La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Bilbao - 27. září 2020   14:00

Eibar
48' Kike García (P. León)
1:2
(0:1)
Bilbao
40' Unai López  (I. Williams) • 87' Unai López  (Capa)
Eibar
Dmitrović – R. Correa (71. Tejero), P. Oliveira, Bigas, Kévin Rodrígues – Recio (46. Quique), Papakouli Diop, Expósito – Kądzior (46. P. León), Kike García (C) (90. Muto), Inuj (84. Arbilla).
A. Vega – C. Grande, R. Martínez
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Bilbao
Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (90+4. Vesga) – I. Williams (85. I. Córdoba), Muniain (C) (85. Sancet), Morcillo (58. Villalibre) – Raúl García.

Z tohoto střetnutí je to všechno. Děkujeme za pozornost, na viděnou.
Ve vloženém kole, které je na programu už v týdnu, přivítá Eibar doma Elche. Na svém stadionu bude tentokrát hrát i Bilbao, které vyzve nováčka z Cádizu.
Bilbao se díky třem bodům posunulo v neúplné tabulce na dvanáctou příčku. Eibar je s jediným bodem patnáctý.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 15:12.
Fotbalisté Bilbaa zvítězili na stadionu Eibaru 2:1 a připisují si na konto první letošní body. Hrdinou duelu se stal hostující útočník Unai López, který dvakrát mířil přízemní ranou přesně o levou tyč do branky. V obou případech přitom zkoumal gólovou situaci VAR. Za domácí skóroval krátce po změně stran Kike García, jeho hlavička však byla po hříchu jediným zakončením do prostoru mezi tři tyče, které Eibar za celý zápas vyprodukoval.
90+12'
90+11'
Tak ještě jedna střela. Z voleje se do míče opřel levačkou Iñigo Córdoba. Jeho rána prosvištěla vedle levé tyčky.
90+11'
Hosté dohrávají duel zkušeně poblíž rohového praporku.
90+10'
Pro Eibar je to nepříjemné zejména v tom, že místo vlastního autového vhazování musí domácí bránit standardku Bilbaa.
90+9'
Zápas nakonec bez jediného karetního trestu nebude. V deváté minutě nastavení vyfasoval dodatečnou žlutou právě Papakouli Diop.
90+7'
Na videu se zkoumá Diopovo možné přišlápnutí Cordoby. Závěr zápasu se natahuje.
90+6'
Na zemi leží nehybně Unai Núñez. Jošinori Muto ukazuje, že protivníka ve výskoku nikterak neudeřil. Bylo však pískáno, a tak získalo Bilbao další cenné vteřinky ve svůj prospěch.
90+4'
Papakouli Diop posunul míč na levou stranu, Kévin Rodrígues ale pálil ze střední vzdálenosti nad horní tyčku. Záměr každopádně dobrý, teď už to musí Eibar zkoušet ze všech možných i nemožných pozic.
90+4'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Mikel Vesga.
90+3'
Bilbao roh z pravé strany "přežilo". Následně balon dostalo až daleko na druhou půlku hřiště.
90+2'
Yuri Berchiche odvracel balon na rohový kop. Aktéři zápasu se hromadně stěhují před Simónovu svatyni.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o sedm minut. Eibar má tak stále dostatek času něco s výsledkem udělat.
90'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Jošinori Muto.
89'
Tentokrát už fotbalisté Bilbaa o gólovou radost ochuzeni nejsou. Branka platí a Athletic je velmi blízko třem bodům.
88'
I tuto trefu hostů bude zkoumat video! Bude se zřejmě řešit možný faul Raúla Garcíi.
87'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Ander Capa přihrál z pravé strany k penaltovému puntíku, odkud UNAI LÓPEZ střílel po zemi o levou tyčku.
86'
Ačkoliv je duel bohatý na fauly, stále nebyla udělena žádná karta. Uvidíme, zda to tak vydrží až do závěrečného hvizdu.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Iñigo Córdoba.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ohian Sancet.
85'
Pedro León se provinil faulem u postranní čáry. Bilbao může uklidnit hru a vystřídat.
84'
Sražená rána skončila daleko vedle pravé tyčky. Roh se bude opakovat.
84'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Anaitz Arbilla.
83'
Po zblokovaném centru z pravé strany si Eibar kopne roh. Ještě před ním ale dojde na střídání.
81'
Po nepřesném centru Athleticu vhazuje Eibar. Ten se bude snažit posunout hru co nejdále od své branky.
79'
Skákavý centr z levé strany skryl do klubíčka Unai Simón. Teď se Bilbao musí bránit.
78'
Zpoza vápna se do odraženého balonu bez přípravy opřel Papakouli Diop, pálil ale nad břevno.
76'
Zápas se rychle chýlí ke svému konci. Zatím to vypadá, že si oba celky body rozdělí. Zřejmě by to bylo spravedlivé.
74'
Raúl García mířil přízemní dělovkou do pravého dolního růžku, Marko Dmitrović ale byl v tomto prostoru včas. Důležitý zákrok.
71'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Roberto Correa, přichází Álvaro Tejero.
71'
Je to tak! Nadále platí nerozhodný stav! Asier Villalibre přihrával z levé strany na malé vápno Iñakimu Williamsovi, který střílel o brankáře až do sítě, všemu ale předcházel velmi těsný ofsajd.
69'
Bilbao se radovalo z druhé branky. Také tentokrát ale bude muset její regulérnost zkoumat video! Zdálo se, že Villalibre obdržel přihrávku do ofsajdu.
67'
Centr z levé strany obrana Eibaru odvrátila. Míč se po několika vteřinách dokonce dostal až na protější konec hřiště k Simónovi.
66'
Hosté nedokázali využít zmatků před domácí brankou. Balon nakonec odvrátil na rohový kop Papakouli Diop.
65'
Ander Capa hledal přihrávkou na pravém křídle rozběhnutého spoluhráče, prudký míč ale skončil daleko v zámezí.
62'
Do konce utkání schází zhruba půl hodiny. Oba týmy mají k vítězství stejně daleko. Aktuálně sledujeme klidnější pasáž.
60'
Po Berchicheho pokusu o centr reklamovali hosté Correaovo hraní rukou, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
59'
Hra je v posledních minutách notně rozkouskovaná častými nedovolenými zákroky na obou stranách.
58'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Jon Morcillo, přichází Asier Villalibre.
57'
Přetažený centr vyslaný od levé postranní čáry doplachtil až do rukavic připraveného Marka Dmitroviće.
56'
Bilbao získalo faul na polovině Eibaru. Balon si staví Unai López.
54'
Rovněž hostující trenér Gaizka Garitano chystá střídání. Uvidíme, pro koho duel skončí.
52'
Nějakou dobu se nehrálo. Muselo dojít na ošetření Kévina Rodríguese, který byl po souboji před brankou viditelně otřesen.
49'
Garcíaovo zakončení je vůbec první dnešní střelou na branku, kterou Eibar zaznamenal.
48'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácí z něj srovnávají krok! Leónova centru na bližší tyč se zmocnil KIKE GARCÍA a mířil hlavou přesně!
47'
Na druhé straně se domácí dostali k centru z levé strany. Ten byl odvrácen na rohový kop.
46'
Marko Dmitrović musel hned zkraje druhé půle vyboxovat štiplavou jedovku z kopačky Jona Morcilla.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Damian Kądzior, přichází Pedro León.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Recio, přichází Quique.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Vyrovnaná první půle mezi Eibarem a Bilbaem nabídla jedinou branku. Radovali se z ní ve 40. minutě hosté, a to hned dvakrát. Nejprve bezprostředně poté, co Unai López přetavil zpětnou přihrávku Williamse v přesnou trefu o levou tyč, následně o dvě minuty později, kdy gól po delším zkoumání posvětil i videorozhodčí.
45+3'
45+3'
Athletic ale z této situace nic nevytěžil. Přesto jsou to právě hosté z Bilbaa, kdo odchází po následném hvizdu sudího do šaten spokojenější.
45+2'
Aktivní Iñaki Williams se prokličkoval skrze dva bránící protihráče, jeho následná střela byla zblokována na roh.
45+1'
Do šestnáctky Bilbaa přilétly dva centry z pravé strany – jeden přízemní a jeden vzduchem. Oba ale byly obranou odvráceny.
45'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
42'
Tak nikoliv. Po více než minutovém čekání je branka potvrzena. Bilbao vede!
41'
Hlavní rozhodčí Vega se ještě radí s kolegou u videa. Zkoumá se, zda Williams přeci jen nepřebíral míč v ofsajdu.
40'
Hosté jdou na konci úvodního dějství do vedení. Iñaki Williams obdržel na hranici ofsajdu přihrávku na levou stranu a skvěle našel zpětnou nahrávkou před šestnáctkou úplně volného UNAIE LÓPEZE. Ten vystřelil s milimetrovou přesností a poslal míč o levou tyč až do branky.
37'
Následný rohový kop rozehrál Unai López, obrana Eibaru ho ale odvrátila.
36'
Jon Morcillo si povedenou kličkou připravil balon na střelu levačkou, Marko Dmitrović ji ale tygřím skokem vytěsnil vedle vzdálenější levé tyče!
35'
Hra pokračuje i s hostujícím záložníkem. Standardka byla ve znamení prudkého centru, který vyboxoval daleko od své branky Marko Dmitrović.
34'
Pedro Bigas zasáhl ve vzdušném souboji zezadu do hlavy Raúla Garcíu. Ten leží otřesen na zemi.
32'
Centr z pravé strany přeskočil na malém vápně nohu hned dvěma bránícím hráčům Bilbaa, zasáhnout ho ale čistě nedokázal ani na zadní tyči číhající Kike García!
31'
Eibar bude rozehrávat standardku z pravé strany hřiště. Zapojí se do ní i vracející se Roberto Correa.
30'
Roberto Correa má po srážce s Jonem Morcillem nějaký zdravotní problém a bude muset být ošetřen. Na domácí střídačce je pořádně živo, ve hře je i případné vynucené střídání.
29'
Jon Morcillo si zpracoval centr z pravé strany, následně se ale k jeho údivu pískalo. Spatřen byl další ofsajd.
26'
Ten rozehráli domácí z levé strany. Do zakončení se ale po centru nedostali, balon byl ihned odvrácen mimo velký čtverec.
26'
A tak se také stalo. Přetažený centr Takašiho Inuje odvrátila defenzíva Bilbaa na rohový kop.
25'
Eibar má k dispozici standardní situaci. Očekávat lze centr do vápna, na přímou střelu to není.
24'
Papakouli Diop zavadil o nohu Daniho Garcíi, který chvíli předtím odehrál balon. Je pískán faul.
23'
Po několika zajímavých možnostech vidíme opět klidnější pasáž utkání. Hraje se daleko od obou šestnáctek.
21'
Raúl García se dral za balonem tak vehementně, až mu byl odpískán nedovolený zákrok.
20'
Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu. Žádný z týmů si zatím nedokázal vypracovat nějaký konstantní tlak. Sledujeme maximálně vyrovnaný zápas.
19'
Bilbao získalo na domácí polovině autové vhazování poblíž rohového praporku.
17'
Stejný hráč si o chvíli později nabíhal za obranu, byl ale přistižen v ofsajdu. Míč pro Eibar.
16'
Z pravé strany šestnáctky střílel z úhlu Iñaki Williams, jeho rána ale byla tečována a následně odklizena z prostoru zadní tyče.
15'
Zahrozil také Eibar. Takaši Inuj nasměroval z levé strany před branku skákavý centr, který propadl až ke Kikemu Garcíaovi. Ten ale tváří v tvář brankáři neuspěl. Míč netrefil ideálně a mířil nad břevno.
14'
Yuri Berchiche zachytil přihrávku na polovině hřiště, potáhl si míč až k hranici vápna a vystřelil. Jeho přízemní dělovka levačkou ale minula vzdálenější pravou tyč snad o dobré tři metry.
12'
Eibar operuje s míčem na polovině soupeře, skulinky směrem vpřed ale hledá jen velmi složitě. Momentálně budou domácí vhazovat.
10'
Obrana Eibaru zatím bez problémů zachytává vesměs přízemní centry do šestnáctky, včetně toho posledního z kopačky Iñakiho Williamse. Po deseti minutách tak platí, že na první náznak šance stále čekáme.
8'
A postavením mimo hru skončila i akce Bilbaa vedená levým okrajem hřiště.
7'
Domácí se na chvíli usadili na polovině Athleticu, pískán byl ale další sporný ofsajd.
6'
Po obranném zákroku Paula Oliveiry rozehrávalo Bilbao svůj první roh. Volba po zemi se ale neukázala jako správná, hosté byli zakrátko vytlačeni až na svou půlku.
5'
Akci Eibaru zhatil zdvižený praporek pomezního sudího. Ten spatřil velmi těsný ofsajd Takašiho Inuje.
4'
Domácí fotbalisté hrají v pruhovaných modro-červených dresech. Hosté z Bilbaa vyrukovali v šedo-červené kombinaci.
3'
Takaši Inuj centroval z levé strany do vápna, balon ale skončil jen v rukavicích Unaie Simóna.
2'
Tentokrát faul na druhé straně. U postranní čáry byl povalen Unaiem Núñezem Kike García.
1'
Už po deseti vteřinách udeřil Recio ve výskoku Iñiga Martíneze a je mu pískán faul.
1'

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Bigas, Kévin Rodrígues – Recio, Papakouli Diop, Expósito – Kądzior, Kike García (C), Inuj.
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, J. A. Martínez, Arbilla, Burgos, Quique, P. León, Eñaut, Dufur, Muto, Rafa, Tejero.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – I. Williams, Muniain (C), Morcillo – Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, I. Córdoba, de Marcos, Kodro, Lekue, Sancet, Vencedor, Vesga, Vicente, Villalibre, Zarraga.

Rozhodčí: A. Vega – C. Grande, R. Martínez.
Poslední dvě vzájemná střetnutí obou týmů skončila nerozhodně 2:2. V půlce června se hrálo v rámci ligové soutěže na stadionu Eibaru, zkraje září si pak oba soupeři střihli v Bilbau přátelák.
Athletic Bilbao

Athletic skončil loni na jedenáctém pozici, i když měl na víc. Letos ovšem nezačal sezónu ideálně, i když má na svém kontě jen jedno odehrané utkání. K tomu zajížděl na hřiště Granady, kde však padl 0:2. Zatím tak tento celek čeká jak na první bod, tak i vstřelenou branku. V tabulce Bilbau patří poslední pozice, je ovšem teprve začátek nového ročníku.
SD Eibar

Eibar má za sebou již dvě kola v nové sezóně LaLigy. Ta mu však nevyšla zrovna podle představ. V prvním kole se utkal na svém hřišti s Celtou Vigo. Domácí fotbalisté dohrávali jen o deseti, avšak vybojovali alespoň bod. V druhém kole jeli hráči ze severního Španělska na hřiště Villarrealu. Zde se jim sice konečně povedlo vstřelit branku, jenže padli 1:2. Po dvou zápasech mají na svém kontě jeden bod, který je řadí na jedenáctou pozici.
Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci LaLigy! V tomto duelu se spolu podíváme na zápas mezi Eibarem a Bilbaem. Úvodní výkop je naplánován na 14:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.