohli zabojovat o evropské poháry. Na sedmý Villarreal ztrácí pět bodů, na Betis sedm. Museli by tak zbylé utkání vyhrát a přitom spoléhat na zaváhání pohárových adeptů. Coudetova družina drží sérii tří vyhraných ligových střetnutí v řadě, po vítězství 2:1 nad Osasunou zdolala 2:0 Levante a naposledy zdolala 4:2 Villarreal. Střeleckou produktivitu celku vede Iago Aspas s třinácti trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer! Vítám vás při sledování 36. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Celtou Vigo a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.